علت فروش کم انحصاری های PS3 چیست..؟

علت فروش کم انحصاری های سونی چیست..؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    129

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
23069639535030512077.jpg

شاید همه ما این را درک کرده باشیم که بازی های انحصاری XBOX 360 به طور قابل توجه ای از بازی های انحصاری PS3 فروش بالاتری دارند، به عنوان مثال بازی Halo نسبت به Killzone و بازی Gears of War نسبت به Uncherted فروش خیلی بیشتری دارن و این در حالی است که این دو کنسول تقریبا از لحاظ فروش نزدیک به هم هستن و همچنین کیفیت بازی های Uncharted و Killzone کاملا بالاست و خیلی راحت میتوانند از این لحاظ با Gears of War و Halo رقابت کن حالا این سئوال پیش می آید که چرا فروش بازی های انحصاری در Ps3 کمتر از XBOX 360 است..؟

شاید یکی از علت ها تمرکز زیاد سونی برای توسعه بخشیدن PS3 در تمام زمینه ها بود که خیلی از خانواده ها را مجاب میکرد PS3 را نه فقط به عنوان دستگاهی مختص گیم بلکه به عنوان یک Blu-ray Player ارزان قیمت نسبت به مدلهای مشابه مورد استفاده قرار بدن..

ولی اصلی ترین دلیل این فروش کم میتواند تعداد زیاد بازیهای انحصاری سونی در یک سبک بخصوص باشد که این قدرت خریدار را پایین می آورد و مجبور به تقیسم خرید بین آنها میشود مثلا سونی در سبک FPS عنوان های مثل Killzone و MAG و Resistance را دارد ولی از اون طرف XBOX 360 فقط HALO رو در این سبک عرضه کرده همچنین در سبک TPS ما بازی Gears of War را برای X360 میبینیم ولی خریداران PS3 باید بین بازی های Uncharted و Socom و Warhawk/Starhawk انتخاب کنند که وقتی بازی های مولتی پلتفروم هم اضافه می شود این انتخاب برای دارندگان PS3 سخت تر میشه..
اگر شما به فروش بالای بازیهای Gran Turismo و Little Big Planet دقت کنید متوجه می شوید که اینها عنوان های هستن که در سبک های خودشون تک بشمار می آیند به طور مثال GT5 تنها عنوان شبیه ساز رانندگی است که بر روی PS3 عرضه شده و این باعث تمرکز خریدار به یک عنوان خاص میشود و قاعدتا فروش ان را بالا میبرد.
سیاست های سونی مشخص نیست و اونها خود راه درست را تصمیم میگیرن ولی شاید اگر سازندگان بازی های انحصار سونی تمرکز خودشون رو در هر سبک به یک عنوان خاص متمرکز کنن میتوانند در پایان فروش خوبی بدست بیاورند و با بازیهای XBOX 360 رقابت کنند..

منبع

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: asmail

swanton

کاربر سایت
Apr 13, 2009
400
نام
ALI 7
چه مقایسه مسخره ای اولش داره ؟؟؟
انچارتد با گیرز و هیلو با کیلزون؟؟؟؟؟!!!!

کیلزون با گیرز یه چیزی یا النویک با انچارتد
و هیلو با رسیستنس

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
به نظر من که تحلیل نویسنده مطلب در مورد اینکه چون ps3 چند تا بازی هم سبک تو یه ژانر داره باعث افت فروش بازی ها میشه خیلی مسخره است

JAvAD14

کاربر سایت
Feb 28, 2011
635
نام
جواد
به نظر من نمیشه به فروش چیزی رو ربط داد
مگهwii بهتر ازps3 ,360 هست که فروش بیشتری کرده
اگه قصد فن بازی داشتی خدا هدایتت کنه اگه نه خدا اجابتت کنه (شوخی کردم به دل نگیر) موفق باشی ;)

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
بدون هیچ بحثی اولین علتش کیفیت بازی هست.چه جوری انتظار دارید بازیه سرتاپا ایرادی مثل kz3که فقط جلوه بصری بهتون میده بیش از 2میلیون بفروشه؟بازیی که باید بخش آنلاین فوق العاده ای داشته باشه تا روند فروشش متوقف نشه ولی مهمترین بخشش کوچکترین جذابیتی نداره.بخش سیگلش هم که اصلا چنگی به دل نمیزنه.شخصیتهای مسخره ای که هیچوقت حس یه قهرمان رو به بازیباز منتقل نمیکنن.

بازیی مثل uncharted هم یه بازیه صرفا شوتر نیست که هر قشری رو راضی کنه.در ضمن بخش شوترش هم اونقدرها جذاب و درگیرکننده نیست که انتظار داشته باشیم مثلا10میلیون فروش کنه.غالبا یه فروش متوسط رو به بالا هم برای این بازی خوب حساب میشه.

lbp2:راستش اصلا با بازیش حال نکردم که بخوام نظر بدم:dولی میدونم فروش خوبی نداشته
socom:از دوستام شنیدم آنلاینش اصلا حال نمیده و منی که خوره آنلاینم بیخیال خریدش شدم.
gow3:فروش نزدیک به 3میلیون(اگه اشتباه نکنم)این بازی فروش خوبی برای این سبک بازیه.
gt5:همیشه فروششو داره چون همیشه کیفیتش پابرجاست
hr:فروش نزدیک به 2میلیونیه این بازی فروش خیلی خوبی حساب میشه
mag:با اون آنلاین اگه زیاد بفروشه باید تعجب کرد
resistance:با وجود هیلو نباید انتظار فروش افسانه ای رو ازش داشت هرچند که اصلا از هیلو خوشم نمیاد.

مولفه های زیادی در فروش بازیها تاثیرگزار هستن.یه بازیه خوب هرچقدرم که مارکتینگش معمولی باشه فروش راضی کننده ای خواهد داشت و یه بازیه معمولی با مارکتینگ قوی میتونه فروش عالی داشته باشه ولی یه بازیه ضعیف هیچ موقع فروش عالی نخواهد داشت.
البته تبلیغات مایکرو مقداری بهتر هست.

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
بدون هیچ بحثی اولین علتش کیفیت بازی هست.چه جوری انتظار دارید بازیه سرتاپا ایرادی مثل kz3که فقط جلوه بصری بهتون میده بیش از 2میلیون بفروشه؟بازیی که باید بخش آنلاین فوق العاده ای داشته باشه تا روند فروشش متوقف نشه ولی مهمترین بخشش کوچکترین جذابیتی نداره.بخش سیگلش هم که اصلا چنگی به دل نمیزنه.شخصیتهای مسخره ای که هیچوقت حس یه قهرمان رو به بازیباز منتقل نمیکنن.

بازیی مثل uncharted هم یه بازیه صرفا شوتر نیست که هر قشری رو راضی کنه.در ضمن بخش شوترش هم اونقدرها جذاب و درگیرکننده نیست که انتظار داشته باشیم مثلا10میلیون فروش کنه.غالبا یه فروش متوسط رو به بالا هم برای این بازی خوب حساب میشه.

lbp2:راستش اصلا با بازیش حال نکردم که بخوام نظر بدم:dولی میدونم فروش خوبی نداشته
socom:از دوستام شنیدم آنلاینش اصلا حال نمیده و منی که خوره آنلاینم بیخیال خریدش شدم.
gow3:فروش نزدیک به 3میلیون(اگه اشتباه نکنم)این بازی فروش خوبی برای این سبک بازیه.
gt5:همیشه فروششو داره چون همیشه کیفیتش پابرجاست
hr:فروش نزدیک به 2میلیونیه این بازی فروش خیلی خوبی حساب میشه
mag:با اون آنلاین اگه زیاد بفروشه باید تعجب کرد
resistance:با وجود هیلو نباید انتظار فروش افسانه ای رو ازش داشت هرچند که اصلا از هیلو خوشم نمیاد.

مولفه های زیادی در فروش بازیها تاثیرگزار هستن.یه بازیه خوب هرچقدرم که مارکتینگش معمولی باشه فروش راضی کننده ای خواهد داشت و یه بازیه معمولی با مارکتینگ قوی میتونه فروش عالی داشته باشه ولی یه بازیه ضعیف هیچ موقع فروش عالی نخواهد داشت.
البته تبلیغات مایکرو مقداری بهتر هست.
usa باز اومدی فن بازی در بیاری ؟:d
شوخی میکنم ناراحت نشو داداش گلم یه بخشی از حرفاتون درسته یه بخشی نه ولی بیشترش درسته البته بازی تا بازی داریم اصلا چه بحثیه چطور با اینقدر اطمینان میگیم فروش بازیهای ps3 کمتر هست ما فقط و فقط ارقامی رو دیدیم اما آیا واقعیت همین ارقام هست ؟
اصلا مگه توی موفقیت یک بازی اعداد و ارقام فروش مهم هست ؟
killzone 3 رو دیگه نگید چون واقعا هم گرافیکش کمتر از 2 بود و هم داستان چرتی داشت اصلا ای کاش این شماره از بازی هیچ وقت منتظر نمیشد و روی همه ی killzone بازا رو سیه نمیکرد هر کسی با این بخش از حرفم مخالفه صد در صد داره فن بازی برای killzone 3 در میاره !

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
usa باز اومدی فن بازی در بیاری ؟:d
شوخی میکنم ناراحت نشو داداش گلم یه بخشی از حرفاتون درسته یه بخشی نه ولی بیشترش درسته البته بازی تا بازی داریم اصلا چه بحثیه چطور با اینقدر اطمینان میگیم فروش بازیهای ps3 کمتر هست ما فقط و فقط ارقامی رو دیدیم اما آیا واقعیت همین ارقام هست ؟
اصلا مگه توی موفقیت یک بازی اعداد و ارقام فروش مهم هست ؟
killzone 3 رو دیگه نگید چون واقعا هم گرافیکش کمتر از 2 بود و هم داستان چرتی داشت اصلا ای کاش این شماره از بازی هیچ وقت منتظر نمیشد و روی همه ی killzone بازا رو سیه نمیکرد هر کسی با این بخش از حرفم مخالفه صد در صد داره فن بازی برای killzone 3 در میاره !
دیگه به هرچیش بخوای ایراد بگیری به گرافیکش نمیوتنی ایراد بگیری.درسته که خسته کننده بود ولی از لحاظ فنی بسیار قوی بود.
ولی عزیزم واقعین همین هست که میبینی.فروش بازیهای ps3 کمتر هست.البته انقدرها هم مهم نیست.:d

jimrako1

کاربر سایت
Apr 13, 2011
662
نام
مهرداد
دیگه به هرچیش بخوای ایراد بگیری به گرافیکش نمیوتنی ایراد بگیری.درسته که خسته کننده بود ولی از لحاظ فنی بسیار قوی بود.
ولی عزیزم واقعین همین هست که میبینی.فروش بازیهای ps3 کمتر هست.البته انقدرها هم مهم نیست.:d
این بحثهای گرافیک تکنیکی و هنری و ول کنید گرافیک اونه وقتی که بازی رو اجرا میکنید و میبینیدش حال کنید باهاش و بگید ای ول گرافیک حالا بشینیم مو شکافی کنیم اینجوری یا اونجوری هست دیگه چجورشه الان اگر کسی که تا حالا killzone 2 و یا 3 killzone رو ندیده هر 2 تا رو نوبتی براش اجرا کنی صد در صد میگه گرافیک شماره 2 بیشتره چون همه چیزش روی هم رفته هست هیچ چیزی توی گرافیکش توی ذوق نمیزنه اما killzone 3 واقعا توی گرافیک هم کوتاهی کرده وقتی که mele atack میزنیم بافتهای ضعیف رو میشه دید و توی بازی خطوط دندانه دندانه و به نوعی pixle ها روئیت میشوند ولی توی killzone 2 اینجوری نبود !:)

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
بحث در این مورد بدون در نظر گرفتن ذائقه ی مخاطب های این بازی ها کاملا بی خوده.
ما ایرانیا که کلا جزء امار نیستیم پس ما هیچی....
ولی دلیل فروش میلیونی halo 3 تو دنیا چیه وقتی تو ایران 30 نفر هم نیستن که از این بازی خوششون بیاد.

من خودم به گزینه ی 3و2 رای دادم.گزینه ی 1 که معلومه از نظر کیفیتی این بازی ها از انحصاری های مایکرو چیزی کم ندارن.
گزینه ی 2 کاملا موافقم مایکروسافت تو تبلیغات و بازاریابی حرف اول رو تو دنیا میزنه.
گزینه ی 3 هم بدیهی هست اصل فروش کنسول PS3 به خاطر blu ray داشتنشه...
گزینه ی 4 هم نظری ندارم.
اول تیکه میندازین به همدیگه بد میگین به دل نگیر :d:))

SHAKH00

کاربر سایت
Sep 10, 2010
439
نام
محمد
من که نسبت به بازی هاش هیچ شکی ندارم چون با کیفیت ترین بازی های جهان هست به جز تعداد محدودی مثل کیلزون
خنده داره اگه رو این مسئله بخواید دلیل فروش خوب نکردن بازی ها بدونیم و مثل همیشه جناب usa قصد دارن نظرشون رو به دیگران تحمیل کنن هرکس سلیقه ی خاص خودش رو داره وشما ازشون خوشت نیومده همین طور گفتین از دوستان شنیدم که سوکوم فلانه منم رفیق دارم که پایه انلاینش هست خواستی معرفی کنم

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
من که نسبت به بازی هاش هیچ شکی ندارم چون با کیفیت ترین بازی های جهان هست به جز تعداد محدودی مثل کیلزون
خنده داره اگه رو این مسئله بخواید دلیل فروش خوب نکردن بازی ها بدونیم و مثل همیشه جناب usa قصد دارن نظرشون رو به دیگران تحمیل کنن هرکس سلیقه ی خاص خودش رو داره وشما ازشون خوشت نیومده همین طور گفتین از دوستان شنیدم که سوکوم فلانه منم رفیق دارم که پایه انلاینش هست خواستی معرفی کنم
من هیچ نظری رو تحمیل نکردم همونطور که در مورد lbp2 گفتم نظری نمیدم.دونه دونه هم بازیها رو نوشتم.socom هم شاید یه عده خوششون بیاد.توی افعالم هیچ قطعیتی به کار نبردم.اخرشم نتیجه گیری کردم.شما هم بهتره یه همینجوری که سنت میره بالا فن بازیتم کمتر بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر