خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

• Thread starter Thread starter Z-fan
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:
واقعا عجیبه که چطور cma که حتی یکبار، تاکید میکنم حتی یکبار هم از هیچ کیسی عقب نیشینی نکرده، البته به غیر از این 109 بار، چی شد که یکمرتبه نظرش در مورد مایکرو چرخید؟
رفیق شما انتظار دارید دوستی که علنا می گوید مایکروسافت هدفش این هست که صنعت گیم رو نابود کند،حرف راست و درست بزند؟یعنی مایکروسافت ده ها میلیارد دلار هزینه خرید و توسعه استودیو به اضافه میلیون ها دلار هزینه تولید و بازاریابی انجام می دهد به این هدف که صنعت گیم رو نابود کند.شما از این استدلال انتظار جواب منطقی دارید؟متاسفانه به همین شخص خاص هم ختم نمی شود،یکی می گوید بازی های مایکروسافت تماما آشغال هستند،یکی دیگر حتی به این هم اعتقاد ندارد و کلا از نظرش مایکروسافت هیچ عنوانی نمی سازد،یعنی Flight Simulator و Forza Horizon و Halo و ... اصلا بازی نیستند و حتی بازی های پیش رو مثل Redfall و Starfield و ... هم سراب و توهم هستند.پس توصیه می کنم حداقل در این تاپیک به دنبال منطق و حرف درست نگردید.

به نظر میاد یکی از اولین عوارض فن حسنک راستگو شدن از دست دادن Ability to read
CMA در گزارش اولیه اهمیت COD اشاره کرد و راه حل اصلی divestiture برند COD / اکتی معرفی کرد
1680011211706.png

بعد چند روز پیش در یه چرخش 180 درجه اعلام کرد

COD در اون حد هم مهم نیست :))مایکروسافت بعید به رقبا ضربه بزنه :))

چنین چیزی در تاریخ CMA بی سابقه است :)) در حدی که پشمای وکیل سابق CMA هم ریخته :)) چه اتفاقی افتاده که CMA حاضر شده اعتبار خودش نابود کنه

“This is extremely unusual,” said an ex-CMA lawyer. “Restating your provisional findings is something you would rather die than do.”

رفیق شما انتظار دارید دوستی که علنا می گوید مایکروسافت هدفش این هست که صنعت گیم رو نابود کند،حرف راست و درست بزند؟یعنی مایکروسافت ده ها میلیارد دلار هزینه خرید و توسعه استودیو به اضافه میلیون ها دلار هزینه تولید و بازاریابی انجام می دهد به این هدف که صنعت گیم رو نابود کند.شما از این استدلال انتظار جواب منطقی دارید؟متاسفانه به همین شخص خاص هم ختم نمی شود،یکی می گوید بازی های مایکروسافت تماما آشغال هستند،یکی دیگر حتی به این هم اعتقاد ندارد و کلا از نظرش مایکروسافت هیچ عنوانی نمی سازد،یعنی Flight Simulator و Forza Horizon و Halo و ... اصلا بازی نیستند و حتی بازی های پیش رو مثل Redfall و Starfield و ... هم سراب و توهم هستند.پس توصیه می کنم حداقل در این تاپیک به دنبال منطق و حرف درست نگردید.
منطق :))
به جای قصه بافی و نسبت دروغ دادن به من یک دقیقه این لینک باز می کردی
واقعا عجیبه که چطور cma که حتی یکبار، تاکید میکنم حتی یکبار هم از هیچ کیسی عقب نیشینی نکرده، البته به غیر از این 109 بار، چی شد که یکمرتبه نظرش در مورد مایکرو چرخید؟
این لینک تایید CMA با تضمین های مختلف و ارتباطی به بحث اکتی و عقب نشینی نداره

ناراحتن از این که ایکس باکس داره بزرگ میشه و محتوای انحصاری بیشتری بدست میاره و تولید میکنه.
از طرفی معتقدن فقط سونی حق داره انحصاری داشته باشه و باید همیشه رتبه اول بازار باشه، تا با طرفداری ازش حس خاص بودن بهشون دست بده@-)
سبحان قبول ما عقده خود خاص پندار بودن داریم :) ولی کاری نکن برم لعن و نفرینات در مورد مارک سرنی کبیر رو بردارم بیارمها😁
بنده خدا نه سر پیاز بود و نه تهش و فقط یه مهندسِ نابغه بودش

• Like
Reactions: Deathbringer
سبحان قبول ما عقده خود خاص پندار بودن داریم :) ولی کاری نکن برم لعن و نفرینات در مورد مارک سرنی کبیر رو بردارم بیارمها😁
تو حسابت با بقیه جداست مالک :D اینی که گفتم به خودت نگیر
اون چیزایی که در مورد مارک سرنی گفتیم هم ترول و مسخره بازی تاپیک vs بود
و البته طبیعتا یچیزی حالیشه که معماری کاستوم کنسول میسازه:D
راستی جدیدا یجا خوندم که کارمند رسمی سونی نیست ظاهرا :-? درسته؟

این لینک تایید CMA با تضمین های مختلف و ارتباطی به بحث اکتی و عقب نشینی نداره
لینک تایید CMA با تضمین های مختلف در فاز 2، یعنی فاز یک مخالفت شده، فاز 2 عقب نشینی و معامله تایید شده البته در کل اشتباه از من بود چون
اینکه تو 109 کیس cma از نظرش عقب نشینی کرده هیچ ربطی به عقب نشینی در مورد اکتی نداره، چون اینجا صرفا رفته عقب نشسته مثل تاکسی و اتوبوس

آخرین ویرایش:
داداش فن بودن اصلا بد نیست هیج ایرادی هم نداره طرفداری از برندی که دوستش داریم
بحث اصلی این دوگانگی استانداردهای فن هاس که انحصار رو برای سونی خوب ولی برای مایکرو بد می دونن یا اینکه فعالیت سونی راستای آرمان های والای بشری و رسیدن به تعالی میدونن اما فعالیت مایکرو در راستای نابودی صنعت گیم هست
بعدش یک مسئله حقوقی رو تا این سطح بکشن پایین که هرکسی که موافقت کرده از مایکرو پول گرفته! خنده دار نیست؟ :دی

ژاپنی ها کلا بعیده چیزه گرون قیمتی داشته باشن
نظرت با کپکام و سگا باهم چیه؟
:D

موافقم فقط سونی ممکنه شلوغ بازی دربیاره :D

ژانر فایتینک توی xbox واقعا جاش خالیه و دوست دارم تو ژاپن حتما فایتینگ ساز بخره

حالا یا کپکام یا arc یا باندای نامکو ( اینو نمیدونم قابل خرید باشه )

در کنار این هر چی بخره استقبال میکنم:D

داداش فن بودن اصلا بد نیست هیج ایرادی هم نداره طرفداری از برندی که دوستش داریم
بحث اصلی این دوگانگی استانداردهای فن هاس که انحصار رو برای سونی خوب ولی برای مایکرو بد می دونن یا اینکه فعالیت سونی راستای آرمان های والای بشری و رسیدن به تعالی میدونن اما فعالیت مایکرو در راستای نابودی صنعت گیم هست
بعدش یک مسئله حقوقی رو تا این سطح بکشن پایین که هرکسی که موافقت کرده از مایکرو پول گرفته! خنده دار نیست؟ :D
منم نمیگم فن بودن بده و یا انحصار بده.ولی انحصاری که نتیجش پایین اومدن کیفیت باشه در حقیقت سرطانه.اینهمه هم که پیاز داغش رو زیاد میکنیم به خاطر پیشینه منفی بخش ایکس باکس هستش.همیشه کیفیت پایین رو ربط میداد به ضعیفتر بودن کنسولش،ولی الان با وجود برتری سخت افزاری SX(البته رو کاغذ) تو این 3 سال حتی مقایسه به انحصاری هم نکشیده و رو همون مولتی داره از حریف عقب میفته.اینش بده وگرنه من از خدامه یه بازی با کیفیت بده بیرون ما هم جعبه دار بشیم :)

لینک تایید CMA با تضمین های مختلف در فاز 2، یعنی فاز یک مخالفت شده، فاز 2 عقب نشینی و معامله تایید شده البته در کل اشتباه از من بود چون
اینکه تو 109 کیس cma از نظرش عقب نشینی کرده هیچ ربطی به عقب نشینی در مورد اکتی نداره، چون اینجا صرفا رفته عقب نشسته مثل تاکسی و اتوبوس
یکی دیگه از عوارض همین مقاومت :))
سلطان فاز دوم CMA یا نهاد نظارتی دیگه علت مخالفت خودش اعلام می کنه و راه حل که قبول می کنه رو مشخص می کنه ( دادن تضمین های مختلف / جدا شدن بخشی از شرکت و....)
کمپانی مورد نظر راه حل ها رو قبول می کنه / قبول نمی کنه و عقب نشینی می کنه / قبول نمی کنه ( اگه دادگاهی باشه ) کار به دادگاه می کشه
هیچ نهاد نظارتی وسط فاز دوم رسما اعلام نمی کنه من اشتباه کردم و عقب نشینی می کنم :-??رسما اعتبار اون نهاد نظارتی نابود می شه ( وکیل سابق CMA هم همین گفت )

سلطان فاز دوم CMA یا نهاد نظارتی دیگه علت مخالفت خودش اعلام می کنه و راه حل که قبول می کنه رو مشخص می کنه ( دادن تضمین های مختلف / جدا شدن بخشی از شرکت و....)
cases
این تموم مواردی که رفتن فاز 2 ولی در اخر بدون هیچ شرطی موافقت شده، یعنی اول مخالفت و شرط گذاشته شده اما در آخر نظر برگشته و عقب نشینی کرده
هیچ نهاد نظارتی وسط فاز دوم رسما اعلام نمی کنه من اشتباه کردم و عقب نشینی می کنم
این حرف اصن مدرک نمیخواد که معلوم باشه رو هواست، وسط یک کیس اونقدر 2 طرف بالا پایین میرند و تو سر کله هم میزنن، شرط میزارن و شرط بر میدارن که اخر توافق کنن، بری این کیس ها رو موردی بخونی پره
این نوع نتیجه گیری قبلا گفتم بخاطر اینکه هیچ ایده ای نداری دنیای واقعی چطور کار میکنه و به همه چی از پشت مانیتورت نگاه میکنی

منم نمیگم فن بودن بده و یا انحصار بده.ولی انحصاری که نتیجش پایین اومدن کیفیت باشه در حقیقت سرطانه.اینهمه هم که پیاز داغش رو زیاد میکنیم به خاطر پیشینه منفی بخش ایکس باکس هستش.همیشه کیفیت پایین رو ربط میداد به ضعیفتر بودن کنسولش،ولی الان با وجود برتری سخت افزاری SX(البته رو کاغذ) تو این 3 سال حتی مقایسه به انحصاری هم نکشیده و رو همون مولتی داره از حریف عقب میفته.اینش بده وگرنه من از خدامه یه بازی با کیفیت بده بیرون ما هم جعبه دار بشیم :)
این دیگه بی انصافیه خوب الان فورزا۵ کیفیتش پایینه؟ فلایت سیم کیفیتش پایینه؟ هیلو کیفیتش پایینه؟ یا بازی هایی کوچیکتر مثل hi fi rush
درسته از برنامه ها عقبن ولی کدوم شرکت طی این دوران کرونا برنامه هاش بهم نریخت؟ منم نمیگم مایکرو عالی و بی نقصه اتفاقا زمان معروفی هیلو از اولین کسایی بودم که ترولش کردم ولی خوب کیفیت نهایی بازی حداقل کمپینش برای من خیلی خوب بود

فن های سونی به قول معروف قصاص قبل از جنایت میکنن
خود سونی مگه برنامه هاش بخاطر کرونا عقب نیوفتاد؟ تازه ۳/۴ ماهه تونسته تولید به اندازه کافی برسونه
خود فن های سونی که این چند ماه حسابی با بازی های پلاس پرمیوم کیف کردن و لذت بردن اگر رقابت با گیمپس نبود سونی چنین دست و دلبازی میکرد؟ :D

آخرین ویرایش:
مشاهده میکنید وقتی اخبار خوب از خرید میاد لوپ اسپنسر دروغگو/مدیریت استودیوها/هیلو/گیم پس بد/نابودی صنعت گیم/ جیم رایان علیه السلام/ اسپنسر لعنت الله تکرار میشه و شما میتونید خشم و نفرت رو نسبت به مایکروسافت تو موضوعی که هیچ ربطی نداره ببینید.
دوستان چرا CMA فکر میکنید که نظرش عوض شده؟ بله لابد رشوه دادن بهش دیگه. اصلا مگه میشه سونی حرف غلط بزنه؟ مگه میشه جیم رایان علیه السلام اشتباه کنه؟ مگه میشه من از نظری طرفداری کنم که اشتباه باشه؟ مگه میشه من خیت بشم؟ مگه میشه روز به روز دروغ هام دربیاد؟ قطعا نه. حق با اونی هست که من میگم هر چیز دیگه ای رو انکار میکنم تا به نتیجه مورد نظرم برسم. ولی خب واقعا چطور شد کار به اینجا کشیده شد؟

اول لازم هست که دقیقا بدونیم Provisonal Findings یا همون یافته های موقت چی هست تا بدونیم سونی چطوری وقت همه رو گرفت.
این provisonal findings چیه:
معنی لغوی صحیحش میشه یافته های مقدماتی.
اما یک اصطلاح حقوقی هست در کشورهای عمدتا کامن لا. مقام تعقیب میتونه شخص رو به عنوان شاهد جلب کنه در حالی که منظورش شاهد نیست. منظورش متهم هست اما اتهام زدن در نظامهای حقوقی غربی پیامد منفی داره اگه پشتش مدرکی نباشه بنابراین دادگاه/مقام تعقیب افراد رو به عنوان شاهد جلب میکنه و ازش بر مبنای مدارکی که از جرم به دست اورده سوالاتی میپرسه.
فرد احضار میشه و ازش میپرسن که نظرشون درباره این اطلاعات/مدارک به دست اومده چیه
شما چه چیزی درباره اش میدونی؟
این اتفاق افتاده یا نه؟
حالا اون شخص اگه نکاتی بگه و حرفهای مهمی بزنه ممکنه حتی شرایطی به وجود بیاره که به عنوان متهم جلبش کرد نه شاهد.
خلاصه: مقام قضایی طرفین رو دعوت میکنه ازشون نظرخواهی میکنه و بر مبنای حقوقی به یک جمع بندی قابل اتکا میرسه.

جا داره بگم خجالت بکشید چنین مساله ای ارزش دروغ گفتن نداره. قشنگ چشم میبندید رو یه سری حقایق فکر میکنید کسی نمیفهمه هزار بار هم تو تاپیک چیزی که کلا نمیدونستید رو توضیح دادیم ولی خیلی سوسکی میخواید ردش کنید.
CMA به هیچ وجه به هیچ وجه structural remedy نداد و تو اون بیانیه راه رو برای behavioral باز گذاشت.
اینو ما تو تاپیک چندبار توضیح دادیم. اون موقع خوشحال بودن گفتن یکی از اون 3 راه باید انتخاب شه که همینجا ما گفتیم کلا اینطوری نیست. حداقل تو این مورد اگه سوادی چیزی ندارید سکوت کنید یاد بگیرید.

شما اگه یادتون باشه وقتی بیانیه های CMA اومد طوری بود که اغلب میگفتن که این همون استدلال و حرف های سونی هست. بعدترش مایکروسافت به این ها جواب داد و میبینید که استدلال سونی که مبتنی بر ضرر به صنعت گیم و کنسول ها و این ها بود درب و داغون شد و دیگه محلی از اعراب نداره و این مبتنی بر همون provisonal findings هست که توضیح دادیم. اون نهاد اطلاعات رو جمع اوری میکنه سوالاتشو میپرسه تحقیقاتشو انجام میده به طرفین فرصت پاسخ رو میده و در نهایت مبتنی بر "قانون" تصمیم گیری میکنه.
یعنی تو این مدت سونی بیخودی وقت همه رو زایل کرد و میبینید که حتی اتحادیه اروپا اصلا وارد موضوع سونی نشد که تصمیم درستی بود. الان فقط یک نگرانی هست اونم کلاود گیمینگ هست که تقریبا حل شده.
حالا دیگه این بحث مایکرو بده میره ای پی بزرگ میخره و نابودی صنعت گیم یه مشت حرف بی اساس هست از اولش هم بود بعد این همه مدت یه دونه استدلال مورد قبول هنوز براش پیدا نشده.فعلا مانور فقط روی کلاود گیمینگ هست که اتفاقا درست و منطقی هم هست.
این ورود به فاز Denial اخرش به مرز دیوانگی و جنون میرسه که هر چی شما با فکت بری جلو طرف مقابل نمیتونه و نمیخواد که قبول کنه.
اها اینم بگم این خرید مجوز این نیست که سونی هم بره خرید بزرگی انجام بده و کسی نظارتی نکنه. اتفاقا برای سونی سخت گیری خیلی شدیدتر هست. اخرش باید از زیر تیغ قانون همه چی بگذره.

یه نکته ای رو اضافه کنم. گیر کار الان FTC و شخص لینا خان هست. ایشون قضیه رو کاملا شخصی کرده و از اظهارنظرش و حواشی مشخص هست که چه وضعیت اشفته ای داره.
حالا گیر کار کجاست؟ همونطور که میدونید تا ژوئن 2023 کار باید تموم شه و اگه نشه مایکرو با اکتی دوباره باید مذاکره کنه. از طرفی FTC میتونه خرید رو بین 6 تا 9 ماه به تعویق بندازه. اینجا مایکرو میتونه همون پیشنهادهایی که به CMA و اتحادیه اروپا داده ارائه کنه و تو بهترین حالت همین می خرید تموم بشه ولی لینا خان احتمالا قبول نمیکنه و این کیس احتمالا باعث میشه که شغلشو از دست بده اگه بخواد وارد دعوای حقوقی با مایکروسافت بشه. منتها ضرر زمان رو به مایکروسافت و مذاکره مجدد با اکتی رو میزنه.

آخرین ویرایش:
مشاهده میکنید وقتی اخبار خوب از خرید میاد لوپ اسپنسر دروغگو/مدیریت استودیوها/هیلو/گیم پس بد/نابودی صنعت گیم/ جیم رایان علیه السلام/ اسپنسر لعنت الله تکرار میشه و شما میتونید خشم و نفرت رو نسبت به مایکروسافت تو موضوعی که هیچ ربطی نداره ببینید.
دوستان چرا CMA فکر میکنید که نظرش عوض شده؟ بله لابد رشوه دادن بهش دیگه. اصلا مگه میشه سونی حرف غلط بزنه؟ مگه میشه جیم رایان علیه السلام اشتباه کنه؟ مگه میشه من از نظری طرفداری کنم که اشتباه باشه؟ مگه میشه من خیت بشم؟ مگه میشه روز به روز دروغ هام دربیاد؟ قطعا نه. حق با اونی هست که من میگم هر چیز دیگه ای رو انکار میکنم تا به نتیجه مورد نظرم برسم. ولی خب واقعا چطور شد کار به اینجا کشیده شد؟

اول لازم هست که دقیقا بدونیم Provisonal Findings یا همون یافته های موقت چی هست تا بدونیم سونی چطوری وقت همه رو گرفت.
این provisonal findings چیه:
معنی لغوی صحیحش میشه یافته های مقدماتی.
اما یک اصطلاح حقوقی هست در کشورهای عمدتا کامن لا. مقام تعقیب میتونه شخص رو به عنوان شاهد جلب کنه در حالی که منظورش شاهد نیست. منظورش متهم هست اما اتهام زدن در نظامهای حقوقی غربی پیامد منفی داره اگه پشتش مدرکی نباشه بنابراین دادگاه/مقام تعقیب افراد رو به عنوان شاهد جلب میکنه و ازش بر مبنای مدارکی که از جرم به دست اورده سوالاتی میپرسه.
فرد احضار میشه و ازش میپرسن که نظرشون درباره این اطلاعات/مدارک به دست اومده چیه
شما چه چیزی درباره اش میدونی؟
این اتفاق افتاده یا نه؟
حالا اون شخص اگه نکاتی بگی و حرفهای مهمی بزنه ممکنه حتی شرایطی به وجود بیاره که به عنوان متهم جلبش کرد نه شاهد.
خلاصه: مقام قضایی طرفین رو دعوت میکنه ازشون نظرخواهی میکنه و بر مبنای حقوقی به یک جمع بندی قابل اتکا میرسه.

جا داره بگم خجالت بکشید چنین مساله ای ارزش دروغ گفتن نداره. قشنگ چشم میبندید رو یه سری حقایق فکر میکنید کسی نمیفهمه هزار بار هم تو تاپیک چیزی که کلا نمیدونستید رو توضیح دادیم ولی خیلی سوسکی میخواید ردش کنید.
CMA به هیچ وجه به هیچ وجه structural remedy نداد و تو اون بیانیه راه رو برای behavioral باز گذاشت.
اینو ما تو تاپیک چندبار توضیح دادیم. اون موقع خوشحال بودن گفتن یکی از اون 3 راه باید انتخاب شه که همینجا ما گفتیم کلا اینطوری نیست. حداقل تو این مورد اگه سوادی چیزی ندارید سکوت کنید یاد بگیرید.

شما اگه یادتون باشه وقتی بیانیه های CMA اومد طوری بود که اغلب میگفتن که این همون استدلال و حرف های سونی هست. بعدترش مایکروسافت به این ها جواب داد و میبینید که استدلال سونی که مبتنی بر ضرر به صنعت گیم و کنسول ها و این ها بود درب و داغون شد و دیگه محلی از اعراب نداره و این مبتنی بر همون provisonal findings هست که توضیح دادیم. اون نهاد اطلاعات رو جمع اوری میکنه سوالاتشو میپرسه تحقیقاتشو انجام میده به طرفین فرصت پاسخ رو میده و در نهایت مبتنی بر "قانون" تصمیم گیری میکنه.
یعنی تو این مدت سونی بیخودی وقت همه رو زایل کرد و میبینید که حتی اتحادیه اروپا اصلا وارد موضوع سونی نشد که تصمیم درستی بود. الان فقط یک نگرانی هست اونم کلاود گیمینگ هست که تقریبا حل شده.
حالا دیگه این بحث مایکرو بده میره ای پی بزرگ میخره و نابودی صنعت گیم یه مشت حرف بی اساس هست از اولش هم بود بعد این همه مدت یه دونه استدلال مورد قبول هنوز براش پیدا نشده.فعلا مانور فقط روی کلاود گیمینگ هست که اتفاقا درست و منطقی هم هست.
این ورود به فاز Denial اخرش به مرز دیوانگی و جنون میرسه که هر چی شما با فکت بری جلو طرف مقابل نمیتونه و نمیخواد که قبول کنه.
اها اینم بگم این خرید مجوز این نیست که سونی هم بره خرید بزرگی انجام بده و کسی نظارتی نکنه. اتفاقا برای سونی سخت گیری خیلی شدیدتر هست. اخرش باید از زیر تیغ قانون همه چی بگذره.

یه نکته ای رو اضافه کنم. گیر کار الان FTC و شخص لینا خان هست. ایشون قضیه رو کاملا شخصی کرده و از اظهارنظرش و حواشی مشخص هست که چه وضعیت اشفته ای داره.
حالا گیر کار کجاست؟ همونطور که میدونید تا ژوئن 2023 کار باید تموم شه و اگه نشه مایکرو با اکتی دوباره باید مذاکره کنه. از طرفی FTC میتونه خرید رو بین 6 تا 9 ماه به تعویق بندازه. اینجا مایکرو میتونه همون پیشنهادهایی که به CMA و اتحادیه اروپا داده ارائه کنه و تو بهترین حالت همین می خرید تموم بشه ولی لینا خان احتمالا قبول نمیکنه و این کیس احتمالا باعث میشه که شغلشو از دست بده اگه بخواد وارد دعوای حقوقی با مایکروسافت بشه. منتها ضرر زمان رو به مایکروسافت و مذاکره مجدد با اکتی رو میزنه.
لیناخان باید قبول کنه یا صرفا فقط یک دونه حق رای داره؟

لیناخان باید قبول کنه یا صرفا فقط یک دونه حق رای داره؟
سوال خوبیه اینو باید دوباره دقیق چک کنم ولی فکر میکنم از مرحله رای دهی اعضا عبور کردیم چون پارسال بود که خبر رای اعضا درباره کیس مایکروسافت اومد که اگه اشتباه نکنم 3 به 1 مخالف بودند.
یعنی الان قرار هست که وارد دعوای حقوقی بشن و فکر میکنم برای ماه اگوست جلسه hearing دارند. مگه اینکه FTC بیخیال بشه
تو کیس متا اعضای FTC دنبال چالش با متا نبودن و اصلا چنین مساله رو پیشنهاد ندادن که وارد دعوای حقوقی با متا بشن اما لینا خان رد کرد و وارد دعوای حقوقی شد و شکست خورد.
اعضای مخالف با لینا خان از FTC چندتایی استعفا دادن رقم دقیقشو نمیدونم ولی از دستش خیلی شاکی هستند.
تو این دو ماه پیش رو تقریبا کشورهای مهم باقی مونده نظرشون رو میگن و همگی موافق باشند فشار به FTC بیشتر میشه منتها باید دید لیناخان چه میکنه. وارد شدن به این پرونده احتمال شکست زیادی برای FTC داره برگ برنده اون ها اول این بود که بقیه کشورها و نهادها خرید رو تایید نکنن و این ها از اون استدلال استفاده کنن و امیدوار به این میشدن که به خاطر زمان و ضرر مایکروسافت بیخیال بشه منتها اوضاع عوض شده ولی لیناخان با این مصاحبه ای که کرده عوض نشده 😁

رفیق FTC رای صادر کرده و معامله رو بلاک کرده و نتیجه نهایی رو به دادگاه سپرده.دادگاه FTC هم مستقل هست و هیچ کدوم از اعضای FTC اونجا حق رأی ندارن.اگر هم در این مرحله معامله تایید نشود مایکروسافت می تواند به دادگاه فدرال شکایت کند تا اونجا تصمیم بگیرد که معامله تایید می شود یا خیر.حتی قبل از تصمیم گیری دادگاه FTC هم مایکروسافت می تواند به دادگاه فدرال شکایت کند.حتی من جایی خواندم که در صورت تایید CMA و EU مایکروسافت می تواند معامله رو نهایی شده اعلام کند ولی نمی دانم همچین موضوعی واقعیت داشته باشد.
مرسی از توضیحاتت. رای همون 3 به 1 مخالفی که گفتم تو جلسه خود FTC بوده و درسته ربطی به دادگاه نداره اما FTC میتونه پرونده رو پس بگیره و وارد دعوا حقوقی نشه.
مایکروسافت نمیتونه که معامله رو نهایی اعلام کنه چون باید تا ژوئن همه چی تموم شه. علتش هم این هست که مایکروسافت تا ژوئن فرصت داره که معامله رو با شرایط قدیم نهایی کنه. ممکنه در تقابل با FTC شرایط عوض شه و این مساله باید با خود ABK چک بشه. اصلا بعد ژوئن دوباره مایکروسافت باید با ABK مذاکره کنه. بخاطر همین نمیشه تا موقعی که نظر FTC نیومده خرید نهایی اعلام بشه چون ممکنه بندهایی به این خرید اضافه یا حذف بشه. مثل همین تعهدات 10 ساله و عرضه روی سوییچ که داره به خرید اضافه میشه و با ABK چک میشه.

آخرین ویرایش:
سوال خوبیه اینو باید دوباره دقیق چک کنم ولی فکر میکنم از مرحله رای دهی اعضا عبور کردیم چون پارسال بود که خبر رای اعضا درباره کیس مایکروسافت اومد که اگه اشتباه نکنم 3 به 1 مخالف بودند.
یعنی الان قرار هست که وارد دعوای حقوقی بشن و فکر میکنم برای ماه اگوست جلسه hearing دارند. مگه اینکه FTC بیخیال بشه
تو کیس متا اعضای FTC دنبال چالش با متا نبودن و اصلا چنین مساله رو پیشنهاد ندادن که وارد دعوای حقوقی با متا بشن اما لینا خان رد کرد و وارد دعوای حقوقی شد و شکست خورد.
اعضای مخالف با لینا خان از FTC چندتایی استعفا دادن رقم دقیقشو نمیدونم ولی از دستش خیلی شاکی هستند.
تو این دو ماه پیش رو تقریبا کشورهای مهم باقی مونده نظرشون رو میگن و همگی موافق باشند فشار به FTC بیشتر میشه منتها باید دید لیناخان چه میکنه. وارد شدن به این پرونده احتمال شکست زیادی برای FTC داره برگ برنده اون ها اول این بود که بقیه کشورها و نهادها خرید رو تایید نکنن و این ها از اون استدلال استفاده کنن و امیدوار به این میشدن که به خاطر زمان و ضرر مایکروسافت بیخیال بشه منتها اوضاع عوض شده ولی لیناخان با این مصاحبه ای که کرده عوض نشده 😁
رفیق FTC رای صادر کرده و معامله رو بلاک کرده و نتیجه نهایی رو به دادگاه سپرده.دادگاه FTC هم مستقل هست و هیچ کدوم از اعضای FTC اونجا حق رأی ندارن.اگر هم در این مرحله معامله تایید نشود مایکروسافت می تواند به دادگاه فدرال شکایت کند تا اونجا تصمیم بگیرد که معامله تایید می شود یا خیر.حتی قبل از تصمیم گیری دادگاه FTC هم مایکروسافت می تواند به دادگاه فدرال شکایت کند.حتی من جایی خواندم که در صورت تایید CMA و EU مایکروسافت می تواند معامله رو نهایی شده اعلام کند ولی نمی دانم همچین موضوعی واقعیت داشته باشد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or