مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

javadsadeghi

کاربر سایت
Aug 16, 2010
40
نام
جواد
سلام به همه برو بچه های لپ تاپ باز . آقا من یه لپ تاپ می خوام بخرم تا حدود 1.6 // 1.7 توی چن تا سایت سرچ کردم بهترین مدلی که تونستم پیدا کنم Sony F123 بود اگه کسی مدل بهتری سراغ داره ممنون میشم کمکم کنه . و یه سوال : بین کارت گرافیک nvidia geforce gt330m و ati radeon hd 5470 کدوم بهتره در ضمن من با لپ تاپ هم می خوام بازی کنم هم کار گرافیکی سنگین مثل 3d max . maya . premiere و ....:d

bruce

کاربر سایت
Nov 6, 2005
656
نام
مهران
دوستان من یه لپ تاپ دیدم MSI U130 , از این کوچیکاست و خوشم اومد ازش برا بازی هم نمیخوام فقط میخوام دم دستی باشه , مشخصاتش رو دارم اما نمیدونه برا اینکه باهاش برم اینترنت و آهنگ و عکس بریزم روش خوبه یا نه اینم مشخصاتش :
MSI U130/CPU:INTEL ATOM 1.66ghz/System Memory: 1Gb ddr2/H.D.D:160Gb/vga:intel gma3150/LED Display=10''/Battery Pack :6Cell/bt,wifi,bag,lan,d-sub
اینم عکسش :
http://www.exalon.co.za/shop/images/MSI U130.jpg

javadsadeghi

کاربر سایت
Aug 16, 2010
40
نام
جواد
سلام به همه برو بچه های لپ تاپ باز . آقا من یه لپ تاپ می خوام بخرم تا حدود 1.6 // 1.7 توی چن تا سایت سرچ کردم بهترین مدلی که تونستم پیدا کنم Sony F123 بود اگه کسی مدل بهتری سراغ داره ممنون میشم کمکم کنه . و یه سوال : بین کارت گرافیک nvidia geforce gt330m و ati radeon hd 5470 کدوم بهتره در ضمن من با لپ تاپ هم می خوام بازی کنم هم کار گرافیکی سنگین مثل 3d max . maya . premiere و ....:d

خواهشاً یکی جواب بده =(( :((:((
f123 یا n61jq ???????
کدوم بهتره ؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

aria123789

کاربر سایت
Sep 15, 2008
64
نام
آریا

منم دقيقا همين وضعيت رو دارم.... بودجم تا سقف 2مليونه... (با كلي التماس و خواهش از خانواده)
انتخابهام sony با گرافيك 330m هست و يا asus با گرافيك 5730 يا msi با گرافيك 5850 هر چيز ديگه كه خودتون ‍‍بگيد تو همين رنج قيمت...
برند برام فرق نداره . مهمترين چيز گرافيكه و تصوير HD داشتن.... ميخوام بازي MafiaII رو حتما اجرا كنه...b-)
حالا به نظرتون چكار كنم؟
يه گزينه ي ديگم اينه كه لپ تاپ ارزون بگيرم و در كنارش يه ps3 يا xbox360 بگيرم..!
نظرتون چيه؟
ممنون ميشم اگه جواب بدين

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
ممنون از راهنمايي شما.من مشخصات مدل هاي زيادي لپ تاپ را ديدم از جمله همين مدل دل كه شما گفتي.ولي هيچ مدل لپ تاپي پيدا نكردم كه 5 ويژگي كه مد نظر من هست و در پست قبلي عرض كردم را داشته باشه.

مي خواستم بدونم نظر شما راجب مدل ASUS - N61Jq چيه؟البته اين مدل با همين اسم مدل(N61Jq) دو مدل داره كه يكيش هاردش 500 گيگ هست و يه مدل ديگه هارد 640 گيگ داره و درايور بلو ري داره.حالا مثلا" اگه بخواهيم در بازار اين مدل را سفارش بديم چون با اين اسم دوتا مدل هست بايد چطوري سفارش داد؟

يه سوال ديگه اينكه آيا لپ تاپ مدل دل استوديو 1558 كاراييش براي بازي خوب هست و تا حالا مشكلي ازش گزارش شده يا خير؟من براي كارهاي شخصي يه لپ تاپ مي خوام و فقط اجراي يك بازي كه اونم فيفا هست.آيا ميشه روي اين لپ تاپ براي بازي فيفا تا حداقل 4 سال ديگه حساب باز كرد؟

و نكته آخر اينكه من مدل هاي جديد انواع لپ تاپ ها را كه ديدم اكثرا مودم ندارند.دليلش چيه و براي اينكه بخواهيم وارد اينترنت بشيم بايد چكار كنيم؟ميشه مودم را جدا خريد و روش نصب كرد؟اگه ميشه قيمت مودم حدودا چقدر هست؟
سلام
درمورد اون مدل ایسوس که گفتین باید بگم مشخصات خوبی داره ودرایو بلوری هم داره وقیمتش هم مناسبه ضمنا شما به هیچ وجه سفارش نده که برات بیارن شما حضوری بری بخری مطمئن تره ضمن اینکه میتونی قیمت هم بگیری من خودم شخصا از ظاهر ایسوس خوشم نیومد برای همین 1558 گرفتم که این مورد به سلیقه شخصی شما برمیگرده
1558 برای بازی بد نیست ولی ابدا برای گیم ساخته نشده ولی اون فیفا مورد نظر رو بدون مشکل اجرا میکنه ضمن اینکه گرافیک 1 گیگش تا 2.2 گیگ اپگرید میشه همینطور رمش هم تا 8 گیگ اپگرید میشه که میتونه تا 5سال دیگه هم بازیهایی مثل فیفا رو ساپورت کنه
درمورد مودم باید بگم دلیلش اینه که تقریبا استفاده از مودم دایال اپ در دنیا منسوخ شده واین نوع اتصال به اینترنت دیگه تو اغلب کشورهای دنیا (حتی کشورهای جهان سوم) مرسوم نیست برای همین خروجی کابل RJ11 رو حذف کردن ولی میتونید اکسترنالش رو حدود 20 تومن بخرید.

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
سلام
یک لپ تاپ میخوام با مشخصات زیر
1. برند سونی یا دل
2. cpu core i7
3. ram ddr3
4. "12 تا "14.5 lcd
5.dvd rw
قیمت هم بالا 1.600 نباشه
مزسی

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام
یک لپ تاپ میخوام با مشخصات زیر
1. برند سونی یا دل
2. cpu core i7
3. ram ddr3
4. "12 تا "14.5 lcd
5.dvd rw
قیمت هم بالا 1.600 نباشه
مزسی

14.1 اینچی در سونی هست.
با رم DDR3 و مشخصات خوب.اما Core i5 هست.
این هم مدلش : Sony EA 2-QGX
قیمت زیر 1.600 هست.
اگر دست روی مدل های 16.4 اینچی سونی بذاری مدل Core i7 هست CPU هاش.یعنی سری F سونی.
در کل Dell رو هم پیشنهاد نمی کنم.با این که کیفیتش نسبت به قبل بهتر شده.

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود
14.1 اینچی در سونی هست.
با رم DDR3 و مشخصات خوب.اما Core i5 هست.
این هم مدلش : Sony EA 2-QGX
قیمت زیر 1.600 هست.
اگر دست روی مدل های 16.4 اینچی سونی بذاری مدل Core i7 هست CPU هاش.یعنی سری F سونی.
در کل Dell رو هم پیشنهاد نمی کنم.با این که کیفیتش نسبت به قبل بهتر شده.

ممنون
من خودم هم کمی جستجو کردم 3 مدل هست که نمیدونم کدوم بهتره و به صرفه تر.اگه میشه بگین که کدوم بهتره و این که کدوم برای چه کارهایی بیشتر کاربرد داره.
Sony VAIO » EA Series » EA2GFX/BI
Sony VAIO » CW Series » CW2QGX/B

Sony VAIO » SR Series » SR590GPB

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
ممنون
من خودم هم کمی جستجو کردم 3 مدل هست که نمیدونم کدوم بهتره و به صرفه تر.اگه میشه بگین که کدوم بهتره و این که کدوم برای چه کارهایی بیشتر کاربرد داره.
Sony VAIO » EA Series » EA2GFX/BI
Sony VAIO » CW Series » CW2QGX/B

Sony VAIO » SR Series » SR590GPB

اون مدل CW بین این ها خوب هست.
اما اگر EA رو که سری جدید 14 اینچی هست می خوای بخری،همون مدل که بهت معرفی کردم رو بخر.

sam_dante

کاربر سایت
May 6, 2007
368
نام
Mohsen
با سلام خدمت دوستان گرامی.
آقابون من یک راهنمایی میخواستم.
میخواستم ببینم در حدوده رنج قیمت 900 تا 1100 چی میتونم بگیرم؟بیشتر برای دانشجویی میخوام ولی نوت بوک نمی خوام.میخوام گاهی اوفات هم بازی باهاش بکنم.
برند Asus از لحاظ کیفیت و کارایی نسبت به برند های دیگه چطوره؟
بعد یک سوال دیگه داشتم اینه که چقدر سرعت 5400 با 7200 چرخش هارد دیسک تو سرعت سیستم تائیر داره؟ کلاً میخواستم ببینم اصلاً تو نخه این دور گردشه هارد باشم یا نه؟
یه چیزی تو این مایه ها میخواستم:
1- رم 4 گیگ DDR3
2- هارد 500 دور گردش 7200
3- خروجی های HDMI. باتری 6 یا 8 سلی.
4- مانیتور LED از 15 اینچ به بالا
5- مودم داخلی هم اگه داشته باشه خوبه.اگه هم نداشت فدای سرت.:D
6- یک کارت گرافیکی که همه ی بازی هارو در حالت Low Quality بتونه اجرا کنه.
7-سلامتی همه ی دوستان.:D
مرسی

آخرین ویرایش:

gtkiller

کاربر سایت
Jan 9, 2008
473
نام
سروش
لپ تاپ سونی برای گیم به هیچ وجه نگیرید من خودم چند ماهه لپ تاپ sony vgn aw390jch با امکانات خوب در حد1700000 تومن خریدم تا گیم هم اجرا کنم ولی متاسفانه شما دسترسی به درایورهای روز انویدیا ندارید و روی نوت بوکهای سونی اجرا نمیشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فقط میتونید از سایت سونی دانلود کنید که خیلی دیر به دیر اپدیت میشه در بعضی موارد هم اصلا اپدیت نمیشه به سونی ایمیل زدم گفتند در حال حاضر برنامهای برای اپدیت گرافیک نداریم!!!!!! خلاصه من بعد از مترو2033 هیچ بازی جدیدی رو نمیتونم خوب اجرا کنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر