مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

بلاخره پس از تلاش زیاد یه عکس از الایت اویل پک (jasper ) که سه چراغ شده پیدا کردم ! :biggrin1: البته چون دارم یه دونه از همین مدل می خرم :love: ( نمودم چرا همه تموم کردن ) این عکس روح و روانم رو داغون کرد :confused: ولی خب با توجه به جزییات عکس فهمیدم یارو از ایناست که روزی 18 ساعت بازی میکنه :sick: ! اون طور که صاحب این زبون بسته گفته بود این سومین دستگاهی که سه چراغ کرده ولی می گفت این آخری کارش به 2 ماه هم نرسده :-" ! خلاصه ما که می خایم بخریم :cool: ولی این قدر رو سه چراغ حساس نباشید . اگه بخواد بشه میشه ! :p
memorial-day-photos-044.jpg
ببین خوشکله رو به چه روزی در اورده!!!
اما سه چراغ داریم تا سه چراغ! مطمئنی سه چراغ خرابی سخت افزاره؟!
براساس خیلی چیزها امکان سه چراغ شدن هست.
1- دیسک خراب (وسط بازی دیگه قابل خوندن نباشه)
2- نوسان برق
و...

ولی جاسپر حداقل بعد از یک سال کارایی خودش رو نشان میده.

بلاخره پس از تلاش زیاد یه عکس از الایت اویل پک (jasper ) که سه چراغ شده پیدا کردم ! :biggrin1: البته چون دارم یه دونه از همین مدل می خرم :love: ( نمودم چرا همه تموم کردن ) این عکس روح و روانم رو داغون کرد :confused: ولی خب با توجه به جزییات عکس فهمیدم یارو از ایناست که روزی 18 ساعت بازی میکنه :sick: ! اون طور که صاحب این زبون بسته گفته بود این سومین دستگاهی که سه چراغ کرده ولی می گفت این آخری کارش به 2 ماه هم نرسده :-" ! خلاصه ما که می خایم بخریم :cool: ولی این قدر رو سه چراغ حساس نباشید . اگه بخواد بشه میشه ! :p
memorial-day-photos-044.jpg

من خودم ويديو ش رو ديدم... که 3 چراغ شده بود... خود طرف نشون داد که کابل رو شل بست 3 چراغ داد....

از اين عکس ها و فيلم ها زياده... so take it easy...

راجع به 360... مطمئناً جسپر هم 3 چراغ ميشه

Last edited by a moderator:
به دلیل خارج شدن بحث از موضوع تاپیک مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن بهتر دیدم که پست ها
را انتقال دهم به تاپیکی که به موضوع آن مربوط است.

معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

جواب ها را در همان تاپیک دادم و در صورت تمایل و ادامه دادن گفتگو در همان تاپیک ادامه دهید

سلام
تاپیکی درباره فالکون پیدا نکردم گفتم اینجا بگم :دی
x360 که تاریخ ساختش 2009 باشه ممکنه جاسپر نباشه و فالکون باشه؟
بستگی داره ... آرکيد يا پرميوم يا اليت ..... کدوم مدل مد نظرته ؟؟؟؟؟

من خودم ويديو ش رو ديدم... که 3 چراغ شده بود... خود طرف نشون داد که کابل رو شل بست 3 چراغ داد....

از اين عکس ها و فيلم ها زياده... so take it easy...

راجع به 360... مطمئناً جسپر هم 3 چراغ ميشه

تاييد ميشه ;) .... ساختن اينچنين عکس هايی کار سختی نيست ... در ضمن 3 چراغ چندين مدل داره ..... جاسپر هم 3 چراغ ميشه اگر درست استفاده نشه :(

Last edited by a moderator:
سلام
تاپیکی درباره فالکون پیدا نکردم گفتم اینجا بگم :دی
x360 که تاریخ ساختش 2009 باشه ممکنه جاسپر نباشه و فالکون باشه؟

چرا چنین تاپیکی هستش، مطالب اون هم کامل هستش، نگاهی بندازید بهش
انواع Motherboard های X360 و طریقه شناسایی مدل Falcon

یک مورد هستش که توی اون بهش اشاره نشده اون هم امپر درج شده پست قاب کنسول هستش

12Vrating2.jpg

امپر 12 ولت در هر سری از برد ها کمتر شده به ترتیب

16,5A Zephyr
14,2A Falcon
12,1A Jasper

شما باید به چشت کنسول نگاه کنید و ببنید میزان امپر 12 وات اون باید 14.2 امپر باشه

راستش قضیه اینه یکی از دوستان من 3-4 روز پیش یه پریمیوم 60 گیگ گرفت و خود فروشنده هم بهش گفته که جاسپر هست اما خوب خودش دیگه چیزی رو چک نکرده یعنی دیده تاریخ ساختش 2009 هست دیگه فکر کرده که حتما جاسپر هست.
من امروز دستگاهش رو دیدم گفتم یه نگاهی به پشتش بندازیم دیدم که تاریخ ساختش 2009 هست اما 14.1 آمپر نوشته شده به جای 12.1 جاسپر.
بعد شماره سریال پشت دستگاه رو با شماره سریال توی System info چک کردم دیدم اون ها هم فرق دارند.(الته خوب ربطی به قبلی نداره :-")

راستش قضیه اینه یکی از دوستان من 3-4 روز پیش یه پریمیوم 60 گیگ گرفت و خود فروشنده هم بهش گفته که جاسپر هست اما خوب خودش دیگه چیزی رو چک نکرده یعنی دیده تاریخ ساختش 2009 هست دیگه فکر کرده که حتما جاسپر هست.
من امروز دستگاهش رو دیدم گفتم یه نگاهی به پشتش بندازیم دیدم که تاریخ ساختش 2009 هست اما 14.1 آمپر نوشته شده به جای 12.1 جاسپر.
بعد شماره سریال پشت دستگاه رو با شماره سریال توی System info چک کردم دیدم اون ها هم فرق دارند.(الته خوب ربطی به قبلی نداره :-")

سابقاً هم گزارش شده بوده در سری برد های لانچ و حتی فالکون که اون شماره سریال ها یکی نیستند
و قاب ها جا به جا شدند.

خوب کمی روی پاور کنسول Zoom بشید بر ببنید وات پاور چند هستش

پشت پاور یک برچسب سفید رنگ هستش که باید مشخصات اون رو چک کنید

jasper.jpg

اگر 150 وات بودش جسپر هستش و اگر 175 وات باشه فالکون

در بعضی از موارد گزارش هم شده که پاور ها 175 وات بودند ولی مادربورد جسپر بودش

پس در این حالت به قسمت کانکتور برق پست کنسول برید و با این تصویر مقایسه کنید

boards_power_connector.jpg

در جسپر تیکه پلاستیکی بالای اتصالات برقی کنسول دو قسمت هستش ولی در سایر
کانکتور های قدیمی یک تیکه هستش.

برای گرفتن بهترین نتیجه باید کنسول رو باز کنید و مشخصات اون رو بررسی کنید.

یکی South Bridge هستش که باید به این شکل باشه ( چیپ مربع سایه رنگ بالای تصویر )

jasper07_s200.jpg

اگر دایره نقره ای رنگی وسط چیپ بودش

22222.jpg

به معنی اینکه از سری برد های قدیمی هستش و دیگر جسپر نیست.

مورد دیگری هم هستش که در زیر کانال هوای کنسول ( قاب سفید رنگ ) که در جلوی فن ها
به وضوح جسپر بودن برد نوشته شده

jasper_5.jpg

سایز بزرگ
http://pictures.xbox-scene.com/xbox360/jasper/6c3f98b6.jpg

آموزش باز کردن کنسول ( فقط برای اعضای پریمیوم )
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14108

موفق باشید

حق نگهدار

به صحبت خلیل اضافه کنم که روی پاور Jasper ها 175w هم زده.
اگر مثل تصویر زیر پشت کنسول در قسمت مشخص شده 12.1A نوشته شده باشه 100% جسپر هست و طبق اون مورد فیش برق که خلیل جان فرمودن.

12.1A.jpg

12Vrating.jpg

12Vrating2.jpg

آخرین ویرایش:
xbox 360 elit evil pack

سلام خلیل جان . :love:
من دارم یه 360 الایت ( اویل پک - jasper ) می گیرم . می گم این اویل پک ها که دیگه 100 % جاسپر هستند دیگه ؟! :-"
تو یکی از پست ها یه چیزایی از سریال گفتی جریانش چیه اون رو هم باید چک کنم ؟ :confused:
اصلا یه لطفی بکن بگو وقتی تو مغازه این اویل پک رو تحویل گرفتم چه چیزایی رو باید چک کنم بجز وسایل جانبی :biggrin1:؟ لازمه که دستگاه رو جلوی خودم به tv وصل کنه و چک کنه ؟
این XTereme 1.6 و داشبورد جدید رو اویل پک نصبه ؟
سوال آخر : 12 ولت کردن فن ها برای این مدل مشکلی نداره ؟ لازمه ؟ نهایتا روزی 2 تا تایم 2 ساعته ! البته روش های سه گانت رو خوندم ولی فکر کنم با توجه به شرایط من همین 12 ولت کافیه !
خیلی چاکرم . :thanks:

سلام خلیل جان . :love:
من دارم یه 360 الایت ( اویل پک - jasper ) می گیرم . می گم این اویل پک ها که دیگه 100 % جاسپر هستند دیگه ؟! :-"
تو یکی از پست ها یه چیزایی از سریال گفتی جریانش چیه اون رو هم باید چک کنم ؟ :confused:
اصلا یه لطفی بکن بگو وقتی تو مغازه این اویل پک رو تحویل گرفتم چه چیزایی رو باید چک کنم بجز وسایل جانبی :biggrin1:؟ لازمه که دستگاه رو جلوی خودم به tv وصل کنه و چک کنه ؟
این XTereme 1.6 و داشبورد جدید رو اویل پک نصبه ؟
سوال آخر : 12 ولت کردن فن ها برای این مدل مشکلی نداره ؟ لازمه ؟ نهایتا روزی 2 تا تایم 2 ساعته ! البته روش های سه گانت رو خوندم ولی فکر کنم با توجه به شرایط من همین 12 ولت کافیه !
خیلی چاکرم . :thanks:

مبارکه، به سلامتی

بله پک های Evil دیگه بدون هیچ تغییری جسپر هستند، تنها چیزی که باید چک کنید قرمز بودن اون هستش

screenshot_211307_thumb300.jpg

4822.JPG

وسایل داخل اون هم میتوانید از سایت رسمی مایکروسافت چک کنید

http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360residentevilbundle

یک شماره سریال پشت قاب کنسول هستش اون شماره سریال رو توی داشبورد کنسول بخش
Setting قسمتی به اسم System info هستش که باید این شماره در این قسمت با شماره
پشت کنسول یکی باشه ( البته دقیق یادم نیست توی چه بخشی از داشبورد بودش چون کنسول ندارم هنوز )

وصل کردن اون به TV فکر نکنم چنین کاری کنند، درست نمیدونم عادت های این فروشگاه های
تهرانی رو نمیدونم، ولی بستگی به خودتون داره.

در مورد iXtreme 1.6 باید بگم که روی هیچ کنسول اروجینالی نصب نیست، این رو خود فروشگاه ها
نصب میکنند که کنسول بتونه بازی های کپی شده رو اجرا کنه.

موقع خرید میتوانید سوال کنید که فرمور iXtreme اون چند هستش نصب کردید.
معمولاً همون 1.6 نصب میکنند، یعنی مجبور هستند که باید به روز باشند.

در مورد 12 ولت کردن نباید مشکلی باشه، اگر 12 ولت خارجی باشه اطمینان کار بسیار بیشتر هستش
تا برق از روی برد کنسول کشیده بشه.

این دیگه تصمیم خودتان هستش که چقدر میخواید Zoom بشید روی کولینگ کنسول ما فقط پیشنهاد میکنم

میگم من تو عکسایی که از سیستم تهویه جاسپر دیدم سیستم تهویه(همون پلاستیکه که اسمشو نمیدونم:biggrin1:) خیلی به هیت سینکا نزدیکتر شده! یه جورایی همون airflew خودمونو کردن!
به نظرتون بازم ارزش داره همون کارایی رو که تو آموزش گفتین انجام بدیم یا همینجوریش کافیه؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or