طرفداران ژانر RPG

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,688
نام
Kasra
برای کسی که بخواد وارد دنیای RPG بشه کدوم بازی رو پیشنهاد میکنید که خیلی پیچیده نباشه ؟
مس افکت چطوره؟
شماره اول masseffect نسبت به شماره دوم عناصر rpg بیشتری داره . از شماره اول شروع کن.
بجز mass اینا هم برای شروع خوبه: fallout 3 , skyrim, oblivion
البته همه اینا اولش یه خورده پیچیدگی رو دارن ولی عادت کنی و قوانین رو یادبگیری دل کندن ازش سخت میشه.

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
دوستان کسی میدونه بازی tales of vesperia رو میشه پچ کرد برای lt های جدید ؟:d
من سر این بازی ایکس باکسم 3 چراغه شد :-s

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
دوستان این Kingdoms of Amalur: Reckoning رو از دست ندین که به نظر من بعد از Dragon Age : Origins تنها rpg با گیم پلی نسبتاً خوب هستش . حالت کلاسیک ایتم های set , magical , legendary , ... و از همه مهمتر XP ! داره
در کل بازی جالبیه و توصیه میشه امتحان کنید و اصلا قابل قیاس با افتضاحاتی مثل fable 3 و dungeon siege 3 نیست .

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
برای کسی که بخواد وارد دنیای RPG بشه کدوم بازی رو پیشنهاد میکنید که خیلی پیچیده نباشه ؟
مس افکت چطوره؟

دوست من بازی ار پی جی چیز زیاد خاصی نداره که برای خودت بزرگش کردی شما باید اول علاقه داشته باشی به این بازی و صبور باشی و هر طور راحتی بازی کنی اما سعی کن فضول و کنجکاو باشی در بازی این کار باعث میشه که شما با دل زده شدن از کارهای قبلی به سراغ کارهای جدید تر بری و کم کم با ار پی جی بیشتر اشنا بشی در یک کلام ار پی جی یعنی کنجکاوی و کسب مهارت و استفاده اونا در کلاس مورد نظر منم با کسری جان موافقم شما با بازیهای که ایشون نام بردند شروع کنید به امید خدا بعد از 10 سال ار پی جی باز خواهی شد:d سخت نگیر

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,282
نام
محمد
آقا این مس افکت به پیر و پیغمبر RPG نیست ... کسی اگه مخالف ـه اول بگه چه RPG هایی بازی کرده تا بحث راه بیوفته .

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
آیا توجه کردید تمام آر پی جیهایی که از سال 2006 عرضه شدن مشکل بالانس دارن؟ اگر Ability روی Skill تاثیر داره، کافیه اون Ability کمی Overpower شه تا کاراکتر شَکیل شما بشه سوپر من و بازی رو با یک اسلحه تموم کنه. و اسلحه هایی که مثل rare itemـهای بازیهای قدیمی هستن اما مثل نقل و نبات روی زمین ریختن چی؟ و چرا برای XP دادن الگوریتم خاصّی نیست؟ چرا به XP مطلوب برای هر لول به مراتب کم شده؟ چرا بعضی از بازیها لول 1ـشون مساوی با لول 10 یک بازی قدیمیه؟ چرا Feat/Perk/Whatever به پلیر کمک میکنه تا چشم بسته بازی رو تموم کنه؟

Skyrim: مشکل بالانس Ability و Skill. مشکل بیش از حدّ نساب پر قدرت بودن Perkـها.
Deus Ex Human Revolution: مشکل پر قدرت بودن Augmentationـها، نبودن چیزی به نام Skill و Ability. در شماره ی 1 Augmentationـها بیشتر کمک دست گیمر بودن اما اینجا بیشتر توی راه بالانس بازی هستن.
Mass Effect: از کجا شروع کنم؟ علاوه بر آسون بودن بازی در سخت ترین حدّ ممکن، تمام مشکلات KOTR درش دو برابر شدن. شما اصلا میتونید مثل بازی اکشن بازیش کنید. میتونید لول آپ رو auto کنید بعد همینطوری مثل تانک برید جلو.
Fable II و III: بیشتر شبیه بازی اکشن ادونچر هست با المانهای آر پی جی. knock out شدنش من رو کشته.

اینها فقط چندتا آر پی جی مِین استریم بودن...

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,282
نام
محمد
این مس افکت اصلا Status نداره . اصلا XP نداره والا . هر ماموریت اصلی رو که تموم میکنی میگه یه LVL گرفتی . Side Quest ها هم همینطور رندوم یه Xp میدن که 1 هزارم Xp ـه Quest اصلیه مثلا . شما اگه از اول تا آخر بازی همه Side Q هارو بازی کنید روی هم یه lvl یا 2 تا بهتون میده . بعدم جالبه گفتم هیچ Status ِیی وجود نداره . آیتمی تو بازی وجود نداره اصلا . مثلا 5-6 مدل Chest یا Shoulder داره . رو یکیش نوشته +10% اتک دمیج میده . بعد اصلا ما تاثیر اینو کجا ببینیم ؟ اسلحه های بازی هم که همینطور . فقط نوشته این Rifle بهتر از اون Rifle قبلیه . وسلام . کجاش Rpg ـه خب این ؟

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
بعضیا فکر میکنن وقتی بتونن بین 2تا دیالوگ انتخاب داشته باشن بازی میشه RPg گزینه میاد رو صفحه مثلا شما باید برید دوستتون رو نجات بدین

1-"من دارم میرم دشمنا رو بکشم"
2-"من باید برم دوستم رو نجات بدم"
شما هر کدوم رو انتخاب کنی دیالوگ بعدی هم میشه "اره باهات موافقم"!!حالا اگه این Rpg هست که به به!!

اگرم برا لول آپی که هیچ تاثیری تو هد شات کردن شما نداره میخاین به مس افکت بگین Rpg بازم .....(گلوله برقی باشه یا افکت اتیش داشته باشه بجان خودم ربطی به Rpg نداره)

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
کجاش Rpg ـه خب این ؟
برای اشخاصی که وارد دنیای پر از سفسطه ی نقش آفرینی نیستن همین تهِ آر پی جیه. فقط اگر فَنهای این بازی اعتراف کنن که Mass Effect حتّی اکشن-آر پی جی هم نیست، دنیا گلستون میشه.

پ.ن: کاراکتر جدیدم توی NwN2:

80119517328525674944.jpg

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
اون وقتا از اینا بازی میکردیم یعنی اگه شما برا 2 ساعت میومدی بجای استفاده از Combat Magic مثلا Nature Magic استفاده میکردی دیگه فاتحه ی کارکترت خونده بود!!یا بجای DeXtery میومدی Strenght میگرفتی 1 جونور میومد جلوت نمیتونستی شکستش بدی

نه اینکه شخصیت اصلی All Rounder باشه هک بکنه هد شات بزنه Critical دمج هم بده به Armor!

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
اون وقتا از اینا بازی میکردیم یعنی اگه شما برا 2 ساعت میومدی بجای استفاده از Combat Magic مثلا Nature Magic استفاده میکردی دیگه فاتحه ی کارکترت خونده بود!!یا بجای DeXtery میومدی Strenght میگرفتی 1 جونور میومد جلوت نمیتونستی شکستش بدی

نه اینکه شخصیت اصلی All Rounder باشه هک بکنه هد شات بزنه Critical دمج هم بده به Armor!

من توی NwN2 اشتباه کردم و Prestige Class بیخودِ Frenzied Berserker رو انتخاب کردم. آخر بازی که رسیدم کاراکترم با یک شمشیر غول میمیرد! بعدش رفتم Fighter و Sorcerer رو باهم انتخاب کردم. بازهم کاراکترم همون اولای بازی از وسط نصف شد.

توی Diablo II هم همون اوایل تازه کار بودم یک آمازون ساختم همون Wilderness اول کارش تموم شد. البته شک دارم Diablo III اینجوری باشه، شاید یکم آسونتر باشه شاید خیلی آسونتر. باید دید.

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
بعضیا فکر میکنن وقتی بتونن بین 2تا دیالوگ انتخاب داشته باشن بازی میشه RPg گزینه میاد رو صفحه مثلا شما باید برید دوستتون رو نجات بدین

1-"من دارم میرم دشمنا رو بکشم"
2-"من باید برم دوستم رو نجات بدم"
شما هر کدوم رو انتخاب کنی دیالوگ بعدی هم میشه "اره باهات موافقم"!!حالا اگه این Rpg هست که به به!!

اگرم برا لول آپی که هیچ تاثیری تو هد شات کردن شما نداره میخاین به مس افکت بگین Rpg بازم .....(گلوله برقی باشه یا افکت اتیش داشته باشه بجان خودم ربطی به Rpg نداره)

دیالوگ ها توی بازی مس افکت تاثیر گذار هستند و روند بازیو در اخر بازی تغییر خواهند داد برای همینه که میگن سیو های نسخه قبل رو نگه دارید برای نسخه جدید بازی. دیالوگ ها در بازی یا از شما فرشته می سازند یا شیطان. دیالوگ ها اگه مهم نبودند نیازی به این همه وقت از سوی سازندگان در چنج و سوئیچ اونا نبود.

در یک بازی ار پی جی سبک اکشن مانند سبک اکشن سلاح ها و استفاده صحیح از انها و ارتقاء درست انها باعث میشن در مراحل بالا تر خسارت کمتری به افراد گروه و شما وارد شود. و لطفا نگو به درد نمیخوره اتش هر سلاح بر روی هر دشمن تاثیر خاص خودش رو داره.

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
دیالوگ ها توی بازی مس افکت تاثیر گذار هستند و روند بازیو در اخر بازی تغییر خواهند داد برای همینه که میگن سیو های نسخه قبل رو نگه دارید برای نسخه جدید بازی. دیالوگ ها در بازی یا از شما فرشته می سازند یا شیطان. دیالوگ ها اگه مهم نبودند نیازی به این همه وقت از سوی سازندگان در چنج و سوئیچ اونا نبود.

در یک بازی ار پی جی سبک اکشن مانند سبک اکشن سلاح ها و استفاده صحیح از انها و ارتقاء درست انها باعث میشن در مراحل بالا تر خسارت کمتری به افراد گروه و شما وارد شود. و لطفا نگو به درد نمیخوره اتش هر سلاح بر روی هر دشمن تاثیر خاص خودش رو داره.

اینکه میگی یا فرشته میشی یا دیو که همون Karma هست سیو هم بخای نگه داری بازی InFamous هم میشه Save رو نگه داشت و به شماره ی بعدش انتقالش داد من میگم دیالوگ های حین بازی که میشه دکمه ی بزنی Skip کنی همش 1 مضمون رو میرسونه!! شاید تو کل 30 ساعتی که شما بازی میکنی بتونی 1 بار بازی رو نحوه ی اتمامش رو عوض کنی این که RPg نمیشه بازم!!

بگو بینیم رزیدنت اویل بازی کردی میخاستی فشنگ بسازی؟اونم چند نوع فشنگ داره هر کدومش برا 1 دشمن مفیده!! میشه بهش بگی RPg هست بازیش؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر