عرضه Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ بر روی PC (گزارش کوتاکو)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آقای جیسون شرایر سردبیر وبسایت پرمخاطب کوتاکو که یکی از منابع مهم خبری صنعت ویدیو گیم محسوب میشود و سابقه طولانی در لو دادن اطلاعات درست صنعت ذکر شده دارد، شایعه عرضه نسخه پی سی بازی Horizo: Zero Dawn رای پی سی را رد نکرد.

photo_۲۰۱۸-۰۳-۲۸_۲۱-۱۹-۰۸.jpg
تقریبا دو الی سه هفته پیش بود که یک بلاگر مشهور روسی خبر از عرضه بازی انحصاری پلی استیشن 4 یعنی Horizo: Zero Dawn برای پی سی در ماه فبریه 2020 را داده بود. وی همچنین پیش تر خبر عرضه بازی دث استردنیگ برای پی سی را یکسال زودتر لو داده بود. اما به هر جهت بسیاری این شایعه را نادیده گرفتند تا پای اقای جیسون شرایر به وسط قضیه باز شد.

در توییتر یک کاربر از جیسون شرایر پرسیده است که آیا میتوانیم خبر شایعه عرضه Horizon: Zero Dawn برای پی سی را به فراموشی بسپاریم که وی پاسخ میدهد من نمیتوانم این شایعه را رد کنم. احتمالش وجود دارد.

اپدیت: شایعه به واقعیت پیوست

بازی Horizon: Zero Dawn از ابتدای سال 2020 تا 17 فروردین ماه به سرویس PS NOW که بر روی PC نیز دردسترس است، اضافه خواهد شد.

اپدیت 2: اقای جیسون شرایر باتوجه به منابع داخلی خود عرضه نیتیو این بازی را در سال 2020 برای پی سی تایید کرد

اپدیت 3: جیسون شرایر احتمال عرضه انحصاری های بیشتری از سمت پلی استیشن را برای PC تایید کرد.
دلست او اس 2 ؟

اپدیت 4: نسخه PC بازی دو روز قبل از سالگرد دو سالگی در سایت آمازون لیست شد

اپدیت 5: بازی توسط سونی رسما برای PC برای عرضه در تابستان 2020 تایید شد (استیم)

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۷_۲۰-۲۰-۲۷.jpg

در یک سال اخیر کمپانی سونی بشدت از عرضه بازیهای خود به صورت انحصاری فاصله گرفته و عناوین بزرگ نسل هشتمی آنها همانند دیترویت، دث استرندینگ برای پی سی عرضه و تایید شده اند. و همچنین نسخه MLB The Show 21 کمپانی مذکور به تایید رسمی مولتی پلتفرم خواهد شد. همچنین هفته گذشته سونی تاریخ عرضه بازی نسبتا کوچک Predator: Hunting Grounds را برای پی سی و پلی استیشن 4 تعیین کرد.

منبع:

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
فرار به جلو نکن،خودت میدونی دو تا از ساخته های کیج ماله سونی بوده. و با انحصار فرست پارتی سونی هییچ فرقی نداره.beyond و detroit بدون اجازه سونی امکان نداشت روی pc بیاد متا ماله سونی نبود ولی همین نکته که گفتی نشون میده پس نسبت به قبل ترد پارتیها خارج شدن.پس ممکنه یه روز فرست پارتی ها هم خارج بشن..........
با وجود ههمه تمسخرهات وقتی در مورد pc کمک خواستی . برات لینک فرستادم تا بتونی با بهترین قیمتها بخری قطعاتت رو.
بخاطر عدم ادامه اینجور پستها ،بهتر میبینم برا حاشیه نرفتن ،بحثو باهات ادامه ندن. شما علامه دهری.
آینده ،نشون میده
ولش کن دادا
این در کل فکر میکنه خیلی میفهمه و بقیه هیچی نمیفهمن وگرنه نوشتن طومار اصلا لزومی نداره مگر زمانی که بخوای به زور حرفتو به کرسی بنشونی
منم اگه وقتشو شاید شاید مثل خودش با طومار جوابشو میدادم ولی میگم بیخیال ولش کن

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

• Like
Reactions: Mohammad@li

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
فرار به جلو نکن،خودت میدونی دو تا از ساخته های کیج ماله سونی بوده. و با انحصار فرست پارتی سونی هییچ فرقی نداره.beyond و detroit بدون اجازه سونی امکان نداشت روی pc بیاد متا ماله سونی نبود ولی همین نکته که گفتی نشون میده پس نسبت به قبل ترد پارتیها خارج شدن.پس ممکنه یه روز فرست پارتی ها هم خارج بشن..........
یک سوال ازت دارم شما با یک نفر شریکی کلی سال با هم کار میکنین پول از شما بوده طرف تولیدی راه انداخته روزی که خواستین جدا بشین چیکار میکنین یا سهم طرف میخرین یا میفروشین دیگه خارج از اینه ؟ خوب اینجا هم همین اتفاق افتاده با این فرق که سونی به جای فروش IP اجازه عرضه اون تو یک بازار دیگه داده که دوستش داره جدا میشه بتونه روی پای خودش وای بسته نه اینکه بدون یک پنی اضافه تر بندازیش بیرون برای مثال بانجی خودش با پرداخت پول از ماکروسافت جدا کرد چطور این کار کرد با جمع کردن پول سر بازی های که ساخته خوب به نظر شما استدیوی که نه بازیش فورش زیادی داشته نه اینکه بهش بونس های فروش تعلق میگرفته چطور قرار بوده بعد از اینکه بعد این همه سال انحصاری کار کرده در استدیو باز نگه میداشته سونی این وسط بهشون لطف داشته که برای خودش هم سود هستش البته .

1. اینکه یک استدیو ناراحت نمیکنه که بره انحصاری برای رقیب بسازه .
2. اینکه بازی بازم انحصاری کنسولش نگه میداره .
3. اینکه در اینده در مشارکت در اینده باز میزاره .
4. اینکه از فروش بازی روی PC هم لذت حدودی میبره .

چیزی که شما ها اصلا نمیخواین متوجه این موضوع بشین اینکه سونی در صورتی که بازی هاش برای PC عرضه کنه دیگه کنسولش برای خیلی ها ارزش خرید پیدا نمیکنه سود سونی بیشتر نه از فروش بازی مستقیما انحصاری بلکه از فروش بازی های مثل COD یا GTA یا ... بازی دیگه روی کنسولش هستش از فروش تک تک بازی های که روی کنسول سونی فروش میره یا تعداد کسایی که PLUS خریداری میکنن سونی سود خیلی بیشتری میبره این چی نیاز داره اینکه ملت کنسول بخرن نه اینکه بازی برای PC عرضه کنه تا الان 12 میلیون فروش رفته 10 میلیون دیگه هم بره به جاش سونی سود فروش کنسول و سود PLUS و سود تبلیغات و .... از دست میده برای چی برای فروش 5-10 میلیونی بازی حتی گفتنش هم جوک تا وقتی که سونی بخواد داخل بازار کنسول ها باشه نیاز داره که بازی های انحصاریش انحصاری نگه داره سیاست ماکروسافت فرق میکنه میخواد بشه یه هاب که چیز بدی نیست اما سیاستش با سیاست سونی که فروش کنسول هستش و بازار در دستش داره فرق میکنه.

یک نکته ای که مونده اینکه بخش اخر صحبتت یک روزی فرست پارتی های سونی خارج نمیشن بلکه انتقال پیدا میکنن به PS NOW اون روز هم بازم انحصاری سونی باقی میممونن روزی که سونی کنسول نسازه PS NOW برای همین بوجود اورده چیزی از انحصار شرکت خارج نمیشه بلکه از یک پلتفرم انحصاری به یک پلتفرم انحصاری دیگه انتقال پیدا میکنن فقط یک روزی شما باید کنسول میخریدی برای بازی کردن الان شما باید PS NOW تهیه کنی و هر جا خواستی بازی کنی تا وقتی هم که سونی کنسول میسازه این اتفاق نخواهد افتاد همون جوری که چند وقت پیش Jim Ryan گفته بود که حتی عرضه بازی های انحصاری که خودشون میسازن انقدر ارزشش بیشتر هستش که حتی برای PS NOW هم حالا حالا حالا ها عرضه نمیکنن چند سال اول چه برسه به روز اول چه برسه به عرضه برای PC با وجود اینکه PS NOW سرویس خود سونی هستش .

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
علی تو منو میشناسی، از دنیای بازی با هم با این جماعت مایکرو و pc فن کل کل میکردیم... پس اگه میام چیزی میگم نگرانم... از یه طرف کامیونیتی که توش هستم رو شدیدا دوست دارم... و برند سونی رو.... از یه طرف شرایط جوریه که موندن با سونی و کامیونیتیش دیگه صرفه اقتصادی و سرگرمی نداره...

الان برام سواله،، اینکه این مبحث ها به درد کل کل فرومی میخوره منظورت کدوم بخششه... اینکه بازی‌ای ps آیا میاد یا نمیاد؟ ،، یا اینکه حالا بیاد یا نیاد فرقی به حال کسی نمیکنه؟؟؟

بخش دوم رو که اصلا واردش نمیشم... ولی بخش اول اوضاع فرق کرده، دیگه با سونی کازه هیرایی طرف نیستیم...

ده ها انحصاری دائمی ترد پارتی، جاشون رو دادن به تعدادی انگشت شمار انحصاری زمانی چند هفته ای در بهترین حالت چند ماهه...

اینجا یه عده توجیه میکردن که دیگه ترد پارتی ها انحصاری میسازن... پس چرا نینتندو هنوز میتونه ازشون انحصاری بگیره... چرا سونی نمیتونه این بازیا رو از انحصاری نینتندو در بیاره...؟؟؟ همین هفته bravely default جدید معرفی شد... کسایی که دنبال میکنن میدونن من چقدر تو کف این سری هستم...

حالا pc یه پلتفرم آزاد و تو رقابت مستقیم با کنسول ها نبوده تا اوایل این نسل فعلی... ولی سوویچ دیگه چرا میتونه همه بازی های ترد پارتی که قبلا انحصاری پلی استیشن بودن جذب کنه، از گاد ایتر و altier و کولد استیل و بازی های لول 5 و حتی فاینال فانتزی بگیر تا و و و و

سونی افراد قابلی مثل اوئدا و کیج و بروس استرلی رو راحت از دست میده... چون خبری از اون DNA نیست.

دیترویت، جورنی... دث استرندینگ... مولتی پلتفرم میشن... درست تو همون اوضاع احوال خبر میاد madden nfl هم از سال دیگه مولتی پلتفرم میشه.. یعنی دیگه فقط خبری از داستان انحصاری کنسولی مایکرو هم نیست و سونی پا رو از مایکرو هم فراتر میزاره... میگن اتحادیه فوتبال آمریکایی ازش خواسته،، یعنی قبلا نخواسته بودن؟؟؟ چطور تو زمانی که تغییر سیاست های سونی رو شاهدیم ، این درخواست هم به کرسی میشینه... از اون طرف از چند سال پیش پرادیتور رو با ذهنیت مولتی پلتفرم میسازن...

تازه خود سونی هم که هیچ واکنشی به این شایعه ها نشون نمیده به این وضعیت دامن زده، من یادمه بعد از سوتی پلی استیشن اروپا که پرسونا رو انحصاری کنسولی معرفی کرد، ملت ریختن تو توییتر شعبه اتلوس امریکا سلبریت راه انداخته بودن،، خیلی راحت اتلوس آب پاکی رو ریخت رو دستشون... جوری که تا یه مدت شدید به اتلوس حمله میکردن

اینجا کوری بارلوگ دستوری بهش میگن منتظر گاد رویpc هستیم... میگه من خودمم خیلی دوست دارم...
از اون ور هم مدیا مولکول،، نه اینکه خیلی این نسل خیلی زیادی دارندگان ps4 رو ساپورت کرده و. ماها حسابی از بازی‌ای متعدد و با کیفیتش روی ps4 لذت بردیم ، حالا دغدغه pc گیمر ها رو هم داره... نقش زن بابا رو دارن ایفا میکنن انگار...

حالا تو همچین شرایطی چطوری هنوز واقعا انقدر اطمینان داری که این بازیا انحصاری پلی استیشن می‌مونن...

بعدشم گفتم یه چیزی هست به اسم ارزش خرید، صرفا چند تا انحصاری فرست پارتی از نظر من ارزش خرید نداره...
زمان ps2، ps3 یاا حتی تا همین 2016- 2017 سونی هر سال تعداد زیادی انحصاری فرست و ترد پارتی داشت ... و کاملا متنوع تو سبک های مختلف... الان رسیده به دو، در بهترین حالت 3 تا فرست پارتی در سال که اکثریت شونم متمایل به اکشن ادونچر هستن...

به هر حال منتظر میمونیم تا 2020 E3 ببینیم برنامشون چیه... اگه میخوان راه مایکرو و برن خیلی شفاف بیان اعلام کنن تا همه تکلیف خودشون رو بدونن... اگه میخوان همین مسیر فعلی رو ادامه بدن، باید wws رو با چند تا استودیو تقویت کنن... فقط دروغ نگن یا پنهان کاری نکنن...
آخه خیلی از نگرانی هایی که راجبش میگی یه جورایی حاصل همین جوزدگی فروم و کل کل هاش هست که گفتم
هنوزم خیلی بازی از طرف تردپارتی ها داریم که انحصاری کامل هستن مثال نمیزنم که طولانی نشه دیگه n تا هست , ولی در کنارش همین انحصاری های زمانی و کنسولی (که رو pc هم میان) فکر میکنی بی تاثیره و خیلی راحته انجامش ؟ الان طوری شده که اکثر تردپارتی ها نمیخوان بازی انحصاری بسازن بخاطره هزینه زیاد بازی ها و فروش بیشتر ولی بازم بازی هایی مثل FF7 و NIER و ... فکر میکنی کم چیزیه که 1 سال انحصاری باشن ؟ یادت رفته نسل قبل چقدر بازی مثل تکن و همین فاینال فانتزی چطوری از روز اول برا 360 هم اومدن ؟ پس سونی داره تلاش خودشو میکنه که حمایت تردپارتی ها رو داشته باشه و از بعضی هاشون انحصاری کامل میگیره بعضی ها هم انحصاری کنسولی و زمانی . به هر حال شرایط صنعت گیم الان با زمان PS2 خیلی فرق میکنه اینو دیگه باید بدونی
راجب اون بخشی که سونی اعضای قابلی رو از دست داده واقعا چیکار باید کرد ! بروس وقتی میخواد بره دیگه بازی نسازه سونی بزنه تو سرش بگه بیخود کردی واسا ببینم بازی بساز ! بابا طرف از زمانی که رفته مگه استدیوی دیگه ای رفته ؟ بازی ساخته ؟ پس نمیخواسته فعلا کار کنه یه نظر شخصی بوده سونی باید چیکار کنه ؟! دیوید کیج شاخ شده میخواد دیگه مولتی پلتفرم بسازه سونی چیکار کنه بزنه تو سرش بگه غلط کردی باید بازم بیای برا ما انحصاری بسازی ! خیلی راحته ما تو فروم بشینیم بگیم سونی نباید اینا رو از دست میداد ولی شرایط کاری در اون وسعت خیلی فرق داره به این راحتی ها نیست . وقتی یکی تو توییتر میاد به کوری بارلوگ میگه دوست دارم گاد برا PC هم بیاد باید چی بگه ؟! مثل فن های فروم و سایت ها بیاد بگه : "" هه :)) واسا تا بیاد انحصاریه "" نه میاد با احترام میگه من دوست دارم بیاد شما هم تجربه کنید ولی چیزی نیست که دست من باشه , یعنی محترمانه گفته نمیاد . این واقعا ایراد خاصی نداره ! همین افراد خوبی هم که میبینی هنوز با استدیوهای سونی کار میکنن بخاطر آزادی هایی هست که همه جوره دارن و شاید هر جایی نداشته باشن پس حتما خوب با سازنده ها کار میکنن در حدی که یه کله گنده ای مثل کوجیما میاد با سونی همکاری میکنه و اگر هم بازیش حتی از نظر من و تو و بقیه آشغال باشه بازم بیگ وینر سال تا الان بوده .
میگی چرا MLB الان قراره مولتی بشه , خیلی واضحه قراردادشون 2020 تموم میشه از 2000 (زمانی که تقریبا کل صنعت سونی بود) قرار داد امضا کردن . مگه پورشه با EA سال ها قرارداد نداشت ؟ وقتی تموم شد دیگه پورشه نخواست همکاری کنه به همین سادگی . در این مورد هم اتحادیه فوتبال امریکایی فشار از قبل هم میوردن ولی باز سونی کار خودشو میکرد حتی از 2016 کلمه MLB هم حذف کردن ولی باز انحصاری میدادن ولی وقتی قرارداد تموم میشه دو تا راه داره یا بیخیال بشه کلا همه چیو از دست بده یا بگه باشه در قرار داد جدید مولتی می سازیمش که دومی رو انتخاب کردن . بازی ورزشی سالانه هست تخصصی استدیو سازندش فقط همین بازی هست و از طرفی سیستم سلر و شناسنامه برند هم که نیست غیر از دو سه تا کشور هم که جای دیگه طالب نداره (ایران که من ندیدم کلا)
MM که مثال زدی در مصاحبش خیلی کلی گفته بود و چیزی هم تایید نکردن با توجه به سبک بازی که ساخت و ساز و شیر کردن هست فعلا دنبال جذب پلیر زیاد هستن باکس آرت بازیشون اومده یه DS4 وسطش هست با تگ only on ولی وقتی گفتن برنامه خیلی طولانی مدت دارن (بالای 10 سال) و برا اینکه یه چیز موفقی مثل ماینکرفت بشه بعیده با محدود بودن به PS4 که آخر نسلش هست بهش برسن , حالا چه ما خوشمون بیاد چه نه بازیشون این بوده و قراره ساپورت کنن سونی هم نباید زورشون کنه بگه غلط کردید بازم LBP بسازید چون همین رفتارها باعث میشه اعضای کار درست از استدیوها برن
نگران بودن درست و جای خود ولی خیلی هاش از روی جوگیری هست من اینو میگم . وقتی اخیرا برا بازی های only on تریلر میده باکس آرت جدید طراحی میکنه یه پیج جدا در سایتش برا این بازی ها داره یعنی هنوز این روند رو ادامه میدن . جدیدا هم که یه باندل only on playstation زدن که یکیش همین هورایزن هست .

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
خب اطلاعات شما مثل این که سر یه سری موارد ( نه همه موارد ) ناقص هستش و یا این که یادتون رفته ! نسل هفتم هم دقیقا این داستان ها شده بود . دقیقا خوب یادمه وقتی devil may cry داشت روی ایکس باکس 360 منتشر میشد و همین طور ریمستر های metal gear 2 و metal gear 3 دقیقا خیلی ها میگفتن دیگه تموم شد و سونی دیگه کشید بیرون از بازی های انحصاری و کار تموم شد . آخر چی شد !!؟؟ نسل رفت جلو و سونی با بازی The Last Of US کاری کرد ، کارستان و همین نسل نهم هم سونی چی کار کرد ؟؟ در پایان نسل ! داره باز هم یه IP جدید میده به نام ghost of tsushima منتشر میکنه .

پی نوشت صحبت های بالام : دوستان لطف کنن فقط به IP های جدید سونی و ریسک هایی که کرد یه نگاهی گذرا بندازن تا همه چیز دستشون بیاد . حتی با استدیوی Guerrilla Games که هیچ تجربه ای سر ساخت بازی های RPG نداشت ریسک به شدت خطرناکی کرد و بازی horizon zero down رو ساختن و نتیجه کار عالی از آب در اومد و این سونی بود نسل هشتم IP های متنوع رو رو کرد . بازی God Of War رو که اصلا زیر و رو کرد و به نوعی بازی بازسازی کامل شد و یک طورایی قشنگ یه IP جدید شد و باز هم ریسک سونی !!! ناتی داگ و کیفیت بازی هاش هم که اصلا نیازی به گفتن نیست و روی صحبت من دقیقا این بازی ها هستن . حالا سونی میخواد اینا رو منتشر کنه روی پی سی ؟ با عقل جور در میاد ؟ خب نسل نهم میاد و میبینم این کار رو میکنن یا نه . به نظرت سونی این بازی ها رو در نسل هشتم به صورت رسمی بر روی پی سی منتشر میکرد چه اتفاقی برای کنسول پلی استیشن 4 میفتاد ؟!

بازی metal gear solid 4 بعد از 10 سال دیگه هیچ وقت روی هیچ پلتفرمی منتشر نشد دقیقا به خاطر کد گذاری های توسعه و ساخت بازی های پلی استیشن 3 بوده و این موضوع باعث شده که این بازی ریمستری هم ازش ساخته نشه ( اصلا منتشر نشدن ریمستر های سری کیلزون در نسل هشتم هم دقیقا به خاطر همین موضوع بود متاسفانه و یا این که ریمیکش میکردن که خب ریمیک کردن یه بازی داستانش از بیخ و بن یه چیزد دیگست ) و در ادامه کونامی ای که به جز بازی PES به طور کلی از ساخت بازی های AAA کشیده بیرون و IP متال گیر هم که حق ساختنش برای کونامی هستش و حالا سر اون نسخه ها با سونی قرار داد بسته که رو کنسول های دیگه منتشر نکنه ( نسخه متال گیری های 2 و 3 و .... خبر داری که و یادت هست که روی ایکس باکس 360 ریمستر ر شده بود و اینا رو یادتون مثل این که نیست !!!!!!! پس سونی نسل قبل هم این داستان ها رو داشت و بازی devil may cry هم نسل قبل رو کنسول ایکس باکس 360 وقتی داشت منتشر میشد همه شوکه شده بودن و دقیقا من یادمه و همه میگفتن دوران انحصاری های سونی تموم شد و بازم از این دست مثال ها هست و من دیگه حضور ذهن ندارم ) و نسخه متال گیر 4 به خاطر کد گذاری های نحوه ساخت بازی های پلی استیشن 3 کلی گرفتاری ایجاد کرده برای هر کسی که بخواد ریمسترش کنه وگرنه این نسخه هم شک ندارم ریمستری چیزی ازش در میومد و بعد ها هم که خورد به بیرون کشیدن کونامی از ساخت بازی های AAA پرخرج .

بله انحصاری ها رو به First Party ها و Third party پارتی ها تقسیم میکنم چون سونی هم تا حدود بسیار زیادی همین کار رو کرده و بازی Bloodborne ؟ با این که استودیوی FromSoftware استودیویی ژاپنی هستش و با سونی همکاری بسیار نزدیکی داره به هر حال این استودیو هر جوری حساب بکنیم بازم در اختیار سونی نیست و همین دست بازی ها هم هر لحظه امکان داره نسخه بعدیش و یا بعدی ترش از انحصار سونی در بیاد و بازی اسپایدر من ؟ این استدیوی Insomniac Games رو سونی خریدای کرده که و دیگه استودیوی انحصاری سونی شده !!!! و بازیشون هم که دیگه First Party شده و ....

فقط به بخشی از مصاحبه shawn layden مدیر سابق بخش سرگرمی هاسونی توجه کنید و وقتی از DNA یه کمپانی ( ایده ، روش ، شعار و هر چی دوست دارین اسمش رو بذارین ) صحبت میکنیم همین طوری از روی هوا نیست .

:Arrowd:

آقای layden در مصاحبه‌ی خود با Hollywood Reporter، به سوالات خبرنگران مبنی بر دلایل اقدام سونی برای خرید Insomniac Games پاسخ می‌دهد. Insomniac در سال‌های اخیر همکاری خوبی با Sony داشته اما در این مدت همواره به صورت مستقل کار کرده است. این استودیو در سال ۲۰۱۳ بازی Fuse را برای تمامی پلتفورم‌ها و در سال ۲۰۱۴ بازی پرفروش Sunset Overdrive را به طور انحصاری برای Xbox One عرضه می‌کند. در این میان چندین بازی کوچک و بزرگ دیگر نیز وجود دارند که به طور انحصاری برای Playstation تولید نشده‌اند. Layden توضیح می‌دهد که به اعتقاد مدیران سونی، Insomniac Games به خوبی در شبکه‌ی جهانی استودیوهای Sony جا می‌گیرد. آن‌ها اعتقاد دارند که:

به گفته‌ی Layden، میزان موفقیت بازی Marvel’s Spider-Man، که در نقد و بررسی این وبسایت در سال گذشته نیز نمره‌ی ۱۰/۹ را به خود اختصاص داد، تنها نمونه‌ای از توانایی و قابلیت‌های Insomniac در بازی سازی است:

علاوه بر این، Insomniac Games برای اهداف بلند مدت سونی در ساخت بازی‌های داستانی خود کاملاً مناسب به نظر می‌رسد. Layden توضیح می‌دهد:

شما مو به موی صحبت های لیدن دقیقا شالوده همون صحبت هایی رو که من بهش اشاره کردم پی میبرید تو همین مصاحبه کوتاه

بازی Godfal هم دوستمون اشاره کرد و من همین طوری فقط یه صحبتی ازش کردم و رد شدم ازش . اون بازی هم که احتمال خیلی زیاد داره که برای ایکس باکس نسل نهمی هم بیاد و باید خبر هاش بیشتر بیرون بیاد تا ببینیم چه خبره کلا . بازی Death Stranding هم که از قبل انتشار و این داستان ها کلی خبر ازش اومده بود که امکان انتشارش بر روی پی سی هست و کلی خبر و شایعه و این موارد ازش به بیرون درز کردده بود . اصلا پروسه ساخت اون بازی اول یه چیز بود و بعدا با کمک های سونی و ..... یه چیز دیگه شد . Detroit: Become Human هم مثال زدم و گفتم داستانش چیه .

درباره مثال های نقص منم !!! شما خوب پست من رو خونده باشی گفتم بازی های Third Party هیچ حسابی روشون نیست و تو بازه زمانی خودش امکان داره دیگه انحصاری کنسول سونی باشه و یا نباشه ! هیچ برنامه بلند مدتی نمیشه روشون انجام داد . حالا خوبه من درباره بازی های Third Party توضیح دادم شده این !!! . میخوای یکی دیگه هم نام ببرم تا سر تا سر مثال های نقص منم کامل تر بشه !!؟؟ بازی The Order 1886 و این بازی هم مال استودیو های انحصاری سونی نبود و بعد از این که منتشر شد و بازی اون چیزی که باید میبود نشد دیگه حتی رو پی سی هم منتشر نشد و معلوم هم نیست داستان این IP چی میشه . این دست بازی ها هر اتفاقی ممکنه براشون بیفته :​

• شکراب شدن سونی با اون کمپانی مربوطه ( به هر دلیلی و قانع نشدن سر مفاد قرار داد و خیلی موارد دیگه )
  • گذر زمان و تغییر نسل ها
  • ضعیف عمل کردن بازی و بیخیال شدن سونی از اون IP انحصاری
  • کمپانی مربوطه امکان داره در یک سالی سیاست هاش تغییراتی بکنه ( به طور مثال کپکام و کلی کمپانی دیگه ) و دیگه دوست نداشته بازیشون روی کنسول سونی فقط منتشر بشه و میخواد روی پی سی هم منتشر کنه و حتی کنسول مایکرو
  • این وسط حق ساخت یه IP مال سونی باشه و یا نباشه اینم برای خودش داستانیه و به خاطر همین هستش که بازی های Third Party هیچ حساب کتابی روشون نیست . به خاطر همینه که مثال نقص زیاده داره دوست گرامی . به خاطر همینه که هر کدوم از این بازی ها در طول زمان مسیرهاشون عوض شد و هر کدوم هم بنا به دلایل مربوط به خودش . خوبه من یه چند تا مواردی مثال زدم و بازم به مغزم فشار بیارم باز از این دست مثال های نقص میشه پیدا کرد .

شما جواب خودتون رو در پست خودتون دادید و من بشدت سعی میکنم خلاصه جواب بدم تا همه حوصله خوندن داشته باشند

سونی نسل های قبل و حتی تا اواسط همین نسل انحصاری های مهم ش به استدیوهای ترد و فرست پارتی برمیگشت ولی در حال حاضر فقط از استدیوهای فرست پارتی میشه توقع داشت که یک بازی کامل در اختیار کنسول پلی استیشن بسازند. (هرچند با mlb the show همین مسله هم نقض شده دیگه)

لیست استدیوهای خریداری شده سونی در نسل قبل رو شما با الان مقایسه کنید لطفا. (اسم های درست و حسابی رو در مقایسه اوردم)

گوریلا گیمز خریداری شده در 2005
مدیامولکول خریدرای شده در 2010
ساکرپانچ خریداری شده در 2011
استدیو evolution خریداری شده در 2007 و تعطیل شده در 2016

این نسل سونی فقط یک استدیو اینسومنیاک گیمز رو سال 2019 خرید

در نهایت این توییت Matt Piscatella تحلیلگر گروه NPD رو میذارم براتون

Psssst… the 2020's will be about ecosystems, not platforms. By the end of the decade I doubt any company will tie content exclusively to one device. Particular hardware will be a nice to have, not a need to have. ¯\_(ツ)_/¯

و بعد در جواب یکی که گفته بود سونی هیچ وقت انحصاری هاشو برای پلتفرم دیگه ای منتشر نکرده عکسی از صفحه بازی Gow بر روی Ps now برای پی سی گذاشته:

"A company like Sony will never make its exclusives available on other platforms"

EK9lZqPU4AAOsZ2.jpg

در کل جهت صنعت گیم تغییر کرده و همیشه دیدیم مایکروسافت وقتی ایدئولوژی رو پیاده میکنه علارقم مخالفت های بسیاری در نهایت از سمت کمپانی رقیب هم دنبال میشه. سونی و این مسله انحصاری ها از این مورد مسثنی نیستند.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
یک سوال ازت دارم شما با یک نفر شریکی کلی سال با هم کار میکنین پول از شما بوده طرف تولیدی راه انداخته روزی که خواستین جدا بشین چیکار میکنین یا سهم طرف میخرین یا میفروشین دیگه خارج از اینه ؟ خوب اینجا هم همین اتفاق افتاده با این فرق که سونی به جای فروش IP اجازه عرضه اون تو یک بازار دیگه داده که دوستش داره جدا میشه بتونه روی پای خودش وای بسته نه اینکه بدون یک پنی اضافه تر بندازیش بیرون برای مثال بانجی خودش با پرداخت پول از ماکروسافت جدا کرد چطور این کار کرد با جمع کردن پول سر بازی های که ساخته خوب به نظر شما استدیوی که نه بازیش فورش زیادی داشته نه اینکه بهش بونس های فروش تعلق میگرفته چطور قرار بوده بعد از اینکه بعد این همه سال انحصاری کار کرده در استدیو باز نگه میداشته سونی این وسط بهشون لطف داشته که برای خودش هم سود هستش البته .

1. اینکه یک استدیو ناراحت نمیکنه که بره انحصاری برای رقیب بسازه .
2. اینکه بازی بازم انحصاری کنسولش نگه میداره .
3. اینکه در اینده در مشارکت در اینده باز میزاره .
4. اینکه از فروش بازی روی PC هم لذت حدودی میبره .

چیزی که شما ها اصلا نمیخواین متوجه این موضوع بشین اینکه سونی در صورتی که بازی هاش برای PC عرضه کنه دیگه کنسولش برای خیلی ها ارزش خرید پیدا نمیکنه سود سونی بیشتر نه از فروش بازی مستقیما انحصاری بلکه از فروش بازی های مثل COD یا GTA یا ... بازی دیگه روی کنسولش هستش از فروش تک تک بازی های که روی کنسول سونی فروش میره یا تعداد کسایی که PLUS خریداری میکنن سونی سود خیلی بیشتری میبره این چی نیاز داره اینکه ملت کنسول بخرن نه اینکه بازی برای PC عرضه کنه تا الان 12 میلیون فروش رفته 10 میلیون دیگه هم بره به جاش سونی سود فروش کنسول و سود PLUS و سود تبلیغات و .... از دست میده برای چی برای فروش 5-10 میلیونی بازی حتی گفتنش هم جوک تا وقتی که سونی بخواد داخل بازار کنسول ها باشه نیاز داره که بازی های انحصاریش انحصاری نگه داره سیاست ماکروسافت فرق میکنه میخواد بشه یه هاب که چیز بدی نیست اما سیاستش با سیاست سونی که فروش کنسول هستش و بازار در دستش داره فرق میکنه.

یک نکته ای که مونده اینکه بخش اخر صحبتت یک روزی فرست پارتی های سونی خارج نمیشن بلکه انتقال پیدا میکنن به PS NOW اون روز هم بازم انحصاری سونی باقی میممونن روزی که سونی کنسول نسازه PS NOW برای همین بوجود اورده چیزی از انحصار شرکت خارج نمیشه بلکه از یک پلتفرم انحصاری به یک پلتفرم انحصاری دیگه انتقال پیدا میکنن فقط یک روزی شما باید کنسول میخریدی برای بازی کردن الان شما باید PS NOW تهیه کنی و هر جا خواستی بازی کنی تا وقتی هم که سونی کنسول میسازه این اتفاق نخواهد افتاد همون جوری که چند وقت پیش Jim Ryan گفته بود که حتی عرضه بازی های انحصاری که خودشون میسازن انقدر ارزشش بیشتر هستش که حتی برای PS NOW هم حالا حالا حالا ها عرضه نمیکنن چند سال اول چه برسه به روز اول چه برسه به عرضه برای PC با وجود اینکه PS NOW سرویس خود سونی هستش .

نمیدونم چرا بحثو میپیچوندید.اگه سونی اجازه نمیداد میشد اون دو بازی رو از انحصارش در آورد؟اگه جواب نه هست ،بحثی نمیمونه ،منم همینو میگم . سونی اجازه داده.کیج و گروهش خارج شدن و بازیهای بعدیش هم گفته مولتی پلتفرمه. دیتروییت هم ادامه دار نیست که بخواد سونی همکاری نسخه دوم رو باهاش داشته باشه
بحث دوم هم ساده هست ،اگه کامل میخوندی.قبلا اشاره کردم و تو جاهایی گزارشهای مالی سونی رو گذاشتم درصد هزینه کرد در بخشها و انطباق با سود در سونی پایین بوده با وجود همه اون پلاس و سهم 30 درصدی و غیره و ذالکک
منم اونا رو میدونم. وقتی اینا رو دید ،سونی هم رو آورد به ps now ،کم کم از اون حد بالای انحصارطلبی اومد پایینتر.
چرا فکر میکنید. بقیه اینا رو نمیدونن. من جدولش رو گذاشتم.مقایسشو کردم بین 2017 و 2018
به اینها شما توجه نمیکنید . ما با آمار و ارقام خود سونی حرف میزنیم .قبول نمیککنید .
اونموقع شما که میاید و میگید چقدر این سود داره و اون چقدر سود داره و رقمی نمیدید و منبعی ندارید ،ما باید قبول کنیم.این منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اگه دیدم جدولو ،همینجا میزنم. حال محاسبه دوبارشو ندارم.لینکهای گزارشهای مالی سنی تو اینترنت پره.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
چ
شما جواب خودتون رو در پست خودتون دادید و من بشدت سعی میکنم خلاصه جواب بدم تا همه حوصله خوندن داشته باشند

سونی نسل های قبل و حتی تا اواسط همین نسل انحصاری های مهم ش به استدیوهای ترد و فرست پارتی برمیگشت ولی در حال حاضر فقط از استدیوهای فرست پارتی میشه توقع داشت که یک بازی کامل در اختیار کنسول پلی استیشن بسازند. (هرچند با mlb the show همین مسله هم نقض شده دیگه)

لیست استدیوهای خریداری شده سونی در نسل قبل رو شما با الان مقایسه کنید لطفا. (اسم های درست و حسابی رو در مقایسه اوردم)

گوریلا گیمز خریداری شده در 2005
مدیامولکول خریدرای شده در 2010
ساکرپانچ خریداری شده در 2011
استدیو evolution خریداری شده در 2007 و تعطیل شده در 2016

این نسل سونی فقط یک استدیو اینسومنیاک گیمز رو سال 2019 خرید

Psssst… the 2020's will be about ecosystems, not platforms. By the end of the decade I doubt any company will tie content exclusively to one device. Particular hardware will be a nice to have, not a need to have. ¯\_(ツ)_/¯

و بعد در جواب یکی که گفته بود سونی هیچ وقت انحصاری هاشو برای پلتفرم دیگه ای منتشر نکرده عکسی از صفحه بازی Gow بر روی Ps now برای پی سی گذاشته:

"A company like Sony will never make its exclusives available on other platforms"

View attachment 125047

در کل جهت صنعت گیم تغییر کرده و همیشه دیدیم مایکروسافت وقتی ایدئولوژی رو پیاده میکنه علارقم مخالفت های بسیاری در نهایت از سمت کمپانی رقیب هم دنبال میشه. سونی و این مسله انحصاری ها از این مورد مسثنی نیستند.
:-j:-j:)):)):))
فقط خودت میتونی تو این فضای غم انگیز و رعب آور.. اینطوری آدم رو بخندونی... میشه چهار تا از اون ایدئولوژی ها رو نام ببری که تازه بقیه هم دنباله روی کردن ازش=))=))=))

هنوز ایدئولوژی اگه اینترنت ندارید 360 بخرید رو یادمون نرفته....

آخه خیلی از نگرانی هایی که راجبش میگی یه جورایی حاصل همین جوزدگی فروم و کل کل هاش هست که گفتم
هنوزم خیلی بازی از طرف تردپارتی ها داریم که انحصاری کامل هستن مثال نمیزنم که طولانی نشه دیگه n تا هست , ولی در کنارش همین انحصاری های زمانی و کنسولی (که رو pc هم میان) فکر میکنی بی تاثیره و خیلی راحته انجامش ؟ الان طوری شده که اکثر تردپارتی ها نمیخوان بازی انحصاری بسازن بخاطره هزینه زیاد بازی ها و فروش بیشتر ولی بازم بازی هایی مثل FF7 و NIER و ... فکر میکنی کم چیزیه که 1 سال انحصاری باشن ؟ یادت رفته نسل قبل چقدر بازی مثل تکن و همین فاینال فانتزی چطوری از روز اول برا 360 هم اومدن ؟ پس سونی داره تلاش خودشو میکنه که حمایت تردپارتی ها رو داشته باشه و از بعضی هاشون انحصاری کامل میگیره بعضی ها هم انحصاری کنسولی و زمانی . به هر حال شرایط صنعت گیم الان با زمان PS2 خیلی فرق میکنه اینو دیگه باید بدونی
راجب اون بخشی که سونی اعضای قابلی رو از دست داده واقعا چیکار باید کرد ! بروس وقتی میخواد بره دیگه بازی نسازه سونی بزنه تو سرش بگه بیخود کردی واسا ببینم بازی بساز ! بابا طرف از زمانی که رفته مگه استدیوی دیگه ای رفته ؟ بازی ساخته ؟ پس نمیخواسته فعلا کار کنه یه نظر شخصی بوده سونی باید چیکار کنه ؟! دیوید کیج شاخ شده میخواد دیگه مولتی پلتفرم بسازه سونی چیکار کنه بزنه تو سرش بگه غلط کردی باید بازم بیای برا ما انحصاری بسازی ! خیلی راحته ما تو فروم بشینیم بگیم سونی نباید اینا رو از دست میداد ولی شرایط کاری در اون وسعت خیلی فرق داره به این راحتی ها نیست . وقتی یکی تو توییتر میاد به کوری بارلوگ میگه دوست دارم گاد برا PC هم بیاد باید چی بگه ؟! مثل فن های فروم و سایت ها بیاد بگه : "" هه :)) واسا تا بیاد انحصاریه "" نه میاد با احترام میگه من دوست دارم بیاد شما هم تجربه کنید ولی چیزی نیست که دست من باشه , یعنی محترمانه گفته نمیاد . این واقعا ایراد خاصی نداره ! همین افراد خوبی هم که میبینی هنوز با استدیوهای سونی کار میکنن بخاطر آزادی هایی هست که همه جوره دارن و شاید هر جایی نداشته باشن پس حتما خوب با سازنده ها کار میکنن در حدی که یه کله گنده ای مثل کوجیما میاد با سونی همکاری میکنه و اگر هم بازیش حتی از نظر من و تو و بقیه آشغال باشه بازم بیگ وینر سال تا الان بوده .
میگی چرا MLB الان قراره مولتی بشه , خیلی واضحه قراردادشون 2020 تموم میشه از 2000 (زمانی که تقریبا کل صنعت سونی بود) قرار داد امضا کردن . مگه پورشه با EA سال ها قرارداد نداشت ؟ وقتی تموم شد دیگه پورشه نخواست همکاری کنه به همین سادگی . در این مورد هم اتحادیه فوتبال امریکایی فشار از قبل هم میوردن ولی باز سونی کار خودشو میکرد حتی از 2016 کلمه MLB هم حذف کردن ولی باز انحصاری میدادن ولی وقتی قرارداد تموم میشه دو تا راه داره یا بیخیال بشه کلا همه چیو از دست بده یا بگه باشه در قرار داد جدید مولتی می سازیمش که دومی رو انتخاب کردن . بازی ورزشی سالانه هست تخصصی استدیو سازندش فقط همین بازی هست و از طرفی سیستم سلر و شناسنامه برند هم که نیست غیر از دو سه تا کشور هم که جای دیگه طالب نداره (ایران که من ندیدم کلا)
MM که مثال زدی در مصاحبش خیلی کلی گفته بود و چیزی هم تایید نکردن با توجه به سبک بازی که ساخت و ساز و شیر کردن هست فعلا دنبال جذب پلیر زیاد هستن باکس آرت بازیشون اومده یه DS4 وسطش هست با تک only on ولی وقتی گفتن برنامه خیلی طولانی مدت دارن (بالای 10 سال) و برا اینکه یه چیز موفقی مثل ماینکرفت بشه بعیده با محدود بودن به PS4 که آخر نسلش هست بهش برسن , حالا چه ما خوشمون بیاد چه نه بازیشون این بوده و قراره ساپورت کنن سونی هم نباید زورشون کنه بگه غلط کردید بازم LBP بسازید چون همین رفتارها باعث میشه اعضای کار درست از استدیوها برن
نگران بودن درست و جای خود ولی خیلی هاش از روی جوگیری هست من اینو میگم . وقتی اخیرا برا بازی های only on تریلر میده باکس آرت جدید طراحی میکنه یه پیج جدا در سایتش برا این بازی ها داره یعنی هنوز این روند رو ادامه میدن . جدیدا هم که یه باندل only on playstation زدن که یکیش همین هورایزن هست .

همین خودش ایراده،، کارمند هر وقت دلش خواست بره ته بی در و پیکریه... حتی تو کسب و کار های کوچیکم فردی که به وجودش نیازه رو نمیزارن بره... برای این کار هم ساز و کار مشخصی دارن... حالا دیوید کیج رو میگید پروژه به پروژه قرار داد می‌بست.. ولی بازم با عقل جور در نمیاد که خودش جوگیر شده باشه.. بره مولتی بسازه و بگه مجبوریم سبک عامه پسند تری رو پیش بگیریم... چطور سونی نمیتونست این سبک عامه پسند رو ازش بکشه بیرون؟؟؟

اوئدا هم با وجود همه مالش های یوشیدا رفت، اوکی،، نمیشد کاریش کرد... ولی الان که داره دنبال ناشر بگیره... اگه فردا در بیاد که ناشری غیر از سونی داره کار میکنه رو نمیتونم قبول کنم... اوئدا به میل خودش رفته و سونی می‌خواسته باهاش کار کنه....

اینکه چه جوری جواب میداد مغلطه است... خیلی راحت میتونست بخش دوم رو بگه، دست من نیست و اون داستان دق و دلی که من کوجیما نیستم رو هم در نمیورد... مگه وقتی از استاف مایکروسافت به خاطر شایعه عرضه انحصاری ها روی پلی استیشن پرسیدن خیلی قاطع رد نکردن... کسی هم بهشون گیر نداد،، که چرا اول نگفتید ما هم دوست داریم... اما همچین سیاستی نداریم...

در مورد مدیا مولکول، گیمینگ در کنار اینکه یه حرفه هنری و تجاری، یه کار خدماتی هم به حساب میاد و سونی و زیر مجموعه هاش باید به کاربر هاش سرویس بدن... این شکل که ما از تمام سلایق، علایق و منافعمون رو نادیده بگیریم تا مدیا مولکول هر جور که عشقش میکشه عمل کنه.... برای من غیر قابل قبوله...

زمان ps3 که انتظار می‌رفت کل سونی ورشکست شه و همه تحلیل ها ps3 رو یه کنسول مرده ارزیابی میکردن.. با شرایطی مقایسه میکنی که سونی داره سلطانی میکنه و تو یکی از بهترین شرایط تاریخشه و کنسولش و بازی هاش موفق ترین نسل رو پشت سر گذاشتن؟؟؟

آخرین ویرایش:

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
میشه چهار تا از اون ایدئولوژی ها رو نام ببری که تازه بقیه هم دنباله روی کردن ازش

هنوز ایدئولوژی اگه اینترنت ندارید 360 بخرید رو یادمون نرفته....
می دونم داشتی علی ونوم رو مسخره می کردی و واقعا هم دلم نمی خواد تو بحثتون وارد بشم :D ولی نظرت در مورد اچیومنت، سیستم انلاین، لایو و محتوای انحصاری زمانی (که از این قضیه متنفرم:D) چیه؟!:D
پ.ن: حالا یکی میاد سریع لینک میده که اینو قبلا فلان کنسول داشته! پیشاپیش بگم اوکی بابا!:D حرف در مورد تحول یا اتفاقی هست که بعد از اون بین کنسول سازها مرسوم شدش.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
همین خودش ایراده،، کارمند هر وقت دلش خواست بره ته بی در و پیکریه... حتی تو کسب و کار های کوچیکم فردی که به وجودش نیازه رو نمیزارن بره... برای این کار هم ساز و کار مشخصی دارن... حالا دیوید کیج رو میگید پروژه به پروژه قرار داد می‌بست.. ولی بازم با عقل جور در نمیاد که خودش جوگیر شده باشه.. بره مولتی بسازه و بگه مجبوریم سبک عامه پسند تری رو پیش بگیریم... چطور سونی نمیتونست این سبک عامه پسند رو ازش بکشه بیرون؟؟؟

اوئدا هم با وجود همه مالش های یوشیدا رفت، اوکی،، نمیشد کاریش کرد... ولی الان که داره دنبال ناشر بگیره... اگه فردا در بیاد که ناشری غیر از سونی داره کار میکنه رو نمیتونم قبول کنم... اوئدا به میل خودش رفته و سونی می‌خواسته باهاش کار کنه....
با یک جاهای از صحبتت موافقم با یک جاهای نه جوری که با هر دوتا تون موافقم تا حدودی.

کارمند برده نیست قرارداد هر کارمندی فردا میتونه اعلام کنه خسته شدم خدا حافظ هیچ کسی هم نمیتونه جلوش بگیره به خاطر اینکه قرارداد اینها اینجوری نیست که مثل فوتبال فصلی باشه قراداد تا وقتی هستش که طرف بخواد کار کنه و پروژه ای برای کار باشه. بحث استدیو با کارمند فرق میکنه برای مثال سونی امد به کیج گفت چی میخوای بسازی گفت ... سونی هم گفت باشه پشتیبانی میشی فقط انحصاری بساز طرفدار هم که داری یک سری بازی های این سبکی دوست دارن حالا پشتیبانی نمیشه میره طرف بازی که ریسکش کمتر هستش کیج باید اون کارمند هاش نون بده هوا که نمیخورن بیاد یک چیزی بسازه که با توجه به بودجه ای که داره و بازی قرار هستش فروش بره و کسی روش سرمایه گزاری کنه بازی میسازه نمیاد تصمیم بگیره پول نداریم کسی هم روی اینجور بازی ها سرمایه گزاری نمیکنه بیایم بسازیم یا فروش میکنه یا نمیکنه اینجوری نمیشه کار کرد .

چرا نمیتونی قبول کنی ؟ یا باید قبول کنی سونی مثل ماکروسافت عمل کنه اسلحه بزاره پشت سر سازنده هر سال آنچارتد و .... بساز یا اینکه باید به سازنده قدرت عمل بدی که هر کاری خواست انجام بده بعدش که گند زد مدیریت کنه برای مثال بازی TLG برای PS3 بود انقدر پروژه جاه طلبانه ساخته شد که حتی روی PS4 هم فریم خوب نمیده سونی باید با این چیکار کنه ؟ قرار نیست چون دست سازنده باز گزاشت پول طرف بریزه تو جوب برای مثال همین کیج استدیو ازشون به خاطر ازار و اذیت کارمند های خانم ازشون شکایت شده و در دادگاه محکوم شدن چطور انتظار داری سونی اعتبار خودش خراب کنه برای کار کردن با یک همچین استدیوی ؟ باشه بهترین سازنده قرار نیست هر کاری خواستن انجام بدن که سونی هم دنبالشون بدو بگه چی میخوای میخواین برای همیشه برای من بازی بسازین بیا این پول میخواین انحصاری بسازین بیاین این پول .

سونی وقتی میبینه که شرکت ها دیگه با توجه به هزینه های بازی بالا حاضر نیستن انحصاری بسازن یک راه جلو پاشون گزاشته برای بضعی ها که میتونن بازی هاشون انحصاری کنسولی سونی و PC بسازن نه همه که به خودی خود چیز بدی نیست سونی اینجوری میتونه روی خرید استدیو های بیشتر و انحصاری های خودش هزینه که چون دیگه سونی نیازی نداره هزینه الکی کنه IP یک شرکت TP انحصاری کامل کنه اینجوری در هزینه ها سیو میشه و استدیو های مثل Bend و ... میتونن استدیو های بزگتری بشن نسل اینده همین جوری که الان داری میبینی همشون دارن نیرو جزب میکنن برای نسل بعد .

اگه روزی همون بازی های انحصاری سونی من بتونم با PS NOW بازی کنم یا روی PC بازی کنم 100% کنسول خریدن دلیلی نداره چون PC دارم از این نظر باهات کاملا موافقم .

کارمند هم میتونه هر نظر بخواد داشته باشه کارمند میتونه طرفدار ماکروسافت باشه برای سونی کار کنه یا بر عکس اینکه شرکت چه سیاستی دنبال میکنه ربطی دیگه به کارمند پیدا نمیکنه ربط به مدیریت داره فردا مدیر بگه بازی ها روی PC میاد برنامه همینه همه روی PC میاد به همین راحتی اما تا وقتی سونی کنسول میسازه مطئن باشه یه همچین حماقتی نمیکنه اگه کرد دیگه مشخصا من به عنوان خریدار کنسولش نداره وقتی PC دارم دیوانم کنسول بخرم همون جوری که دیگه xbox نمیخرم .

نمیدونم چرا بحثو میپیچوندید.اگه سونی اجازه نمیداد میشد اون دو بازی رو از انحصارش در آورد؟اگه جواب نه هست ،بحثی نمیمونه ،منم همینو میگم . سونی اجازه داده.کیج و گروهش خارج شدن و بازیهای بعدیش هم گفته مولتی پلتفرمه. دیتروییت هم ادامه دار نیست که بخواد سونی همکاری نسخه دوم رو باهاش داشته باشه
بحث دوم هم ساده هست ،اگه کامل میخوندی.قبلا اشاره کردم و تو جاهایی گزارشهای مالی سونی رو گذاشتم درصد هزینه کرد در بخشها و انطباق با سود در سونی پایین بوده با وجود همه اون پلاس و سهم 30 درصدی و غیره و ذالکک
منم اونا رو میدونم. وقتی اینا رو دید ،سونی هم رو آورد به ps now ،کم کم از اون حد بالای انحصارطلبی اومد پایینتر.
چرا فکر میکنید. بقیه اینا رو نمیدونن. من جدولش رو گذاشتم.مقایسشو کردم بین 2017 و 2018
به اینها شما توجه نمیکنید . ما با آمار و ارقام خود سونی حرف میزنیم .قبول نمیککنید .
اونموقع شما که میاید و میگید چقدر این سود داره و اون چقدر سود داره و رقمی نمیدید و منبعی ندارید ،ما باید قبول کنیم.این منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من اگه دیدم جدولو ،همینجا میزنم. حال محاسبه دوبارشو ندارم.لینکهای گزارشهای مالی سنی تو اینترنت پره.
بحث پیچوندی نیست خیلی هم ساده هستش فقط نمیخواین درکش کنین .

فکر میکنین با فروش 10 تا بازی انحصاری سونی روی PC سونی سود بیشتری میکنه که مشخصا جواب خیر هستش سودش از فروش کنسول و فروش بازی های شرکت های دیگه روی کنسولش و فروش پلاس و تبلیغات و ... خیلی بیشتر از چیزی هستش که شما فکر میکنین .

سونی قبل از هر شرکت دیگه ای PS NOW راه انداخته بازم پلتفرم خود سونی هستش چی انحصار طلبی بی خیال شد سونی اگه محتوا برای کنسولش و PS NOW نداشته باشه کی استفاده میکنه چیزی که شما جای دیگه نتونی استفاده کنی .

این صحبت جیم رایان هستش قشنگ داره میگه دیگه چطور باید بگه فعلا یه همچین برنامه ای ندارن ؟ حتی برای PS NOW چه برسه برای PC خوب ما حرف جیم رایان باید قبول کنیم یا شما وقتی داره طرف خودش خیلی شیک میگه الان وقتش نیست که بازی های بزرگ ما به صورت مرتب برای PS NOW بیاد مشخصا دلیلش هم مشخصه اره جایی که همین الان خیلی ها دارن سر دست میشکنن که بهش برسن برای فروش چندتا بازی بیشتر روی PC ول کنه الان .

“The nature and scale of some of the first party games that we are making leads us to think that, right now, it’s better to spend energy on making sure that the launch of those games is a massive entertainment event. I would cite God of War and Spider-Man, and The Last of Us [Part] 2 next year will fall into that category.”
I don’t want to say this is what PlayStation Now is going to be like forever,” he explained.
But certainly right now, given how some of our first party IP is incredibly special and valuable, we just want to treat them with amazing care and respect, and have those launches be clean and pure.”

امار ارقام سونی میگه با عرضه بازی های انحصاری سونی روی PC سونی فروش کنسولش کم نمیشه و امار فروش پلاس و .... کنسول کم نمیشه به خاطر همینه ماکروسافت داره انقدر خوب کنسول میفروشه و الان بازار دستش هستش .

نمونش قشنگ سونی و نیتندو دارن خلاف این نشون میدن هم بازار دارن و دارن سود خوبی میکنن هر کدام یک بخش باراز در دست دارن بدون عرضه بازی های تاپ خودشون برای PC که بازی های مثل زلدا یا ... هر کدام دلیل خرید اون کنسول هستش برای خیلی ها.

امار ارقام برای وقتی میدن که مدل مناسبی برای مقایسه امار ارقام باشه چهارتا عدد ول کردن تو تاپیک که نشد FACT شما با امار ارقام ثابت کن که اگه نسل پیش سونی بازی انحصاری عرضه نمیکرد کنسولش از 40 میلیون اولیه بیشتر میفروخت بیا ثابت کن ثابت کن که ماکروسافت الان با توجه به عرضه بازی هاش روز اول فروش بیشتری کنسول داره طرف حتی امار فروش اعلام نمیکنه کنسول نینتندو که بعدش امده فروشش رد کرد برای همین انقدر خوب پلتفرمش پشتیبانی میشه راجب چی صحبت میکنی نسل پیش سونی بعد از عرضه انحصاری هاش قادر بود ماکروسافت بگیره با توجه به انحصاری ها و بازی های قوی که داشت نسل پیش خوب میگفتی اینها هم FACT با امار ارقام خلاف ثابت کن .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vaan 2

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
می دونم داشتی علی ونوم رو مسخره می کردی و واقعا هم دلم نمی خواد تو بحثتون وارد بشم :D ولی نظرت در مورد اچیومنت، سیستم انلاین، لایو و محتوای انحصاری زمانی (که از این قضیه متنفرم:D) چیه؟!:D
پ.ن: حالا یکی میاد سریع لینک میده که اینو قبلا فلان کنسول داشته! پیشاپیش بگم اوکی بابا!:D حرف در مورد تحول یا اتفاقی هست که بعد از اون بین کنسول سازها مرسوم شدش.

حالا کاری نداریم که مایکرو بعد از سونی و موفقیتش کلا تصمیم گرفت وارد میدون بشه تا از غافله عقب نیوفته ( حالا شده لیدر صنعت gaming lol)
اصلا هم کاری به بحثه blu ray vs hd dvd نداریم
کاری هم به فرتو فرت استدیو first party خریدن توسط فیل اسپنسر نداریم که خدایی نکرده از سونی بیشتر عقب نیافته.
کاری هم نداریم که با شعار all in one وارد شد و میگفت کنسولی برای خانواده ولی اخرش ج گذاشت جا پایه سونی.
بحث بازیها دسته دوم و always online و اینا هم .......... :D

حالا مایکرو شده پیره دانا :)

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα

EK9lZqPU4AAOsZ2.jpg
یکی نیست بهش بگه اگه همین GOD انحصاری PS نبود کسی زیر بار این سرویس رو PC میرفت ؟ این حرفش وقتی درست درمیاد که صنعت گیمینگ از کنسول فیزیکی به تماما استریم کوچ کنه اون وقت دیگه دیوایس فیزیکی وجود نداره که بخواد انحصاریش هم باشه .....

آخرین ویرایش:

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
حالا کاری نداریم که مایکرو بعد از سونی و موفقیتش کلا تصمیم گرفت وارد میدون بشه تا از غافله عقب نیوفته ( حالا شده لیدر صنعت gaming lol)
کاری هم به فرتو فرت استدیو first party خریدن توسط فیل اسپنسر نداریم که خدایی نکرده از سونی بیشتر عقب نیافته.
کاری هم نداریم که با شعار all in one وارد شد و میگفت کنسولی برای خانواده ولی اخرش ج گذاشت جا پایه سونی.

به من چه که این کارهارو اینا کردن! یک بار دیگه پست رو بخون و پست اون دوست عزیز رو که من نقل قول کردم بعدش بیا 5-6 خط بباف:D
من کی حرف از پیشرو بودن مایکرو تو صنعت زدم؟ مازیار گفت 4تا از کارهایی که مایکرو کرده و بقیه هم پیروی کردن بگو، من هم جای علی ونوم گفتم:D
پ.ن:بیا کارت رو هم کم کردم، دیگه نمی خواد بری اون دو تا پست رو بخونی و تحلیل کنی!لول!

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
حالا سعی میکنیم تا اخر امشب با مقامات سونی صحبت کنیم تا از انتشار انحصاریهاشون بروی پی سی منصرف بشن
اصلا دوست نداریم اینجوری ناراحتی اشک دوستانو ببینیم

• Smile
Reactions: FableBW

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی

به اینم کاری نداریم :)):D
Xbox Series X controller features a Share button
The Xbox Series X controller has a tweaked design and a Share button
The biggest new feature is a PS4-style dedicated Share button

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
دوست عزیز من در مورد کلیت حرفت نظری ندارم چه بسا با بعضی قسمتاش موافق هم هستم منتها درمورد سوالی که پرسیدی این همه هیت از کجا میاد باید بگم دقیقا از همونجایی میاد که وقتی اکس باکس جدید و ظاهرش معرفی شد سونی فنهای محترم این فروم دیگه ترول و تیکه ای نبود که نندازن و به قول خودت هیت ورزی خودشون رو نسبت به برند اکس باکس نشون ندن که نمونه هاش تو تاپیک های مربوطه این فروم بسیار زیاد هست..
من منظورم شخص شما یا هر کس دیگه ای نبود نظرات رو خوندم یه نظر کلی دادم،درمورد هیت خود شما هم میدونی بعضی ترول ها جنبه فان داره و جدی نیست،اینکه شکل کنسول مایکرو شبیه یخچال یا آجره یا ماله سونی شبیه کاسه .... زیاد مهم نیست و همشون جنبه فان داره،من خودم پلتفرم اصلیم پیسیه ولی وقتی یکی میاد انحصاریای سونی که خیلیا این صنعت رو با اونا میشناسن رو ترول میکنه این فرق داره و نمیشه ازش رد شد.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,865
دوست عزیز من در مورد کلیت حرفت نظری ندارم چه بسا با بعضی قسمتاش موافق هم هستم منتها درمورد سوالی که پرسیدی این همه هیت از کجا میاد باید بگم دقیقا از همونجایی میاد که وقتی اکس باکس جدید و ظاهرش معرفی شد سونی فنهای محترم این فروم دیگه ترول و تیکه ای نبود که نندازن و به قول خودت هیت ورزی خودشون رو نسبت به برند اکس باکس نشون ندن که نمونه هاش تو تاپیک های مربوطه این فروم بسیار زیاد هست..
اتفاقا تو بازیسنتر خیلی کمتر ترول و تیکه در این مورد دیدم‌! شما فقط xbox series رو بزن گوگل ببین چقدر عکس یخچال و برج دوقلو و.... برات میاره
بعد خود مایکروفنها مگه به دوکیت ps5 نمیگفتن wc و اینا؟
الانم بحث تاپیک چیز دیگه ایه، دارن کلا فلسفه بازی انحصاری رو ترول میکنن میگن چند تا استور یه دست باشه بازی انحصاری و رقابت بازیها به طبعش تعطیل، نمیفهمن صنعت گیم از اول با همین رقابتها رشد کرده، سگا برای رقابت با نینتندو کلی بازی ساخت، سونی برای رقابت با نینتندو همینطور و ایکس باکسم در جریان رقابت با سونی تا نسل هفت، اگه از روز اول نینتندو به سگا و سونی میگفت بازیهای ما رو بگیر رو پلتفرم جدیدت عرضه کن دیگه هیچ کدوم از انحصاریهاشونو نمیدیدیم بیکار نبودن بیان بازی جدید بسازن.
طرف این جریان رو مسخره میکنه واقعا نمیدونم فازش چیه؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر