مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

آقا فقط يه سوالي. من اگه يه jasper (به احتمال زياد پرميوم) بگيرم، مي تونم 3-2 ساعت باهاش بازي كنم؟ منظورم اينه كه ديگه R.R.O.D. نمي ده؟
شرمنده صفحه هاي قبل كسي جواب واضحي نداده بود.

من دیروز یه premium با برد jasper از neXt gen گرفتم 325 تومن خیلی هم باحاله:biggrin1:

گرون کرد؟ :biggrin1:

من 320 گرفتم همينطور 1 بازی مجانی داد.

آقا فقط يه سوالي. من اگه يه jasper (به احتمال زياد پرميوم) بگيرم، مي تونم 3-2 ساعت باهاش بازي كنم؟ منظورم اينه كه ديگه R.R.O.D. نمي ده؟
شرمنده صفحه هاي قبل كسي جواب واضحي نداده بود.

اينکار ها رو بکن :

کنسول رو بزار رو مسير جای که هوا جريان داره
زير کنسول دوتا نوار کاست يا ويديو يا يک پايه بزار که کنسول بياد بالا و هوا از زيرش جريان داشته باشه ( اينو رضا ياد داد الان منو به جرم کپی رايت ....:biggrin1::p )
بازی ها رو هم روی هارد نصب کن که به درايو دستگاه فشار نياد چون همينطوری باعث ميشه کمتر گرم بشه

بشين 3/4 ساعت بازی کن

من ديروز مثلاً 3 ساعت و نيم بازی کردم.... شب هم 2 ساعت... البته بيشتر وقت نکردم و الی بيشتر ميشستم!!

البته همه لوازم برقی خرابی دارن ولی خوب 360 کمی زياد تر داره ولی مشکلی پيش نمياد به خصوص اينکه جسپر بهينه سازی تر شده توش...

آقا اینکه 360 رو در مسیر هوا قرار دهیم یعنی کجا بگذاریمش؟
برای ریختن بازی رو هارد تقریبا چند گیگ لازم داریم؟بعد میتونیم پاکشون کنیم؟

بعنی بگذاریش جایی که هوا راحت عبور کنه.(توی میز تلویزیون و ... نذاری)
بستگی به بازی داره.(حدود 7 تا 9 گیگ معمولا)
بله. فکر کنم میتونی بعدش پاکش کنی.(از قسمت system setting >>> memory)

من که پرمیوم فالکون 60 گیگ دارم 5 الی 6 ساعت پشت آن میشینم تا بحال داغ نکرده حتی به زحمت گرم شده! دلیلش هم واضح است شما اگر ایکس باکس خود را روی یک میز قرار داده و پشت آن حدقل 20 یا 30 سانتی متر و کناره های آن 10 سانتی متر با مانعی مثل دیوار فاصله داشته باشد هیچ مشکلی نخواهید داشت ضمنا این حرف ها مال قدیم بود که نصف ایکس باکس ها که سال اولی اومده بودند مشکل گرمایی داشتند ولی در حال حاضر با برد های فالکون و جاسپر هیچ مشکلی ندارند مگر اینکه بخواهیم به زور دستگاهمان را خراب کنیم! مثل بعضی از شایعاتی که میگن جاسپر هم مشکل گرمایی دارد ولی احتمال دارد در موارد یک در هزار بشه اما مشکل از خود دستگاه نیست مشکل از کاربری است که از آن استفاده میکنه شما اگر ps3 یا wii را هم روی بالشتک مبل یا رختخواب یا روی فرش یا جای نامناسب با فضای بسیار کم مثل زیر تلویزیون های طبقه دار از نوع کوچک(فضایش در حد جا دادن آن باشه!) یا هر جای بسیار کوچکی که قرار دهید مشکل پیدا خواهد کرد کلا باید یک سری اصول برای هر سه دستگاه رعایت بشه.

برای نصب کامل بازی در هارد با استفاده از NXE بسته به حجم بازی دارد خود ایکس باکس اول حجم آن را تشخیص میدهد اگر بیشتر از فضای خالی هارد شما بود پیغام میدهد تا اطلاعات اضافه را پاک نمایید.

(قبلا فقط میشد بعضی از بازیها را فقط قسمتی از آنها را نصب کرد مثل نصب بازی در PS3 تا سرعت LOADING افزایش یابد اما حالا با NXE میتوان کل بازی را نصب کرد)

تجربه من ثابت کرده اکثر بازیها چیزی بین 5 تا 6.9 گیگ هستند در حالی که اگر بازی را درهارد کامپیوتر iso بگیرید حتی با فرمت ntfs میبینید بیشتر از خود فضای مورد نیاز برای هارد ایکس باکس میشود یعنی 7 الی 8.5 گیگ . فکر کنم هارد ایکس باکس از یک فرمت یا تکنولوژی فشرده سازی خاصی استفاده میکند. اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره ممنوم میشوم

با تشکر....

آخرین ویرایش:
شما هر دستگاه پرمصرفی را بزاری روی فرش گرمای تولید شده به خود دستگاه برمیگرده و در نتیجه دمای دستگاه بالا میرود معمولا توی دفترچه راهنمای آنها این مطلب ذکر شده روی سطوح نرمی مثل پارچه ای یا نخی قرار ندید

با تشکر....

دوستان راههای تشخیص جسپر درحال حاضر همون عدد 12 پشت دستگاه هست یا از پاور اونم که 150w باشه میشه تشخیص داد؟!
میخواستم ببینم اگه دستگاه رو روی فن اتاقم که باد یخ ازش میاد بزارم برای خنک شدنش خوبه؟:biggrin1:

تجربه من ثابت کرده اکثر بازیها چیزی بین 5 تا 6.5 گیگ هستند در حالی که اگر بازی را درهارد کامپیوتر iso بگیرید حتی با فرمت ntfs میبینید بیشتر از خود فضای مورد نیاز برای هارد ایکس باکس میشود یعنی 7 الی 8.5 گیگ . فکر کنم هارد ایکس باکس از یک فرمت یا تکنولوژی فشرده سازی خاصی استفاده میکند. اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره ممنوم میشوم
وقتی بازی های 360 روی هارد کپی می شن همون image عادی گرفته می شه و فشرده سازی خاصی انجام نمی شه ولی موضوع اینکه طوری ایمیج گرفته می شه که فقط فایل های مربوط به بازی روی هارد کپی می شه نه هر چی که توی دیسک هست برای همینه که حجم تمام بازی ها متفاوته توی هارد کنسول. توی برنامه های هایی مثل xdvdmulleter حجم محتویات اصلی iso نشون داده می شه که اگر نگاه کنید با همون حجم کپی شده روی کنسول یکی هست.

وقتی شما ایمیج با کامپیوتر می گیری، تمامی محتویات دیسک از جمله video partition های دیسک هم ایمیج گرفته می شه و چون دیسک های 360 با یک استاندارد خاصی به نام xtreme 3.0 که قدیمی تر هست و splitvid که جدیدتر هست ایمیج گرفته می شن، حجم تمام این ایمیج ها یکی هست.
مثلاً دیسک هایی که splitvid هستند دقیقاً ایمیجشون حجمی معادل 7.29GB داره، حالا مهم نیست که حجم اطلاعات بازی 500MB باشه یا 7GB.

میخواستم ببینم اگه دستگاه رو روی فن اتاقم که باد یخ ازش میاد بزارم برای خنک شدنش خوبه؟:biggrin1:
این کار اشتباه هست. کنسول رو در شرایطی بزار که مطمئن باشی هوای خنک و سر بهش می رسه نه اینکه به صورت کاملاً مستقیم و نزدیک به منبع هوای سرد باشه.

با سلام
من یک دستگاه جاسپر خریدم ولی متاسفانه فنی که روی دستگاه قبلیم بود به کابل پاور جاسپر نمیخوره . میخواستم ببینم بدون فن مشکل نداره . اصلاً فن برای این مدل هست یا نه

با سلام
من یک دستگاه جاسپر خریدم ولی متاسفانه فنی که روی دستگاه قبلیم بود به کابل پاور جاسپر نمیخوره . میخواستم ببینم بدون فن مشکل نداره . اصلاً فن برای این مدل هست یا نه

اصلا فن پیشنهاد نمیشه چون تاثیر منفی داره.
پورت برق Jasper هم فرق می کنه به همین دلیل نمی خوره.

سلام.درباره ایکس باکس کلا بگم اگر شما درباره سیاست اقتصادی امریکا مطالعه کنید نه تنها کنسول بلکه هر وسیله الکتریکی که از امریکا خلق میشه حتما باید یه سود کلان به صاحبانش بده. 3چراغ مال ایکس باکسه یکی خصوصیات این کنسول. اینکه میگید جاسپر دیگه 3 چراغ نمیشه مثل اینکه بگید انسانی به دنیا اومد که دیگه نمیمیره
اگر 1000 برد دیگه هم طراحی شه مطمعن باشید 3 چراغ داره حالا در حالت های مختلف چون این قضیه یک سیاسته نه یک نادانی و عدم آگاهی از طرف سازندگان. عملا مایکروسافت به هر مشتری خود 2 یا سه ایکس باکس تا حالا فروخته یعنی سودشو چند برابر کرده
کنسول ایکس باکس عمر داره دقیقا مثل یک انسان.

سلام
يعني ديگه ميشه بازي رو بريزيم رو هارد وبدون ديسك اجراش كنيم؟چطوري؟ميشه توضيح بديد؟اگه جايي آموزشش هست لطفا لينكشو برام بذاريد.

سلام
يعني ديگه ميشه بازي رو بريزيم رو هارد وبدون ديسك اجراش كنيم؟چطوري؟ميشه توضيح بديد؟اگه جايي آموزشش هست لطفا لينكشو برام بذاريد.
نه دوست عزیز نمیشه اگه میشد مایکروسافت بدبخت میشد:biggrin1:
فقط بازی رو میریزی رو هارد که فشار کم تری به دستگاه بیاد

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or