سونی رسما از PlayStation 5 Pro رونمایی کرد

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

بنظر شما ps5 pro با قیمت 700 دلار یا 800 یورو ارزش خرید دارد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    224

Adam

عضو تحریریه
ps5proo.jpg

سونی به طور رسمی کنسول پلی استیشن 5 پرو را معرفی کرد. کنسول جدید در تاریخ 7 نوامبر با قیمت 700 دلار / 700 پوند / 800 یورو عرضه خواهد شد. البته جعبه کنسول شامل یک SSD دو ترابایتی، یک کنترلر بی سیم DualSense است، اما یک دیسک درایو باید جداگانه خریداری شود. به گفته سونی، PS5 Pro دارای طراحی منطبق با خانواده کلی محصولات PS5 است.

کنسول PS5 Pro در جریان لایو استریمی توسط معمار سیستمهای سونی، Mark Cerny رونمایی شد. PS5 Pro دارای یک GPU بزرگتر است که ردیابی پرتوهای پیشرفته (ray tracing) و ارتقاء مقیاس مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-driven upscaling) را برای عناوین موجود و جدید محیا می‌کند. طبق گفته سونی، PS5 Pro دارای پردازنده گرافیکی با 67 درصد واحدهای محاسباتی بیشتر نسبت به کنسول فعلی PS5 و 28 درصد حافظه سریعتر است. در مجموع، این امکان رندرینگ تا 45 درصد سریع‌تر را برای گیم‌پلی فراهم می‌کند و تجربه را بسیار روان‌تر می‌کند. ray tracing پیشرفته اجازه می‌دهد تا این تکنولوژی درون بازی با سرعت دوبرابر و گاهی سه برابر نسبت به کنسول PS5 اجرا شود. در آخر سونی PS5 Pro Resolution Super Spectral PlayStation را معرفی می‌کند، یک ارتقاء مبتنی بر هوش مصنوعی که از فناوری مبتنی بر یادگیری ماشینی برای ارائه وضوح تصویر واضح‌تر استفاده می‌کند.

به گفته سونی، از دیگر پیشرفت‌ها می‌توان به PS5 Pro Game Boost اشاره کرد که می‌تواند برای بیش از 8500 بازی PS4 قابل اجرا در PS5 Pro اعمال شود. این ویژگی ممکن است عملکرد بازی‌های PS4 و PS5 را تثبیت یا بهبود بخشد. کیفیت تصویر پیشرفته برای بازی‌های PS4 نیز برای بهبود وضوح در بازی‌های منتخب PS4 موجود است.

Hideaki Nishino، مدیر عامل کسب و کار سونی گفت: ما PS5 Pro را با در نظر گرفتن بازیکنان و سازندگان بازی عمیقاً درگیر توسعه دادیم، زیرا بسیاری از آنها خواستار کنسولی شده‌اند که گرافیک بالاتری با نرخ فریم بهتری در 60FPS داشته باشد. موفقیتهای ما با PS5 بدون میلیون‌ها بازیکنی که در طول سال‌ها از ما حمایت کرده‌اند و عشق خود به بازی را با ما به اشتراک گذاشته‌اند امکان‌پذیر نخواهد بود. بازیکنان هر کدام از گزینه‌های کنسول را انتخاب کنند، چه PS5 یا PS5 Pro، ما می‌خواهیم بهترین تجربه بازی را برای همه به ارمغان بیاوریم که متناسب با نیازهایشان باشد.

آخرین ویرایش:
اما اگه مایکرو از بازی بره بیرون من مطمئنم یه کمپانی دیگه از یه جای دیگه سر در میاره.
بازار همیشه خودش رو بالانس میکنه.

اگه هنوز ساخت کنسول سوددهی و توجیه داشته باشه مطمئنا سرمایه گذارها دست نمیزارن روی هم که فقط سونی حکمرانی کنه و تماشاش کنن.

خلاصه من مطمئنم این شرایط به مونوپولی سونی تو صنعت ساخت کنسول ختم نمیشه.
چون اونجا مطمئنا شروع افول کنسول گیمینگه و هیچکس اون رو نمیخواد.

این انلاین مجانی برا پی سی یه جورایی عذاب هم هست. همه بازیا پر چیترن. اوندفعه gta online رو پی سی بازی کردم از در و دیوار ماد میریخت رو سرور اصلی. ایپکس هم خیلی چیتر داشت
کانتر هم خو دیگه از هر پنج مچ ۳ تاش به چیتر میخوری

واسه ps5 pro فقط خود کنسول رو لحاظ می کنین بدون در نظر گرفتن هزینه های دیگه مثل استند ، دیسک درایو ، پلاس و حتی یه tv مناسب مثل c2 یا c3
اما وقتی به pc میرسه علاوه بر اسپیکر ، موس کیبورد و ... دانگل وایفای رو هم واسش در نظر می گیرین
_____
باید قبول کنید در هر حالت pc انتخاب بهتری هست و نمیشه این حقیقت رو خفه کنید
حالا شجره نامه بنویسین واسه خودتون و اتوبوسی لایک کنین
میلاد جان همچنان روی حرف خودت پافشاری میکنی که! کی گفته باید تی وی مناسب C2 بخری؟ مگه سیستم که ببندی مانیتور نمیخواد؟ الان یه مانیتور 27 اینچ رزولوشن 2K بخری 18 تومنه ولی یه تلویزیون 50 اینچ 4K میتونی 15 بخری!

در جواب ریپلای @Sobhan_23 باید بگم که اونی که PS5 رو روز اول عرضه تو ایران میخره 70 تومن و سیس عقاب میگیره اصلا تو این بحث ما نیست! اون پسر وزیره. الان با 26 میتونی PS5 بخری. کنسول پرو هم یه مدت بگذره قیمتش واقعی میشه. ولی اون سیستم 93 تومنی قراره ارزون تر بشه؟ یک عمره همه این قطعات تو بازار هست دیگه همونی که هست میمونه دیگه!

میلاد جان همچنان روی حرف خودت پافشاری میکنی که! کی گفته باید تی وی مناسب C2 بخری؟ مگه سیستم که ببندی مانیتور نمیخواد؟ الان یه مانیتور 27 اینچ رزولوشن 2K بخری 18 تومنه ولی یه تلویزیون 50 اینچ 4K میتونی 15 بخری!

در جواب ریپلای @Sobhan_23 باید بگم که اونی که PS5 رو روز اول عرضه تو ایران میخره 70 تومن و سیس عقاب میگیره اصلا تو این بحث ما نیست! اون پسر وزیره. الان با 26 میتونی PS5 بخری. کنسول پرو هم یه مدت بگذره قیمتش واقعی میشه. ولی اون سیستم 93 تومنی قراره ارزون تر بشه؟ یک عمره همه این قطعات تو بازار هست دیگه همونی که هست میمونه دیگه!
مهراد جان هم کنسول پلیرا هم pc پلیرا از قبل tv و مانیتور یا موس کیبورد دارن اصلا نباید اونارو در نظر گرفت
واسه pro هم خودت میدونی که اون تی وی 50 اینچی مناسب نیست و باید گزینه های حرفه ای تر واسش در نظر گرفت که از رفرش ریت 120 تا hdr 10 plus و vrr ...... داشته باشه
----
من نمیگم باید بین pc و ps5pro حتما باید pc انتخاب بشه بلکه تو این مورد و با قیمت گذاری که سونی انجام داده بدون دیسک درایو و پایه pc انتخاب بهتریه
حداقل پایه و دیسک درایو داشت قیمت 700 دلاریش قابل توجیه بود
---
سری 5000 انویدیا معرفی بشه و کارت های جدید amd بیاد باعث کاهش قیمت سری قبلی میشه که بازم بیشتر باعث میشه pc انتخاب بهتری باشه

راجع به wifi 7 واقعا نمیدونم چرا تو و رولی کلیک کردین روش؟ نمیدونم چرا توی ایران دنبال همچین چیزی هستین!سرعت اس اس دی هم گفتم تاثیری توی پی سی گیمینگ نداره.
ایران و خارجش به کنار، اونی که رو پی سی دسکتاپ گیمینگ دنبال وای فای میگرده معلومه اصل حرفش چیه. wifi به قدری تو گیم آنلاین منفوره که بعضی بازیا رسما علامت مخصوص برای wifi دارن که اگر کسی نخواست با پلیر wifi بازی کنه ببینه همونجا decline کنه بعد بعضیا اینجا wifi رو فیچر حساب میکنن واسه گیمینگ :))

مهراد جان هم کنسول پلیرا هم pc پلیرا از قبل tv و مانیتور یا موس کیبورد دارن اصلا نباید اونارو در نظر گرفت
واسه pro هم خودت میدونی که اون تی وی 50 اینچی مناسب نیست و باید گزینه های حرفه ای تر واسش در نظر گرفت که از رفرش ریت 120 تا hdr 10 plus و vrr ...... داشته باشه
----
من نمیگم باید بین pc و ps5pro حتما باید pc انتخاب بشه بلکه تو این مورد و با قیمت گذاری که سونی انجام داده بدون دیسک درایو و پایه pc انتخاب بهتریه
حداقل پایه و دیسک درایو داشت قیمت 700 دلاریش قابل توجیه بود
پس اینجوری باشه میگیم همه کسایی که میخوان کنسول بخرن یه مدل از قبل تو خونشون هست میرن اونو میفروشن یه مبلغی میزان روش PS5 Pro میخرن. به علاوه تلویزیون هم دارن میرن اونم میفروشن یه مدل خوب میخرن. لازم نیست حتما رفرش ریت 120 داشته باشه تلویزیون یا HDR 1000! تو میخوای 4K 60FPS بازی کنی پس جواب میده.

بازم میگم کنسول PS5 Pro تو ایران خیلی قیمتش باشه (ثابت شده و بدون حباب) 45-50 میلیون هست. حالا اگه با 50 میلیون میشه یک سیستم کامل شامل کیس و متعلقات + مانیتور + موس و کیبرد خرید که همه بازی های رو 4K 60FPS به ما خروجی بده. واقعا هر کی نخره دیوانه س! با این همه مزایا.

حالا چرا همین سه سال پیش این کنسول ps5 رو با همین قدرت عرضه نکردن...نکنه تکنولوژی هنوز پیشرفت نکرده بود:-" یا با هدف اینکه چند سال بعدش بتونن یه کنسول دیگه با پسوند پرو هم بندازن:-"
یه جورایی یاد سایپا و پرایدهاش می افتم :D

• Like
Reactions: Love Console
بحث سلیقه وسطه هرکی یکسری متر و معیار داره مثلاً من خودم تا سه چهار سال پیش عشق شوتر آنلاین داشتم PC بستم بموقعش کیف کردم ولی خیلیم اذیت شدم از نظر چیتر و...
بعد برگشتم به سمت کنسول همون چیزی که از بچگی جلوی تلویزیون لم دادم و همون بسکتبال همیشگیمو بازی کردم
یه زمانی دنبال سرعت تأخیر مانیتور و... بودم ولی به خودم اومدم دیدم غرق شدم و از بازی لذت نمیبرم
کلا اینکه دستت بازه تو PC خیلی خوبه ولی گاهی اوقات باعث میشه کمالگرایی کنی و از چیزی که هست لذت نبری

• Like
Reactions: Sam Drake
پس اینجوری باشه میگیم همه کسایی که میخوان کنسول بخرن یه مدل از قبل تو خونشون هست میرن اونو میفروشن یه مبلغی میزان روش PS5 Pro میخرن. به علاوه تلویزیون هم دارن میرن اونم میفروشن یه مدل خوب میخرن. لازم نیست حتما رفرش ریت 120 داشته باشه تلویزیون یا HDR 1000! تو میخوای 4K 60FPS بازی کنی پس جواب میده.

بازم میگم کنسول PS5 Pro تو ایران خیلی قیمتش باشه (ثابت شده و بدون حباب) 45-50 میلیون هست. حالا اگه با 50 میلیون میشه یک سیستم کامل شامل کیس و متعلقات + مانیتور + موس و کیبرد خرید که همه بازی های رو 4K 60FPS به ما خروجی بده. واقعا هر کی نخره دیوانه س! با این همه مزایا.
اگه ps5 pro قیمتش 45 تا 50 باشه و هزینه های دیگش رو هم 10 تا 15 در نظر بگیریم مثل سرویس پایه دیسک درایو و .....
میشه 60 تا 65 تومن با در نظر گرفتن تی وی که از قبل هست و مانیتور برای pc که از قبل هست اگه بشه pc بهتر فقط کیس با قیمت 15 تا 25 تومن بیشتر بیلد کرد بنظرم انتخاب بهتر باز pc ه
___
مطمعنا خیلی ها تو خارج با این قیمت هم pc رو در نظر میگرن از واکنش ها بعد معرفی pro مشخص بود
نظری در مورد ایران ندارم

تا وقتی فکر میکنی فقط خودت داری حرف حساب میزنی و بقیه چرند میگن بحث فایده چندانی نداره ولی خب :D

چند روزه هزار تا لیست دیدیم که قیمت اون کانفیگ پی سی که نزدیک پروئه زیر 1200-1300 دلار درنیومده بعد میگی نزدیک همن قیمتاشون؟ رسما نزدیک دوبرابره و اینکه دیگه هر کی از نسل قبل دستش به یه گیمی رسیده میدونه کنسولا هرچی از عمرشون میگذره بازیا روشون بهینه تر میشن ولی پی سی غیر بهینه تر. یعنی همین 4070 که همه جا دارن میکنن تو چشممون مطمئنا آخر نسل از پرو عقب تره اگه الان در حد هم باشن.
تا یکی دو سال پیش میگفتن پی سی ببندیم بازیای مایکرو و سونی رو باهم داریم که دیگه همون مزیتم از پی سی گرفته شده و ارزش خرید کنسول بالاتر رفته.

یه نکته مهمی که هست اینه که تو میگی 700 دلار واسه کنسول هزینه کردن زیاده یا منظورت اینه که برای این کانفیگ هزینه کردن زیاده؟ اگه مورد اوله که هیچی کلا، ولی اگه مورد دومه مگه اصلا چیزی از مقایسه هاش اومده که ببینیم چطوریه؟

پ.ن: جالبه وقتی درمورد پی سی صحبت میکنی وای فای 7 و اس اس دی 2 ترابایت و پرسرعت و پاور درست حسابی و موس و کیبورد و کنترلر یه سری خرت و پرت اضافین ولی از پرو که حرف میزنی استند و درایو شدن عضو جدایی ناپذیر دستگاه که اگه نباشن صبحمون شب نمیشه. باور کن از کنسول به صورت افقی هم میشه با ثبات خیلی بهتری استفاده کرد و قرار نیست دستگاه بدون استند ورتیکال منفجر شه :D
این قیمت ۷۰۰ دلاری که فقط برای آمریکا هست.
قیمت تو اروپا ۸۰۰ یورو، درایو هم به اجبار ۱۰۰ یورو.
پس این ۹۰۰ یورو! پایه هم جداست.
داشتن درایو براب کنسول توی خارج از ایران یجورایی اجباریه.چرا؟ چون نسخه فیزیکی همیشه تو بلاد کفر ارزونتره و بعدا هم میشه فروختش! حالا شما باز بیاین بگین لپ تاپ و پی سی درایو نداره!😄
توی ایران هم قیمت کنسول حداقل ۱۰۰۰ دلار خواهد بود!
ماشالله انگار همه تو ناف کالیفورنیا نشستن که این کامنتا رو میدن😁
هی هم میگن دو برابر دو برابر!
من واست پی سی لیست کردم ۱۲۰۰ یورو و گفتم میشه از یه سری چیزا زد که بشه سمت ۱۰۰۰ یورو. چیزایی که واقعا تو پرفورمنس بازی تاثیری ندارن. مثلا مادربورد گرون. یا پاور گرون. یا همون اس اس دی.

۸۰۰ یورو واسه یه کنسول واقعا هزینه زیادیه. چرا؟ چون قبلا این قیمت نبوده. و الان هست و به قول دوستان یه چیز پرمیومه! بعد دو سال هم ps6 میاد و از رده خارج میشه.
برای پی سی زیاد نیست چون پی سی هست. میشه هم باهاش گیم زد هم کارای دیگه انجام داد و همیشه هم قیمتش تو همین مایه ها بوده. نیازی به اشتراک پلاس هم نداره! حالا اگه طرف پول بازی هم نداشته باشه، آپشن پایرت هم هست همیشه.
در ضمن این که میگین 4070 از pro ضعیفتره هم کاملا غلطه.
انویدیا چندین ساله که تو ری تریسینگ و ai از amd جلوتر هست و به مراتب پرفورمنس بهتری میده.
در مورد موس و کیبورد، میشه با ۲۰ یورو هردو رو خرید. اگه نخوای چیز خفن مث razer بخری.

اگه ps5 pro قیمتش 45 تا 50 باشه و هزینه های دیگش رو هم 10 تا 15 در نظر بگیریم مثل سرویس پایه دیسک درایو و .....
میشه 60 تا 65 تومن با در نظر گرفتن تی وی که از قبل هست و مانیتور برای pc که از قبل هست اگه بشه pc بهتر فقط کیس با قیمت 15 تا 25 تومن بیشتر بیلد کرد بنظرم انتخاب بهتر باز pc ه
10-15 چیو در نظر گرفتی؟ آقا فرض کن من میخوام بخرم همین الان مشخصات سیستم بهت میگم برو برام یه کیس اوکی کن

Case: Green Striker
MB: MSI B350 Pro
SSD: SAMSUNG 960 Evo 250GB
HDD: Segate Baracuda 2TB
Monitor: LG 19 LED HD+
RAM: 16 DDR4
CPU: Ryzen 7 1700
VGA: 3070Ti
موس و کیبرد هم دارم نیازی نیست. هدفون هم دارم (که اینم وقتی تلویزیون داری میتونی از صدای تلویزیون استفاده کنی ولی روی سیستم باید اسپیکر یا هدفون بخری!)

میخوام یه کنسول Pro هم بخرم بدون دیسک، بدون استند. چون من گربه دارم تو خونم میترسم بیان بخورن به کنسول ببیوفته اگه عمودی بزارم، کلا کنسولم خوابیده س پس نه دیسک نیاز دارم نه پایه چون بازی ها رو ظرفیت 3 میخرم بعدم که تموم شد به خود طرف میفروشم. پلاس هم کلا لازم ندارم چون اهل آنلاین زدن نیستم و بازی های روی پلاس هم بدردم نمیخورن تازه اگه بخوام بخرم هم یک ساله ظرفیت دوش میوفته Extra تقریبا 3.5. تی وی هم یه شیائومی 55 اینچ 4K دارم همه قابلیت ها رو داره.

اگر PS5 Pro موفق بشه کلاه گشادی سر گیمر ها خواهد رفت
شما در نظر بگیرید 3-4 سال آینده سونی میخواد PS6 عرضه کنه با توجه به اینکه الان کنسول پرو با درایو 800 دلار قیمت داره آیا PS6 که قطعا قوی تر هست با چه قیمتی خواهد آمد؟ اگرم توجه کنید سونی دیگه کنسولهاش کاهش قیمت نمیزنه وبعید هست تا 4 سال دیگه PS5 PRO قیمتش زیر 700 دلار بیاد
پس برایند این تصمیم سونی و حمایت کورکورانه یک عده باعث میشه که کنسولهای نسل بعد قیمتشون خیلی بالا بره و دودش تو چشم من کاربر میره

10-15 چیو در نظر گرفتی؟ آقا فرض کن من میخوام بخرم همین الان مشخصات سیستم بهت میگم برو برام یه کیس اوکی کن

Case: Green Striker
MB: MSI B350 Pro
SSD: SAMSUNG 960 Evo 250GB
HDD: Segate Baracuda 2TB
Monitor: LG 19 LED HD+
RAM: 16 DDR4
CPU: Ryzen 7 1700
VGA: 3070Ti
موس و کیبرد هم دارم نیازی نیست. هدفون هم دارم (که اینم وقتی تلویزیون داری میتونی از صدای تلویزیون استفاده کنی ولی روی سیستم باید اسپیکر یا هدفون بخری!)

میخوام یه کنسول Pro هم بخرم بدون دیسک، بدون استند. چون من گربه دارم تو خونم میترسم بیان بخورن به کنسول ببیوفته اگه عمودی بزارم، کلا کنسولم خوابیده س پس نه دیسک نیاز دارم نه پایه چون بازی ها رو ظرفیت 3 میخرم بعدم که تموم شد به خود طرف میفروشم. پلاس هم کلا لازم ندارم چون اهل آنلاین زدن نیستم و بازی های روی پلاس هم بدردم نمیخورن تازه اگه بخوام بخرم هم یک ساله ظرفیت دوش میوفته Extra تقریبا 3.5. تی وی هم یه شیائومی 55 اینچ 4K دارم همه قابلیت ها رو داره.
واسه شما اینطوره و نیازی به این چیز ها نداری اما اکثریت نیاز دارن و مجبورن بخرن و هزینه سرویس هارو هم بپردازن که قیمت تمام شده کنسول میرسه به نزدیک 900 دلار تازه در امریکا و جاهای دیگه گرونتره
__
مهراد جان همینطور که از رای های بالا هم مشخصه این کنسول میتونست با سیاست های متفاوت و قیمت بهتر عرضه بشه اگه رقابت بود تو بازار کنسول
من که میگم موفق نمیشه و حتی شاید باعث کوچ تعدادی از پلیر ها به pc بشه
اما امیدوارم هر چیزی که شما دوست دارین اتفاق بیفته

اگر PS5 Pro موفق بشه کلاه گشادی سر گیمر ها خواهد رفت
شما در نظر بگیرید 3-4 سال آینده سونی میخواد PS6 عرضه کنه با توجه به اینکه الان کنسول پرو با درایو 800 دلار قیمت داره آیا PS6 که قطعا قوی تر هست با چه قیمتی خواهد آمد؟ اگرم توجه کنید سونی دیگه کنسولهاش کاهش قیمت نمیزنه وبعید هست تا 4 سال دیگه PS5 PRO قیمتش زیر 700 دلار بیاد
پس برایند این تصمیم سونی و حمایت کورکورانه یک عده باعث میشه که کنسولهای نسل بعد قیمتشون خیلی بالا بره و دودش تو چشم من کاربر میره
تقصیر کی هست این شرایط؟ میخواست آقای اسپنسر با کنسول ایکس باکس حرفه ای عمل کنن و این همه از نظر فروش و رتبه و متا و تعداد بازی عقب نباشن تا سونی این طوری قیمت بالا نبره. وقتی که باید یقه یارو رو میگرفتید که این کارو نکردید و از خوشحالی خرید زنیمکس و اکتیویژن با هدف نابود کردن سونی تو پوست خودتون نمی گنجیدید، حالا دیگه حتی فن های دو آتیشه ایکس باکس انجمن هم پیداشون نیست!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or