طرفداران ژانر JRPG

Niitam

کاربر سایت
Apr 28, 2016
22
نام
مـتین

مثل شکلات سینک میشه روش B-)

OG PERSONA3 OP IS BETTER CHANGE MY MIND ;;)
پرسونا 3 بازی عجیبیه، من اولین بار بعد پرسونا 4 بازیش کردم زیاد بهش علاقه پیدا نکردم ولی به مرور زمان به چشم سنگین شد
ولی خوبه که این بازی رو ریمیک کردن چون بهترین اکسپرینس این بازی ورژن ان افیشال ماد شده این بازی بود برای P3 FES (که بهت اجازه میداد کارکترهای پارتیت رو کنترل کنی) که میسورو marin karin اسپم نکنه :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
هرچی اکتوپث2 میرم جلو، برام جذاب تر میشه و بیشتر ذوقش میکنم! :D

بازی واقعا حس خیلی خوب داره، هی سورپرایزت میکنه...هی با خودت میگی این و این شهر رو برم احتمالا دیگه همه شهرها رو دیدم... و دوباره و دوباره و دوباره و دوباره ، راه ها، شهرها و دانجن های جدید باز میشه:x
ارزش گشتن تو محیط وجود داره چون میتونی سلاح های خوبی بگیری
ارزش صحبت کردن با NPCها وجود داره چون شغل و پیشه و نقششون رو میشناسی و با شناختنشون وقتی X شهر بعد یکی گفت به فلان چیز احتیاج دارم، میدونی کجا باید دنبال شخص مورد نظر بگردی!

کلا بازی به شکل عجیبی جذابه:x
کلا همون چیزیه که بک بازی باید باشه:x اینکه بشینی پاش و ازش خسته نشی و لذت ببری کاملا:x

یه 80ساعتی زدم، ولی فکر کنم هنوزم خیلی مونده:))
هنوز داستان هیچ کاراکتری رو تموم نکردم:))

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
این تیم Echo-s مثل اینکه JRPGهای 95 تا 2000 رو کنتراد گرفتن.
بعد از انتشار صداگذاری کامل شخصیتهای FF VII و استارت پروژه های VIII و IX ، الان تیزر صداگذاری کامل Legend of Dragoon رو هم منتشر کردن:

آخرین ویرایش:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
خوب... دو روز گذشته داستان 4تا از کاراکترها رو تموم کردم:x
اول کستی و هیکاری ، دیروز ترونه و اگنه آ

قبلا از قابلیت ها، خوشگل بودن گرافیک و موسیقی گفتم، و همینطور خفن بودن مپ و اکسپلوریشن تو بازی

ولی ایندفعه باز دوباره میخوام از طراحی هنری و موزیک بگم:D

یه چندتا عکس بزارم اول:x

18cfeaf76f630-b341656AFECA058E1A5.21EA264A584A14B8_message_436500455603551_1705079904701.jpg 18cfeaf60b033-screenshotUrl.jpg

18cfeaf253c62-screenshotUrl (1).jpg 18cfeaf46f42-screenshotUrl.jpg

---

از جذابیت های بازی که باید دست تیم طراحی رو بوسید، طراحی باس های بازیه!
اینکه باس ها اون طراحی با جزئیات و سایز بزرگ رو دارن، یه حس قدرت و خفن بودنی میرسونند!

گل سر سبد این ها، باس آخر داستان ترونه بود، که حدا از داستان فاکد آپ این بخش:-" ، طراحیش عالی و کرک و پشم ریزون بود! خیلی خوب بود لعنتی:x

.
18d05029f1367-screenshotUrl.jpg

اون ژست نشستن ، بچه تو بغل ، زنجیرهایی که دور بچه پیچیده و ...
جدا از محیط و فضای بازی
یه وضعی اصلا :D

گرچه همه باس ها جذابن، باس اگنه آ هم طراحی های خفنی داشت :D
---

جدا از طراحی ظاهری خود باس ها، عاشق طراحی سیستم مبارزات بازی هستم، سر باس ها چیزای جذابی دیده میشه:x
یکی از باس هایی که خیلی باهاش حال کردم سیستمش اینجوری بود که مثلا 10تا ویکنس داشت، بعد با هر ویکنس که ضربه میزدی، اون ویکنس حذف میشد تا فقط یکیش بمونه، بار اول گند زدم و اول با ویکنس خوبام حمله کردم... ولی سری دوم که باس این حرکت رو زد با برنامه و درست پیش رفتم >:)

همین چیزهای شاید ساده، باس رو تبدیل به یک مورد خاص توی بازی میکنند
تقریبا همه باس ها هم سیستم های مختلف و باحالی دارن

کلا باری خیلی دمش گرمه :D
قشنگ یک بازی AAAه از همه نظر، فقط از دور قیافش غلط انداز ممکنه بخوره:D

مسلما اینجا همه jrpgباز هستن اینجا و بازی رو زدن یا تو برنامه هست و میزنند...
ولی احیانا اگر یکم گارد دارید نسبت به پیکسلی بودن طراحی ها و یا فکر میکنید بازی ساده ایه، بدانید که سخت در اشتباهید :D و یه فرثت حتی اگر شده فقط به دموی بازی بدید، بازی مطمئنا خودش تو همون دمو هم حرفش رو میزنه:D

---

زشت نیست بگم بخش اگنه آ رو تموم کردم و آهنگش رو نزارم؟ :D مسلما اسپویل از پایانش داره، پس اگر بازی تو برنامه تون هست نبینید، اگر هنوز به راه راست هدایت نشدید، ببینید:D

---

لعنتی بازی واقعا خوبه! و خاک تو سر سایت ها که نه تو بخش بهترین موزیک اوردنش، نه تو بخش بهترین RPG ! (مینگریم به TGA و Dice )
از قبل فصل جوایز گفتم خاک تو سر هر سایتی که کلا FF16 تو لیست RPG بیاره:D
دوبل این منابع تباهن که FF16 هست و اکتوپث نیست :D

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
من الان حدود 9 ساعت valkyrie elysium را بازی کردم

پیرو پست قبلیم من الان valkyrie elysium را تمام کردم ( البته hildes vengeance و seraphic gate هنوز مونده ) نظر کلیم در مورد بازی کماکان همونه ، بازی در حدو اندازه ی خودش

خوبه و اصلن بد نیست درکل متوسطه .

اول اینکه بازی jrpg نیست ، یه بازی اکشن با المان های rpg هستش پس اگه با دید یه چیزی مثل دو نسخه ی valkyrie profile یا حتا یه بازیه rpg میخواین به سراغ بازی برین قطعن

نا امید میشین .

داستان ربطی به دو نسخه ی قبلی نداره و کاملن stand alone محسوب میشه ولی برای کسایی که دو نسخه ی profile را بازی کرده باشن چیزای آشنایی اینجا هست و کلیت داستان هم

درواقع بازگویی داستان نسخه ی اوله البته به شکل خیلی سطحی و نه چندان جالب . البته خرده داستان einherjar ها که به صورت صوتی روایت میشه خوب درامده و هر ۴ تا همراه ها

شخصیت پردازی های خوبی دارن و دوست داشتنی هستن و همچنین طراحی های خیلی خوبی هم دارن خود valkyrie هم مستثنا نیست و هم طراحی خیلی خوبی داره و تغییر

شخصیتیش از اول تا آخر بازی خوب انجام شده .سه تا شخصیت دیگه ی بازی هم بد نیستن ولی میتونستن پرداخت بیشتری داشته باشن ( البته من هنوز dlc را بازی نکردم) . جا داره به

صداپیشگی خیلی خوب شخصیت ها هم اشاره کنم چون همه صداپیشه ها کارشون را خوب انجام میدن .

گرافیک بازی هم mix عمل میکنه . از یه طرف طراحی همه ی شخصیت ها عالیه و پر از جزئیاته به خصوص خود valkyrie و einherjar ها خیلی با جزئیات طراحی شدن که با توجه به

بودجه ی خیلی کم بازی قابل تحسینه . محیط های بازی ولی اینجوری نیستن و در بهترین حالت خوبن و در بدترین حالت بی روح . محیط ها میتونستن خیلی بهتر باشن .

افکت ها و پارتیکل ها هم خوب کار شدن و جادوها افکت های پرجزئیاتی دارن.

یه سری اسکرین شات اینجا میذارم ( برای دیدن کیفیت اصلی روشون کلیک کنید )

موسیقی ها عالین البته از motoi sakuraba چیز دیگه ای هم نمیشه انتظار داشت ترک ها ی خیلی شنیدنی توی بازی هست من خودم یک سری از ترک ها را بیشتر از یک ساله که دارم

گوش میدم . البته بعضی از boss ها میتونستن ترک های بهتری داشته باشن صداگذاری ها هم خوبن فقط صداها توی یکم کمه و جا داشت مثلن background music بلندتر باشه .

سیستم مبارزات بازی خیلی خیلی خوبه ، به خصوص وقتی روی very hard یا درجه valkyrie تجربه بشه ارزشش مشخص میشه که صرفن به دکمه زنی خلاصه نمیشه و برخلاف ظاهرش

مفصل هم هست . 6-7 تا سلاح هست که هرکدام move list متفاوتی دارن و با اپگرید کردنشون حرکات جدیدی براشون باز میشه دوتا سلاح قابل انتخابه که میشه با d-pad بینشون

سوویچ کرد. روی هرسلاح میشه ماکزیمم دوتا rune قرار داد . rune ها انواع مختلفی دارن damage boost _ magic boost _damage taken reduction و .... . سیستم level up هم

برای valkyrie وجود داره که به سه دسته support _attack _defense تقسیم میشه که با اپگرید اینها چیزایی مثل افزایش health bar_ spirit bar_ art gauge bar و .... میشه و

همچنین skill های جدید باز میشن . مثل kingdom hearts اینجا هم skill ها قابل تنظیم هستن و برای استفاده شون ظرفیت وجود داره هر skill واحدی به اسم cp داره و هر skill عدد

متفاوتی داره مثلن یکی 10 cp و یکی 60 cp تا حدود 350 cp میشه قرار داد.

einherjar ها هم نقش مهمی در مبارزات دارن هرکدام 8 مدل حمله دارن که 2 تا از انها را میشه براشون انتخاب کرد و هر einherjar المان مخصوص خودش مثل یخ اتش الکتریسیته و

... دارن که با احضار انها سلاح هم مثلن یخی یا اتشی میشه که برای دشمنانی که به هر کدام از اینها ضعف دارن کاربرد داره و میشه انها را stagger کرد .

قابلیتی به اسم soul chain وجود داره که نقش همان grapple را داره و میشه برای chain کردن کمبو ها و air combo یا دسترسی به دشمنایی که دورن استفاده کرد.

جادو هم توی بازی به اسم divine arts وجود داره که انواع نسبتن زیادی هم داره و هر art تا 3 لول براش وجود داره و استفاده از art ها به نسبت لولشون از نوار art gauge کم میکنن .

اینها که با هم ترکیب میشن مبارزات را واقعن جذاب میکنن . سیستم مبارزه ی elysium شاید در حد bayonetta نباشه ولی قطعن یکی از بهترین هاست سازنده های بازی هم از سازنده

های ninja gaiden بودن و تاثیرش را میشه اینجا هم دید .

یه سری چیزهای دیگه هم بود که بگم ولی خیلی طولانی میشد :D . در کل elysium به عنوان یک نسخه ی فرعی از سری profile و با توجه به بودجه ی خیلی کمش تجربه خیلی خوبی بود .

قطعن نقاط ضعفی داره که بعضیاش شدید هم هستن ولی از طرفی نقاط قوتش انقدر قوی هست که سراپا نگهش داره به نظرم نمراتی که بهش دادن اصلن حقش نیست و متای 75

براش مناسب بود و الان یه جورایی underrate حساب میشه .

آخرین ویرایش:

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,140
نام
آریا
سلام سلام✨

من تو بچگی اینا رو بازی میکردم
shining force یا (langrisser (warsong
Final fantasy tactics و disgaea

الان می‌خوام یدونه واسه موبایل دانلود کنم و روش وقت بذارم

پیشنهاد خاصی دارید ؟🥹💖

Langrisser واسه موبایل هم دیدم هست ولی خیلی ازش بد میگن 😑

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: J. Constantine

Reza.zareei

کاربر سایت
Oct 28, 2018
1,959
نام
Reza
سلام سلام✨

من تو بچگی اینا رو بازی میکردم
shining force یا (langrisser (warsong
Final fantasy tactics و disgaea

الان می‌خوام یدونه واسه موبایل دانلود کنم و روش وقت بذارم

پیشنهاد خاصی دارید ؟🥹💖

Langrisser واسه موبایل هم دیدم هست ولی خیلی ازش بد میگن 😑
علیک اگه شبیه تاکتیکس می خوای این Final Fantasy Brave Exvius War of the Visions هست

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
18d2306945688-screenshotUrl.jpg

به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست ...

اکتوپث2 یکی از بهترین بازی هایی بود که تجربه کردم:x ، از همون دموش که کاملا نگاهم رو بهش عوض کرد و درجا رفت برای خرید :D
تا آخرین لحظه ی بازی، که کاملا آدم رو درگیر میکرد :D

داستان کاراکترها رو دوست داشتم، جمع بندی مناسبی هم داشت و از خیلی بازی های دیگه، بهتر وارد بخش های پایانی بازی شد:D

گیم پلی بازی نکته قوت اصلیه بازیه(همه بخش های بازی البته عالین:x ) ، همینطور که قبلا گفتم چه تو مبارزات و چه تو تعامل با NPCها
کلاس های بازی جالب بودن و قابلیت های خوب و متفاوتی داشتن، که باز هم...با گشت و گذار تو محیط، میشد خیلی خفن از پتانسیل های کاراکترها استفاده کرد:D
به عنوان مثال Hiered Helpه تاجر یا کپچر کردن هانتر ، میتونند کاراکتر رو تبدیل به یه غول بی شاخ و دم کنند:)) که...صرفا به xp و گرفتن اسکیل های مربوطه بر نمیگرده این :D

میدونم که دلم برای این 8 نفر تنگ میشه و خداحافظی با بازی واقعا سخت بود:(
نمیدونم فروش بازی چجوریا بوده
ولی امیدوارم اسکوئر به ساخت این سری ادامه بده...

فکر کنم بعد از GOW 2018 ، برای هیچ بازیی انقدر پست ندادم و هی طومار ننوشتم:)) (تازه بخشیش اینجاست، یه عالمه هم سر آریا @Dinosaur رو درد اوردم :)) )

---

خوب ریبرث نزدیکه و دیر هم شده...
از فردا استارت کرایسیس کور زده میشه :D
درسته پایان مشخصه و اسپویل هایی شدم، ولی با این حال مسیر هم مهمه:D
باشد که لذت ببریم:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اساتید گرامی نظرتون در مورد سری Mana چیه؟ ریمسترهای Secret و Legend of Mana جدیدا اومده رو پلاس...ارزش تجربه داره؟ مخصوصا با دیدن Visions علاقه مند شدم برم سراغشون.
نمیدونم هر کدوم چقدر وقت گیره...الانم انقدر بازی هست که نمیتونم زیاد براشون وقت بزارم.
مثل پیکسل ریمسترهای FF قابلیت حذف کردن دشمنای رندوم و سرعت دادن به بازی رو داره یا باید عذاب بکشم؟! :D

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,140
نام
آریا
علیک اگه شبیه تاکتیکس می خوای این Final Fantasy Brave Exvius War of the Visions هست
اینو دانلود کردم دوسش داشتم
:Praying:
من به عنوان FF فن اینو چرا ندیده بودم >__>
Shame on me

آخرین ویرایش:

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
View attachment 325344

به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست ...

اکتوپث2 یکی از بهترین بازی هایی بود که تجربه کردم:x ، از همون دموش که کاملا نگاهم رو بهش عوض کرد و درجا رفت برای خرید :D
تا آخرین لحظه ی بازی، که کاملا آدم رو درگیر میکرد :D

داستان کاراکترها رو دوست داشتم، جمع بندی مناسبی هم داشت و از خیلی بازی های دیگه، بهتر وارد بخش های پایانی بازی شد:D

گیم پلی بازی نکته قوت اصلیه بازیه(همه بخش های بازی البته عالین:x ) ، همینطور که قبلا گفتم چه تو مبارزات و چه تو تعامل با NPCها
کلاس های بازی جالب بودن و قابلیت های خوب و متفاوتی داشتن، که باز هم...با گشت و گذار تو محیط، میشد خیلی خفن از پتانسیل های کاراکترها استفاده کرد:D
به عنوان مثال Hiered Helpه تاجر یا کپچر کردن هانتر ، میتونند کاراکتر رو تبدیل به یه غول بی شاخ و دم کنند:)) که...صرفا به xp و گرفتن اسکیل های مربوطه بر نمیگرده این :D

میدونم که دلم برای این 8 نفر تنگ میشه و خداحافظی با بازی واقعا سخت بود:(
نمیدونم فروش بازی چجوریا بوده
ولی امیدوارم اسکوئر به ساخت این سری ادامه بده...

فکر کنم بعد از GOW 2018 ، برای هیچ بازیی انقدر پست ندادم و هی طومار ننوشتم:)) (تازه بخشیش اینجاست، یه عالمه هم سر آریا @Dinosaur رو درد اوردم :)) )

---

خوب ریبرث نزدیکه و دیر هم شده...
از فردا استارت کرایسیس کور زده میشه :D
درسته پایان مشخصه و اسپویل هایی شدم، ولی با این حال مسیر هم مهمه:D
باشد که لذت ببریم:D
این بازی یکی از بهترین بازی های jrpg من هست با نسخه ۱ اصلا حال نکردم از سر همین رندوم اینکانتر هاش ... شبیه همین بازی میخوای که حال کنی triangle strategy رو بازی کن برو فضا... اوکتو ۲، ۱۳ sentinel, و xenoblade 3 شاهکارترین jrpg ها هستند

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
سلام به دوستان
یادمه پارسال اینجا بحثی بود که بیایم بازی های ژاپنی و rpg رو با هم بخریم و اشتراکی استفاده کنیم. میخواستم بدونم چطور شد و اینکار رو انجام دادید یا نه؟ و اینکه آیا فرد جدیدی هم میتونه اضافه بشه؟ شرایطش چطوریه؟
آخه من به احتمال زیاد امروز عصر برم PS5 بخرم گفتم بدونم چه بازی ای بخرم
و اینکه پسر عموم هم قراره اکانتش رو با من شیر کنه، تا اونجایی هم که اطلاع دارم بالای 10 اکانت رو میشه شیر کرد، درسته؟

• Like
Reactions: FUTURE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر