شکایت از No Man’s Sky برای تبلیغات و وعده‌های دروغ!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
500x493_1458107229975568.png

شاید روزی که برای اولین بار ایده ساخت No Man’s Sky به فکر Gareth Bourn و دیگر اعضای استدیو Hello Games رسید فکر نمی‌کردند سرانجام آرزوهای بزرگشان نه در اعماق کهکشان‌ها، که در راه‌روهای دادگاه و گیر افتادن میان انبوهی از مخاطبین شاکی و شکایات متعددشان است!

پولیگان تایید کرده است به گفته ASA، سازمان کنترل کیفی تبلیغات وابسته به UK، به دلیل طرح شکایات متعدد علیه Hello Games و No Man’s Sky یک پرونده رسمی برای رسیدگی به این شکایات باز شده است!

"باید تایید کنم ما شکایات متعددی رو از این بازی و استدیو به علت تبلیغات دروغین داشتیم و مشتری‌ها از اینکه محصول خریده شده به هیچ عنوان شبیه به چیزی که تو تبلیغات وعده داده شده بود نیست ابراز نارضایتی شدیدی کردن. در نتیجه یه پرونده برای بررسی این ادعا باز شده و در دست تحقیق و تفحص قرار گرفته!"

به نظر می‌رسد عمده شکایات مخاطبین NMS نسبت به تصاویر و ویدئو‌های قرار گرفته شده در صفحه استیم بازی است، گویا طبق این اطلاعات مبارزات، موجودات، سیاره‌ها و ... توصیف شده‌ و به نمایش درآمده‌اند که هیچ کس نتوانسته اثری از آن‌ها را در بازی اصلی یافت کند! یا گرافیک بازی نهایی به هیچ عنوان در حد و اندازه‌های تبلیغات نیست و افت کیفی محسوس و ناامید کننده‌ای داشته است.

به نظر می‌رسد ASA از بابت این مساله علاوه‌بر Hello Games شرکت Steam را نیز مسوول دانسته و ممکن است بحران و جنجال NMS دامنگیر Valve نیز شود.

باید منتظر بود و دید سرانجام قائله No Man’s Sky و مجادله میان خریداران شاکی و HG به کجا خواهد انجامید.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
به نظرم در کل باید در این چنین مواردی حداقل پول اونهایی را که پیش خرید کردن پس بدن.تو مورد Alien هم سگا خودش برگردوند پول پیش خریدکننده ها رو وگرنه محکوم نشده بود.

ولی مابقی برعهده خود گیمیره که باید تحت تاثیر جو بازی نخره.
درسته سهیل ولی خب دیگه تا یه جایی میشه گفت گیمر نباید توی جو و هایپ قرار بگیره. وقتی سازنده میاد میگه بازیمون مولتی داره، میتونی کرکتر اصلی رو شخصی سازی‌ کنی، جنگای بزرگ فضایی نشون میده و... بعد هیچکدوم از اینا توی بازی نیستن، نمیشه تقصیر رو انداخت گردن گیمر چون سازنده رسما دروغ گفته و بازیکنا رو فریب داده. به نظرم در اینجور موارد باید یه گروه ناظری وجود داشته باشه که به این شکایات رسیدگی و در صورت لزوم سازنده رو جریمه و در وهله بعدی مجبور به برگردوندن پول مشتری‌ها کنه.
===
در مورد یوبی‌سافت به نظرم موضوع یکم فرق میکنه. یوبی تا الان بارها در مورد گرافیک بازی‌هاش دروغ گفته (همه هم این رو میدونیم) ولی ویژگی و قابلیت‌‌های که موقع معرفی نشون میده، تقریبا همیشه توی نسخه نهایی هم هستن و از این لحاظ نمیشه گفت مشتری رو فریب داده. به نظرم تنها موردی که شاید بشه در موردش خیلی از یوبی گله و شاید حتی بخاطر تبلیغات دروغین شکایت کرد، Rainbow Six Siege باشه چون واقعا تریلر معرفی با نسخه نهایی در حد یک نسل تفاوت گرافیکی دارن!

توصیه میکنم این ویدیو در مورد دانگرید‌های یوبی‌سافت رو حتما ببینید:
watch?v=xNter0oEYxc

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
یه همچین شکایتی هم باید از ubi soft مطرح کنن که با تبلیغات دروغ سر گیمرها کلاه میذاره...اون از R6S و The Division و ... امسال هم ghost recon شک نکنید مثل چیزی که نشون داد نمیشه
جالبه که همه بازی هاش جدیدا قبل از انتشار Beta دارن، ویدیو هایی هم که قبل از عرضه منتشر می کنه فرقی با بازی نداره! شما فقط اولین نمایش رو یادته و یا فقط اون رو می بینی مشکل از خودتونه!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
R6S دروغش چی بود دقیقا؟:confuse:

یک نمونه که میشه گفت گرافیک داغون و 2 نسل پیشش ؟ واقعا 2 نسل پیشی. r6s که واقعا بازی تو دیواری بود به عنوان کسی که تا لول 75 یا 80 فکر کنم رفتم و معمولا تو gold 4 و یا 5 بازی کردم راحت میتونم بگم بازی تو دیواره. بازی که نیست یه map ساختن باید با استفاده از باگ ها بازی رو پیش بری.:))
جالبه که همه بازی هاش جدیدا قبل از انتشار Beta دارن، ویدیو هایی هم که قبل از عرضه منتشر می کنه فرقی با بازی نداره! شما فقط اولین نمایش رو یادته و یا فقط اون رو می بینی مشکل از خودتونه!
نمیدونم چرا انقدر سعی در طرفداری یوبی سافت داری ولی واقعیت ها نشون میده که یوبی واقعا دروغ گو هست با دوستمون هم صحبت کردی برات یه عالمه video گزاشت و این که اکثریت افراد به جز فن های خود یوبی به این نتیجه رسیدن( این اکثریت تنها به بازی سنتر برنمیگرده) اتفاقی نیست عملکرد خو یوبی سافت بوده و خیلی وقته که یوبی سافت نشون داده از اون کمپانی که بود فاصله گرفته و این واقعیت عوض هم نمیشه چون چیزیه که به چشم دیده شده.

• Like
Reactions: MrElectricWizard

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
یک نمونه که میشه گفت گرافیک داغون و 2 نسل پیشش ؟ واقعا 2 نسل پیشی. r6s که واقعا بازی تو دیواری بود به عنوان کسی که تا لول 75 یا 80 فکر کنم رفتم و معمولا تو gold 4 و یا 5 بازی کردم راحت میتونم بگم بازی تو دیواره. بازی که نیست یه map ساختن باید با استفاده از باگ ها بازی رو پیش بری.:))

نمیدونم چرا انقدر سعی در طرفداری یوبی سافت داری ولی واقعیت ها نشون میده که یوبی واقعا دروغ گو هست با دوستمون هم صحبت کردی برات یه عالمه video گزاشت و این که اکثریت افراد به جز فن های خود یوبی به این نتیجه رسیدن( این اکثریت تنها به بازی سنتر برنمیگرده) اتفاقی نیست عملکرد خو یوبی سافت بوده و خیلی وقته که یوبی سافت نشون داده از اون کمپانی که بود فاصله گرفته و این واقعیت عوض هم نمیشه چون چیزیه که به چشم دیده شده.
اینکه شما کمر به هیت بستین ربط به فن بودن من نداره!
شما در مورد Watch Dogs میگی که گرافیک افت داشت، می گم شما 100% صحیح می گی!
در مورد Division و Siege میگی افت داشت، بازم می گم صحیح ، اما آیا نمایش های قبل از عرضه بازی با خود بازی تفاوت داشتن؟ آیا بتا و آلفا در اختیار عموم قرار نداد که همه بدونن با چی طرف هستن؟! الان اینارو شما انکار میکنی؟! همین الان در مورد GR، آیا نمایش گیم پلی امسال رو ندیدین؟ خوب می خوام بدونم وقتی داره نشون میده بازی وضعش این هست چرا باید مقایسه بشه با NMS که تا آخرین لحظه هرچی سوال پرسیده شد رو یا جواب ندادن یا دروغ گفتن؟!

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
در مورد Division و Siege میگی افت داشت، بازم می گم صحیح ، اما آیا نمایش های قبل از عرضه بازی با خود بازی تفاوت داشتن؟ آیا بتا و آلفا در اختیار عموم قرار نداد که همه بدونن با چی طرف هستن؟! الان اینارو شما انکار میکنی؟! همین الان در مورد GR، آیا نمایش گیم پلی امسال رو ندیدین؟ خوب می خوام بدونم وقتی داره نشون میده بازی وضعش این هست چرا باید مقایسه بشه با NMS که تا آخرین لحظه هرچی سوال پرسیده شد رو یا جواب ندادن یا دروغ گفتن؟!
بحث الکی نکن، فایده نداره
مهم اینه که یوبی داره با قدرت ادامه میده، هر کی هم از بازیهاش لذت میبره مثل من و شما میخره و حالشو می بره هر کی هم نه، نمی خره و میاد اینجا الکی انگشت اتهام میگیره سمتش ولی خب مهم نیست، اثری رو یوبی نداره که :D

• Like
Reactions: THE BEST BOY

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بحث الکی نکن، فایده نداره
مهم اینه که یوبی داره با قدرت ادامه میده، هر کی هم از بازیهاش لذت میبره مثل من و شما میخره و حالشو می بره هر کی هم نه، نمی خره و میاد اینجا الکی انگشت اتهام میگیره سمتش ولی خب مهم نیست، اثری رو یوبی نداره که :D
اگه فکر کردی تبدیل شدن به یکی از منفور ترین شرکت های بازی سازی روشون هیچ تاثیری نداره خیلی در اشتباهی. همه هم یه روز صبح از خواب بیدار نشدن همین جوری واسه خنده تصمیم بگیرن از این شرکت بدشون بیاد و بهشون شکاک باشن. الان هم اثر داشته که اومدن مثلا گفتن AC رو می خوان تاخیر بزنن و بیشتر روش کار کنن. فروش بسیار پایین آخرین AC واسشون مهم بوده و تاثیر داشته (تقریبا 1/3 درآمدشون از PC هست).
کلا خیلی جالبه، خود مدیران Ubisoft چند وقت یه بار میان بیانیه می دن که ما تو فلان چیز خوب عمل نکردیم و باید بهتر کار کنیم و اعتماد مشتری ها رو بدست بیاریم، تو بعضی موارد هم خیلی روراست عذرخواهی کردن و اینا، اون وقت شماها می گید نخیر خیلی هم خوبه بهترین هست هر کسی هم حرف می زنه بیخودی می زنه همه چیز عالیه. صاحب مال می گه جنس من مشکل داره فن های عزیز می گن خیر!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
اگه فکر کردی تبدیل شدن به یکی از منفور ترین شرکت های بازی سازی روشون هیچ تاثیری نداره خیلی در اشتباهی. همه هم یه روز صبح از خواب بیدار نشدن همین جوری واسه خنده تصمیم بگیرن از این شرکت بدشون بیاد و بهشون شکاک باشن. الان هم اثر داشته که اومدن مثلا گفتن AC رو می خوان تاخیر بزنن و بیشتر روش کار کنن. فروش بسیار پایین آخرین AC واسشون مهم بوده و تاثیر داشته (تقریبا 1/3 درآمدشون از PC هست).
کلا خیلی جالبه، خود مدیران Ubisoft چند وقت یه بار میان بیانیه می دن که ما تو فلان چیز خوب عمل نکردیم و باید بهتر کار کنیم و اعتماد مشتری ها رو بدست بیاریم، تو بعضی موارد هم خیلی روراست عذرخواهی کردن و اینا، اون وقت شماها می گید نخیر خیلی هم خوبه بهترین هست هر کسی هم حرف می زنه بیخودی می زنه همه چیز عالیه. صاحب مال می گه جنس من مشکل داره فن های عزیز می گن خیر!
صاحب مال گفته جنس من مشکل داره، داره بهبود میده شرایط رو و سعی میکنه اعتماد ملت رو دوباره جلب کنه ، اون وقت یکی مثل تو همونم قبول نداری!!! یوبی دیگه برای تو که کاری نمیتونه بکنه که! :[

وقتی قبول نداری بازی غیر از نمایش معرفی، هزارتا نمایش دیگه هم داشته، آلفا و بتا داشته! تو نمایشگاه ها قابل بازی بوده، دیگه یوبی چیکار کنه؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
والا من کمر یه چیزی نبستم این همه گیمر ایرانی و خارجی هم والا تو هیت من نیستن اگه بودن دنیا رو میگرفتیم :D
ubisoft و hello games هر دو عوام فریب هستن و دروغ گو فرقشون اینه که ubisoft خیلی کار درسته ولی hello games نه تو این زمینه همین هم هست وضعیتشون الان این شده. دوست عزیز یعنی چی بعدا نشون میده راستو درستشو و میشه دید ؟ شما اصلا اجازه نداری برای یه محصولی بیای تو یه سال یه چیزی نشون بدی تو یه کنفرانسی بعد کنفرانس سال بعد بیای یه چیز نشون بدی بعدش بتونی بگی نگا کنین من اصلشو بعدا نشون دادم مشکل خودتونه. مارکتینگ سیاه خودش خیلی جاها جرم محسوب میشه این حرکتی که شما گفتی عوام فریبی هست. پس از این به بعد اگه یه بازی نشون دادن و 4 سال ساختش طول میکشید هر سال e3 بیان برا خودشون یه نمایش متفاوت داشته باشن بعد بگن نه ما نشون دادیم بازیمون چیه قضیه اینه که از اون نمایش اولیه تا هر چیز دیگه میتونه همون لحظه مصرف کننده رو ترقیب به خرید کنه میدونی با همین مارکتینگ سیاه چقدر پول از نسخه per-order به جیب میزنن ؟ حالا شما بگو یه ماه به عرضه beta بدن به چه دردی میخوره ؟ اگه این 2 تا دارن مقایسه میشن چون جفتشون دارن یه مسیر رو میرن فقط یکی اماتور بوده گند بالا اورده اون یکی خدای مارکتینگ سیاه هست.اونایی که قربانی این نوع از مارکتینگ میشن رو شما جواب میدی ؟ چون خود کمپانی که جوابگو نبوده پس واقعا جای دفاعی نداره. دقیقا یوبی با همین نوع مارکتینگ تبدیل به یکی از منفور ترین ها شده اگرم جایی اشتباه میکنم شما صحیح کن بحث کنیم.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
صاحب مال گفته جنس من مشکل داره، داره بهبود میده شرایط رو و سعی میکنه اعتماد ملت رو دوباره جلب کنه ، اون وقت یکی مثل تو همونم قبول نداری!!! یوبی دیگه برای تو که کاری نمیتونه بکنه که! :[

وقتی قبول نداری بازی غیر از نمایش معرفی، هزارتا نمایش دیگه هم داشته، آلفا و بتا داشته! تو نمایشگاه ها قابل بازی بوده، دیگه یوبی چیکار کنه؟
تا وقتی بازی نیاد ، من هم اعتماد ندارم خیلی هم بدبین هستم. آخه خوبه شما قبول داشتی تا الان همه بازی هاشون غلو شده بوده. یوبی یه کار خیلی ساده می تونه بکنه، بازیی که نشون من می ده با بازیی که دست من میاد یکی باشه، فکر نکنم از این کار ساده تری وجود داشته باشه! بازی میاد، اگر باز خالی بندی نکرده باشن، کسی دل درد نداره همین جوری رندوم گیر بده. همه چیز مثل قبل ها به خوبی و خوشی پیش میره.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
تا وقتی بازی نیاد ، من هم اعتماد ندارم خیلی هم بدبین هستم. آخه خوبه شما قبول داشتی تا الان همه بازی هاشون غلو شده بوده. یوبی یه کار خیلی ساده می تونه بکنه، بازیی که نشون من می ده با بازیی که دست من میاد یکی باشه، فکر نکنم از این کار ساده تری وجود داشته باشه! بازی میاد، اگر باز خالی بندی نکرده باشن، کسی دل درد نداره همین جوری رندوم گیر بده. همه چیز مثل قبل ها به خوبی و خوشی پیش میره.
خوب الان داره همین کار رو میکنه! وقتی قبول نداری یوبی برای تو هم کاری از دستش بر نمیاد! :[
رسما هم بتا و آلفا میده، میگه بشینید خودتون بازی کنید ببینید چیه!
سر همین قضایا، حتی AC:S رو دیگه تو کنفرانسشون (و نه حتی کنفرانس سونی) نشون ندادن! :[

---
در مورد پیش خرید هم ، سایت ها که همشون لغو پیشخرید رو دارن! حال نکردی با بقیه ی نمایش ها خیلی راحت میشه لغو کردش!
توی PSN هم که من خبر دارم...بازی ها از همون لحظه ی معرفی برای پیش خرید نمیان! ، وقتی هم میان ، بازی به غیر از نمایش معرفی ، نمایش های دیگه ای داشته!
وقتی خود خریدار میخواد بازی رو ثانیه ی اول پیش خرید کنه، و دیگه اصلا هم اخبار رو دنبال نمیکنه، سعی برای بازی کردن آلفا و بتا نمیکنه یا هیچ ویدیویی ازشون نمیبینه... اینجا خریدار هم مقصر هست!

نمیگم کار یوبی درست بوده ، اما خود خریدار هم نباید چشم بسته بازی بخره!

به هر حال، وقتی آرمین میاد برات توضیح میده شرایط فعلی رو و در جواب میگی" نمیدونم چرا انقدر سعی در طرفداری یوبی سافت داری ... " ، خوب باید چیکار کرد؟
تنها یه راه میمونه، اونم اینکه بازی نده شما خوشحال بشی!

THE BEST BOY

کاربر سایت
Aug 14, 2011
802
نام
امير
به نظرم مقايسه يوبي سافت با hello games اوج بي انصافيه. درسته گرافيگ نمايش اوليشون يه چيز تخيليه، ولي بازم موقع عرضه گرافيك بازي هاي يوبي سافت كاملا در سطح روزه. هر چند يونيتي، فار كراي 4 و پريمال هم دقيقا موقع انتشار هموني بودن كه تو تريلر اوليه ديديم.

بعدش اين ويديو قشنگ براي بمبارون كردن كل استديوي سازنده No Man’s Sky كافيه.:D خداييش كدوم بازي يوبي سافت در سطح اين كلاه برداري hello games ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر