مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

1- عکس اول فالکون و عکس دوم جاسپر ( اگه جاسپر باشه باید روبروی 12 عدد 14 نوشته شده باشه مثل عکس دوم )

s1ceurpc2eaqp6372jrm.jpg

ho9eovczhxdl7vca2vzg.jpg

2- تاریخ ساخت کنسول

همین دو تا!؟من که تو صفحات قبل دیدم حدود 7-8 تا بودش!!!

آخرین ویرایش:
خوب چون امکان داره بعضیها بیان نامردی کنن و قاب رو عوض کنن شما به 150 وات بودن پاور دقت کن!
البته مهمترینش ورودی پاور تو پشت کنسول هست:
003.JPG

این مهمترین روشه که موقع خرید میتونید یه ذره کنسول رو به سمت بالا بیارین و ببینیدش!

خوب چون امکان داره بعضیها بیان نامردی کنن و قاب رو عوض کنن شما به 150 وات بودن پاور دقت کن!
البته مهمترینش ورودی پاور تو پشت کنسول هست:
003.JPG

این مهمترین روشه که موقع خرید میتونید یه ذره کنسول رو به سمت بالا بیارین و ببینیدش!

ok.پس همین یه نشونه کافیه +همون دو تا که آقا مصطفی گفتن.;)

آخرین ویرایش:
در جواب دادن به سوالات کمی بیشتر وقت بگذارید و جزئیات بیشتری را انتقال دهید، همچنین سعی کنند کمی لحن بهتری در تاپیک ها و پست زدن ها داشته باشید

سلام.

میگم من شنیدم که جاسپرا 110 ولت هستند.

یعنی باید خودمون براشون یه تبدیل بخریم که 220 بشن؟ یا تبدیل باشون هست؟

باید به پشت اداپتور همراه کنسول نگاه کنید و به برچسب پشت اون دقت کنید میزان برق ورودی اون Input
تایین میکنه که شما میتونید اون رو به برق شهری وصل کنید یا نیاز به اون تبدیل کننده های نسبتاً بزرگ 220 ولت به 110 ولت نیاز دارید.

new360brick-415.jpg

به این تصویر بالا دقت کنید Input اون 220v-240v هستش یعنی به برق شهری ایران ما کاملاً سازگر هستش

xbox60_8.jpg

به این یکی تصویر بالا نگاه کنید Input اون 100v-127v هستش یعنی اصلا برای برق شهری ایران ما مناسب نیست
و در صورت وصل کردن اداپتور کنسول به برق، سریعاً چندتا از خازن های اصلی اون منفجر میشه ولی ممکنه صدمه ای
به خود کنسول وارد نمیشه، فقط پاور دستگاه هستش خراب میشه.

برای چنین پاورهایی حتماً باید از دستگاه های تبدیل کننده برق 220 ولت به 110 ولت استفاده کرد.

( تصاویر قرار داده شده اداپتور هابی فالکون هستش، در سری برد جسپر فقط امپر و توان پاور کاهش پیدا کرده )

+--------------+

نقل از سوالات متداول و مهم قبل از خرید Xbox360 (حتما خوانده شود!)

ریجن های NTSC-UC و NTSC-J به علت اینکه کشور های آنها از برق 110 ولت استفاده می کنند دارای پاور آداپتور 110 ولت می باشند و جهت تبدیل آنها به برق 220 ولت (ولتاژ ایران) باید از یک ترانس مبدل 110 به 220 استفاده نمایید. (تقریبا اکثر مغازه دار ها این ترانس ها رو نیز به همراه کنسول می فروشند) ولی ریجن PAL و NTSC-J/Asia در جعبه خود دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشند و احتیاج به هیچ ترانسی ندارند.

الان مدل هایی که بیشتر وارد ایران میشند سری PAL هستند، تمامی سری PAL اداپتور همراه اونها 220v-240v
هستش. پس از این نظر مشکلی نیست

این رو هم بگم که میشه اداپتور سری PAL رو گذاشت برای سری UC و دیگه نیازی به تبدیل کننده برق نباشه
و همینطور برعکس، پس موقع خرید حتماً به برچسب پشت اداپتور دقت کنید که اداپتورش رو عوض نکرده باشند.

موفق باشید

حق نگهدار

ممنون آقا خلیل.

حالا پاسخ سوالم را گرفتم.

آقا خلیل اگه زحمت بکشی آموزش 12 ولته کردن جاسپر ( خارجی ) ( که آقا میثم هم اشاراتی کردند ) را توی سایت قرار بدی ممنونت میشم.

سلام

میشه آموزش 9 ولته کردن رو برامون توسایت قرار بدین؟

جای این سوال اصلا اینجا نیست.
فکر کنم اگر جستجو می کردید آموزش 12 ولت کردن رو در بخش Repair پیدا می کردید.البته برای اعضای Premium قرار داده شده است.

دوستان من میخوام یه 360 سری جاسپر بگیرم ولی دودلم که ایا این سری 3 چراق میشه یا نه و ایا نیاز به فن ( 2تا یک ساعتو و نیم در روز ) داره یا نه

میشه کمک کنید:blushing:

عزیز نگاه کن همین جاسپر رو هم رعایت نکنی 3 چراغ میشه یعنی شما اولش که خریدی هرکاری از کولینگ که برات مقدوره انجام بده که بعدا پشیمون نشی چون 300 تومن میخوای پول بدی.ارزش داره پس وقتت رو بزاری روش من اولش که فالکون خریده بودم 12 ولت کردم توری فلزی و پلاستیکی رو هم بریدم روی هت سینک ها هم ورقه المینیوم گذاشتم که خیالم راحت حتی الانم اگه جاسپر بگیرم 12 ولت میکنم ورقه المینیوم هم میزارم دیگه بقیش بستگی به خودت داره چون ممکنه بخوای مدت زیاد بازی کنی در کل میتونی بدون فن و کولینگ هم 2 ساعت در روز و حتی بیشتر هم بازی کنی

سلام
من میخوام یک کنسول فالکن که هارد نداره و از هلتد اوردن برام رو 300 بخرم
تضمین میده که مشکلی نداره از تظر داغ کردن مثل کنسولهای تو ایران
اما میهواسم بدونم واقعا درسته که توی اروپا بیشتر فالکون استفاده میشه و تو کشور هایی مثل ایران همش جاسپرها پینی هستن؟
و اینکه کلا نظرتون در مورده این خرید جیه؟

سلام
اما میهواسم بدونم واقعا درسته که توی اروپا بیشتر فالکون استفاده میشه و تو کشور هایی مثل ایران همش جاسپرها چینی هستن؟

از این جمله معلومه که طرفتون قصد انداختن جنس رو داره!!:-" 360های مریخ هم چینی هستند چه برسه به اروپا! قیمتشم به نظر من واسه ارکید فالکون کارکرده گرونه.;)

سلام
اما میهواسم بدونم واقعا درسته که توی اروپا بیشتر فالکون استفاده میشه و تو کشور هایی مثل ایران همش جاسپرها پینی هستن؟
داداش اصلا نمی ارزه . فالکن هم 3چراغه میده واسه منم فالکون بود سوخت.یه یک ماهی سبر کن قیمت همین جاسپر ها میاد پتایین. نوش با مموری داخلیه 512 میشه 260-270
خیالتم راحته.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or