مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
آقا پدرام درست میگه ، کلا به 360 علیه السلام اطمینانی نیست
دوستان اگر میخوان در مورد خرابی جاسپر ها اطلاعات کسب کنن میتونن به آقا طاهر
نکستجن زنگ بزنن بپرسن ( ولی یکی بپرسه به بقیه بگه )
تا جایی که من ازش پرسیدم ، میگفت خرابی دارن نه به اندازه فالکون ( که اونم زیاد نیست )
در کل 360 حاله آدم و میگیره ( یه بار 3 چراغ داشتم رو یه لانچه قدیمی ) ولی چکنیم که PS3 هک نمیشه

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,277
نام
محمد
خیلی داری نازنازیش می کنیا :biggrin1:
شما اگر کنسولت مادربوردش Jasper هست نیاز نیست اینقدر باهاش مهربون برخورد کنی.با Jasper میشه بیشتر از اینم بازی کرد.اما در کل خوبه اینطوری که باهاش بازی می کنی.
من کنسولم Jasper هست در ضمن من 1.30 تا 2 ساعت که بازی میکنم کلا خسته میشم نمیتونم بیشتر بازی کنم در مورد نازنازیش کردن هم باید بگم متاسفانه من وسواس شدید نسبت به گرد و خاک دارم که مشکلم هم جدیه روزی 100 بار وسایلم چه الکتریکی باشه چه نباشه تمیز میکنم . من تو هوا ذرات گرد و غبار رو هم میتونم ببینم و این خیلی عذاب اوره . ایشالا هیچ کس مشکل من رو پیدا نکنه

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
من کنسولم Jasper هست در ضمن من 1.30 تا 2 ساعت که بازی میکنم کلا خسته میشم نمیتونم بیشتر بازی کنم در مورد نازنازیش کردن هم باید بگم متاسفانه من وسواس شدید نسبت به گرد و خاک دارم که مشکلم هم جدیه روزی 100 بار وسایلم چه الکتریکی باشه چه نباشه تمیز میکنم . من تو هوا ذرات گرد و غبار رو هم میتونم ببینم و این خیلی عذاب اوره . ایشالا هیچ کس مشکل من رو پیدا نکنه

بیخیال رفیق من خودم 13 ساعت باهاش یازی کردم روز اول مشکلی پیش نیومد!:biggrin1:
الان هم روزی 4 ساعت بازی میکنم و هر 2 سعات نیم ساعت خاموش میکنم حالشو میبرم:biggrin1:
شما هم زیاد وسواس بخرج نده:cheesygri
بازی کن حالشو ببر
هیچ مشکلی ایشالا پیش نمیاد:p

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
یک سوال:
بهتره بعد از بازی توی داشبورد باشه یا خاموشش کنیم؟
یعنی توی کدوم حالت سریع تر خنک میشه؟

شما وقتی دستگاهت روشن باشه یعنی داره کار می کنه،چه تو داشبورد باشه چه تو بازی.
بهتر هست خاموشش کنی،تا دستگاه خنک بشه.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,191
نام
محمد امین
شما وقتی دستگاهت روشن باشه یعنی داره کار می کنه،چه تو داشبورد باشه چه تو بازی.
بهتر هست خاموشش کنی،تا دستگاه خنک بشه.

آخه پدرام جان میگن موقعی که دستگاه تو حالت داشبورد هست هم پردازش میاد پایین هم درایو کار نمیکنه به خاطر همین هم چون فنها کار میکنن هوای گرم رو از کنسول خارج میکنن..

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
بهترین کار کولینگ دستی است. تا وقتی کنسول را خاموش کردید فن ها را بتونید روشن بزارید.

اما اگر انجام نمیدید حداقل 10 دقیقه ایی کنسول را توی داشبورد حتما نگه دارید تا گرما از سطح هیدسینک ها خارج شود.

ماندن گرما روی هیدسینک ها باعث میشود دستگاهتون به مرور 3 چراغ بده

hustler

کاربر سایت
Mar 18, 2008
3,140
یه تجربه از یکی از دوستان که گیم نت داره
ایشون میفرمایند: روزی حد اقل 6 ساعت دستگاهاشون روشن هستد ( حدوده 1.5 ساله)
و وقتی روشن میکنن دیگه تا موقع تعطیل کردن خاموش نمیکنن ، بازی هم که نمیشه میان تو دشبورد
تا الان هم 3 چراغ نداشته وفقط دو بار درایو عوض کرده
منم فکر میکنم منطقی باشه چون خاموش روشن کردن برد رو سرد و گرم میکنه و فکر میکنم قاتل 360
همین خاموش روشن کردنه زیاد در طول روز باشه

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,191
نام
محمد امین
نه فقط 360 بلکه تمام وسایل برقی از جمله کولر یا لباسشوی اگر روشن باشه مدت زیادی کار میکنه ولی اگر خاموش کنی و مثلا بعد از 10 دقیقه بخوای روشن کنی دستگاه قطعا خراب میشه..
پس حداقل یک ساعت وقفه بندازین.

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,976
نام
مجتبی
بهترین کار کولینگ دستی است. تا وقتی کنسول را خاموش کردید فن ها را بتونید روشن بزارید.

اما اگر انجام نمیدید حداقل 10 دقیقه ایی کنسول را توی داشبورد حتما نگه دارید تا گرما از سطح هیدسینک ها خارج شود.

ماندن گرما روی هیدسینک ها باعث میشود دستگاهتون به مرور 3 چراغ بده
از استاید محترم مثل Police _ 110 و Console خواهشا نظرشون رو درباره ی این پست بدن تا ما انجام بدیم یا نه!!

ahmadreza.abta

کاربر سایت
Feb 18, 2010
364
سلام بچه ها برای جاسپر 12 ولت رو sd کافیه دیگه احتیاج هست رو رمها هم هتسینگ بزاری.

آخه اصلاً 12 ولت هم لازم نيست... من 360 قبلی خودم 3 بار 3 چراقه شد بعد که جسپر خريدم ميترسيدم اولش و همش دنبال همين کار بودم اما ديدم که اصلاً لازم نيست چون دستگاه اصلاً داغ نميکنه....(داغ که چه عرض کنم حتی گرم هم نميشه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر