سونی تایید کرد: روی به روز رسانی PS4 فکر میکنیم

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
ps4k.jpg

در حالی که شایعات بسیار زیادی در مورد کنسول بین نسلی PS4.5 یا PS4K /Neo وجود دارد آقای Philippe Cardon از استدیو اروپایی سونی در این مورد اظهار نظر میکند.

هفته های اخیر جهان گیم ، درگیر شایعات بسیار زیادی از عرضه نسخه های قدرتمند تر کنسولهای فعلی بود.هر چقدر که شایعات در مورد Xbox1.5 کمتر است بر عکس شایعات پیرامون PS4k و یا PS4 NEO زیاد وجود دارد.یکی از همکاران ما مصاحبه ای را با Philippe Cardon رئیس استدیو اروپایی سونی انجام داده است .در این مصاحبه همچنین سوالاتی در مورد آنچارتد 4 و Playstation VR نیز پرسیده شد اما در مورد PS4.5 نیز از ایشان جویای نظر شدیم و آقا Cardon اینگونه به ما پاسخ داد:

PS4 از ابتدا برای سازگاری با VR توسعه داده شده اما در طول عمر یک کنسول ،تیم تحقیق و توسعه در فکر بهبود برای آن است.PS4 فعلی سالهاست که ساخته شده و این طبیعی است که روی به روز رسانی آن فکر کنیم.با این حال اطلاعات دیگری وجود ندارد که بتوانم آن را با شما در میان بذارم.

به این ترتیب و بر اساس سخنان آقای Philippe Cardon از استدیو اروپایی سونی ، دیگر رنگ و بوی PS4.5 از شایعه به واقعیت پیوست.

منبع
ترجمه مستقیم از منبع فرانسوی به فارسی

khatibzadeh

کاربر سایت
Jun 22, 2008
220
PC ??!!!!
نفهمیدم منظورت اینه که میگی شبیه کامپیوتر میشه؟ اگه اینه به نظرم آره داره میشه.زمان ps2 کنسول برای خودش شاخی بود از لحاظ گرافیکی.ps3 کماکان با کامپیوترها یکی بود ولی الان جوری شده که کنسولها به سختی بازی 1080p میدن در صورتی که برای یک کامپیوتر متوسط به بالا راحته.بیخود نیست که سونی داره ps 4.5 میده بیرون.سرعت پیشرفت تکنولوژی انقدر زیاده که زمانی میرسه که تفاوت گرافیکی بازی روی کامپیوتر با یک کنسول میشه مثل تفاوت بازی روی ps4 با آتاری.اون موقع شما خودت دیگه رغبت میکنی بری با آتاری بازی کنی؟
این پیشرفت سریع رو نمیشه کاریش کرد.یا مجبورن از فضای ابری استفاده کنن و محاسبات به عهده خود شرکتها باشه و خروجی رو به دست ما برسونن یا اینکه کنسول مدولار بدن بیرون یا اینکه مثل همین کاری که سونی کرده هر دو سه سال همون کنسول قدیمی رو یه خورده پیشرفت بدن که در این صورت هم دیگه به قول دوستمون کسی رغبت نمیکنه وقتی کنسول ps4.5 هست بره ps4 بخره...
به نظرم بهترین کاری که میشه کرد همونه که اگه بخوایم مثل کامپیوتر مثال بزنیم ، هارد و مادربورد کنسول رو حفظ کنن و هر سه سال یکبار یه پکیج بدن در قالب پردازنده ، رم و گرافیک. ( که البته با کاری که الان دارن میکنن زیاد فرقی نداره!!!)
مزایای زیادتری هم نسبت به دادن کل یک کنسول مثل همین کاری که سونی داره میکنه داره

• Like
Reactions: unloved

unloved

کاربر سایت
Sep 10, 2009
640
نام
Hamid Anahid
نفهمیدم منظورت اینه که میگی شبیه کامپیوتر میشه؟ اگه اینه به نظرم آره داره میشه.زمان ps2 کنسول برای خودش شاخی بود از لحاظ گرافیکی.ps3 کماکان با کامپیوترها یکی بود ولی الان جوری شده که کنسولها به سختی بازی 1080p میدن در صورتی که برای یک کامپیوتر متوسط به بالا راحته.بیخود نیست که سونی داره ps 4.5 میده بیرون.سرعت پیشرفت تکنولوژی انقدر زیاده که زمانی میرسه که تفاوت گرافیکی بازی روی کامپیوتر با یک کنسول میشه مثل تفاوت بازی روی ps4 با آتاری.اون موقع شما خودت دیگه رغبت میکنی بری با آتاری بازی کنی؟
این پیشرفت سریع رو نمیشه کاریش کرد.یا مجبورن از فضای ابری استفاده کنن و محاسبات به عهده خود شرکتها باشه و خروجی رو به دست ما برسونن یا اینکه کنسول مدولار بدن بیرون یا اینکه مثل همین کاری که سونی کرده هر دو سه سال همون کنسول قدیمی رو یه خورده پیشرفت بدن که در این صورت هم دیگه به قول دوستمون کسی رغبت نمیکنه وقتی کنسول ps4.5 هست بره ps4 بخره...
به نظرم بهترین کاری که میشه کرد همونه که اگه بخوایم مثل کامپیوتر مثال بزنیم ، هارد و مادربورد کنسول رو حفظ کنن و هر سه سال یکبار یه پکیج بدن در قالب پردازنده ، رم و گرافیک. ( که البته با کاری که الان دارن میکنن زیاد فرقی نداره!!!)
مزایای زیادتری هم نسبت به دادن کل یک کنسول مثل همین کاری که سونی داره میکنه داره

منظورم اینه که رسما میشه کیس با برند سونی یا مایکروسافت درواقع Pc با برند های مختلف حس کلاسیک کنسول کاملا از بین میره و اکثریت کنسول بازها که به خاطر تنظیمات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری PC به سمت کنسول مهاجرت میکنن ممکنه دیگه طرف کنسول نرن.
بحث سرعت زیاد پیشرفت سخت افزاری یه طرف ولی این نسل کلا از اولشم معلوم بود سخت افزارها چندان دلچسب نیستن و هر کسی هم اعتراض می کرد با بهانه های مختلف برتری سخت افزاری نسبت به یه PC همرده رو ثابت می کردند. در نهایت می بینیم که این طور نشد و به غیر از شاید 20 درصد عناوین جهش خاصی رو چه در هوش مصنوعی و چه گرافیک و چه فیزیک شاهد نبودیم ( تو گیم پلی که کلا در حال عقب گردیم )
با این وضع شرکتی مثل مایکروسافت ممکنه رسما کنسول نده یا همون پلتفرم Win 10 رو جایگزین کنه.
ممکنه آینده به همین شکل باشه که شما میگی ولی به نظرم دیگه نمیشه اسمش رو کنسول گذاشت. برای من یکی اصلا دلچسب نخواهد بود.

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
الان سونی چیرو تایید کرد؟ تو متن خبر هم گفته که طبیعی هست که به update کنسول فکر کنیم. کجا چیزی رو تایید کرد؟ آپدیت کنسول نمیتونه باز کردن منابع بسته باشه؟

من کاری ندارم که کنسول 4.5 تا حدود خیلی خیلی زیاده یه چیز واقعی هست، اما توی این مصاحبه هیچ حرف مستقیمی در این رابطه زده نشده و عنوان تاپیک هم کاملا گمراه کننده هست.
منم خودم تا دو سه روز پیش فک می کردم شایعه است ولی وقتی AMDمیاد میگه سه تا سخت افزار کنسولی طراحی کردیم که امسال عرضه میشه و بعد این آقا میاد حرف از آپدیت کنسول میزنه قاعدتا باید این جریانات رو تا نود درصد درست بدونیم

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
داره طمع میکنه. امیدوارم با این حرکت بخوره زمین تا بفهمه اونایی که ۲۰۱۳ کنسول خریدن هویج نیستن :|

sent from my Galaxy s7 edge
آخه اگه این ایده عملی بشه شما چطور حس هویج بودن بهت دست میده؟! یکی میخواد همین بازیهارو روی رزولوشن بالاتر بازی کنه و تجهیزات 4K و پولشو داره میره میخره. بازی ها از نظر گرافیکی خروجی تفاوتی ندارن و فقط تفاوت توی رزولوشن و شاید فریم باشه. الان 90 درصد گیمرا اگرهم PS4K داشته باشن نمیتونن از قابلیتش استفاده کنن چون نمایشگر 4k ندارن. پس اینقدر داستان کردن و جبهه گرفتن بیخوده

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

nemessis

کاربر سایت
Dec 20, 2005
1,183
نزدیک E3 هستیم. وقتی شرکتها میبینن نسل 8 رو با دست خالی شروع کردن و توی این چند سال عملا هیچ بازیی نداشتن جز چپوندن بازیهای نسل قبلی، خب باید برای E3امسالشون یه شوقی ایجاد کنن که 4تا بیننده داشته باشه نمایششون.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
منظورم اینه که رسما میشه کیس با برند سونی یا مایکروسافت درواقع Pc با برند های مختلف حس کلاسیک کنسول کاملا از بین میره و اکثریت کنسول بازها که به خاطر تنظیمات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری PC به سمت کنسول مهاجرت میکنن ممکنه دیگه طرف کنسول نرن.
بحث سرعت زیاد پیشرفت سخت افزاری یه طرف ولی این نسل کلا از اولشم معلوم بود سخت افزارها چندان دلچسب نیستن و هر کسی هم اعتراض می کرد با بهانه های مختلف برتری سخت افزاری نسبت به یه PC همرده رو ثابت می کردند. در نهایت می بینیم که این طور نشد و به غیر از شاید 20 درصد عناوین جهش خاصی رو چه در هوش مصنوعی و چه گرافیک و چه فیزیک شاهد نبودیم ( تو گیم پلی که کلا در حال عقب گردیم )
با این وضع شرکتی مثل مایکروسافت ممکنه رسما کنسول نده یا همون پلتفرم Win 10 رو جایگزین کنه.
ممکنه آینده به همین شکل باشه که شما میگی ولی به نظرم دیگه نمیشه اسمش رو کنسول گذاشت. برای من یکی اصلا دلچسب نخواهد بود.

البته این مورد هم احتمالش خیلی قوی هست به نظر مایکروسافت در اینده کلا کنسولی که کلا مختص گیمینگ باشه نده. بلکه Xbox رو قالب یک سخت افزار قوی که ویندوز 10 رو کامل اجرا میکنه عرضه کنه به نظرم این مورده اصلا بعید نیست. و هر سال هم نسخه های قوی تر عرضه بشه (دقیقا مثل همون مقایسه ای که اسپنسر با عرضه سالانه ایفون زده بود)
البته یک فرضیه هست ولی به نظرم همچین دور از دسترس هم نیست

• Like
Reactions: unloved

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
874
نام
آرمـان
آخه اگه این ایده عملی بشه شما چطور حس هویج بودن بهت دست میده؟! یکی میخواد همین بازیهارو روی رزولوشن بالاتر بازی کنه و تجهیزات 4K و پولشو داره میره میخره. بازی ها از نظر گرافیکی خروجی تفاوتی ندارن و فقط تفاوت توی رزولوشن و شاید فریم باشه. الان 90 درصد گیمرا اگرهم PS4K داشته باشن نمیتونن از قابلیتش استفاده کنن چون نمایشگر 4k ندارن. پس اینقدر داستان کردن و جبهه گرفتن بیخوده
دوست عزیز، بحث پول نیست بحث اینه که آدم کنسول میخره تا خیالش بابت ارتقا راحت باشه، فریم مهم نیست؟ احترام به خریدار چی میشه؟ سازنده ها اگه مبنای ساخت رو روی سیستم جدید بذارن آیا احتمالش کمه که روی نسخه های فعلی مشکلات زیادی داشته باشیم؟ من فکر می کنم که الان خیلی زوده برای اینکار.... حداقل 2018 باید اینکار رو بکنن

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
منم خودم تا دو سه روز پیش فک می کردم شایعه است ولی وقتی AMDمیاد میگه سه تا سخت افزار کنسولی طراحی کردیم که امسال عرضه میشه و بعد این آقا میاد حرف از آپدیت کنسول میزنه قاعدتا باید این جریانات رو تا نود درصد درست بدونیم
من تو همون پست گفتم که کاری ندارم که 4.5 الان تقریبا یه قضیه کاملا واقعی شده. من حرفم سر تیتر تاپیک بود متن خبر بود. توی متن خبر هیچ کس چیزی رو تایید نکرده.

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
اینو من قبلا پرسیدم بازم میپرسم
سونی میخواد بازی 4K رو روی چه جور دیسکی عرضه کنه ؟ مگه Blu-Ray بالای 50 گیگ داریم ؟
بازی یی که به صورت 4kعرضه بشه کات سین ها و تکسچرهای بازی و...همشون حجم زیادی پیدامیکنند که نیازبه دیسک هایی باحجم بالاترهستش
احتمال زیاد باتوجه به منابع سخت افزاری سونی بازی با رزولوشن qhdعرضه میشه و بعدش به صورت 4kاپ اسکیل میشه

• Like
Reactions: NINJѦ

khatibzadeh

کاربر سایت
Jun 22, 2008
220
اینو من قبلا پرسیدم بازم میپرسم
سونی میخواد بازی 4K رو روی چه جور دیسکی عرضه کنه ؟ مگه Blu-Ray بالای 50 گیگ داریم ؟
اینجا گفته که احتمالا سونی میخواد کنسول رو با ultra hd blu-ray پلیر عرضه کنه.
ultra hd blu-ray player سه نوع دیسک داره با ظرفیتهای 50 و 66 و 100 گیگ
اطلاعات بیشتر در مورد حدس و گمانهای کنسول رو از اینجا یه نگاهی بکن
PS4.5 – Everything we know so far
و اطلاعات بیشتر در مورد ultra hd blu-ray player
Ultra HD Blu-ray: All you need to know

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
پردازنده گرافیکی که ای ام دی طراحی کرده ممکنه فقط از نظر مصرف انرژی و سیستم کولینگ بهینه تر شده باشه و سونی مثل روال همیشه داره روی نسخه اسلیم کار میکنه با اسم پروژه نئو!
و توی زمینه مولتی مدیا یه سری قابلیت های جدید از جمله همین پخش فیلم بصورت 4K رو توی خودش جا داده باشه!
احتمال دیگه میتونه همون ایجاد جو و شایعه و اومدن تو صدر اخبار باشه تا توی دهنا اسم سونی هر روز بچرخه، روشی که اپل سالهاست به عنوان تبلیغ داره استفاده میکنه.

مثل PS3 که بعد از یه مدت یه سری از قابلیت هاش حذف شد ( مثل اجرای بازی های PS2 )، با این تفاوت که اینجا برعکس شده!

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,427
نام
علی
این بابا نگفت تنها انحصاری که، گفت تنها انحصاری درست درمونش:D
حالا برا یکی order بهترین بازی عمرشه قضیه فرق میکنه:D
چقدر این جمله منو یاد یکی از ناظمین انجمن میندازه! اونم بهترین بازیه عمرش نباشه یکی از بهترین بازیایه عمرشه این فاجعه ی انسانی=))

reydge

کاربر سایت
Feb 19, 2012
1,010
نام
محمد
حرکت بسیار چیپی هست حالا می خواد از سونی باشه یا مایکی اگه از بحث خریدارها و .... بگدریم
تو اون یکی تاپیک که بیشتر به موضوع پرداخته شده گفته شد سونی سازنده ها رو مجبور به انجام کار هایی می کنه
شخصا معتقدم اینا همشون وعده ی سر خرمنه چون این ناشرین که ما می بینیم هیچ وقت نمیان بیسو بدارن رو کنسول ضعیف تر نتیجه ی این حرکت این میشه که بازی های ps4وxo از وضعیت اسف بار حال حاضر هم آشغال تر میشن از همون کیفیت سابق قبلی تنزل میکنن مثلا شما برین فیفاهای حال حاضر نسل هفتو ببینین بدون هیچ بزرگنمایی میشه گفت از فیفاهای چند سال قبل شدیدا آشغال ترن بگدریم که پولیشو محتوا و .............. همین حالا هم فاجعهست
عجب نسل حال بهم زنیه این نسل هشت نسلی که اون جوری شروع بشه این جوری هم باید ادامه پیدا کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر