مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
من به هیچ عنوان این امار ها رو قبول ندارم. یعنی چی؟ یه لپتاپی که 1 سال نیست اومده، امار خرابیش بالاست؟ من جفت این مدلا رو از دوستان و اشنایانی که داشتن،پرسیدم،خرابی ندیدن!Hp هم یکی دارم 3 ساله داره کار میکنه!چرا خراب نشده؟الان یه 5010 هم دارم ولی دل چون خیلی خز شده نمیخواد بگیره.البته توی خر کار بودنش شکی نیست،الان دارم با اون این متن رو تایپ میکنم.کلا لپتاپی که باهاش روزی 3-4 ساعتم شاید کار نکنه و بهترین شرایط نگه داری کنه .فکر نمیکنم خراب بشه. سنگین ترین کارش کار با fl studio هست!

این رو برای رفیقم میخوایم بخریم. این 2 تا مدل رو دیده و خوشش اومده.

باز اگه توی همین رنج قیمت چنین کانفیگی دارید خواهشا بگید.قیافش براش مهمه.فردا میخواد خرید کنه. البته همه چیزش چای خودشه.

i5 میخوای همون ProBook 4520 بگیر عالیه
هم خودش
هم قیمتش
ظاهرشم که قشنگه

• Like
Reactions: capitanrayan

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
من به هیچ عنوان این امار ها رو قبول ندارم. یعنی چی؟ یه لپتاپی که 1 سال نیست اومده، امار خرابیش بالاست؟ من جفت این مدلا رو از دوستان و اشنایانی که داشتن،پرسیدم،خرابی ندیدن!Hp هم یکی دارم 3 ساله داره کار میکنه!چرا خراب نشده؟الان یه 5010 هم دارم ولی دل چون خیلی خز شده نمیخواد بگیره.البته توی خر کار بودنش شکی نیست،الان دارم با اون این متن رو تایپ میکنم.کلا لپتاپی که باهاش روزی 3-4 ساعتم شاید کار نکنه و بهترین شرایط نگه داری کنه .فکر نمیکنم خراب بشه. سنگین ترین کارش کار با fl studio هست!

این رو برای رفیقم میخوایم بخریم. این 2 تا مدل رو دیده و خوشش اومده.

باز اگه توی همین رنج قیمت چنین کانفیگی دارید خواهشا بگید.قیافش براش مهمه.فردا میخواد خرید کنه. البته همه چیزش چای خودشه.
این استدلال اصلا درست نیست! مثل این می مونه که بگی دویدن در وسط اتوبان خطرناک نیست، چون من امروز یکی رو دیدم که از اتوبان رد شد رفت اون ور و تصادف نکرد! :-o

اون آمارها میگن: "درصد خرابی لپ تاپ های اچ پی بالاتر هستش"، نه این که: "صد در صد اچ پی ها خراب میشن". منبعش هم کاملا معتبره.

لپ تاپ های مد نظر شما که کمتر از یک سال است عرضه شدند هم توی اون نمودارها نیستند، لپ تاپ های دیگه برند های مختلف هستند که بیشتر از 3 سال از عرضه شون گذشته، و در واقع مقایسه ای بین کیفیت ساخت لپ تاپ بر حسب برند هستش.

بین این دو مدل مد نظر ایشون ایسر بهتره، ولی شاید بهترین انتخاب با هزینه 850 و سی پی یو i5، لپ تاپ دل n5010 با گرافیک 5650 با گارانتی زیگورات باشه.

موفق باشید.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
این استدلال اصلا درست نیست! مثل این می مونه که بگی دویدن در وسط اتوبان خطرناک نیست، چون من امروز یکی رو دیدم که از اتوبان رد شد رفت اون ور و تصادف نکرد! :-o

اون آمارها میگن: "درصد خرابی لپ تاپ های اچ پی بالاتر هستش"، نه این که: "صد در صد اچ پی ها خراب میشن". منبعش هم کاملا معتبره.

لپ تاپ های مد نظر شما که کمتر از یک سال است عرضه شدند هم توی اون نمودارها نیستند، لپ تاپ های دیگه برند های مختلف هستند که بیشتر از 3 سال از عرضه شون گذشته، و در واقع مقایسه ای بین کیفیت ساخت لپ تاپ بر حسب برند هستش.

بین این دو مدل مد نظر ایشون ایسر بهتره، ولی شاید بهترین انتخاب با هزینه 850 و سی پی یو i5، لپ تاپ دل n5010 با گرافیک 5650 با گارانتی زیگورات باشه.

موفق باشید.

بیخیال قضیه رو دارید زیادی بزرگش میکنید! حالا میرم بیرون بشخصه قیافه ها رو هم میبینم.توی نت که عکس درست حسابی گیر نیومد:

خرابی لپتاپ با راه رفتن وسط اتوبان فرق داره. کلا حرف شما 100% غیر منطقیه. شرکتها هم اصولا پیشرفت میکنن،نه پسرفت!ذهن ایرانیها همیشه اینجوریه.(مث مال خودم:D)همه رو با خودمون مقایسه میکنیم:D

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا
Sager/Clevo توی ایران نمایندگی نداره؟؟ هیچ فروشگاهی که بفروشه لپ تاپ هاش رو؟؟
من دنبال NP8150 هستم.

خیر.مگر اینکه بگید بیارن براتون این کسایی که از اونور جنس میارن

سلام به همه دوستان عزیز خواهش میکنم موارد زیر را با دقت مطالعه فرمائید و برای بهترین انتخاب بنده را راهنمائی فرمائید

من یه لپ تاپ بروز و سریع لازم دارم که نیاز های ذیل من را برطرف کند و استفاده اصلی ایـنـتـرنــت میباشد.

1- میخواهم بهترین و جدیدترین و به روز ترین پورتهای ارتباطی را داشته باشد مخصوصا برای اینترنت (مثلا استاندارد وایرلس اش از 802.11a/b/g پایین تر نباشد یا مثلا اگه جائی خواستم اینترنت وصل بشم مشکلی نداشته باشم و ... البته اینو هم بگم نمیخوام مودم دایال آپ داشته باشه)

2- خروچی HDMI داشته باشد
3- صفحه FULL HD LED BLACK LIGHT حداقل 15 اینچ . در کل کیفیت تصویر خیلی خیلی خیلی برام اهمیت داره
4- باطری سرحال و قبراق مناسب
برای استفاده های طولانی مدت
5- وزن پائین
6- درایور بلوری
7- حداقل 4 گیگ رم و بقیه سخت افزار مطابق نیاز های من
سنگین ترین چیزی که از لپ تاپ انتظار دارم پخش فیلم بلوری با حداکثر کیفیت میباشد
میخوام قدرت این را داشته باشد اگر خواستم لپ تاپ را تلویزیون اینچ بالا وصل کنم تو رزولشین بالا کم نیاره (منظورم برای دیدن فیلم و رصد صفحات اینترنت میباشد)
و اگه USB3 و SSD راهم پشتیبانی کنه که دیگه عالی میشه
شکل ظاهری،قابلیت ارتقاء ،طراحی کیبرد، کیفیت تاچ پد و ... را هم مد نظر داشته باشید.

حداکثر بوجه 2.000.000 تومان

توی لپ تاپ ها مدل های خیلی زیادی پیدا میشه که به درد شما بخوره.اما FullHD کمی کمتر گیر میاد.

Dell XPS L502 گزینه خوبی هست یا مثلا مدل های ASUS N53

Sony F112JFX

بهترین گزینه برای خرید هست برای شما.CPU i7 با 8MB کش.8گیگ رم.دارای بلوری.و Full HD 16.4 و وزن هم 2.9 هست.
قیمت هم کمی بالاتر از 2.000.000 هست.حدود 2.170.000 هست.

Last edited by a moderator:

vahid_itc

کاربر سایت
Jun 5, 2010
64
توی لپ تاپ ها مدل های خیلی زیادی پیدا میشه که به درد شما بخوره.اما FullHD کمی کمتر گیر میاد.

Dell XPS L502 گزینه خوبی هست یا مثلا مدل های ASUS N53

Sony F112JFX

بهترین گزینه برای خرید هست برای شما.CPU i7 با 8MB کش.8گیگ رم.دارای بلوری.و Full HD 16.4 و وزن هم 2.9 هست.
قیمت هم کمی بالاتر از 2.000.000 هست.حدود 2.170.000 هست.

دوست عزیز قبل سوال از جوابت خیلی ممنون

1- آیا اسم لپ تاب سونی را درست نوشتی چون من داخل گوگل چیزی پیدا نکردم
2- آیا از ایسوس و اچ پی با توجه به شرایطی که در پست #1970 گفتم اتنخاب بهتری هم هست

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود

2- آیا از ایسوس و اچ پی با توجه به شرایطی که در پست #1970 گفتم اتنخاب بهتری هم هست
برای اچ پی لیست قیمت یاس لپ تاپ رو ببینید. از مغازه های خوب و ارزون برای اچ پی هستش.
البته شرایط شما بسیار سخته و فکر نکنم اونام چیزی که 100 درصد به شرایط شما بخوره داشته باشند. :(

برای ASUS هم یه سر به نظرم حضوری برین رحا سیستم توی پاساژ پارسیان، و ببینید چیزی جدید که به کار شما بخوره دارند؟ از لحاظ تنوع مدل بهترین فروشگاه ایسوس هستش، ضمن این که حالت نمایشگاه داره و می تونید مدل ها رو ببینید.
سلام دوستان
با بودجه 300 تومن اين چه طوره ؟
با 300 تومن لپ تاپ های کوچک فقط میشه گرفت (که البته این نوع لپ تاپ هام طرفدارهای خودشونو دارند و به هیچ وجه دست کم شون نگیرید! انقدر سبکند که راحت میشه همیشه تو کیف بذارید و باهاش برید وایرلس این ور و اون ور). :x

لپ تاپی که لینک دادید نسبتا لپ تاپ خوبیه، ولی مطمئن نیستم تو ایران گیر بیارید! اونم به این قیمت...

• Like
Reactions: Amin.J

AYARAN

کاربر سایت
Sep 10, 2009
894
نام
پوریا

براي كار شما فقط اين مدل پاسخگو هست دوست عزيز.مگر اينكه FULLHD نخوايد.

Sony F12JFX

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
با 300 تومن لپ تاپ های کوچک فقط میشه گرفت (که البته این نوع لپ تاپ هام طرفدارهای خودشونو دارند و به هیچ وجه دست کم شون نگیرید! انقدر سبکند که راحت میشه همیشه تو کیف بذارید و باهاش برید وایرلس این ور و اون ور). :x
لپ تاپی که لینک دادید نسبتا لپ تاپ خوبیه، ولی مطمئن نیستم تو ایران گیر بیارید! اونم به این قیمت...
ممنون
فقط يك نكته : WI fi كه داره؟ گر بخوام باهاش فيلم و سريال ببينم چه طوره ؟

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
سلام
خسته نباشید
لپتاپ توی رنج 1/500 تا 2/000 تومن چه لپتاپی بگیرم
ترجیحا نزدیک همون 1/500 باشه ولی مدلهای بالاتر رو هم اگه ممکنه بگید
خودم HP-Pavilion DV6 6090 رو دیدم ولی زیاد به اچ پی اطمینان و علاقه ندارم . البته مشخصات و قیمتش هم خوبه
فعلا برای کار خاصی نمیخوام ولی ترجیحا مشخصاتش بالا باشه تا بعدا مشکلی پیش نیاد
زیاد هم اجرای بازی با بالاترین جزئیات مهم نیست
پیشاپیش ممنون

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
ممنون :x
اون توشيبا كه لينك دادم بهتر هست يا اين ؟
اين چه طور ؟
كلا تو اي قيمت كدوم از همه بهتره ؟
پيشاپيش ممنون !

مشکل اصلی Netbook ها (لپ تاپ های کوچک) سی پی یو ضعیف شون هستش که سرعت کار شون رو پایین میاره.

از همین بابت توصیه می کنم مدل ASUS با توجه به سی پی یو بهترش بهتر از اون دو تای دیگه است (و البته گرون تر).

ضمن این که ASUS در ایران گارانتی قوی و خوبی داره (سازگار یا ویستا).

بقیه مشخصات شون تفاوتی نداره. :)

سلام
خسته نباشید
لپتاپ توی رنج 1/500 تا 2/000 تومن چه لپتاپی بگیرم
ترجیحا نزدیک همون 1/500 باشه ولی مدلهای بالاتر رو هم اگه ممکنه بگید
خودم HP-Pavilion DV6 6090 رو دیدم ولی زیاد به اچ پی اطمینان و علاقه ندارم . البته مشخصات و قیمتش هم خوبه
فعلا برای کار خاصی نمیخوام ولی ترجیحا مشخصاتش بالا باشه تا بعدا مشکلی پیش نیاد
زیاد هم اجرای بازی با بالاترین جزئیات مهم نیست
پیشاپیش ممنون

سلام.

به نظر من بهترین انتخاب با بودجه شما MSI GE 620 هستش.

برای توضیحات بیشتر اینجا رو بخونید.

• Like
Reactions: M0HAMAD

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر