طرفداران ژانر JRPG

حدود 8 7 ساعت Visions of Mana بازی کردم و واقعا خیلی بهتر از چیزی بوده که انتظار داشتم. مخصوصا از نظر بصری و تنوع محیط‌ها با یکی از زیباترین JRPGهای اخیر طرفیم. رنگ‌بندی‌ها و طراحی هنری محیط‌ها تا اینجا بسیار خفن بوده.
از نظر گیم‌پلی هم اوایل ممکنه بیش از حد ساده به نظر برسه ولی هر چقدر پیشروی میکنی مدام قابلیت‌های جدید به دست میاری...سیستم کلاس‌ها هم عالیه، خیلی راحت میشه کلاس شخصیت‌ها رو عوض کرد که باهاش کلا ظاهر شخصیت‌ها تغییر پیدا میکنه و سلاح و تکنیک‌های جدید به دست میاد. البته من هنوز اوایل بازیم و به نظر میاد کلا روی شخصی‌سازی کرکترها خیلی کار کردن. مبارزات هم بعد از چند ساعت اول، چالش بیشتری پیدا کرده و هیجان‌انگیزتر شده.
محیط‌ها بزرگن ولی غیر از نماهای خفن تا الان چیز زیادی واسه پیدا کردن نداشتن...صرفا آیتم‌های مختلف و اتاق‌های چلنج. ولی کلا ساختار محیط‌ها و گشت و گذار سرگرم‌کنندست. بعد از اینکه قابلیت سوار شدن رو آنلاک میکنید گشتن تو محیط بهتر هم میشه. روند اصلی داستان تا اینجا خوب بوده...با اینکه از شخصیت اصلی زیاد خوشم نمیاد ولی تا الان چندتا شخصیت باحال به پارتی اضافه شدن که خیلی جذاب‌تر کردن بازیو.
حالا بعدا که بیشتر بازی کردم گزارش کامل‌تر میدم ولی به نظرم اصلا بازیو نادیده نگیرید و بزارید تو لیستتون. شخصا اصلا فکر نمیکردم انقدر از بازی خوشم بیاد. ولی متاسفانه مثل اینکه بازی مظلوم واقع شده و جایی ندیدم زیاد در موردش صحبت بشه. نمیدونم به خاطر زمان عرضه بدش هست یا اینکه مارکتینگ درست حسابی نداشته. یه خبرهایی هم اومده که استدیوش رو دارن تعطیل میکنن! لعنتیا بزارید دو روز از عرضه بازی بگذره بعد!
چندتا اسکرین شات از محیط‌ها هم ببینید:

Visions of Mana_20240901023257.jpgVisions of Mana_20240829152900.jpgVisions of Mana_20240902032510.jpgVisions of Mana_20240902034328.jpgVisions of Mana_20240902035925.jpgVisions of Mana_20240901024830.jpg

حدود 8 7 ساعت Visions of Mana بازی کردم و واقعا خیلی بهتر از چیزی بوده که انتظار داشتم. مخصوصا از نظر بصری و تنوع محیط‌ها با یکی از زیباترین JRPGهای اخیر طرفیم. رنگ‌بندی‌ها و طراحی هنری محیط‌ها تا اینجا بسیار خفن بوده.
از نظر گیم‌پلی هم اوایل ممکنه بیش از حد ساده به نظر برسه ولی هر چقدر پیشروی میکنی مدام قابلیت‌های جدید به دست میاری...سیستم کلاس‌ها هم عالیه، خیلی راحت میشه کلاس شخصیت‌ها رو عوض کرد که باهاش کلا ظاهر شخصیت‌ها تغییر پیدا میکنه و سلاح و تکنیک‌های جدید به دست میاد. البته من هنوز اوایل بازیم و به نظر میاد کلا روی شخصی‌سازی کرکترها خیلی کار کردن. مبارزات هم بعد از چند ساعت اول، چالش بیشتری پیدا کرده و هیجان‌انگیزتر شده.
محیط‌ها بزرگن ولی غیر از نماهای خفن تا الان چیز زیادی واسه پیدا کردن نداشتن...صرفا آیتم‌های مختلف و اتاق‌های چلنج. ولی کلا ساختار محیط‌ها و گشت و گذار سرگرم‌کنندست. بعد از اینکه قابلیت سوار شدن رو آنلاک میکنید گشتن تو محیط بهتر هم میشه. روند اصلی داستان تا اینجا خوب بوده...با اینکه از شخصیت اصلی زیاد خوشم نمیاد ولی تا الان چندتا شخصیت باحال به پارتی اضافه شدن که خیلی جذاب‌تر کردن بازیو.
حالا بعدا که بیشتر بازی کردم گزارش کامل‌تر میدم ولی به نظرم اصلا بازیو نادیده نگیرید و بزارید تو لیستتون. شخصا اصلا فکر نمیکردم انقدر از بازی خوشم بیاد. ولی متاسفانه مثل اینکه بازی مظلوم واقع شده و جایی ندیدم زیاد در موردش صحبت بشه. نمیدونم به خاطر زمان عرضه بدش هست یا اینکه مارکتینگ درست حسابی نداشته. یه خبرهایی هم اومده که استدیوش رو دارن تعطیل میکنن! لعنتیا بزارید دو روز از عرضه بازی بگذره بعد!
چندتا اسکرین شات از محیط‌ها هم ببینید:

منم دارم بازیش میکنم و بازی رو با هر معیاری یه شکست تمام عیار میدونم. خیلی بده. یعنی نشده بود واقعا از یه بازی انقدر بدم بیاد.

چه حسابیه از بین اینهمه بازی JRPG ناب قدیمی دارن قطره چکونی ریمیک میکنن! ریمیک FF VII رو حساب نکنیم و Persona 3، اصلا ریمیک نمیکنن!
کمپین برای ریمیک اینها رو حتما امضا کنید حتی اگه برای چند سال پیش باشه! و از هشتگ زدن تو ایکس و... غافل نشید!
واقعا مسخره س بازی های غربی اصلا بازیه ریمیک نمیخواد ریمیک میکنن! یا همین کونامی برای پول سایلنت هیل و متال گیر ریمیک میکنه!
اینا یه بازی مثل Chrono Trigger رو هم میگن ریمیک دوبعدی! زکی!

خود سونیم عذر میخوام ر.یده در این زمینه! بابا بازیهای خودتو ریمیک کن مثل The Legend of Dragoon که اونهمه فروخت ریمسترش شاخ دراوردی، دست Square Enix و امثالشو بگیر چیه پول میدی بازی ووک کنکورد پولتو دور میریزی!
به خدا مایکروسافت بهتر ظاهر شده این چند وقته اتلوس رو کمک کرد ادین خیرش بده ریمیک Persona 3 رو دیدیم.

اصلا اعصابم دیگه خورد شده!

دوباره تو مملکت خودمونم هیچ کس دنبال زیرنویس این بازیها نیست سایتهایی که هستن اصلا گوش نمیدن و فارغ از دیالوگ داشتن نداشتن اصلا انجام نمیدن، کامیونیتیهای انیمه ای هم چند بار گفتم بابا جای دیجیتال ناول بزنید یه بازی iconic ژاپنی ترجمه کنید (کی اینا رو میخونه تو ایران کسیم بخونه مثل خودم ژاپنی نصفه نیمه هم بده چه برسه به انگلیسی) به خرجشون نرفت که نرفت!

آخرین ویرایش:
چه حسابیه از بین اینهمه بازی JRPG ناب قدیمی دارن قطره چکونی ریمیک میکنن! ریمیک FF VII رو حساب نکنیم و Persona 3، اصلا ریمیک نمیکنن!
کمپین برای ریمیک اینها رو حتما امضا کنید حتی اگه برای چند سال پیش باشه! و از هشتگ زدن تو ایکس و... غافل نشید!
واقعا مسخره س بازی های غربی اصلا بازیه ریمیک نمیخواد ریمیک میکنن! یا همین کونامی برای پول سایلنت هیل و متال گیر ریمیک میکنه!
اینا یه بازی مثل Chrono Trigger رو هم میگن ریمیک دوبعدی! زکی!

خود سونیم عذر میخوام ر.یده در این زمینه! بابا بازیهای خودتو ریمیک کن مثل The Legend of Dragoon که اونهمه فروخت ریمسترش شاخ دراوردی، دست Square Enix و امثالشو بگیر چیه پول میدی بازی ووک کنکورد پولتو دور میریزی!
به خدا مایکروسافت بهتر ظاهر شده این چند وقته اتلوس رو کمک کرد ادین خیرش بده ریمیک Persona 3 رو دیدیم.

اصلا اعصابم دیگه خورد شده!

دوباره تو مملکت خودمونم هیچ کس دنبال زیرنویس این بازیها نیست سایتهایی که هستن اصلا گوش نمیدن و فارغ از دیالوگ داشتن نداشتن اصلا انجام نمیدن، کامیونیتیهای انیمه ای هم چند بار گفتم بابا جای دیجیتال ناول بزنید یه بازی iconic ژاپنی ترجمه کنید (کی اینا رو میخونه تو ایران کسیم بخونه مثل خودم ژاپنی نصفه نیمه هم بده چه برسه به انگلیسی) به خرجشون نرفت که نرفت!

مگه بازی ویژوال ناول فارسی هم داریم !؟ اگر آره کی کجا چطور!

ریمیک RPGها حالا چه شرقی چه غربی، اونم سه بعدی بسیار بسیار زمان بر هست! حالا jrpg ها غیر دو سه فرنچایز خاص کم فروش هم هستند! این هزینه به سختی جبران میشه! از اون بدتر فرایند کار به شدت پیچیده میشه!
اصلا اینطوری نیست! مثل کپکام که RE2 رو ریمیک کرد، بقیه رو با پوسته همون تولید کنند! الان به عنوان مثال هر عنوان FFکلاسیک بخواد ریمیک بشه! عملا فقط داستان و کانسپت آرت دارن، همه چی باید از نو پری پروداکشن رو طی کنند! اصلا به ریمیک بازی های خطی قابل مقایسه نیستند RPG ها!!!
حتی نمیشه یک به یک گیمپلی FFVIIریمیک-ریبرث رو مثلا تو FF8پیاده سازی کرد! دوباره باید برای هر کاراکتر از نو شروع به کار کنند! یک سری ماموریت های فرعی باید باز طراحی بشه! روایت بازی به توجه به کامل سه بعدی شدن باز عوض میشه!

اتفاقا اسکوئر اصلا می خواست FFVIIR رو بده دست CC2 ولی از نتیجه کار راضی نبود کل پروژه رو انتقال داد به استدیو داخلی! حتی تیم اسانو برا اوکتاپس پروژه رو داد به استدیو خارجی و کمکی و اینا ناظر بودند! ولی تو پروژه سه بعدی JRPG واقعا باید استدیو هم تراز پیدا کنی که این به شدت سخته!

همین پیکسل ریمستر و ریمیک های 2d-hd فعلا مناسب تره(بماند ساخت بازی های با استایلی که تیم اسانو می سازه اصلا اصلا کوتاه نیست و اینا هم به نسبت خودشون زمان بر هستند!)

• Like
Reactions: ce7en44
دوستان میگم سری trails رو کسی بازی کرده ؟ میشه از cold steel شروع کرد ؟
100 درصد میتونی.
هر آرکی که میخوای شروع کنی رو از اولش که بری مشکلی نداری.
بعدا میتونی برگردی قبلیها رو هم بری.
خبر خوب اینه که آرک اول داره ریمیک میگیره (trails in the sky)
cold steel رو بازی کن و بیا جلو ، بعدا میتونی ریمیکها رو بازی کنی.

فقط قبل cold steel III باید برگردی قبلیها رو بازی کنی که شخصیتها و جزئیات رو بدونی.
چون برای اون نسخه مهمه.
هم باید آرک اول رو بازی کرده باشی و هم کراس بل (Zero و Ao no Kiseki)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or