طرفداران ژانر JRPG

اتفاقاً تازه آرک Liberl رو تموم کردم برای همین حیفم اومد دیگه بپرم رو آخرین آرک، اینطوری که گفتی بیشتر هایپ شدم سریع دوتا آرک مونده رو تموم کنم و برسم به آرک آخر\m/
پس قراره کلی عشق کنی.
خودش یه پروژست ولی واقعا ارزشش رو داره.
خودشحالم یکی دیگه هم به جمع طرفدارهای سری اضافه شد :x

• Like
Reactions: Amir_shuu
پس قراره کلی عشق کنی.
خودش یه پروژست ولی واقعا ارزشش رو داره.
خودشحالم یکی دیگه هم به جمع طرفدارهای سری اضافه شد :x

آقا اگر‌ حوصلت کشید در حد یک پاراگراف یک توضیحی بده که منم رستگار بشم از اینجا شروع کنم...

پ.ن: بازی یونیکورن اورورلد رو رفتم خیلی خوشم اومد بازی به یاد موندنی نیست اما واقعا خوب بود دوست داشتین بچه ها امتحان کنین میرزه.

• Like
Reactions: m.d.makan
آقا اگر‌ حوصلت کشید در حد یک پاراگراف یک توضیحی بده که منم رستگار بشم از اینجا شروع کنم...

پ.ن: بازی یونیکورن اورورلد رو رفتم خیلی خوشم اومد بازی به یاد موندنی نیست اما واقعا خوب بود دوست داشتین بچه ها امتحان کنین میرزه.
چشم حتما.

• Like
Reactions: Dark_Souls
من گفتم این بار یک فرصت دیگه به نسخه جدید هیرو یعنی همین دیبریک بدم یک ۱۰ ساعتی هم بازی کردم قبلا کلد استیل و اسکای رو‌ هم یک چند ساعتی بازی کردم در مجموع به این نتیجه رسیدم این مجموعه از حوصله من خارج هست و زمین تا آسمون با عناوین دیگه rpg متفاوت هست! در کنار پیسینگ بسیار بسیار کند و خسته کننده این بازی انگار ساید میشن فقط داره داستان از اول یک کویست فرعی و خسته کننده هست! حرف های طولانی و بی مورد! در مقابل وقتی میذارم کناره سری فینال یا زینو یا یاکوزا به صورت جد در داستان سرایی و پیسینگ عقب هست حتی اگر نسخه های قبل مثلا یاکوزا یا زینو رو بازی نکرده باشی! شاید اگر بین ۱۵ تا ۲۰ سالم بود و همون بیکاری رو داشتم برام جذاب بود (اون زمان با خیلی از بازی ها و در کودکی با همه بازی ها حال می کردم) اما الان واقعا این همه حرف بی معنا و این داستان بی معنا و پیسینگ کند غیر قابل تحمل هست (شاید بگین این بازی داستان خیلی قوی ای داره یا باید بری جلوتر ولی واقعا هم اینطوری ندیدم هم وقتش رو ندارم هر بازی رو ۲۰ ساعت تلف کنم تا تازه برسه جای خوبش عین پرسونا ۳ که حال نکردم و با پرسونا ۵ خیلی حال کردم 😁)

• Like
Reactions: ce7en44
من گفتم این بار یک فرصت دیگه به نسخه جدید هیرو یعنی همین دیبریک بدم یک ۱۰ ساعتی هم بازی کردم قبلا کلد استیل و اسکای رو‌ هم یک چند ساعتی بازی کردم در مجموع به این نتیجه رسیدم این مجموعه از حوصله من خارج هست و زمین تا آسمون با عناوین دیگه rpg متفاوت هست! در کنار پیسینگ بسیار بسیار کند و خسته کننده این بازی انگار ساید میشن فقط داره داستان از اول یک کویست فرعی و خسته کننده هست! حرف های طولانی و بی مورد! در مقابل وقتی میذارم کناره سری فینال یا زینو یا یاکوزا به صورت جد در داستان سرایی و پیسینگ عقب هست حتی اگر نسخه های قبل مثلا یاکوزا یا زینو رو بازی نکرده باشی! شاید اگر بین ۱۵ تا ۲۰ سالم بود و همون بیکاری رو داشتم برام جذاب بود (اون زمان با خیلی از بازی ها و در کودکی با همه بازی ها حال می کردم) اما الان واقعا این همه حرف بی معنا و این داستان بی معنا و پیسینگ کند غیر قابل تحمل هست (شاید بگین این بازی داستان خیلی قوی ای داره یا باید بری جلوتر ولی واقعا هم اینطوری ندیدم هم وقتش رو ندارم هر بازی رو ۲۰ ساعت تلف کنم تا تازه برسه جای خوبش عین پرسونا ۳ که حال نکردم و با پرسونا ۵ خیلی حال کردم 😁)
فکر کنم هیچ کس مثل تو تا این حد پشت کار نداشت که از بازیی که خوشش نیومده و نتونسته ارتباط بگیره رو سعی کنه بارها نسخه های مختلفش رو بازی کنه تا بالاخره معجزه بشه و ازش خوشش بیاد :D

حقیقتش اینه که اصلا عذاب وجدان نداشته باش که چرا پس من از بازی خوشم نیومده ؟
همه بازیها رو که ما نمیتونیم بازی کنیم یا از اونها خوشمون بیاد.
خیلی های دیگه مثل خودت هستن حتی تو همین تاپیک ولی نمیان بگن که ما از این بازی اصلا خوشمون نمیاد.

من به عنوان فن سری بهت میگم که اصلا عذاب وجدان نداشته باش چون ایراداتی که میگیری کاملا درسته.
این مجموعه بازی نیاز به حوصله خوب داره چون گاها مقدمه بازی دقیقا اندازه یک بازی 30 ساعته زمان میخواد که فقط با شخصیتها آشنا بشی.
روند کندی داره که همه نمیتونن باهاش کنار بیان.

این مجموعه از بازی برای تو نیست و من قول میدم هروقت هر جا خواستی از بازی بد بگی خودم بیام شهادت بدم که من میدونم ایشون چند نسخه از این بازیها رو چندساعتی بازی کرده و همینطوری نظر نمیده ، خوبه؟:D
======================

در مورد خود Daybreak قبلا گفتم این شروع آرک جدیده و دوباره با پایه ریزی و دنیاسازی برای 3گانه جدید داره داستان رو شروع میکنه.
روند قطعا دوباره خیلی کنده.
اگه Sky First رو یادت بیاد دقیقا همینطور بود ، به اونجاها که نرسیدی ولی بازی دقیقا از چپتر 3 (از 5تا) به بعد تازه شروع میشه.
اینجا هم همینطوره.

اگه میخوای بدونی نسخه های با پیس بالا تو این سری کدوم هستن همیشه نسخه سوم آرک مثل 3rd یا CS3 اوج سرعت و پیسینگ رو دارن چون تا اونجا همه چی گفته شده و با شخصیتها و سابقشون و کلی مقدمه چینی دیگه آشنا شدی.
از اونجا به بعد همه چی سریع اتفاق میفته.
همینطور Reverie یا Azure و یا Zero که سرعت خیلی خوبی داره.
به نظر خودم که Reverie از لحاظ پیسینگ و ضرباهنگ شاید از همه سرعتی تر باشه.

====================
من اگه یه توصیه بتونم بهت بکنم اینکه دفعه بعد اگه که دلت خواست مجموعه رو استارت بزنی این کار رو نکن و بزار برای چند سال بعد.
شاید اونموقع بهتر بتونی باهاش ارتباط بگیری.
من کل تجربه jrpg بازی کردنم برمیگرده به بعد از 30 سالگیم ، تا قبلش حتی فف یا پرسوناها رو هم بازی نکرده بودم چه برسه به سبکهای خاصتری مثل این.
الان دیدم که اولین نسخه از trails رو تو 2019 و 33 سالگیم بازی کردم.

خلاصه اینکه شاید الان وقتش نیست و اصلا اجباری نیست که حتما بازی کنی.
nتا بازی خوب دیگه تو این سبک داریم ، از هرکدوم که خوشت اومد لذت ببر.

چند روز پیش اکانت توییتر اسکوئر انیکس پستی رو قرار میده درمورد final fantasy hot takes زیر اون پست Alex Moukala آهنگسازی که توی یتویوب معروف هم هست و به ost های

FF هم ریکشن نشون میده مینوسه : " قبل از ریمیک کردن فاینال فانتزی های دیگه ، فاینال فانتزی 13 به ریمستر احتیاج داره " اکانت اسکوئر هم در جوابش مینوسه :" دلیلی داره به جای

ریمیک ، ریمستر بشه ؟ " خیلی ها فکر میکنن یه ریمستر یا ریمیک از ff13 در راهه

Square Enix Has Got Fans Talking About a Final Fantasy 13 Remake, Not a Remaster

چند ماه پیش هم یه سری صحبت ها در مورد ریمیک 13 می شد و این دومین باری هست که داره مطرح میشه اینکه اکانت توییتر tease کرده خیلی محکم به نظر نمیرسه ولی اگه جدی

باشه برای من بهترین خبر ممکنه و اتوماتیک این نسل برام به بهترین نسل تبدیل میشه حتا فکر کردن بهش هم هیجان انگیزه البته من به ریمستر هم راضیم

آخرین ویرایش:
چند روز پیش اکانت توییتر اسکوئر انیکس پستی رو قرار میده درمورد final fantasy hot takes زیر اون پست Alex Moukala آهنگسازی که توی یتویوب معروف هم هست و به ost های

FF هم ریکشن نشون میده مینوسه : " قبل از ریمیک کردن فاینال فانتزی های دیگه ، فاینال فانتزی 13 به ریمستر احتیاج داره " اکانت اسکوئر هم در جوابش مینوسه :" دلیلی داره به جای

Square Enix Has Got Fans Talking About a Final Fantasy 13 Remake, Not a Remaster

چند ماه پیش هم یه سری صحبت ها در مورد ریمیک 13 می شد و این دومین باری هست که داره مطرح میشه اینکه اکانت توییتر tease کرده خیلی محکم به نظر نمیرسه ولی اگه جدی

باشه برای من بهترین خبر ممکنه و اتوماتیک این نسل برام به بهترین نسل تبدیل میشه حتا فکر کردن بهش هم هیجان انگیزه البته من به ریمستر هم راضیم
درست باشه من کل سایتو شیرینی میدم :x

خداییش تنها عنوانی که مونده ریمسترش تایید بشه همین 13هه.
مابقی یا در شرف انتشارن یا تایید ضمنی شدن و فقط همین سه گانه مونده بود.
نسخه های اخیر رو که ببینیم (مخصوصا 15 و 16) سگ این شرف داره به اونها.

تا وقتی خبری از ریمیک 8 نباشه تازه بعدش 12 و حتی 6 بهتره ریمیک 13 همون شایعه باشه به نظر خودم 15 با تمام ایراداش بهتر از 13 بود حداقل کارکتر های بهتری داشت برای من 13 بدترین نسخه ff هست مخصوصا از اون پسره اسنو چقدر بدم میومد

نسخه های اخیر رو که ببینیم (مخصوصا 15 و 16) سگ این شرف داره به اونها.

به نظر من توی چندسال اخیر فعلن تنها تیمی که تونسته ff قابل دفاع و خوبی عرضه کنه creative business 1 ( سازنده سری 13 و 7 ریمیک ) . نه ۱۵ نه ۱۶ اصلن اون چیزی نبودن که باید میبودن .۱۵ که خیلی بد بود ۱۶ هم در بهترین حالت meh بود . حالا باید دید شماره بعدی چی میشه

اصولا اگه قرار باشه ریمیک کنن، یا با سیستم ۷ ریمیک می کنن (که برای ۱۳ قاعدتا نمیشه به خاطر روند داستان) یا همون بازی اصلی را ریمیک می کنن.
در هر دو حالت ایرادهایی که فن های FF گرفتن را میدونن و صد در صد برای رفعشون تلاش می کنن.

پ.ن: رویاست، اما اون سیستم تایم لاین 13-2 به صورت گسترده تر، چیز فوق العاده عجیب و جذابیه به نظرم :x

تا وقتی خبری از ریمیک 8 نباشه تازه بعدش 12 و حتی 6 بهتره ریمیک 13 همون شایعه باشه به نظر خودم 15 با تمام ایراداش بهتر از 13 بود حداقل کارکتر های بهتری داشت برای من 13 بدترین نسخه ff هست مخصوصا از اون پسره اسنو چقدر بدم میومد
خب 12 که ریمستر شد.
9 هم که خبرش هست و حتما دارن روش کار میکنن.
ولی 13 اگه ریمیک بشه و ایرادهایی که میگیری در این حین برطرف بشن باز هم برات ضعیف ترین تو مجموعست؟

منم قبول دارم که قطعا 8 گزینه بزرگ بعدی اسکوئر برای ریمیکه ولی پروژه خیلی بزرگیه که باید بزارن بعد از تموم شدن ریمیک 7 با تمرکز کامل و بودجه خیلی خوبی برن سمتش.
کار تیمهای دیگه نیست.
برای همین فکر نکنم به این زودیها و همزمان با 7 خبری ازش بشنویم.
اگه بگیم اپیزود سوم 28-2027 بیاد احتمالا ایشون باید بره برای 2030.
اصولا اگه قرار باشه ریمیک کنن، یا با سیستم ۷ ریمیک می کنن (که برای ۱۳ قاعدتا نمیشه به خاطر روند داستان) یا همون بازی اصلی را ریمیک می کنن.
در هر دو حالت ایرادهایی که فن های FF گرفتن را میدونن و صد در صد برای رفعشون تلاش می کنن.

پ.ن: رویاست، اما اون سیستم تایم لاین 13-2 به صورت گسترده تر، چیز فوق العاده عجیب و جذابیه به نظرم :x
من غیر از نسخه هفتم که چندباری بازی کردمش تنها بازی که تو مجموعه دوباره بازی کردمش همین سه گانه بود.
این روند خطی طور و جمع و جورترش خیلی خیلی حس خوبی بهم میداد و برام راحت بود دوباره بازی کردنش.
من زیر 10 ساله که اولین بازی jrpg عمرم رو بازی کردم و خب 13 رو هم تو زمان خودش بازی نکردم و بعد اینکه نسخه استیم منتشر شد رفتم سمتش.

شاید اینکه تو زمان خودش اون حجم از تنفری که نسبت به بازی وجود داشت رو تو جمع طرفدارها نبودم و نتونستم درک کنم تاثیر داشته باشه.
اگه کلاسیکها رو بزاریم کنار برای من اینطوریه که اگه بگن تو مجموعه فف کدومها رو بیشتر میپسندی من قطعا این سه گانه رو بین سه تای برتر میدونم.

آخرین ویرایش:
خب 12 که ریمستر شد.
9 هم که خبرش هست و حتما دارن روش کار میکنن.
ولی 13 اگه ریمیک بشه و ایرادهایی که میگیری در این حین برطرف بشن باز هم برات ضعیف ترین تو مجموعست؟

منم قبول دارم که قطعا 8 گزینه بزرگ بعدی اسکوئر برای ریمیکه ولی پروژه خیلی بزرگیه که باید بزارن بعد از تموم شدن ریمیک 7 با تمرکز کامل و بودجه خیلی خوبی برن سمتش.
کار تیمهای دیگه نیست.
برای همین فکر نکنم به این زودیها و همزمان با 7 خبری ازش بشنویم.
اگه بگیم اپیزود سوم 28-2027 بیاد احتمالا ایشون باید بره برای 2030.

من غیر از نسخه هفتم که چندباری بازی کردمش تنها بازی که تو مجموعه دوباره بازی کردمش همین سه گانه بود.
این روند خطی طور و جمع و جورترش خیلی خیلی حس خوبی بهم میداد و برام راحت بود دوباره بازی کردنش.
من زیر 10 ساله که اولین بازی jrpg عمرم رو بازی کردم و خب 13 رو هم تو زمان خودش بازی نکردم و بعد اینکه نسخه استیم منتشر شد رفتم سمتش.

شاید اینکه تو زمان خودش اون حجم از تنفری که نسبت به بازی وجود داشت رو تو جمع طرفدارها نبودم و نتونستم درک کنم تاثیر داشته باشه.
اگه کلاسیکها رو بزاریم کنار برای من اینطوریه که اگه بگن تو مجموعه فف کدومها رو بیشتر میپسندی من قطعا این سه گانه رو بین سه تای برتر میدونم.
اینجا ما یه چند بار خون و خون ریزی داشتیم تو تاپیکا.

یعنی در این حد که یه سری کاربرا هنوز سایه خود منو با تیر میزنن بعد این همه وقت :دی

۱۳ بیشتر از اینکه بازی بدی باشه، هایپ خیلی سنگینی پشتش بود. خود ۱۲ خیلی ها را راضی نکرده بود و اسکوئر با معرفی پروژه FNC که بعد کلا کن فیکن شد و ۵ تا بازی ازش در اومد، خیلی هایپ سنگینی به راه انداخت.
بعد که ۱۳ اومد یه سری ایرادهای واضح و مشخص داشت که خورد تو ذوق اکثریت.
تو همین تاپیک ای بازی تو فروم خودمونم معلومه کاملا.

و الا به خودی خود ۱۳ بازی خوبی بود و حتی ۱۳-۲ هم که هایپ خاصی پشتش نبود اصلا، رو کنسولها بالای ۴ میلیون نسخه فروخت.

اما کلا تو بازیسنتر اسم ۱۳ را بیاری و چیزی غیر فحش بدی، کم از کفر نگفتی :دی

پ.ن: همین اتفاق سر ۱۵ هم که اول ورسوس ۱۳ بود افتاد. خود من بعد ۷-۸ ماه هایپ تو تاپیک بازی، وقتی داستان بازی لیک شد واقعا اعصابم خرد بود. تو نقدی هم که برای سایت نوشتم به زور ۷ دادم.

جریانش هم خیلی طولانیه. اینا سر ساخت ۱۵ برداشتن محتویات ورسوس را ریپ کردن، یه سری چیزای جالب مثل بلاد مون بهش اضافه کردن و خواستن ساخت بازیو ببرن جلو.
منتهی دیدن به ددلاین اسکوئر نمیرسن، باز برداشتن نه تنها اون محتویات جالبی که خواسته بودن اضافه کنند را حذف کردن, بلکه یکم از محتویاتی که باز با ورسوس مشترک بود و حتی نمایش داده بودن را هم حذف کردن (مثلاً ماموریت توی تنبرای خیلی خیلی جذاب تر و بهتر بوده) و عملا یه اسکلت از اون طرح اولیه عرضه شد.
اوضاع به قدری بد بود که با وجود دی ال سی ها و فیلم و انیمه، کلا مجموعه محتویات ۱۵، اون انسجام لازم را نداره و یه جورایی حالت وصله پینه طور داره محتویاتش.

اما همه اینا واقعا برای بلوغ سری FF لازم بوده به نظرم. نتیجه همه اینا اینه که ریمیک های ۷ الان گیمپلی واقعا لذت بخشی دارن و خب دومی آنقدر خوب بود که بعد این همه سال متای بالای ۹۰ دیدیم تو سری

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or