مایکروسافت از آخرین تکنولوژی گرافیکی در دست ساخت، رونمایی کرد

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا

directx.jpg

مایکروسافت از DirectX 11.2 رونمایی کرد، نسخه آپدیت شده از فناوری گرافیکی موجود که " یک میزبان برای ویژگی های جدید جهت بهبود عملکرد" در بازی و اپلیکیشن های گرافیکی را ارائه می دهد.
ویژگی بارز DirectX 11.2 تکنولوژی "Tiled Resources" است، یک تکنولوژی پیشرفته گرافیکی است که به سازندگان این امکان را می دهد، موجودیت های را با رزولشن بالا در یک صحنه پویا و بدون سربار کارت گرافیک ایجاد کنند، این تکنولوژی تضمین می کند که بافت ها به هیچ وجه تار دیده نشوند، به خصوص وقتی یک صحنه نزدیک و به صورت کلوزآپ دیده شود. مایکروسافت توضیح می دهد که Tiled Resources این امکان را به توسعه دهندگان می دهد که "بازی های را با حجم جزئیات بی سابقه ای ایجاد نمایند"
DirectX 11.2 همچنین باعث ایجاد تاخیر کم در پاسخگویی در نرم افزارهای DirectX می شود؛ امکان " پاسخگویی سریع تر رابط کاربری نرم افزار ها " را می دهد.
لازم به ذکر است این تکنولوژی، با Xbox One و دستگاه هایی که با سیستم عامل Windows 8.1 اجرا می شوند، سازگار است. می توانید جزئیات بیشتر در مورد DirectX 11.2 از سایت مایکروسافت مشاهده کنید.

آپدیت خبری :
این تکنولوژی علاوه بر این که برای پلتفرم های ذکر شده قابل دسترس خواهد بود، همچنین برای سایر کنسول های نسل آینده نیز قابل استفاده خواهد بود.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
لاان من واقعا متوجه مفهوم پستت نشدم !

اگه فک میکنی اشتباه میگم ، اون روابط به قول خودت پیچیده رو باز کن واسه ما که ما هم بدونیم چه خبره . این چیزا ربطی به روابط نداره . دنیای تجارت الکترونیکی هم مثل هر جای دیگه شرایط و قوانین حاکم بر خودش و داره که همه شرکت ها باید ازش طبعیت کنن . یه زمانی مایکروسافت انحصاری بازی رد میارود روی ویندوز XP و به همراه اون هم مرورگر اینترنت عرضه میکرد و هم پلیر . خیلی از شرکت ها هم از این انحصار بازیش شکایت کردن و در نهایت هم دادگاه فدرال آمریکا مایکرو رو بجبور کرد که همراه با ویندوز یه پلیر کامل و بی نظیر نده بیرون . یه چیز ساده بده که راه برای رقابت شرکت های دیگه هم باز بشه .

تو زمینه DX و استفاده از اختراعات انحصاری ساخت هر شکرتی هم قضیه همینطوریه . مهم نیست DX رو کی ساخته . مهم اینه که باید از قوانین بازار تجارت پیروی کنه اگر یمخواد تو رقابت بمونه . ( وگرنه بقیه شرکت ها فلج که نیستن ، میشینن یه فریم ورک قدرتمند تر از DX مینویسن و ازش استفاده میکنن ) . اینجا بحث پول و سود مطحه نه بحث انحصاری بودن برای همیشه .

خب بنده خدا مگه چی گفت؟:d تشکر کرد دیگه !
بحث پشتیبانی کردن PS4 از DX یکم قدیمی شده دوستان. قبلا کلی سرش بحث شد و بعضیا قانع شدند بعضی ها هم برای اینکه به دیوار مایکرو هرجور شده چنگ بندازن قانع نشدن.
چیزی که هست اینه که بستر فراهمه ، بقیش به سازنده بستگی داره که بخواد استفاده کنه یا نکنه

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,692
نام
علی
حسین جان او دوست عزیزمون اقا احسان پست شما رو تایید کرده نه اینکه بگه حرف شما نادرسته شما بد متوجه شدید:d

ash||||ash

کاربر سایت
Jun 24, 2013
20
من بخوام به صورت ساده بیان کنم: ps4 سخت افزارن dx ساپورت می کنه اما نفرم افزارن نه

در علم برنامه نویسی و سیستم عامل یک چیزی داریم به اسم API که وظیفه API برقرار کردن ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار اه، در واقع شما به وسلیه API در نرم افزار سخت افزاری رو کنترل می کنید
directx در واقع مجموعه ای از api هاست، منتها قاعدتا باید نحوره ارتباط api با سخت افزار طوری باشه که سخت افزار اون رو بفهمه، وقتی می گن ps4 از dx پشتیبانی می کنه یعنی چیپ گرافیکیش از مجموعه api اه dx پشتیبانی می کنه، یعنی شما با مجموعه api اه dx می تونید از طریق نرم افزار با این قطعه ارتباط برقرار کنید

منتها بحثی که هست اینه که API ها رو سیستم عامل برای ما مهیا می کنه، در سیستم عامل فعلی ps4 ما مجموعه api اه directx نداریم، چون directx توسط مایکروسافت ساخته شده و هر شخص حقیقی و یا حقوقی ای بخواد در سیستم عاملش مجموعه api اه directx رو قرار بده باید هزینه لایسنس اون رو به مایکروسافت بپردازه

یعنی سازنده سخت افزار می تونه سخت افزار و تراشه گرافیکی رو بر مبنای آخرین نسخه directx طراجی کنه و این تراشه بر روی دستگاهی سوار بشه از directx استفاده نکنه، در این صورت دستگاه از directx پشتیبانی می کنه، اما اگر دستگاهی از directx استفاده بکنه بدین معنی هست که نه تنها سخت افزار از directx پشتیبانی می کنه بلکه سیستم عامل از directx برای ارتباط با تراشه گرافیکی استفاده می کنه، پس می شه گفت در حالت اول فقط دستگاه از directx پشتیبانی می کنه اما در حالت دوم دستگاه از directx استفاده می کنه

در حال حاضر ps4 از directx پشتیبانی می کنه (یعنی سخت افزار می تونه از طریق directx با سیستم عامل ارتباط برقرار بکنه اما در سیستم عامل directx وجود نداره، از رابط های دیگه مثل OpenGL استفاده شده)، اما xbox one از directx استفاده می کنه(یعنی نه تنها سخت افزار از directx پشتیبانی می کنه بلکه سیستم عامل شامل مجموعه directx هم می شه)

دایرکس کامل در انحصار سیستم عامل ویندوزه .ربطی به پشتیبانی سخت افزار نداره بحث سر سیستم عامل و کرنل اصلی استفاده شده روی کنسول یا pc هست.

در ضمن ویندوز 8.1 هم اخر امسال میاد .شکر خدا مجانی هم هست فقط یه اپدیته روی ویندوز8 نصب میشه
yahoo_4.gif

یه نسخه preview ازش هم در منبع گذاشتن برای دانلود:
Windows 8.1 Preview - Microsoft Windows

در مورد استفاده از این ویژگی ها روی ps4 نگران نباشید .چون ps4 با رابط گرافیکی خودش یا همون API که میتونه OPENGL باشه براحتی میتونه این ویژگیها رو در یک مدت زمان خاص بیاره منتها دیگه تحت نام دایرکس نیست.

ربطی به پشتیبانی سخت افزار نداره؟؟؟ پس با این حساب روی 8400 باید الان بتونی crysis3 ران کنی :)

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
نه حسین جان من در تایید حرف شما گفتم سو تفاوت شده:d

خب بنده خدا مگه چی گفت؟:d تشکر کرد دیگه !
بحث پشتیبانی کردن PS4 از DX یکم قدیمی شده دوستان. قبلا کلی سرش بحث شد و بعضیا قانع شدند بعضی ها هم برای اینکه به دیوار مایکرو هرجور شده چنگ بندازن قانع نشدن.
چیزی که هست اینه که بستر فراهمه ، بقیش به سازنده بستگی داره که بخواد استفاده کنه یا نکنه

حسین جان او دوست عزیزمون اقا احسان پست شما رو تایید کرده نه اینکه بگه حرف شما نادرسته شما بد متوجه شدید:d
الان دوست دارم با سر برم تو دیوار :d من بد برداشت کردم و از دوستان عذر خواهی میکنم:d

- - -ویرایش - - -

من بخوام به صورت ساده بیان کنم: ps4 سخت افزارن dx ساپورت می کنه اما نفرم افزارن نه

در علم برنامه نویسی و سیستم عامل یک چیزی داریم به اسم API که وظیفه API برقرار کردن ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار اه، در واقع شما به وسلیه API در نرم افزار سخت افزاری رو کنترل می کنید
directx در واقع مجموعه ای از api هاست، منتها قاعدتا باید نحوره ارتباط api با سخت افزار طوری باشه که سخت افزار اون رو بفهمه، وقتی می گن ps4 از dx پشتیبانی می کنه یعنی چیپ گرافیکیش از مجموعه api اه dx پشتیبانی می کنه، یعنی شما با مجموعه api اه dx می تونید از طریق نرم افزار با این قطعه ارتباط برقرار کنید

منتها بحثی که هست اینه که API ها رو سیستم عامل برای ما مهیا می کنه، در سیستم عامل فعلی ps4 ما مجموعه api اه directx نداریم، چون directx توسط مایکروسافت ساخته شده و هر شخص حقیقی و یا حقوقی ای بخواد در سیستم عاملش مجموعه api اه directx رو قرار بده باید هزینه لایسنس اون رو به مایکروسافت بپردازه

یعنی سازنده سخت افزار می تونه سخت افزار و تراشه گرافیکی رو بر مبنای آخرین نسخه directx و این تراشه بر روی دستگاهی سوار بشه از directx استفاده نکنه، در این صورت دستگاه از directx پشتیبانی می کنه، اما اگر دستگاهی از directx استفاده بکنه بدین معنی هست که نه تنها سخت افزار از directx پشتیبانی می کنه بلکه سیستم عامل از directx برای ارتباط با تراشه گرافیکی استفاده می کنه، پس می شه گفت در حالت اول فقط دستگاه از directx پشتیبانی می کنه اما در حالت دوم دستگاه از directx استفاده می کنه

در حال حاضر ps4 از directx پشتیبانی می کنه (یعنی سخت افزار می تونه از طریق directx با سیستم عامل ارتباط برقرار بکنه اما در سیستم عامل directx وجود نداره، از رابط های دیگه مثل OpenGL استفاده شده)، اما xbox one از directx استفاده می کنه(یعنی نه تنها سخت افزار از directx پشتیبانی می کنه بلکه سیستم عامل شامل مجموعه directx هم می شه)

به نکته های خوبی اشاره کردی . طبق اخرین اطلاعاتی که سونی به صورت محدود منتشر کرده ، رسما تایید شده که سیستم عامل کنسول PS4 کاملا عوض شده و دیگه از سیستم عامل PS3 استفاده نمیکنه . احتمالا این تغییرات در راستای همون استفاده از DX بوده . البته اطلاعات بیشتری از روش ساپورت DX توسط PS4 هم منتشر نشده . اما استفاده از این فریم ورک قطعیه .

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
دایرکس کامل در انحصار سیستم عامل ویندوزه .ربطی به پشتیبانی سخت افزار نداره بحث سر سیستم عامل و کرنل اصلی استفاده شده روی کنسول یا pc هست.

در ضمن ویندوز 8.1 هم اخر امسال میاد .شکر خدا مجانی هم هست فقط یه اپدیته روی ویندوز8 نصب میشه:d
Windows 8.1—a free update to Windows 8—is coming later this year, and a prerelease version is available now for you to try. Windows 8.1 has new ways for you to personalize your PC and includes a wave of awesome new apps and services.

یه نسخه preview ازش هم در منبع گذاشتن برای دانلود:
Windows 8.1 Preview - Microsoft Windows

در مورد استفاده از این ویژگی ها روی ps4 نگران نباشید .چون ps4 با رابط گرافیکی خودش یا همون API که میتونه OPENGL باشه براحتی میتونه این ویژگیها رو در یک مدت زمان خاص بیاره منتها دیگه تحت نام دایرکس نیست.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
.

در انحصار ویندو زهست . این ربطی به استفاده یا پشتبانیش توسط دیگر سخت افزار های یا پلتفرم ها نداره . موافقت نامه ای که توسط مایکروسافت روی DX قرار گرفته به صورت دقیق به کاربر و استفاده کننده اش میگه که شرایط استفاده به این صورته که شما یا هر کس دیگری میتونه با فریم ورک ما بازیش رو بسازه ( روی هر پلتفرمی که از DX پشتیبانی کنه ) ، اما زمان انتشارش باید درصدی از حق فروشش و بده به ما ( مایکروسافت ) .

اتفاقا پشتبانی از DX 9 به بالا ارتباط مستقیم به معماری سخت افزار داره . اگر معماری X86 نباشه ، DX نمیشه از تمام قابلیت ها و دستور العمل های پردازش 64 بیتی استفاده کرد . ( البته تا جایی که من میدونم . اگر شما بهتر میدونی بگو ما هم استفاده کنیم ) .

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
ربطی به پشتیبانی سخت افزار نداره؟؟؟ پس با این حساب روی 8400 باید الان بتونی crysis3 ران کنی :)

کسی در مورد ورژن دایرکس صحبت نکرد در مورد خود دایرکس بود که میگن هر سخت افزاری که X86 میتونه ساپورتش کنه.بله میتونه ساپورتش کنه ولی بستگی به سیستم عامل و کرنل اصلی داره.

الان فهمیدی یا میخوای باز خودت رو بزنی کوچه علی چپ .همین کارا رو کردی که تا حالا 60 تا اکانت عوض کردی.

ash||||ash

کاربر سایت
Jun 24, 2013
20
کسی در مورد ورژن دایرکس صحبت نکرد در مورد خود دایرکس بود که میگن هر سخت افزاری که X86 میتونه ساپورتش کنه.بله میتونه ساپورتش کنه ولی بستگی به سیستم عامل و کرنل اصلی داره.

الان فهمیدی یا میخوای باز خودت رو بزنی کوچه علی چپ .همین کارا رو کردی که تا حالا 60 تا اکانت عوض کردی.

اکانت عوض کردن من که به خودم مربوطه، 60000000 تا هم بخوام عوض می کنم

اطلاعات ناقصت رو با حرف تند نمی تونی کامل می کنی، مبتدیات سخت افزار رو بلد نبودن و ادعا داشتن شاید توی سایت هایی مثل اینجا جوابگو باشه چون حدف این سایت چیز دیگست اما دو روز دیگه یکی کار درست گیرت بیفته یا باید همین اطلاعات ناقصت جلوش سر کنی یا با همین حرف های اراجیفی که می زنی ;)

خوش باشی ;)

btw: ساپورت directx ربطی به معماری پردازنده نداره اصلا!!!!
نمونه: Xbox360,Sega Dreamcast,Windows RT,Windows CE,....

اون 60 تا اکانت مجبور شدی عوض کنی چون بن شدی بخاطر همین مسخره بازیهای بچه گانت بوده .خودت هم خوب میفهمی بار اول منظور طرف چیه منتها چون میخوای خودی نشون بدی و خود شیرینی کنی از ناقص بودن جملات سو استفاده میکنی .من که میام پست بزنم نمیام از سیر تا پیاز رو بگم چون احتیاجی نیست و همه کاربرهای اینجا سطحشون در حدی هست که بفهمن GPU بکار رفته داخل کارت گرافیک از دایرکس پشتیبانی میکنه.
این مشکل شما و چند نفر مثل شما هستین داخل فروم که دائما سعی در تخریب دارین.این بچه بازیها رو بزارید کنار بخدا به هیچ جا نمیرسین با این کارها.

آن چه عیان است چه حاجت به بیان است

با یک سرچ کوچیک توی اینترنت غلط های شما رو کسی که کوچکترین اطلاعاتی در این زمینه هم نداشته باشه راحت می فهمه، شما خودت داری حرف های خودت رو نقض می کنی

قبلا هم غلط های شما رو بهت یاد آوری کردم، متاسفانه به جای یاد گرفتن به دنبال به اصطلاح خارجی ها Offensive Language ای

شاید روزی روزگاری یه ناظم اومد توی این تاپیک حال داشت پست ها رو خوند یک فکری کرد

آخرین ویرایش:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
اکانت عوض کردن من که به خودم مربوطه، 60000000 تا هم بخوام عوض می کنم

اطلاعات ناقصت رو با حرف تند نمی تونی کامل می کنی

خوش باشی ;)

اون 60 تا اکانت مجبور شدی عوض کنی چون بن شدی بخاطر همین مسخره بازیهای بچه گانت بوده .خودت هم خوب میفهمی بار اول منظور طرف چیه منتها چون میخوای خودی نشون بدی و خود شیرینی کنی از ناقص بودن جملات سو استفاده میکنی .من که میام پست بزنم نمیام از سیر تا پیاز رو بگم چون احتیاجی نیست و همه کاربرهای اینجا سطحشون در حدی هست که بفهمن GPU بکار رفته داخل کارت گرافیک از دایرکس پشتیبانی میکنه.
این مشکل شما و چند نفر مثل شما هستین داخل فروم که دائما سعی در تخریب دارین.این بچه بازیها رو بزارید کنار بخدا به هیچ جا نمیرسین با این کارها.

impish82

عضو جدید
Oct 10, 2011
323
خیلی ممنون از پست آموزنده شما
بعضی از دوستان فکر میکنن رفتار و روابط شرکتهای بزرگ و چندین ملیتی با همدیگه مثل رابطه شمسی خانم و قمر خانمه که چشم دیدن همدیگه رو ندارن
خیلی راحت با اطلاعات کمی که دارن نتیجه گیری میکنن که dx مال مایکروسافته پس به سونی نمیده
بلوری اختراع سونیه پس به مایکرو نمیده
نه عزیزم این روابط پیچیده تر از این صحبت هاست
جدی میگی؟؟؟ من تاحالا فکر میکردم که رابطشون مثل رابطه اون دو تا حاج خانومه :d ولی خدایی تو bc که اینطوریه :d
ولی اینم بگم که ما مثل شما انحصار طلب نیستیم دوست داریم که شما هم از DX فیض ببرین ;)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
جدی میگی؟؟؟ من تاحالا فکر میکردم که رابطشون مثل رابطه اون دو تا حاج خانومه :d ولی خدایی تو bc که اینطوریه :d
ولی اینم بگم که ما مثل شما انحصار طلب نیستیم دوست داریم که شما هم از DX فیض ببرین
قربون مرامت میدونستم تو مثل بقیه نیستی;)

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین

فکر کنم بهتر این باشه که به جای این حرفا ، اطلاعات درست و منطقی بدید و خود کاربرا یا خواننده میفهمه کی درست میگه و کی غلط میگه . اینطوری نه توهم توطئه تخریب به وجود میاد نه توهین و نه پست های بی ارزش .

payot

کاربر سایت
Mar 10, 2010
346
خوب، دعوا دیگه بسه

DirectX 11.2 will be exclusive to Windows 8.1 and Xbox One | VG247

Microsoft has announced DirectX 11.2, which will be exclusive to Windows 8.1 and Xbox One. According to the video below, courtesy of Evil Avatar, one of the new features touted is called “tiled resources”. This will allow video cards to use system ram to improve texture detail. It’s all very technical, but in other words, it will make things pretty, or something like that. Watch the demonstration below.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر