قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

Arashmalkian

کاربر سایت
Sep 23, 2020
221
همون کسانی که مثل نقل و نبات دارن ایفون 40 تومنی و نوت 20 اولترا و کارت گرافیک 30 تومنی میخرن همونا میرن میخرن کم هم نیستن متاسفانه و ما هم باید پاسوزشون بشیم تا قیمتها متعادل بشه
کسی که پدرش یا مادرش پزشک هست یا بازاری هست ماهی 100 تومن کف درامدش هست فکر کردی 30 تومن مبلغیه براش؟
درسته 80 درصد مردم توانشو ندارن ولی همون 20 درصد کار رو خراب میکنن
کدوم نقل نبات مگه اونا چقدرن و چند درصدد والا من نقل و نباتی ندیدم جایی اتفاقا اون پدر مادری که پزشک هست و پولدارتره از این پولا نمی‌دهد من خودم نزدیکام خیلی زیادن این مدلی از این پولا هم نمیدن

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بحث مثل قبله هیچ فرقیم نکرده
تو روزای اول نمیشه چیزی جز قیمت های نجومی و احمقانه انتظار داشت حالا هر چقدرم اینجا بحث کنیم چیزی فرق نمیکنه چون اون افرادی که چنین پولای احمقانه ای خرج میکنن بعید از ما باشن.
به نظرم حتی برای کسایی که مشکل مالی ندارن این روزا پرداخت چنین رقمی واقعا احمقانست !
چون بحث مالی هم فاکتور بگیریم تو وضعیت فعلی که شرکت های بزرگ هیچ ساپورتی تو این مملکت ندارن بهتره ریسک خرید روزای اول رو نکنیم
اول بذاریم هر دو کنسول تو تمامی مدل ها عرضه بشن تست بشن جواب پس بدن یه وقتی داستان نشه برامون.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,814
یه نکته رو که فراموش کردید بگید اینه که اگر کنسولهای جدید حتی بدون هیچ سودی هم در ایران به فروش بره، بازهم خیلی از گیمرها تو این شرایط توان خریدشو ندارن.
اصول بازار همیشه به این شکل بوده که اگر فروششون زیاد باشه سود رو کم می کنن و بلعکس اگر فروش پایین باشه سود رو تا جایی که جا داره میبرن بالا.
من زمانی که xbox اورجینال رو خریدم فکر کنم 40-50 درصد بالاتر از قیمت دلاریش بود. البته بعد از مدتی یه مقدار اومد پایینتر ولی نه مثل 360. من دومین 360 رو 280 هزار تومن خریدم:D. که تقریبا اون زمان برابر با قیمت دلاریش بود. علتش هم اینه که در اون دوره فروششون به شدت زیاد بود و مثلا مغازه های لباف رقابتشون 5 هزار تومن و 10 هزار تومن بود...:| شت. انگار واسه 700 سال پیشه. خودم که دارم میگم باورم نمیشه:D
الان با توجه به اینکه خیلی ها مشکلات مالی دارن، قاعدتن بازار هم تمرکزشو میزاره برای همون کمتر از 1 درصد قشر گیمر پولدار. بنابراین پیش بینی های 30-40 میلیونی دوستان برای ابتدای عرضه اصلن دور از ذهن نیست.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
وسط بحث دوستان بگم باندل tlou پرو الان 12 تومنه که اگر اشتباه نکنم 400 دلار یا بیشتر قیمتش باشه (امازون قیمت زده 540 دلار) . نتیجه ی اخلاقی ps5 دیجیتال باید همین قیمت در بیاد(البته اگر قیمت دلار همینقدر بمونه).
بحث خیلی متفاوته
ps4 اولا هرچی در انبار ها هست باید فروش بره
دوما قیمتش زیر یک تومن بوده و شده 12 میلیون و کشش قیمتی بالاتر رو نداره
اما ps5 وقتی وارد شه با قیمت نجومی وارد میشه و حالا این قیمت باید کم بشه که با توجه به وضع بازار ارز و اینکه کنسول تازه هست و حتی اگر توی انبار های فروشنده ها هم بمونه ضرر نمیکنن و چند ماه بعد گرون ترم میفروشن قطعا شیب ارزون شدن کنسول خیلی کند خواهد بود
اونم که توی این وضع گرونی بازار و وسط کرونا فکر کنید کانتینر کانتینر ps5 میارن فقط توهمه و شما بزودی خواهید دید که هر سری که تعداد محدودی کنسول وارد بازار میشه که به سرعت تموم میشه
همون وارد کننده کنسول هم 100 تا دستگاه بیاره باید نزدیک یک میلیارد و ششصد تا هفتصد پیاده شه حالا 100 تا کنسول که مثلا 50 تاش ps5 باشه چند ساعته تو بازار عظیم ایران فروخته و تموم میشه
حتی یک سری مغازه دار ممکنه کنسول رو نگه دارن و احتکار کنن که بعد عید با قیمت خیلی بالاتر بفروشن
کنسول وسیله ای هست که بازارش خوب داغ هست و مثل کارت گرافیک و گوشی نیست که این مدل رو گرون بدن برید مدل دیگه بخرید متاسفانه توی این مورد حق انتخابی نداریم و فقط باید ببینیم چی پیش میاد

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
یه نکته رو که فراموش کردید بگید اینه که اگر کنسولهای جدید حتی بدون هیچ سودی هم در ایران به فروش بره، بازهم خیلی از گیمرها تو این شرایط توان خریدشو ندارن.
اصول بازار همیشه به این شکل بوده که اگر فروششون زیاد باشه سود رو کم می کنن و بلعکس اگر فروش پایین باشه سود رو تا جایی که جا داره میبرن بالا.
من زمانی که xbox اورجینال رو خریدم فکر کنم 40-50 درصد بالاتر از قیمت دلاریش بود. البته بعد از مدتی یه مقدار اومد پایینتر ولی نه مثل 360. من دومین 360 رو 280 هزار تومن خریدم:D. که تقریبا اون زمان برابر با قیمت دلاریش بود. علتش هم اینه که در اون دوره فروششون به شدت زیاد بود و مثلا مغازه های لباف رقابتشون 5 هزار تومن و 10 هزار تومن بود...:| شت. انگار واسه 700 سال پیشه. خودم که دارم میگم باورم نمیشه:D
الان با توجه به اینکه خیلی ها مشکلات مالی دارن، قاعدتن بازار هم تمرکزشو میزاره برای همون کمتر از 1 درصد قشر گیمر پولدار. بنابراین پیش بینی های 30-40 میلیونی دوستان برای ابتدای عرضه اصلن دور از ذهن نیست.

در مورد اینکه چقدر استقبال میکنن از کنسول جدید نظری نمیدم
دوستان نمایشگاهی زیادی دارم که خبر از استقبال مردم از پراید ۱۰۰ تومنی و پژو ۲۰۰ تومنی بهم دادن که باورش واقعا سخته
البته قبول دارم که این روزا حتی خرید این ماشین های بی کیفیت هم به نوعی سرمایه گذاری محسوب میشن ولی خب به هر حال تجربه ثابت کرده بازار تو ایران غیر قابل پیشبینیه
ولی تو اون قسمت کاملا باهات موافقم خوشبختانه از نظر کلی و متاسفانه از این نظر چرخه عرضه کنسول ها حدودا ۸ ساله و این اجازه میده فروشنده ها با خیال راحت که حالا حالاها مدل جدیدی نمیاد محصولاتشون رو تو انبار نگه دارن و برای فروش موجود نکنن یا اگرم موجود میکنن با یک قیمت غیر منطقی باشه

• Like
Reactions: z2s sas

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
بحث خیلی متفاوته
ps4 اولا هرچی در انبار ها هست باید فروش بره
دوما قیمتش زیر یک تومن بوده و شده 12 میلیون و کشش قیمتی بالاتر رو نداره
اما ps5 وقتی وارد شه با قیمت نجومی وارد میشه و حالا این قیمت باید کم بشه که با توجه به وضع بازار ارز و اینکه کنسول تازه هست و حتی اگر توی انبار های فروشنده ها هم بمونه ضرر نمیکنن و چند ماه بعد گرون ترم میفروشن قطعا شیب ارزون شدن کنسول خیلی کند خواهد بود
اونم که توی این وضع گرونی بازار و وسط کرونا فکر کنید کانتینر کانتینر ps5 میارن فقط توهمه و شما بزودی خواهید دید که هر سری که تعداد محدودی کنسول وارد بازار میشه که به سرعت تموم میشه
همون وارد کننده کنسول هم 100 تا دستگاه بیاره باید نزدیک یک میلیارد و ششصد تا هفتصد پیاده شه حالا 100 تا کنسول که مثلا 50 تاش ps5 باشه چند ساعته تو بازار عظیم ایران فروخته و تموم میشه
حتی یک سری مغازه دار ممکنه کنسول رو نگه دارن و احتکار کنن که بعد عید با قیمت خیلی بالاتر بفروشن
کنسول وسیله ای هست که بازارش خوب داغ هست و مثل کارت گرافیک و گوشی نیست که این مدل رو گرون بدن برید مدل دیگه بخرید متاسفانه توی این مورد حق انتخابی نداریم و فقط باید ببینیم چی پیش میاد
اتفاقا الان مثل چند سال پیش نیست دست روی دست زیاد شده کلی خورده فروش اومدن تو کار که خودشون جنس وارد میکنن و برای فروش بیشتر سود کمتری میکشن روی کنسول. حالا دلال های بی انصاف هر چقدر سفت بگیرن از اونطرف خورده فروشا بیشتر سود میکنن. پس قیمت خیلی زودتر افت میکنه.

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911
اتفاقا الان مثل چند سال پیش نیست دست روی دست زیاد شده کلی خورده فروش اومدن تو کار که خودشون جنس وارد میکنن و برای فروش بیشتر سود کمتری میکشن روی کنسول. حالا دلال های بی انصاف هر چقدر سفت بگیرن از اونطرف خورده فروشا بیشتر سود میکنن. پس قیمت خیلی زودتر افت میکنه.
مشکل اینه اونایی که تعداد بالا میارن قیمت بازار رو تعیین میکنن نه اونایی که 10 تا دونه میارن !!!
کسی که 100 تا ps5 میاره قیمت رو 20 بزنه اونی که تعداد کمتر میاره نهایت 19 قیمت بزنه
منظورم اینه که طوری نیست یکی 20 قیمت بزنه یکی 17 قیمت ها بهم نزدیک خواهد بود برای همین هست میگم دست خریدار بسته هست
و برای همین هم پیشنهاد دادم از بچه های بازی سنتر اگر کسی میتونه کمک کنه کنسول با قیمت مناسب دست بقیه برسه چون هیچ امیدی به وارد کننده و دلال ها و خرده فروش ها ندارم اونا فقط براشون سود بالا مهمه

bo0o0gh

کاربر سایت
Mar 8, 2013
48
دوستان وسط این ضرب و تقسیماتون بهتره قیمت درهمی کنسول رو در نظر بگیرید
2099 درهم
نرخ درهم: 8100 تومن

علی برکت الله

PlayStation5

کاربر سایت
Sep 12, 2020
308
شوخی شوخی عدد 20 رو تو ذهن خودتون جا نندازید هنوز کنسولی در هیچ نقطه از جهان وجود نداره در نتیجه روی کاغذ همون 400 و 500دلاره :D

ولی الان تو بازار برعکس حرف شما انجام میدن، اونی که فروشش زیاده سود بیشتری میگیرن و اونی که فروش کمتری داره زیر قیمت دلاریش فروخته میشه

1601715079369.png

تنها راهی که بتونن کنسولهای نسل بعد رو گرون بفروشن اینه که تعداد بسیار انگشت شمار وارد بازار بشه در غیر اینصورت اگه به اندازه نسل قبل وارد کنن چون خریدار به مراتب کمتر از نسل قبله، رو دسستشون باد میکنه

فعلا وضعیت بازار اینه:

170765
170766
170767

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,212
خدا کنه دلار یه ریزش مشتی بکنه. حتی اگر شده برای چند ماه. اگر اینطور بشه (که البته احتمالش ضعیف هست)، احتمالا قیمت‌ها قابل تحمل بشن.
یک جوری شده به دلار 20-25 هم راضی شدیم!!به چه روزی افتادیم واقعا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر