مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
این مدل ایسوسی که معرفی کردین که رو مرز 1.200/300 قیمتشه که ... رو مرز 1 ملیون میخوایم ها :D

نه، با سی پی یو i7 اون قیمته. با i5 2410 باید حدود 1 تومن باشه. اینجا قبلا 1010 گذاشته بود، زنگ بزن ببین دارند هنوز؟

• Like
Reactions: Scαrface

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من اون لپتاپ دل رو باز نکرده پس دادم
این بود یا یک چیزی توی همین مایه ها که یادم نیست

Core i7 2630 qm
RAM : 8 GB 1333
VGA : nVidia 555M GT - 3GB VRAM
17.3 " Full HD 1920*1080 3D Screen
Bluray Reader - DvD Writer و از این چیزها

چند روز پیش توی BestBuy چشمم خورد به ASUS g74sx و با Student Discount زدم توی گوشش

Core i7 2630 QM
4 * 2 GB 1333 MHz RAM
VGA : nVidia 560M GTX - 2GB GDDR5 VRAM
1 TB HDD
17.3" Full HD 1920*1080 3D Screen

در مقایسه با قبلی، Bluray Reader نداره . فقط DVD میخونه و رایت میکنه.
Bluetooth هم نداره .
کارت گرافیکش ورودی نداره که قبلی داشت.

این یکی WiMax داره که نمیدونم بگذارم کجای دلم :D

توی فکرم که اگر با تخفیف به پستم خورد یک فروند SSD حدود 128 گیگ بگیرم و بگذارم . چون زیرش یک صفحه داره که با یک پیچ گنده بازی میشه و میشه بدون باز کردن لبپتاپ رم و هارد و .. را عوض کرد.

با تخفیف و مالیات فروش و غیره در اومد 1350 دلار.

پ.ن : فقط یک خورده بزرگه . الان توی استارباکس بازش کردم ملت دارند چپ چپ نگاه میکنند که این چیه آوردی داری گیم میزنی . لول

آخرین ویرایش:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
سلام یکی از دوستام میخواد یه لپ بگیره که بیشتر از 1 تومن نباشه برندشم خوب باشه.
ممنون
سلام.
اتفاقا چند پست قبل هم بچه ها خواسته بودند که نوشته بودیم.
بهترین گزینه تون در حال حاضر ASUS K53SV با سی پی یو i5 2410 هستش که گارانتی خوبی هم داره.
ولی اگر به گارانتی اهمیت نمیدین یه مدل دل Inspiron 5110 هم با سی پی یو i7 2630QM حدود یک میلیون هست که خیلی لپ تاپ خوبیه. مثلا اینجا.
شخصا توصیه ام لپ تاپ اوله به خاطر این که اگر لپ تاپ خراب شه بدون گارانتی توی ایران مصیبت دارید.
من اون لپتاپ دل رو باز نکرده پس دادم
این بود یا یک چیزی توی همین مایه ها که یادم نیست

Core i7 2630 qm
RAM : 8 GB 1333
VGA : nVidia 555M GT - 3GB VRAM
17.3 " Full HD 1920*1080 3D Screen
Bluray Reader - DvD Writer و از این چیزها

چند روز پیش توی BestBuy چشمم خورد به ASUS g74sx و با Student Discount زدم توی گوشش

Core i7 2630 QM
4 * 2 GB 1333 MHz RAM
VGA : nVidia 560M GTX - 2GB GDDR5 VRAM
1 TB HDD
17.3" Full HD 1920*1080 3D Screen

در مقایسه با قبلی، Bluray Reader نداره . فقط DVD میخونه و رایت میکنه.
Bluetooth هم نداره .
کارت گرافیکش ورودی نداره که قبلی داشت.

این یکی WiMax داره که نمیدونم بگذارم کجای دلم :D

توی فکرم که اگر با تخفیف به پستم خورد یک فروند SSD حدود 128 گیگ بگیرم و بگذارم . چون زیرش یک صفحه داره که با یک پیچ گنده بازی میشه و میشه بدون باز کردن لبپتاپ رم و هارد و .. را عوض کرد.

با تخفیف و مالیات فروش و غیره در اومد 1350 دلار.

پ.ن : فقط یک خورده بزرگه . الان توی استارباکس بازش کردم ملت دارند چپ چپ نگاه میکنند که این چیه آوردی داری گیم میزنی . لول
1350 دلار؟ :blink:
فقط می تونم بگم خوش به حالت...
اون مردم رو هم ولش! اتفاقا اگر بدونی چقدر دلم می خواست یه REPUBLIC OF GAMERS خوشگل پشت لپ تاپم نوشته باشه! ولی افسوس که تو ایران خوبش زیر 2500 نیست...
sigh.gif

milad_gow

کاربر سایت
Jan 4, 2010
86
نام
milad
ببخشید یه چندتا سوال داشتم:
1-مرکز فروش لپتاپ تو تهران دقیقا کجاست؟
2-لپتاپ k53sv تو ایران هستش؟
3-بهترین گارانتی لپتاپ تو ایران چیه ؟
ممنون میشم زود جواب بدید>:d<:x

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
.1تهرانم نیستم نمیدونم
2.بله موجوده
3.گارانتی برندهای مختلف فرق داره:)
خیلی ممنون از راهنمایی.نظرتون درباره asus A52J.msi CR420.CX420چیه؟

هر دوشون برای کارهای معمولی و روزانه استفاده میشه:)

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود

1. به نظر من پاساژ پارسیان، بین میدون ولیعصر و چهار راه ولیعصر، نزدیک ایستگاه متروی ولیعصر.

2. بله.

3. به نظر من گارانتی ویستا و سازگار ارقام برای ASUS و Acer و Lenovo و همچنین گارانتی ماتریکس برای MSI ها.

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
لعنتی،کلی در مورد K53SV نوشته بودم یهو پرید...
در مورد K53SV core i7 میخوام یه توضیحاتی برا دوستانی که قصد خرید دارن بدم:
اولا که اون بی پدر،فروشنده با قیمت گزافی این رو به ما فروخت:1.410 (البته قصدی گرفتم)
دوما گارانتی اش معلوم نیست چیه،از این شرکتی هاس گویا،یه ساله،که از اینش میسوزم...

در مورد Ice cool:
تا 70/80 % درسته،چون منی که موقع بازی دستم عرق میکنه،روو این لپ تاپم همچین روالی رو داشت،منتها این که میگه خنک نگه میداره،تقریبا درسته،الی اون جاهایی که نزدیک فن دستگاهه،چون موقع بازی اونجا،فنش اونجارو هم گرم میکنه...
در مورد کیفیت تصویرش:
خوبه،بد نیست،ولی گوشیم که xperia x1 باشه (فک کنم ککیفیتش HD e) گذاشتم کنارش بهتر بود از لپ تاپ،البته اینطور نیست که بی کیفیت باشه،منتها HD نیست...
در مورد گرافیک:
تا اینجا که بازیایی که نصب کردم مشکلی نداشت،هر چند به روز ترینشون Splinter cell conviction با call of duty black ops بود که اون Black ops وقتی quality گرافیک رو روو extra گذاشتم توو محیط هایی که وسعت بازی زیاد میشه،یه مقدار کند فریم میداد که برا گیمر ها همین مقدار هم غیر قابل تحمله...و اینکه روو بازیای سبک تر،به طبع کمتر سی پی یو داغ می کنه،از همه بیشتر اون black ops بود که دما بالا میرفت،ولی خوب فنش یه جوریه که کول پد به اون گوشه نمیرسه باد بزنه...

در کل مشکل آن چنانی هم فعلا باهاش نداشتم،البته اون بی پدر ویندوز رو بد ریخت،اول 32 بیت رو ریخت،نمی دونم پاکش کرد یا نه،بعد رفت 64 بیت ریخت،الان 2 تا program files داره... خلاصه اینکه یه بار بردم انتی ویروس آپدیت شده به اصطلاح برام بریزه،همین که ریخت سیستم به شدت کند شد،بعد از 5 دقیقه هنگ میکرد،و بعد اون خاموش... که البته خود به خود،بعد از اون شب،خوب شد و تا اینجا مشکل دیگه ای باهاش نداشتم:d
و ااینکه کیفیت کیبوردش هم حرف نداره،بدرد بازی هم میخوره...
----------------------
به نظر من،با این قیمت گزاف،اون HP 6070 یا نهایتا اون Asus N53SV بهترین گزینه اس نسبت به K53SV،چون تنها برتری K53 2 گیگ گرافیکشه که توو دستگاه زدم 1600 ُ خوردی مگ dedicate داشت،پس اون چیزی که نمیشد ارتقا داد زیاد با n53 فرق نمی کنه،تنها 2 گیگ رم + 140 گیگ هارده اضافه اس برتریش،که جفتشون رو میشه ارتقا داد،ولی عوضش اون هم بلو ری داره+ USB3.البته اینطور احساس می کنم،که از لحاظ کیفی کلا فرق چندانی نباید داشته باشن،هر دو سیستمشون توو یه رنجه،و K53 هم لپ تاپه خوبیه،اون یه مقدار نارضایتی من بیشتر سر قیمتش+گارانتیشه...

راستی mahi58 جان این N53 خودت کیفیت تصویرش Full HD ه؟ :d اگه این باشه که 2 دستی باید بزنم توو سر خودم...:d

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
حسن جان دو تا اشتباه کوچک توی پستت هستش:

1. همونطور که گفتیم میزان رمی که گرافیکت توی لپ تاپ داره تفاوت چندانی توی عملکرد لپ تاپ در بازی نداره، ولی میگی مزیت K53SV میزان رم گرافیکشه! می تونستی N53SV رو با قیمت 1200 بخری، با تفاوت مختصر در کیفیت اجرای بازی ها که اصلا 200 تومن اختلاف قیمت رو توجیه نمی کنه. ای کاش یه لپ تاپ N53SV دور و برت بود تا مقایسه می کردی و باور می کردی این حرف رو...

2. صفحه یک موبایل هیچ وقت نمی تونه HD باشه (حداقل نه به این زودی ها). کیفیت اچ دی به رزولوشن صفحه بر می گرده که حداقل باید 1280 در 720 باشه. رزولوشن صفحه لپ تاپ شما 1366 در 768 هستش. پس در واقع از HD 720P کمی بهتره، ولی Full HD نیست. لپ تاپ من هم رزولوشن صفحه اش دقیقا همینه، ولی عجیبه که روش زده Full HD! معلوم نیست علتش چیه که این آرم رو زده؟! ASUS ها خیلی هاشون این طوری بودند...

حالا بی خیال، در هر صورت مبارک باشه، لپ تاپ بسیار خوبیه. :)

در مورد گیم هم در هر صورت این لپ تاپ هستش. یعنی اگر لپ تاپ 3-2 میلیون تومنی هم می گرفتی بالاخره نمی تونستی انتظار داشته باشی توی همه گیم ها با بالاترین تنظیمات فریم ریت کاملا نرم بده...

موفق باشی. :)

rio de janeiro

کاربر سایت
Mar 31, 2010
330
دوستان امروز اخرین تولید asus یعنی G74 رو به طور مختصر بهتون معرفی میکنم
مدل:Asus G74SX 3D
مشخصات:
Processor
Intel Core i7 2630QM 2 GHz
:: Mainboard
Intel HM65
:: Memory
12288 MB,
:: Graphics adapter
NVIDIA GeForce GTX 560M - 3072 MB, Core: 775 MHz, Memory: 1250 MHz, GDDR5, 268.37
:: Display
17.3 inch 16:9, 1920x1080 pixel, LGD02C5, 3D-display 120Hz, glossy: no
:: Harddisk
Seagate ST9750420AS, 750GB 7200rpm 2x HDDs
:: Soundcard
Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller
:: Connections
3 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA, 1 HDMI, 1 Kensington Lock, Audio Connections: Headphones, Microphone, Card Reader: MMC, SC, MS/PRO,
:: Networking
Realtek PCIe GBE Family Controller (10/100/1000MBit), Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter (bgn), 3.0 Bluetooth
:: Optical drive
Matshita BD-MLT UJ240AS
:: Size
height x width x depth (in mm): 64 x 420 x 325
:: Weight
4.61 kg Power Supply: 0.89 kg
:: Battery
74 Wh Lithium-Ion, 8-cells
:: Price
2000 Euro
:: Operating System
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
:: Additional features
Webcam: 2.0 Megapixel, 3D Vision glasses, 24 Months Warranty
1800a06ad5.jpg

bf446a3b3c.jpg

178148b0a0.jpg

5396d7969f.jpg

1ba0ad73e8.jpg

91c70fbc1f.jpg

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
1. همونطور که گفتیم میزان رمی که گرافیکت توی لپ تاپ داره تفاوت چندانی توی عملکرد لپ تاپ در بازی نداره، ولی میگی مزیت K53SV میزان رم گرافیکشه! می تونستی N53SV رو با قیمت 1200 بخری، با تفاوت مختصر در کیفیت اجرای بازی ها که اصلا 200 تومن اختلاف قیمت رو توجیه نمی کنه. ای کاش یه لپ تاپ N53SV دور و برت بود تا مقایسه می کردی و باور می کردی این حرف رو...

2. صفحه یک موبایل هیچ وقت نمی تونه HD باشه (حداقل نه به این زودی ها). کیفیت اچ دی به رزولوشن صفحه بر می گرده که حداقل باید 1280 در 720 باشه. رزولوشن صفحه لپ تاپ شما 1366 در 768 هستش. پس در واقع از HD 720P کمی بهتره، ولی Full HD نیست. لپ تاپ من هم رزولوشن صفحه اش دقیقا همینه، ولی عجیبه که روش زده Full HD! معلوم نیست علتش چیه که این آرم رو زده؟! ASUS ها خیلی هاشون این طوری بودند...
1.درسته،منم گفتم:اگه این 1 گیگ رم اضافه رو مزیتش بدونیم (اونم،اگه :d ) فرق چندانی احتمالا با N53 نداره...
2.اوهوم،راستش اطلاعات دقیقی ندارم از گوشی ها ندارم،همینطوری حدس زدم،ولی در مجموع یه عکس که از طیف وسیع رنگ استفاده شده بود رو بین لپ تاپ و گوشی مقایسه کردم،دیدم گوشیم وضوح بهتری داره،یه جورایی توو لپ تاپ مرز بین رنگها انگار مشخصه،ولی اون یکی توش مرزی وجود نداره...
ممنون.راستش،همه لحاظ فعلا ازش راضیم،هر کیم دیده گفته چه قطعات خوبی داره،خوش استایل هم هست،منتها من از قیمتش+گارانتیش حرصم میگیره فقط...به هر حال،از توصیه هایی که همگی کردین ممنونم ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر