مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Illusion

کاربر سایت
Aug 27, 2008
14
ببخشید اشتباه تایپی بوده منظورم همون N55 SL بود بله 55 تو ایران گیر میاد چون مدل جدید هست یه مقدار سخته گیر اوردنش اما به مرور زمان تو بازار پخش میشه ولی مدل SV را راحت میتونی تو بازار گیر بیاری

مرسی پویا خان
البته SF داریم، SV نداریم. فردا می رم بازار بین این سه مدل n56vz,n55sl,n53sm هر کدوم که به قیمتش می ارزید می خرم. کسی قیمت لپ تاپ چیزی خواست بگه، می پرسم. در آخرین دقایق پیشنهادی دارید بگید خوشحال می شم. (config هم صفحه قبل بود)

---------- نوشته در 11:13 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:12 PM ارسال شده بود ----------

یه 2-3 مدل لپ تاپ تا 1500 یا نهایتا 1700 پیشنهاد بدید لطفا
برا کارای نقشه کشی و نرم افزار های اوتو کد یا 3d max یا نرم افزار های گرافیکی دیگه هم خوب جواب بده

اگر می خوای کار 3dmax سنگین کنی، بهتره pc بخری. ولی برای نقشه کشی یک لپ تاپ ساده هم کارت رو را می ندازه

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
لپ تاپ

سلام
بین این سه مدل کدوم رو برای بازی(مثل بتل:d) + راحتی برای حمل + باتری + کیفیت ساخت(طول عمر) +مشکل گرما + سر و صدا و ...:d پیش نهاد می کنید؟
Lenovo IdeaPad Y580-20994BU Laptop Review - Notebookcheck.net Reviews
Review Asus N56VZ-S4044V Notebook - Notebookcheck.net Reviews
Review MSI GE60-i789W7H Notebook - Notebookcheck.net Reviews
من به نظر خودم lenovo از همشون بهتره . تا اونجایی هم که فهمیدم lenovo رو میشه هم (ssd(msata داشت + HDD درسته؟
مدل دیگه ای توی این رنج قیمت می دونید که از اینا بهتر باشه؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

Illusion

کاربر سایت
Aug 27, 2008
14
y580 رو خریدم.
با صفحه HD و هارد 1TB

قیمت:3,200,000

هر چی دنبال n56vz و y580 FHD گشتم گیر نیومد که نیومد!!! تازه دلار هم از 2940 شده بود 3350 ، اگر فردا می خریدم همین که خریدم گرون تر می شد.
هنوز روش ویندوز نریختم تا تست کنم.ولی در نگاه اول این ها رو توش می بینم:
کیفیت بدنه عالیه
پد بزرگی داره
کیبوردش خیلی خوبه
از نظر سخت افزاری هم که خودتون می دونید

از بدیش بگم، صفحه نمایش شه. می دونستم این جوره ولی از رو ناچاری خریدم. n55sl که از این خیلی ضعیف تره رو 3,100,000 می فروشند، شما جای من بودید چیکار می کردید. در کل زاویه دید خوبی نداره (البته این تو محیط dos، هنوز ویندوز نریختم).

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
y580 رو خریدم.
با صفحه HD و هارد 1TB

قیمت:3,200,000

هر چی دنبال n56vz و y580 FHD گشتم گیر نیومد که نیومد!!! تازه دلار هم از 2940 شده بود 3350 ، اگر فردا می خریدم همین که خریدم گرون تر می شد.
هنوز روش ویندوز نریختم تا تست کنم.ولی در نگاه اول این ها رو توش می بینم:
کیفیت بدنه عالیه
پد بزرگی داره
کیبوردش خیلی خوبه
از نظر سخت افزاری هم که خودتون می دونید

از بدیش بگم، صفحه نمایش شه. می دونستم این جوره ولی از رو ناچاری خریدم. n55sl که از این خیلی ضعیف تره رو 3,100,000 می فروشند، شما جای من بودید چیکار می کردید. در کل زاویه دید خوبی نداره (البته این تو محیط dos، هنوز ویندوز نریختم).
سلام
از این مدل خیلی تعریف شنیده بودم(fullhd) (البته فک نکنم hd با fullhd فرقی کنه ) من دبی هستم رفتم بازار کامپیوتر اینجا اصلا y580 گیرم نیومد ولی n56vz بود با کلی چک و چونه قرار شد با blueray wr بده 3900 درهم ! اون می گفت ایسوس بهتره از lenovo است ایسوس بگیر ( البته هندی بود معلوم بود می خواد جنسشو بفروشه!) یه مدل asus lamborghini vx7sx هم بود رنگه نارنجی خیلی خوشگل بود می گفت limited edition هست و اگه برای گیم می خوای اینو بردار ولی خوب قیمتش خیلی فرق داشت 4900 درهم بود!! گرافیکش بجای gt 650m 2gb بود gtx 560m 3gb ولی در عوض سی پی یوی n56vz سری 3 است و لامبورگینی سری 2 ! حالا این گرافیکش خیلی فرق میکنه؟ مثلا چند فریم روی high بازی bf3 ؟ به نظرتون چیکار کنم ؟ lenovo بهتره یا asus ؟ من خیلی از قابلیت دو تا هارد (ssd + hdd ) لنوو خوشم اومده!!:d البته چند نکته : حدود 14 روز دیگه نمایشگاه gitex هست وایسم تا اون موقع؟ من دارم حدود 17 روز دیگه میرم uk برای تحصیل وایسم اونجا بگیرم بهتر نیست؟

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان من لپ تاپ Fujitsu دارم فکر میکنم مدل AH 530 LIFEBOOK باشه ... مشخصاتش هم اینه :
Intel core i5 m 480 @ 2.67GHz 2.67GHz
RAM:4gb
AMD Readon HD 6500m/5600/5700 series
TOTAL AVABALE GRAPHICS MEMORY: 2746MB
DEDICATED VIDEO MEMORY : 1024MB
SHARED SYSTEM MEMORY:1722MB
128 bit
HDD:500GB
لطفاً بگین که این چقدر می ارزه و اینکه قیمت نوش چقدره؟
من میخوام اینو بدم یک لپ تاب بهتر بگیرم که برای گیم هم خوب باشه و از اینم بهتر باشه چقدر باید بدم ؟
(بنده 500 تومن بودجه دارم) با پول فروش این لپ تاب و اون 500 تومن چیزه خوبی گیرم میاد الان یا نه ؟!

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام
بچه ها نظرتون در مورد این لپتاپ چیه؟؟
به درد بازی هایی که الان داخل بازار هست میخوره؟؟ بازی هایی که در آینده عرضه میشن چی؟

Fujitsu LifeBook AH-531-A - لپ تاپ فوجیتسو لایف بوک ای اچ 531
آره خیلی به درد بازی میخوره چون لایف بوک هستش میگم ! من خودم دارم این مدل رو واقعاً عالیه اما من برای جزئیات بهتر میخوام عوضش کنم ! اما کارش خوبه کیبورد ضد آب هم داره !

ArAg

کاربر سایت
Jul 9, 2008
471
نام
Armin
سوال یکی از دوستان بود سوال منم هست!
بین 1500 تا 1700 چی میشه گرفت؟بیشتر گیمینگ باشه....
راستی الان به نظرتون وقت خوبیه برای خرید یا چند روز دیگه دلار بخوابه؟چون الان که همه چی وحشتناکه!

MeriMeri

کاربر سایت
Feb 13, 2012
11
نام
مهرداد
آره خیلی به درد بازی میخوره چون لایف بوک هستش میگم ! من خودم دارم این مدل رو واقعاً عالیه اما من برای جزئیات بهتر میخوام عوضش کنم ! اما کارش خوبه کیبورد ضد آب هم داره !

خب یعنی تو جزئیات خوب نیستش!؟؟
به نظرت در کل برای بازی های سنگین همین خوبه یا یه مدل دیگه؟ (چیزی تو همین رنج قیمت - زیر 1500)

Illusion

کاربر سایت
Aug 27, 2008
14
سلام
از این مدل خیلی تعریف شنیده بودم(fullhd) (البته فک نکنم hd با fullhd فرقی کنه ) من دبی هستم رفتم بازار کامپیوتر اینجا اصلا y580 گیرم نیومد ولی n56vz بود با کلی چک و چونه قرار شد با blueray wr بده 3900 درهم ! اون می گفت ایسوس بهتره از lenovo است ایسوس بگیر ( البته هندی بود معلوم بود می خواد جنسشو بفروشه!) یه مدل asus lamborghini vx7sx هم بود رنگه نارنجی خیلی خوشگل بود می گفت limited edition هست و اگه برای گیم می خوای اینو بردار ولی خوب قیمتش خیلی فرق داشت 4900 درهم بود!! گرافیکش بجای gt 650m 2gb بود gtx 560m 3gb ولی در عوض سی پی یوی n56vz سری 3 است و لامبورگینی سری 2 ! حالا این گرافیکش خیلی فرق میکنه؟ مثلا چند فریم روی high بازی bf3 ؟ به نظرتون چیکار کنم ؟ lenovo بهتره یا asus ؟ من خیلی از قابلیت دو تا هارد (ssd + hdd ) لنوو خوشم اومده!!:d البته چند نکته : حدود 14 روز دیگه نمایشگاه gitex هست وایسم تا اون موقع؟ من دارم حدود 17 روز دیگه میرم uk برای تحصیل وایسم اونجا بگیرم بهتر نیست؟

سلام

1- HD و FHD با هم فرق می کنند.
2- blueray wr به هیچ دردی نمی خوره. شاید سالی یک بار بری سراغش
3- ارزش نداره اینقدر بابت لپ تاپ خرج کنی، اگر می خوای بازی کنی با نصف این قیمت یک pc می بندی یا اینکه با همون قیمت یک pc خوف غیر قابل توصیف بخری (GTX680 ,..)
4- وزن لپ تاپ رو هم در نظر بگیر چون اگر نتونی حملش کنی دیگه لپ تاپ نیست
5- هر دو تا برند خوبی هستند و در یک سطح کیفیت هستند
6- نمایشگاه رو نمیشه پیش بینی کرد، البته هر چی نشون بدند حداقل 3 ماه بعد تو بازار (در بهترین حالت) می تونی صبر کنی؟ این رو در نظر داشته باش که هر سه ماه مدل های جدید میاد و این یک چیز طبیعیه. مطمینا cpu یا هارد شون تغییر نمی کنه. Nvidia هم GPU های جدید معرفی کرده 675m و... شاید کارتشون فرق کنه
7- در آمد شما ریاله یا ارز دیگه؟ اگر ریاله که همین الان بخر، اگر ارز دیگه ای خوب شب می تونی راحت بخوابی، فرداش تصمیم بگیری
8- برای چه مقطعی از تحصیل میرید؟
9- اگر چند روز دیگه میرید، پس گارانتی رو چی کار می کنید؟ مگر اینکه گارانتی جهانی داشه باشه که بازم از کشوری ضعیف تره. پس بهتره از انگلیس بخری. البته همین الان برو سات های فروشنده انگلیس مدل و قیمتشون رو در بیار. ممکنه اون چیزی که می خوای نباشه.
10- n56vz وy580 در یک رنج هستند. در هر صورت هر کدوم رو بخری چیزی از دست نمیدی و از خریدت خوشحال میشی.

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
خب یعنی تو جزئیات خوب نیستش!؟؟
به نظرت در کل برای بازی های سنگین همین خوبه یا یه مدل دیگه؟ (چیزی تو همین رنج قیمت - زیر 1500)
سلام دوست عزیز با این وضغیت ارز حتی فکر کنم زیر 2 میلیون تومان هم لپ تاپی برای گیم پیدا نکنید.
این review مدلی که گفتید است : Review Fujitsu Lifebook AH531 Notebook - Notebookcheck.net Reviews
همین طور که می بینید برای گیم های جدید مناسب نیست در حالی که لپ تاپ خوبی هست!

سلام

1- HD و FHD با هم فرق می کنند.
2- blueray wr به هیچ دردی نمی خوره. شاید سالی یک بار بری سراغش
3- ارزش نداره اینقدر بابت لپ تاپ خرج کنی، اگر می خوای بازی کنی با نصف این قیمت یک pc می بندی یا اینکه با همون قیمت یک pc خوف غیر قابل توصیف بخری (GTX680 ,..)
4- وزن لپ تاپ رو هم در نظر بگیر چون اگر نتونی حملش کنی دیگه لپ تاپ نیست
5- هر دو تا برند خوبی هستند و در یک سطح کیفیت هستند
6- نمایشگاه رو نمیشه پیش بینی کرد، البته هر چی نشون بدند حداقل 3 ماه بعد تو بازار (در بهترین حالت) می تونی صبر کنی؟ این رو در نظر داشته باش که هر سه ماه مدل های جدید میاد و این یک چیز طبیعیه. مطمینا cpu یا هارد شون تغییر نمی کنه. Nvidia هم GPU های جدید معرفی کرده 675m و... شاید کارتشون فرق کنه
7- در آمد شما ریاله یا ارز دیگه؟ اگر ریاله که همین الان بخر، اگر ارز دیگه ای خوب شب می تونی راحت بخوابی، فرداش تصمیم بگیری
8- برای چه مقطعی از تحصیل میرید؟
9- اگر چند روز دیگه میرید، پس گارانتی رو چی کار می کنید؟ مگر اینکه گارانتی جهانی داشه باشه که بازم از کشوری ضعیف تره. پس بهتره از انگلیس بخری. البته همین الان برو سات های فروشنده انگلیس مدل و قیمتشون رو در بیار. ممکنه اون چیزی که می خوای نباشه.
10- n56vz وy580 در یک رنج هستند. در هر صورت هر کدوم رو بخری چیزی از دست نمیدی و از خریدت خوشحال میشی.
ممنون
1- توی کجا ها فرق دارن؟
2-درسته ولی هر جارو که گشتم dvd دارشو پیدا نکردم
3- منم باهاتون موافقم ولی چون دارم می رم uk پی سی desktop به دردم نمی خوره!( خودم یه پی سی غول دارم ولی باید ولش کنم برم!!:()
4- اینم درسته
5- فکر کنم لامبورگینی قوی تر باشه ولی فکر کنم با توجه به اینکه جرمش 1 کیلو بیشتره و قیمتش هم 1000 درهم همون n56vz یا y580 بهتره!
6- برای این می گم چون توی بازار نه y580 رو پیدا کردم نه alienware m14x گفتم شاید توی نمایشگاه باشن!
7- ریال:((
8- پیش داشگاهی و دریافت دیپلم a-level
9- گارانتی رو اینا می گن بین المللی است حالا باید یه بار دیگه بپرسم! توی سایتا گشتم به نظرم یکم uk گرون تر است! چون اینجا می گن نزدیک نمایشگاه gitex است تخفیف می دن! یه مشکلی که اینجا است اینه که روی کیبرد اینجا حروف عربی است که به نظرم زشت می کنتش . شما بودین چیکار میکردین؟
10- شما خودتون بین alienware m14x و asus n56vz و lenovo ideapad y580 کدوم رو می خریدید؟ ( برای حمل به مدرسه هم هست فقط برای بازی نیست!)
هارد ssd برای لپ تاپ مارک خوب چیه؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

Yasin_1362

کاربر سایت
Jul 13, 2011
85
نام
یاسین
سلام بچه ها من یه asus k55vm-sx152 خریدم به نظر من حتی برا بازیم تو high عالی و واقعاً راضیم.
اینم بگم بازی ها در 10 تا fps خیلیم با هم فرق نداره حالا از ما گفتن بود
و اما confign: ivey bridg
cpu : i7 3610 2.3 8core
ram : 6gig 1600
bus : 1600
vga : 2 gig(4gig share) 630m
display : 15.6inch-resolotion hd
hdd : 1tera
با این مشخصات بازی های زیرو تست کردم تو حالت high با dx11 عالی و در حالت ultra در بعضی بازیها با کمی افت فریم در حد خوب اجرا شد(گیر و پریدن بیرونم ممنوع)
need 4 speed run-btf3-max peyn3-gta-pes2013-dirt3-dirt show down-ghost Future Soldier-mw3
من که راضیم مخصوصاًاینکه تقریباً یک هفته پیش خریدم 2250000 حالا شده با این وضع ارز 2700000تقریباً
یه پیشنهاد دیگم دارم asus n56vz البته اگه بالا 3 پول دارین چون vga650m 30% قویتر از 630m فکر کنم الآن 3150 اینا باشه
ولی اگه fps خیلی رنجتون نمیده همین asus k55vm آخه راستش لب تاب های مختص گیم ماشال.. الۀن نزدیکه 3.5 - 4 شده

راستی بچه ها یادم رفت اینو بگم برا وصل کردن به تلویزین fhdیا نمایشگرم مناسبه
خودم با led sony ex700 46 امتحان کردم ok بود

---------- نوشته در 06:02 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:56 AM ارسال شده بود ----------

سلام دوستان
تا حدود 2-2.5 چه لپ تاپهایی رو پیشنهاد میدین؟ ترجیحا از asus و sony
خیلی بازی مد نظرم نیست. دوام و زیبایی مهمتره
باسپاس
asus k55vm + asus k53sm

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر