مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
ارزون تر سراغ نداري؟

HP Pavilion G62-455SX
مناسبه با گارانتی میشه 600
مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده:
Intel 350M Core i3 2.26 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه:
2 GB DDR3
هارد دیسک:
320 GB 5400RPM
کارت گرافیک:
Intel GMA HD Graphics - MB UpTo 1695 MB
صفحه نمایش:
15.6" - Bright LED
امکانات:
DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:
باتری 6 سلولی - DOS

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
deee
یعنی این 540m جیفورس انقد ضعیفه نسبت به 6770 radeon ؟ خوب زودتر میگفتین دیگه :d
توو اینجا دیدم 6770 نیست،ولی 6750 ش قوی تر از 540m بود،اینطوری اگه من K53 رو بگیرم تا یکی دو سال دیگه گرافیکش از رده خارج میشه؟
من دقیقا نمی دونم بازی کرایسیس 2 یا ویچر 2 چیه،یعنی اینارو روو تنظیمات گرافیک low اجرا می کنه؟ آقا ما میخوایم PES 12 که میاد راحت بازی کنیم،اینطوری که نمی چسبه:d
ولی فک کنم پی سی دوستم خونش که رفتم،گرافیکش Geforce GT 240m بود،اونجا call of duty black ops یا Mafia 2 یا Splinter Cell Conviction یا PES 11 یا Arkham Asylum رو مثه باقلبا قورت میداد،اون که 540m ه باید بهتر باشه که قطعا؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
deee
توو اینجا دیدم 6770 نیست،ولی 6750 ش قوی تر از 540m بود،اینطوری اگه من K53 رو بگیرم تا یکی دو سال دیگه گرافیکش از رده خارج میشه؟
من دقیقا نمی دونم بازی کرایسیس 2 یا ویچر 2 چیه،یعنی اینارو روو تنظیمات گرافیک low اجرا می کنه؟ آقا ما میخوایم PES 12 که میاد راحت بازی کنیم،اینطوری که نمی چسبه:d
ولی فک کنم پی سی دوستم خونش که رفتم،گرافیکش Geforce GT 240m بود،اونجا call of duty black ops یا Mafia 2 یا Splinter Cell Conviction یا PES 11 یا Arkham Asylum رو مثه باقلبا قورت میداد،اون که 540m ه باید بهتر باشه که قطعا؟

نه، این 2 گیمی رو که گفتی روی Low مجبور نیستی بذاری، ولی حدودا روی متوسط باید بذاری.

گرافیک GT 540M که روی لپ تاپ خودم هم هستش بد نیست، ولی در هر صورت گرافیک لپ تاپه! کیفیت اجراش توی 2 تا گیمی که اسم بردی خیلی هم متفاوت از 6770 نیست، چون این جور گیم ها یه گزینه رو روشن می کنی یه دفعه فریم مثل چی میاد پایین. اگه بخوای این جور گیم های هولناک رو با گرافیک High بازی کنی باید بی خیال لپ تاپ بشی...

ویچر 2 یکی از گیم های جدیده که تمام کارت های گرافیک (حتی PC) رو به زانو در آورده و اگر بخوای با بالاترین تنظیمات اجراش کنی GTX 590 هم ممکنه نتونه خیلی نرم و خوب اجراش کنه! یعنی باید یه سری تنظیماتش رو حتما پایین بیاری. کرایسیس 2 هم که تقریبا همین طوره (البته یه کم از ویچر 2 سبک تره).

منهای این دو تا گیم من Modern Warfare 2 و Dragon Age و Portal 2 و یکی دو تا گیم 2011-2010 دیگه رو روش با بالاترین تنظیمات گذاشتم که مثل کره اجرا می کردشون.

عملکرد 540 در گیم های مختلف اینجا و برای 6770 هم اینجا.

به نظر من GT 540M برای یه لپ تاپ خوب و کافیه، ولی یه گزینه خوب دیگه هم برای شما اینه که صبر کنی تا Lenovo Y570 بیاد تو بازار، اونم گرافیکش GT 555M هستش که عالیه (می تونی زنگ بزنی سازگار ارقام ببینی کی میارن، صفحه قبل تلفنش هست).

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
دوستان بنده بین انتخاب یکی از 3 مدل زیر مشکل پیدا کردم :
HP Pavilion DV3-4170 - DV6-6000 - DV6-6050

مصرف هم گیمینگ و اینترنت هست . البته نه گیمینگ خیلی حرفه ای .و وزن دستگاه و صفحه نمایشگر زیاد مهم نیست .
به نظرم 6050 خیلی سخت افزار خوبی داره ولی مشکلش رم پایینش هست. نمیدونم رم این مدل تا چه حد قابل ارتقا هست ؟
از نظر CPU هم زیاد با cpu های جدید اشنایی ندارم پس توی این زمینه ممنون میشم راهنمایی کنین.
الان مقایسه کردم اصلی ترین تفاوت 6050 با مدل بالاترش که 6080 هست cpu اون هست و توی بقیه ی زمینه ها کلا مشابه هستن . cpu مدل 6050 رو چطور ارزیابی میکنین ؟
و ممنون میشم تا سقف قیمت 1100 مدلی اگر با این امکانات و خصوصیات بهتر ترجیها از برند دل سراغ دارین راهنمایی کنین .

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
آقا ما بین x45jy ایسوس
و یه لپ تاپ هم رده سونی وایو S134gx/b مثل چی گیر کردیم نمی دونم کدوم رو پیشنهاد بدم!!
ممنون میشم کمک کنید

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
deee

اول اینکه شما نبایستی گرافیک لپتاپ رو با کامپوتر مقایسه کنی...البته کارتهایی برای لپتاپ هست که قدرتش با GTX460m یا GTX570 یا حتی ATI 6970 برابری میکنه :d بله GT540m بسیار ضعیفه نسبت به 6770 radeon حدودا 38% فکر کنم و دلیلش هم این که برای بازی طرایحی نشده کلا ! اما GT555m اینا بسیار بهتر هستن و در برابر 6770 برابری میکنم اما GT555m بیشتر استفاده میشه چون دارای Optimus هستش - 540 هم با حضور i7 2620qm یا حداقل core i7 2410m میتوتی روی Native REs فریم خوبی روی Medium بگیری - ATI 6750 هم دقیقا با 550 یکی هست و کارتهای نسبتا خوبی هستن برای LOW_END_GAMING

آقا ما بین x45jy ایسوس
و یه لپ تاپ هم رده سونی وایو S134gx/b مثل چی گیر کردیم نمی دونم کدوم رو پیشنهاد بدم!!
ممنون میشم کمک کنید
اگر شما بگی برای چه کاری میخوای و specification رو بگی میشه کمک کرد ! الان اینطوری که شد سلیقه ای !!
دوستان بنده بین انتخاب یکی از 3 مدل زیر مشکل پیدا کردم :
HP Pavilion DV3-4170 - DV6-6000 - DV6-6050

مصرف هم گیمینگ و اینترنت هست . البته نه گیمینگ خیلی حرفه ای .و وزن دستگاه و صفحه نمایشگر زیاد مهم نیست .
به نظرم 6050 خیلی سخت افزار خوبی داره ولی مشکلش رم پایینش هست. نمیدونم رم این مدل تا چه حد قابل ارتقا هست ؟
از نظر CPU هم زیاد با cpu های جدید اشنایی ندارم پس توی این زمینه ممنون میشم راهنمایی کنین.
الان مقایسه کردم اصلی ترین تفاوت 6050 با مدل بالاترش که 6080 هست cpu اون هست و توی بقیه ی زمینه ها کلا مشابه هستن . cpu مدل 6050 رو چطور ارزیابی میکنین ؟
و ممنون میشم تا سقف قیمت 1100 مدلی اگر با این امکانات و خصوصیات بهتر ترجیها از برند دل سراغ دارین راهنمایی کنین .

ntel® Core™ i5-2410M و داشتن 6770 کلا در مدل 6050 بسیار عالی هستش و میتونی فریم بسیار بالاتری رو نسبت به دیگر cpu ها داشته باشی = کلا این Core i5-2410m و Core i7 2620QM پر مصرف ترین CPU های حاضر برای laptop ها هستن التبه حیلی laptop ها نمیتونن از تمام پتانسیل این Core i7 2620QM استفاده کنن بنا به دالایل مختلف اما برای مصرف gaming بهتر هستش - شما میگی برای مصرف medium gaming و اینترنت !!! 4gb رم کافی هستش !! من کارهای سنگی گرافیکی میکتم 12gb Ram 1600mhz Triple Channel برای زیادی هست مثل چی !!!!

این لپ تاپ چطوره؟؟ برا بازیا خوبه؟ مثلا میشه کرایسیس یا ویچر 2 رو با حداکثر اجرا کرد؟

http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Alienware-M11xR3
کلا خیالیت رو راحت کنم شما با لپتاپ 4,200,000 تا 5,000,000 تومن میتونی بازی Crysis 2 رو روی Extrem با 40 تا 50 و بازی The Witcher 2 روی Ultra Spec و Uber Sample خاموش 50-60 فریم بگیری - برای اینا یک ATI 6970M CROSSFIRE - NVIDIA GTX485m SLI میحوای که خود این دوتا کارد قیمتشون 1 تومن میشه ..... قوی ترین کارتهای لپتاپن که با GTX570 - ATI6970 یکی هستن از نظر قدرتشون ..... توی امضا من اینا لپتاپهای خودم هستن و فقط sager np7282 مثلا Crysis رو روی 1920x1080 - 4XAA - VERY HIGH حدودا 50 تا تا 55 تا فریم میده و MEtro 2033 هم 4XAA - DX11 option on - Very High حدودا 35 تا فریم .... دیکه خودت بگیر که The Witcher 2 - Dirt - Crysis 2 اب خوردن میشه!!!

میبینم که اساتیدی که جواب میدادن قبلنآ که میومدیم اینجا عوض شدنو گروه جدید اومده :D
خب!
یکم که جستجو کردم توی نت دیدم کارت 6770 یک سرو گردن از 540 بالاتره
این مدل ایسوس هم که همون کارت ایسر رو داره
و فقط واسه سی پی یو جدیدتر باید 200بیشتر بدم
من کلآ مارک واسم مهم نیست
u یه لپ تاپ ایرانی! معرفی کن با کانفیگ بالا ولی ارزون
من میخرمش
بگذریم...
چشم این لپ تاپ اچ پی رو گرفته
یعنی Pavilion DV6-6050
آمار خرابی اچ پی مگه چند درصده؟یادمه 20% بود
و ایسر حدود 18%اینا
سایت دیجی کالا با گارانتی طلایی میده
معتبر نیست؟
با همین کانفیگ یه لپ تاپ دیگه از یه مارک دیگه چقدر میشه؟چه مدلی؟لطف کن چند مدل خوب پیشنهاد بده که برم مقایسه کنم
ممنون
ولی باز راهنمایی کن که چجور میتونم یه اچ پی سالم بگیرم!
TNXXXXXXS
من 2 سالی HP داشتم مدل DV5 ها - باهاش بازی میکردم . کارای سنگینی که اصلا براش خوب نبود - دو سه بار فقط خاموش کرد !!! من از این امار خرابی که بچه ها بهش پا بندن سر در نمیارم !!! ته سال نداره نه سورس و نه منطقه ای - laptop ها با مارک یکی حیلی موقها توی کشور های مختلف درست میشن..... این Asus هم خرابیش کم نیست !! ماشالا این سری asusEE که هر روز خرابی داره ....اما خوب ایران هستی با گارانتی خوبی بگیر hpرو --- من اصلا به این امار خرابی کار ندارم.... از روی تجربه شخصی میگم ---- حدودا 2-3 سال تو کار laptop هستم --- خودم میبینم خرابی برندها رو ....

• Like
Reactions: ariajoker

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
اگر شما بگی برای چه کاری میخوای و specification رو بگی میشه کمک کرد ! الان اینطوری که شد سلیقه ای !!
یه دانشجویی که واسه کارای پایان نامه میخواد وکارای دانشجوئی....
تهش بخواد یه موزیک ویدئو یا فیلم ببینم
ASUS
SONY

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
ntel® Core™ i5-2410M و داشتن 6770 کلا در مدل 6050 بسیار عالی هستش و میتونی فریم بسیار بالاتری رو نسبت به دیگر cpu ها داشته باشی = کلا این Core i5-2410m و Core i7 2620QM پر مصرف ترین CPU های حاضر برای laptop ها هستن التبه حیلی laptop ها نمیتونن از تمام پتانسیل این Core i7 2620QM استفاده کنن بنا به دالایل مختلف اما برای مصرف gaming بهتر هستش - شما میگی برای مصرف medium gaming و اینترنت !!! 4gb رم کافی هستش !! من کارهای سنگی گرافیکی میکتم 12gb Ram 1600mhz Triple Channel برای زیادی هست مثل چی !!!!
سپاس . خوب رم این مدل رو میشه تا 8 GB افزایش داد پس از این نظر مشکلی نداره .
توی این رنج قیمت مدل 5110 a دل هم هست . که CPU I7 داره . که ظاهرا فقط توی پردازش های خیلی سنگین خودشو نشون میده . و شما منظورت از پر مصرف ترین cpu مصرف انرجی هست یا میزان استفاده در لپتاپ ها ؟
حالا بین این دو مدل و کاربردی که من دارم شما کدومو پیشنهاد میکنی ؟ مخصوصا حالا اگر بخوای بعضی از گیم های جدید رو هم براحتی اجرا کنی روش .
و اینکه کیفیت ساخت کدومیک بالاتر هست ؟؟

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
یه دانشجویی که واسه کارای پایان نامه میخواد وکارای دانشجوئی....
تهش بخواد یه موزیک ویدئو یا فیلم ببینم
ASUS
SONY
Ok ... اگر نظر شخصی نقش بازی میکنه من میگم که تعدادی از مدلهای Sony از نظر Speaker و Display عالی و درجه یک هستن که اگر برات اهمیت داره فیلم و موزیک رو با کیفیت عالی ببنینی و احتمالا BluRay مد نظرت باشه میتونی بری طرف sony که اتفاتقا کیفت ساختار بسیار خوبی هم داره --- اما در کنار Asus کیفیت Display هاش به مراتب پایین تر هستش اما به جز مدلهای خاصی - اما در اخر ساختار و cooling دستگاه بسیار عالی هستش اما برای کارهای دانشگاهی مینتونی دو فاکتور مهم keyboard و ورن رو در نظر بگیری - من به شخصه keyboard های Asus رو همهیشه دوست داشتم البته خالی از لطف نباشه که بعصی keyboard های sony بسیار صفتر و خوبتر از بقیه هستن - اما در جواب به سوال شما میتونم بگم که Asus بدنه و ساختار بهتری داره ;)

سپاس . خوب رم این مدل رو میشه تا 8 GB افزایش داد پس از این نظر مشکلی نداره .
توی این رنج قیمت مدل 5110 a دل هم هست . که CPU I7 داره . که ظاهرا فقط توی پردازش های خیلی سنگین خودشو نشون میده . و شما منظورت از پر مصرف ترین cpu مصرف انرجی هست یا میزان استفاده در لپتاپ ها ؟
حالا بین این دو مدل و کاربردی که من دارم شما کدومو پیشنهاد میکنی ؟
و اینکه کیفیت ساخت کدومیک بالاتر هست ؟؟
CPU i7 2620qm داره ؟ خوبه اما در کل به این کارت گرافیکهای رنج GT550m تا 6770m در کال فرق چندانی در فریم دهی در بازی بین i5 2410 - i7 2629qm نیست چون بازی ها معوملا از 2 تا هسته استفاده میکنن و ببشتر فریمی که شما به دست میاری از GPU هست و RAM فقط توی زمان loading تاثیر داره اما نه 4 - 8 - 12 بلکه 1033 - 1333 - 1600 mhz بودنش ....اره این دو cpu توی laptop های بسیار استفاده میشن - من فکر میکنم اگر شما وفت زیادی میخوای صرف بازی کنی باید بری پی ATI 6770m ------- اگر بودچه بالاتری داری میتونی روی Asus g54 حساب کنی با GTX560m ! که دیگه GAMING LAPTOP هستش

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
Ok

CPU i7 2620qm داره ؟ خوبه اما در کل به این کارت گرافیکهای رنج GT550m تا 6770m در کال فرق چندانی در فریم دهی در بازی بین i5 2410 - i7 2629qm نیست چون بازی ها معوملا از 2 تا هسته استفاده میکنن و ببشتر فریمی که شما به دست میاری از GPU هست و RAM فقط توی زمان loading تاثیر داره اما نه 4 - 8 - 12 بلکه 1033 - 1333 - 1600 mhz بودنش ....اره این دو cpu توی laptop های بسیار استفاده میشن - من فکر میکنم اگر شما وفت زیادی میخوای صرف بازی کنی باید بری پی ATI 6770m ------- اگر بودچه بالاتری داری میتونی روی Asus g54 حساب کنی با GTX560m ! که دیگه GAMING LAPTOP هستش
پس شما نظرت روی HP هست . خیلی خوب . ولی کیفیت ساخت کدوم یکی از این دو برند در حال حاضر بهتر هست ؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
پس شما نظرت روی HP هست . خیلی خوب . ولی کیفیت ساخت کدوم یکی از این دو برند در حال حاضر بهتر هست ؟

در مجموع کلی Asus ! به خاطر Cooling بهتر ولی از نظر دوام بین این دو مارک تفاوتی نمیزارم اما همونطور که مینی خب Asus قدرت بسیار پایینتری داره

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
من از این امار خرابی که بچه ها بهش پا بندن سر در نمیارم !!! ته سال نداره نه سورس و نه منطقه ای - laptop ها با مارک یکی حیلی موقها توی کشور های مختلف درست میشن..... این Asus هم خرابیش کم نیست !! ماشالا این سری asusEE که هر روز خرابی داره ....اما خوب ایران هستی با گارانتی خوبی بگیر hpرو --- من اصلا به این امار خرابی کار ندارم.... از روی تجربه شخصی میگم ---- حدودا 2-3 سال تو کار laptop هستم --- خودم میبینم خرابی برندها رو ....

1. منبع جداول و آمارهای خرابی اینجا و اینجاست (هزار تا سایت گذاشتندش، از جمله اونجا، با چیز پ*ی ان برید که عکس ها رو ببینید). البته مال یک سال و نیم قبله و ممکنه خیلی چیزها عوض شده باشه، ولی در هر حال منبع مهمیه و اگر خودتون بخواید خرید کنید هم ریسک نمی کنید که همچین چیزی رو نادیده بگیرید...

2. از تجربه تون صحبت کردید، ولی نکته عجیب اینه که تجربه شخصی شما با تجربه شخصی اکثر افراد دیگه کاملا متفاوته! شما برین اینجا که از فعال ترین انجمن ها برای لپ تاپه و ببینید نظر کلی بچه ها چیه و کدوم برند رو بیشتر از بقیه توصیه می کند؟ من توی هر انجمنی هر جا که دیدم لپ تاپ ASUS و گاهی هم MSI رو بیشتر از هر برند دیگه ای توصیه می کردند...

3. فرمودید اچ پی با گارانتی خوب؟ میشه بفرمایید گارانتی خوبش چیه؟

-----------------------------------------------
دوست عزیز، یاد بگیرید که اطلاعات خودتون رو بدید و حرف بچه های دیگه رو زیر سوال نبرید! اینجا هدف همه مون فقط اینه که بچه ها خرید بهتری داشته باشند و هیچ نفع مادی این وسط وجود نداره که سرش دعوا کنیم (حداقل برای من که وجود نداره)! )x

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
در مجموع کلی Asus ! به خاطر Cooling بهتر ولی از نظر دوام بین این دو مارک تفاوتی نمیزارم اما همونطور که مینی خب Asus قدرت بسیار پایینتری داره
منظور بنده بین دل و HP بود .
در نهایت با توجه به هزینه ای که میخوام بکنم یا dell 5110a یا Hp 6050

ولی مشکل اینه که درنهایت واقعا کدوم یکی از دو مدل بالا .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر