مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

بابا مثله اینکه کنسوله ها
به این زذتی پرتی ها که سه چراغ نمیشه
ولی من میگم 12 ولت نکن چون بسیار صدا تولید میکنه
جاسپر ر بهش دست نزنید فقط محیط خنک باشه و هر 2 ساعت 1 ساعت بهش استراحت بدید

یعنی فالکون هر کارب کنی 3 چراغ میده؟
مثلا" من الان فالکون دارم و هر 2 ساعت که بازی میکنم 1.30 تا 2 ساعت بهش استراحت میدم روزی 3 بار یعنی جمعا" 6 ساعت ولی هر دو ساعت 1.30 هم خاموشه...با این حساب باید منتظر 3 چراغ باشم؟:confused:
یه سوال دیگه: اینجور که من بازی میکنم دیگه لازم نیست کولینگ روش انجام بدم؟ یا ربطی نداره در هر صورت باید کولینگ کرد؟؟؟!!
الان موثرترین روش کولینگ چیه؟

ببین دوست عزیز. من یه فالکون الایت داشتم همینجور باش برخورد میکردم بعد از یک سال و چند ماه سه چراغه داد.

12 ولت و airflow

یعنی فالکون هر کارب کنی 3 چراغ میده؟
مثلا" من الان فالکون دارم و هر 2 ساعت که بازی میکنم 1.30 تا 2 ساعت بهش استراحت میدم روزی 3 بار یعنی جمعا" 6 ساعت ولی هر دو ساعت 1.30 هم خاموشه...با این حساب باید منتظر 3 چراغ باشم؟:confused:
یه سوال دیگه: اینجور که من بازی میکنم دیگه لازم نیست کولینگ روش انجام بدم؟ یا ربطی نداره در هر صورت باید کولینگ کرد؟؟؟!!
الان موثرترین روش کولینگ چیه؟

دوست عزیز این خاموش و روشن کردن های مداوم در طول روز خودش یکی از عوامل مهم سه چراغ شدنه!

اطلاعات غلط به مردم ندید خواهشن!
خاموش روشن کردن تاثیری نداره!

دوست عزیز: گرمای زیادی در اثر خاموش کردن کنسول بلافاصله بعد از بازی توی cpu و gpu میمونه . بعد یک الی دو ساعت که این حرارت به مقدار زیادی تخلیه شده وقتی دوباره کنسول شروع به کار میکنه مجددا به حداکثر مقدار خود میرسه.این پروسه اگه چند بار در طول روز تکرار بشه با شوک های حرارتی که ایجاد میکنه در ذوب کردنsolder ball های بین gpu و مین بورد بسیار موثره.
من نمیگم تنها عاملRRoD همینه اما این یکی از عوامله. به همین دلیل معمولا توصیه میشه که بعد از بازی ،کنسول به مدت 15 الی 20 دقیقه روی داشبورد روشن باشه تا تمامی حرارت سینک ها خارج بشه.

کاملا تایید میشه، اطلاعات غلط به مردم ندید خواهشن!

جدا؟؟
من هیدسینک نصب کردم ، یعنی درشون بیارم؟
بستگی داره:
اگه کنسولو ایستاده میذاری بهتره در بیاری.اما اگه نمیتونی سعی کن هیتسینک هارو با چسب دوقلو محکم کنی.دوقلو رو بین دو هیتسینک.هیت سینک های خود دستگاه حالا یا gpu یا cpu.هرکدوم نزدیک تره.
اگه خوابیده میذاری برندار.

اره من فقط دستگاه را خوابیده میزارم.

چسب دیگه نزدم. فقط خمیر سیلیکون زدم. خمیرسیلیکونه چسبندگیش بد نبود و در سطحی نگهشون میداشت که خود به خود جا به جا نشن.

حالا نظرتون چیه؟ چسب هم بزنم بشون؟

دوست عزیز: گرمای زیادی در اثر خاموش کردن کنسول بلافاصله بعد از بازی توی cpu و gpu میمونه . بعد یک الی دو ساعت که این حرارت به مقدار زیادی تخلیه شده وقتی دوباره کنسول شروع به کار میکنه مجددا به حداکثر مقدار خود میرسه.این پروسه اگه چند بار در طول روز تکرار بشه با شوک های حرارتی که ایجاد میکنه در ذوب کردنsolder ball های بین gpu و مین بورد بسیار موثره.
من نمیگم تنها عاملRRoD همینه اما این یکی از عوامله. به همین دلیل معمولا توصیه میشه که بعد از بازی ،کنسول به مدت 15 الی 20 دقیقه روی داشبورد روشن باشه تا تمامی حرارت سینک ها خارج بشه.

کاملا تایید میشه، اطلاعات غلط به مردم ندید خواهشن!
الان شما خاموش روشن کردن رو ربط دادی به این قضیه؟
اگه منظورت اون بود که یه راست میومدی میگفتی قبل خاموش کردن 20 دقیقه برو تو دشبورد بعد خاموش کن!

اره من فقط دستگاه را خوابیده میزارم.

چسب دیگه نزدم. فقط خمیر سیلیکون زدم. خمیرسیلیکونه چسبندگیش بد نبود و در سطحی نگهشون میداشت که خود به خود جا به جا نشن.

حالا نظرتون چیه؟ چسب هم بزنم بشون؟
اگه گرم بشه احتمال کنده شدن و آتیش گرفتن کنسول و حتی خونه هست بدلیل اتصالی.
حتما چسب دوقلو بین سینک که خودت گذاشتی و سینک اصلی کنسول بزن

گرمای زیادی در اثر خاموش کردن کنسول بلافاصله بعد از بازی توی cpu و gpu میمونه . بعد یک الی دو ساعت که این حرارت به مقدار زیادی تخلیه شده وقتی دوباره کنسول شروع به کار میکنه مجددا به حداکثر مقدار خود میرسه.این پروسه اگه چند بار در طول روز تکرار بشه با شوک های حرارتی که ایجاد میکنه در ذوب کردنsolder ball های بین gpu و مین بورد بسیار موثره.
با 12 ولت کردن فن ها این مشکل حل میشه(گرمای روی CPU و GPU) بعد کلا" این 12 ولت کردن تا چه حد
در جلوگیری از 3چراغ موثره؟ یعنی من 12 ولت کنم و در طول روز5-6 ساعت کلا" باهاش بازی کنم میتونیم بگیم
احتمال 3 چراغ نزدیک به صفره در این حالت؟؟؟

با 12 ولت کردن فن ها این مشکل حل میشه(گرمای روی CPU و GPU) بعد کلا" این 12 ولت کردن تا چه حد
در جلوگیری از 3چراغ موثره؟ یعنی من 12 ولت کنم و در طول روز5-6 ساعت کلا" باهاش بازی کنم میتونیم بگیم
احتمال 3 چراغ نزدیک به صفره در این حالت؟؟؟

توی این تاپیک تاثیراتش نوشته شده. که البته باید عضو کاربران پریمیوم بشی تا بخونیش.

اما اینو بت بگم که اگه مادربوردت جاسپر باشه و کارهای کولینگ ( نه فقط 12 ولت ) را روش انجام بدی ، میتونم بگم نزدیک به صفر میرسه.

آقای bazistore من هیت سینک ها رو جوری با خمیر سیلیکون(فقط با خمیر سیلیکون) چسبانده ام که وقتی با انگشتم بهشون فشار کوچیک میارم هم تکون نمیخورند و کنسولم همیشه افقی هست و هیچ وقت هم زیرش گرم نمیشه چون 12 ولته و airflow کردم و توری پشت را در آوردم حالا باز هم امکان داره که سینک ها تکون بخورند و کنده شوند؟
از آقا خلیل و آقای میثم قربانی هم خواهشمندم که نظرشونو بگن
ممنون

خوب چند وقتی نبودم و بعضی از دوستان با نظرات خودشون بازم باعث درده سر شدند
امیداورم که بعد از این پست دیگر شاهد چنین نظراتی نباشیم

ابتدا در مورد نصب سینک برروی RAM صحبت کنم، این کار اگر با 12 ولت و SDM و همچنین بریدن توری پشت صورت بگیره
میتونه تا 20 درجه از گرمای اون دو چیپ RAM کم کنه.

اگر این کار رو طبق الگویی که توی آموزش در سایت قرار دادم انجام بدید هیچ مشکلی در هیچ شرایطی رخ نمیده

نمونه تصویری که تقریباً دو سال پیش با همکاری دوستان درست کردیم و اون رو توسط چندین نفر تست کردیم
و تا الان طی این دو سال هیچ کسی از عملکرد اون شاکی نبوده

18.jpg

چه کنسول افقی باشه و چه عمودی هیچ گونه اتفاقی برای اون سینک و اجزای اون رخ نمیده
نه اصلا جدا میشه و نه سقوط میکنه توی کیس که بخواد باعث اتصالی بشه

چون اون چسب فقط در یک حالت هستش میتونه خراب بشه اون هم درجه حرارت مستقیم بالای 100 درجه هستش
که میتونه باعث پودر شدن و خاکستر شدن چسب بشه، گرمایی کنسول نمیتونه بهش برسه
پس تنها دلیل نابود شدن چسب از بین میره

حال با این موردی که گفتم، آیا ارزش نداره که دو چیپ از چهار چیپ اصلی کنسول رو بیش از دمای 20 درجه کاهش دمایی بدید.؟

مورد دوم

روش های کولینگ برای جسپر هستش

کسانی که میگند نیاز نیست میشه دلیل خودشون رو به صورت کامل و با جزئیات بسیار قرار بدند

دلیلشون برای این مورد چی میتونه باشه http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=381&page=1178 ( پست سوم )

تک تک این مواردی که در سایت توسط بنده و چند تن از دوستان دیگر داره پیشنهاد میشه
تمامی اون ها در طی چند سال و توسط هزاران نفر اجرا و تست شدند و امتحان خودشون رو
به صورت کامل پس دادند در شرایط مختلف.

تا الان هم برای تک تک مواردی که عرض کردم در مورد کولینگ کنسول در هر بحثی چندین دلیل آوردم

http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?p=737382#post737382
برای تک تک این موارد میشه خط ها مطلب نوشت و تاثیرات اون رو فهمید

این رو فراموش کردید که شما کنسول خردید نه کنسول شما رو
کسانی هستند که به شدت عشق بازی کردن هستند و دوست دارند از بازی لذت ببرند
بازی کردن یک ساعت و نگاه کردن مرتب به ساعت که کی وقت تموم میشه ادم رو یاد زندانی ها
میندازه که وقت ملاقات کی قراره تموم بشه.!!

چرا نباید یک بار با ارامش بازی کنید، چرا یک بار نگید که من هنوز خسته نشدم چرا باید کنسول رو خاموش کنم

چرا نمیگید که چهار صد تومن دادم فقط برای روزی یک ساعت بازی و یا با ترس دو ساعت بازی.؟؟؟

در فروم های دیگه در مورد ساخت کیس دستی و سینک دستی برای کنسول بحث میکنند و اجزای اون
در نهایت بعضی از دوستان در اینجا بعد از چند سال از پخش کنسول X360 هنوز دارند صحبت افقی یا عمودی
بودن و چقدر با کنسول بازی کردن رو میکنند.!!!

این رو نمیگم که کنسول بخرید و همش به فکر کولینگ اون باشید، این رو هم پیشنهاد نکردیم که
کولینگ حرفه ای انجام بدید ولی حداقل چند کار ساده که فقط نصف یک روز وقت میبره چه ضرری
میتونه برای کنسول شما داشته باشه.؟؟؟

+-----------+

armansepehri

بهتره که یک بار دیگر کنسول رو باز کنید و با استفاده از روش آموزشی که در سایت قرار داده شده
اون سینک رو مجدداً در جای خودش قرار بدید

دوستان من فکر کنم جاسپر به جای 3 چراغ شدن یه مشکل جدید دیگه ای داره که برای خودم هم پیش اومده.
وقتی بعد از 5 دقیقه بازی میکنی کنسول خود به خود خاموش روشن میشه.

پست اول رو خوندم ولی فقط در مورد اطلاعات جاسپر بود .
این جاسپر یه وسیله جانبی برای اکس باکسه ؟ به چه دردی میخوره ؟ چه قابلیت هایی داره

پ.ن : من هنوز صفرم کیلومترم و میخوام بیام کنسول بازی کنم دارم اینفورمیشن جمع میکنم .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or