طرفداران ژانر JRPG

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
این نقشی که انگشتر تو بازی داره(تا همین اوایل بازی که نشون میدن) به نظرم یکی از نکات ضعف داستان بازیه:D
یعنی این ایده، رسما گند میزنه به شخصیت پردازیی که میتونستن برای بدمن ها به کار ببرن! :-"

البته در مجموع داستان اوکیه، هر از گاهی یه پلات توئیست هایی داره، اینترکشن بین کاراکترها جالبش میکنه (و اینا واقعا بین همههههههههه از این چیزا درست کردن؟ دمشون گرم:)) )

من چون کلا کاراکتر گرفتن و ناکاما جمع کردن همیشه دوست دارم + کشور گشایی میپسندم (یه زمانی خوره Total War بودم:-" ) نوع پیشرویه بازی برام جذابه:D هی منطقه جدید، داستانک جدید، کاراکتر جدید، و پیدا کردن جا براش توی تیم:))

راستی یه موردی، شهرها بعد اینکه ستاره شدن رو میگیریم و میشه یکی رو گذاشت اونجا
تاثیر داره باز هم متریال براشون مصرف کنیم یا صرفا برای به دست اوردن پول و گلوری هست دیگه؟
همینی که میگی درسته ، بیشتر برای Renown که تیمهات رو لول آپ کنی.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
همینی که میگی درسته ، بیشتر برای Renown که تیمهات رو لول آپ کنی.
اون بخش آنلایشم تست زدی؟

من وقتی رسیدم بهش چندبار امتحان کردم، دیدم اصلا اینایی که بازی پیشنهاد میده تو یک سطح دیگه این:-"
و داره کاراکترهای آینده رو اسپویل میکنه برام:)) بی خیالش شدم:D

ولی خوب بخشیه انگار که ته بازی تازه میشه توش پا گذاشت:( و اون موقع دیگه جوایزش به کار نمیاد...ته بازیه...:(
ولی اون بخش داستانیش تست خوبیه برای تیم بیلدینگ:D

• Like
Reactions: ce7en44

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
اون بخش آنلایشم تست زدی؟

من وقتی رسیدم بهش چندبار امتحان کردم، دیدم اصلا اینایی که بازی پیشنهاد میده تو یک سطح دیگه این:-"
و داره کاراکترهای آینده رو اسپویل میکنه برام:)) بی خیالش شدم:D

ولی خوب بخشیه انگار که ته بازی تازه میشه توش پا گذاشت:( و اون موقع دیگه جوایزش به کار نمیاد...ته بازیه...:(
ولی اون بخش داستانیش تست خوبیه برای تیم بیلدینگ:D
نه متاسفانه من دستم از اون بخش کوتاهه😅
رو pc بازی کردم.

بازی نیو گیم پلاس نداره.
تموم کنی فقط درجه سختی نهایی آنلاک میشه.
هر کار میخوای بکنی تو همین پلی ثرو انجام بده.

وانیلا اگه با آپدیت +ng بیاره به بازی عالی میشه.

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
129
نام
Soshy
حقیقتا سلیقه، درامد، و از اون مهم تر سبک شخصیتی، سن و هزار چیز دیگه حتی جزئی افراد علاقه و انگیزه شون رو به بازی ها متفاوت می کنه... من امروز بعد ۵ ساعت بازی پرسونا ۳ پاکش کردم بس که از نظر من این بازی کند بود و خسته کننده ... شاید اگر بیست سال پیش بود لذت هم می بردم در این مهم چند عامل موثر هست که روی انگیزه افراد برای بازی و هر لذت دیگه اثر داره مثلا برای من: در سن ۳۵ سال بعد ۳۰ سال کیمری هم بازی ها کم کم یکنواخت میشن، هم صنعت به سمت یک‌نواختی داره می‌ره جلو ، هم خودم آدم برون گرایی هستم و حوصله شدید بعضی از دوستان درون گرا رو در دیالوگ خانی های شدید یا کوییست های فرعی یا فارم کردن ندارم هم خوب وقتی می تونم به جای پر کردن الکی تایمم با موارد الکی کش دار درآمد داشته باشم، با دوستان بیرون برم و هزار دیگه واقعا برام بی معنا میشه ادامه بازی (این داستان برای یاکوزا مردی که نامش را پاک کرد و جاجمنت هم بود هرچند لذت بخش تر بود برام... موندم چه اصرار دارن بازی رو الکی کش بدن مثل خیلی از ماموریت های فرعی اما واجب این دو بازی) خلاصه کنم که الان گرن بلو رو دارم بازی می کنم کلی هم حال می کنم وقتی با یک بازی حال نمی کنین اصرار به اتمامش نکنین... من یا هر دوستی هم که بازی پیشنهاد می کنم فقط بر اساس سلیقه خودمون و پیشینه زندگی مون هست همین ممکنه شما اصلا حال نکنی یا حال بکنی!

پوزش بابت در آوردن زیر خاکی (چون گذرم از این سمت گذشت و چشمم به نکاتی که گفتین خورد و به نظرم کاملا درسته).
پی 3 متاسفانه مشکل پیسینگ خیلی بدی داره.خیلی از سوشال لینکای مهمش در 1/4 نهایی بازی تازه آنلاک میشن و اکثر اتفاقای مهم داستان هم اون موقع رخ میده که به نظرم حرکت عجیبی بود. چون وسطای بازی (نه 5 ساعت اول) عجیب طاقت فرساس.

ولی نکته اصلی بازیایی مثل پرسونا 3، لزوما گرایند و دیالوگ خوانیش نیست که کلا سری پرسونا از این لحاظ جلوی خیلی از بازیای هم سبکش بسیار سبکه. کلا نقش آفرینی ژاپنی، ارتباط تنگاتنگی با ویژوال ناولای ژاپنی داره؛ چون کم خرج تر میتونی یه سبک روایی جذابو عرضه کنی.
مشکل از اونجایی شروع میشه که با کرکترا و محیط بازی ارتباط برقرار نکنی. پرسونا 3 هم صبر زیادی میخواد تا پلات به اون قسمت برسه. وقتی هم که برسه، به صبری که کردی پاداش خوبی میده. اندینگش هنوزم جزو بهتریناس، به خصوص برای سازنده های ژاپنی که
حاضر نیستن یه کرکترو بکشن و پاش واستن.

خلاصه این چیزی که اشاره کردین، لااقل به نظر من، بحث سلیقه نیست. بلکه مشکل غیرقابل انکار بازیه که خوشبختانه تو پرسونا های بعدی کمتر شاهدش بودیم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes​

فردا منتشر میشه ، نمراتش تقریبا اومده.
بیشترین نقدش با 25 نقد روی PC فعلا شده 78 :(

=============
وضعیت زیرنویس و ترجمه رو ببینین:
LHrN22Q.jpg

=================
به عنوان ادامه معنوی خیلی دلم رو صابون زده بودم ولی مثل اینکه برای پر کردن جای خالیش باید به همون ریمسترهای Suikoden که داره میاد دل خوش کنیم.
البته خیلی دوست دارم نسخه کرکی یا سوییچ/یوزو رو بازی کنم و ببینم نظر خودم در مورد بازی چیه ولی فکر نکنم اصلا بتونم فرصت کنم.

Amir_shuu

عضو جدید
Feb 8, 2024
1
پوزش بابت در آوردن زیر خاکی (چون گذرم از این سمت گذشت و چشمم به نکاتی که گفتین خورد و به نظرم کاملا درسته).
پی 3 متاسفانه مشکل پیسینگ خیلی بدی داره.خیلی از سوشال لینکای مهمش در 1/4 نهایی بازی تازه آنلاک میشن و اکثر اتفاقای مهم داستان هم اون موقع رخ میده که به نظرم حرکت عجیبی بود. چون وسطای بازی (نه 5 ساعت اول) عجیب طاقت فرساس.

ولی نکته اصلی بازیایی مثل پرسونا 3، لزوما گرایند و دیالوگ خوانیش نیست که کلا سری پرسونا از این لحاظ جلوی خیلی از بازیای هم سبکش بسیار سبکه. کلا نقش آفرینی ژاپنی، ارتباط تنگاتنگی با ویژوال ناولای ژاپنی داره؛ چون کم خرج تر میتونی یه سبک روایی جذابو عرضه کنی.
مشکل از اونجایی شروع میشه که با کرکترا و محیط بازی ارتباط برقرار نکنی. پرسونا 3 هم صبر زیادی میخواد تا پلات به اون قسمت برسه. وقتی هم که برسه، به صبری که کردی پاداش خوبی میده. اندینگش هنوزم جزو بهتریناس، به خصوص برای سازنده های ژاپنی که
حاضر نیستن یه کرکترو بکشن و پاش واستن.

خلاصه این چیزی که اشاره کردین، لااقل به نظر من، بحث سلیقه نیست. بلکه مشکل غیرقابل انکار بازیه که خوشبختانه تو پرسونا های بعدی کمتر شاهدش بودیم.
از نظر بنده که بستگی داره کدوم نسخه رو بازی کرده باشن. چون ریلود بالانس‌تر شده و این مشکلات رو نداره و چه بسا بازی رو سریع‌تر هم می‌شه تموم کرد.
بازی دیگه به هیچ وجه گرایندی نبود و کلی گزینه برای سریع پیش بردن وجود داشت.

• Like
Reactions: bigboss12

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر