سونی: "با هزینه کردن های مایکروسافت نمی توانیم مقابله کنیم! "

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,108
r

سونی اعتراف کرد نمی تواند همان قدر که مایکروسافت برای Xbox هزینه می کند، برای Playstation هزینه کند!

مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود Halo: Reach بالاترین میزان تبلیغات برای یک بازی را در برند Xbox خواهد داشت. این عنوان قبلا به Halo 3 اختصاص داشت که 4.2 میلیون یورو برای تبلیغاتش هزینه شده بود.

این در حالی است که سونی برای PS Move حدود 750 هزار یورو هزینه تبلیغات در نظر گرفته است و وقتی در همین راستا از سونی سوال شد که آیا می تواند با تبلیغات و هزینه های مایکروسافت برای Kinect رقابت کند، Peter Dille مدیر بخش تبلیغات و بازاریابی SCEA گفت: "فکر نمی کنم هیچ وقت در این زمینه از مایکروسافت بیشتر هزینه کنیم! "

به هر حال باید منتظر ماند و دید تبلیغات ضعیف تر سونی نسبت به مایکروسافت، به ضررش تمام خواهد شد یا نه!

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
میگن اگه یه آمریکایی 100 دلار داشته باشه، 1 دلار سرمایه گذاری میکنه و 99 دلار بقیه رو برای اون 1 دلار تبلیغ میکنه:d (یادم نیست این جمله رو دقیقا کجا خوندم ولی فکر کنم چند سال پیش تو یکی از همین فرومهای فارسی بازی بود)
حکایت ماکرو هم همینه:d
در مورد سرمایه و اینا هم دقیقا این جمله درسته:
سرمایه همیشه به صورت پول نقد نیست.
اگر دارایی های دو شرکت مقایسه بشن خیلی راحت سونی چند برابر ماکرو دارایی داره ولی مهم پول نقده که ماکرو نسبت به هزینه اش پول نقد خیلی زیادی داره و خرج (تبلیغ) هم میکنه و نتیجه اش رو هم میبینه! نوش جونش:d

در ضمن کسی از سونی فعلا تبلیغات نمیخواد. همین ریلیز و آنونس بازیهاشو درست انجام بده!
چند برار ! مگه Wal-mart ه .
حتی 2 برار هم نمیشه .
اطلاع دقیق ندارم. چون نمیدونستم نوشتم چند برابر. چند میتونه مثلا 1.5 باشه :d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ArianUndead

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
میگن اگه یه آمریکایی 100 دلار داشته باشه، 1 دلار سرمایه گذاری میکنه و 99 دلار بقیه رو برای اون 1 دلار تبلیغ میکنه:d (یادم نیست این جمله رو دقیقا کجا خوندم ولی فکر کنم چند سال پیش تو یکی از همین فرومهای فارسی بازی بود)
حکایت ماکرو هم همینه:d
در مورد سرمایه و اینا هم دقیقا این جمله درسته:

اگر دارایی های دو شرکت مقایسه بشن خیلی راحت سونی چند برابر ماکرو دارایی داره ولی مهم پول نقده که ماکرو نسبت به هزینه اش پول نقد خیلی زیادی داره و خرج (تبلیغ) هم میکنه و نتیجه اش رو هم میبینه! نوش جونش:d

در ضمن کسی از سونی فعلا تبلیغات نمیخواد. همین ریلیز و آنونس بازیهاشو درست انجام بده!
چند برار ! مگه Wal-mart ه .
حتی 2 برار هم نمیشه .
-
Advertising هنره که MS داره بخوبی ازش استفاده میکنه .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,216
نام
ماکان
میگن اگه یه آمریکایی 100 دلار داشته باشه، 1 دلار سرمایه گذاری میکنه و 99 دلار بقیه رو برای اون 1 دلار تبلیغ میکنه (یادم نیست این جمله رو دقیقا کجا خوندم ولی فکر کنم چند سال پیش تو یکی از همین فرومهای فارسی بازی بود)
حکایت ماکرو هم همینه

این جمله اصلا ماله خود بیل گیتش هست!:D

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
خیلی ببخشیدا ولی از بس این جدول رو دیدم داره حالم بهم میخوره هزار بار اون دوستتون قرار داد(اسمش رو یادم نیست)
من مگه گفتم کیفیتش افتضاحه که شما دوباره این جدول رو زرتی انداختی اینجا:dاگه میتونی در مورد فروش از این جدولا پیدا کن کلا اگه سونی درایو دستگاش Blury خور نبود شکست خورده بود
عزیز برادر منظور من فروش بازی های انحصاری هست نه خود کنسول که سونی با اون کیفیت بازیهاش نباید فروششون اینقدر باشه دلیلش هم به موضوع این تاپیک مرتبطه
بالاخره ما گیر شما رو نفهمیدیم ! :-/ اول می گی تا نسل بعد دووم نمیاره ! خب دووم آوردن یه کنسول مستلزم فروش داشتن یا نداشتن کنسوله . مگه غیر از اینه ؟ که خب الان 3.6 میلیون با 360 فاصله داره. بعد حالا اومدی میگی نه بازیاش نمی فروشه ؟:blink: حالا بازیاش بفروشه یا نفروشه کنسول داره فروخته میشه ! :d الان این فروش بازی بیشتر یا کمتر نسبت به اون چیزی که تو ذهن شما هست یکی بسته به مخاطب داره که مخاطب این کنسول با اونی که مد نظر شماس یه مقدار فرق داره ! و دوم هم سیاست های تبلیغاتی شرکت در مورد بازی هاس که والا همون پست منو یه بار دیگه بخونی متوجه می شی که گفتم خوب تبلیغ نمی کنه ! حالا نمی دونم گیر شما چیه ؟
البته بازیهای انحصاری مایکروسافت اکثرا فروش بالایی دارن و فقط یه هیلو نیست. مثلا الان فروش Geow رو با یه بازی مثل کیلزون 2 که نصف خرج اونم برنداشته مقایسه کنین! همه اینا به سیاست تبلیغاتی برمیگرده...
یه جمله از پستمو بیار که این حرفتو نقض کرده باشم ؟! اون آقا پرفروش ترین بازی 360 رو برد تو دل و روده ی یه بازی با فروش معمولی از ps3 خب منم براش پرفروش ترین بازی ps3 رو مثال زدم. این وسط فک نمی کنم حرفی از فروش کلی بازیها زده باشم ؟! اگه گفتم ,بگین تصحیح کنم !

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
یا همین انحصاری هایی که از دست داد ماکرو اومد حسابی خرج کرد و سازنده ها رو وسوسه کرد و تونست بعضی از انحصاری های سونی رو مثل تیکن از چنگش در بیاره...اما در مقابل سونی سکوت کرد...در حالی که اون هم میتونست با خرج بیشتر این عناوین رو در انحصار خودش نگه داره..........

اتفاقاً سونی تو این یه مورد خیلی تصمیم خوبی گرفت، به جای اینکه الکی خرج کنه و بازی های 3rd party رو انحصاری نگه که دل فن بوی ها رو شاد کنه (که معلوم نبود کیفیتشون چی میخواد بشه) اومد روی استودیوهای 1st party خودش سرمایه گذاری کرد و حاصلش رو هم دیدید.

• Like
Reactions: FaRd!N

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
اتفاقاً سونی تو این یه مورد خیلی تصمیم خوبی گرفت، به جای اینکه الکی خرج کنه و بازی های 3rd party رو انحصاری نگه که دل فن بوی ها رو شاد کنه (که معلوم نبود کیفیتشون چی میخواد بشه) اومد روی استودیوهای 1st party خودش سرمایه گذاری کرد و حاصلش رو هم دیدید.
کیفیت بازیهاش که خیلی خوبن ، فروششون هم خوب بوده؟ (جدا" نمیدونم)
چون بازی دهن پر کن بساز بفروش مثل Gears of War کمتر داره سونی ، بیشتر خود بازیهاش خوبن تا تبلیغشون...

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
کیفیت بازیهاش که خیلی خوبن ، فروششون هم خوب بوده؟ (جدا" نمیدونم)
چون بازی دهن پر کن بساز بفروش مثل Gears of War کمتر داره سونی ، بیشتر خود بازیهاش خوبن تا تبلیغشون...

به عنوان یه گیمر من به فروش بازی ها چیکار دارم؟ کیفیت برام مهمه که خوشبختانه بازی های 1st Party هم از لحاظ کیفیت هم از لحاظ کمیت عالی هستند.

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
به عنوان یه گیمر من به فروش بازی ها چیکار دارم؟ کیفیت برام مهمه که خوشبختانه بازی های 1st Party هم از لحاظ کیفیت هم از لحاظ کمیت عالی هستند.
نه دیگه، اشتباهت همینجاست. اینجا تو بازی سنتر تاپیک آمار فروش خیلی پر طرفدار ِ حالا چرا ؟ چون مستقیما با سفره و روزی دوستان ارتباط داره !

به این مورد خیلی وقت ِ فکر می کنم ولی خوب هنوز جوابی براش پیدا نکردم !

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد

چون اگه اون بازی که شما ازش خوشتون میاد فروش خوبی بکنه شرکتش میتونه یه بازی بهتر بسازه تا شما بیشتر خوشتون بیاد...

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,108
نه دیگه، اشتباهت همینجاست. اینجا تو بازی سنتر تاپیک آمار فروش خیلی پر طرفدار ِ حالا چرا ؟ چون مستقیما با سفره و روزی دوستان ارتباط داره !

به این مورد خیلی وقت ِ فکر می کنم ولی خوب هنوز جوابی براش پیدا نکردم !
خُب تاپیک درباره بازاریابی و در نتیجه فروش بازیها و محصولات سونی است، نه کیفیت...:D نکنه اینجا بچه ها باید درباره کیفیت بازی های سونی صحبت کنند؟:D

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین

درسته که کیفیت بازی برای گیمر مهمه ولی خوب این نکته رو هم در نظر داشته باش که تا وقتی ناشر بازی های خوب منتشر می کنه ( به سازنده ها بودجه ی خوب و وقت کافی برای ساخت بازی خوب میده ) که فروش عناوینش هم خوب باشه .

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
چون اگه اون بازی که شما ازش خوشتون میاد فروش خوبی بکنه شرکتش میتونه یه بازی بهتر بسازه تا شما بیشتر خوشتون بیاد...

درسته که کیفیت بازی برای گیمر مهمه ولی خوب این نکته رو هم در نظر داشته باش که تا وقتی ناشر بازی های خوب منتشر می کنه ( به سازنده ها بودجه ی خوب و وقت کافی برای ساخت بازی خوب میده ) که فروش عناوینش هم خوب باشه .
حرفاتون درست ولی آنچارتد 1 فروش میلیاردی ( :d) داشت که آنچارتد 2 به اون بزرگی شد ؟ کیلزون 1 بازی فوق خفنی بود که کیلزون 2 اینی شد که الان می بینیم ؟ یا فروش فوق خفنه که الان بازی شرکتهای F-P سونی رو تو این حد نگه داشته ؟

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
حرفاتون درست ولی آنچارتد 1 فروش میلیاردی ( :d) داشت که آنچارتد 2 به اون بزرگی شد ؟ کیلزون 1 بازی فوق خفنی بود که کیلزون 2 اینی شد که الان می بینیم ؟ یا فروش فوق خفنه که الان بازی شرکتهای F-P سونی رو تو این حد نگه داشته ؟

چیزی که من گفتم به تنهایی عامل ساخت دنباله برای عناوین نیست !
خیلی از موارد دیگه هم دخیله که یکی از اون ها فروش خوبه ! از موارد دیگه میشه به اوضاع بازار و رقبا اشاره کرد .
مثلا شما به Medal Of Honor Airborn ( امیدوارم درست نوشته باشم ) نگاه کن ! چیش خوب بود ؟
ولی وقتی EA میبینه که COD داره چجوری میفروشه اون هم میاد رو MOH سرمایه گذاری می کنه و این عنوان رو دوباره زنده می کنه !
سونی میبینه که کنسولش به یک FPS انحصاری درجه 1 نیاز داره و میاد رو Killzone سرمایه گذاری می کنه !

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,216
نام
ماکان
خُب تاپیک درباره بازاریابی و در نتیجه فروش بازیها و محصولات سونی است، نه کیفیت...

البته همه عناوین انحصاری AAA سونی که استدیوهای 1st Party ایش میسازن انقدر فروش داشتن که کامل سود دهی داشته باشن اما بیشترین سود سونی و هدفش از سرمایه گزاری روی انها میزان کنسولی هست که به واسطشون میفروشه. مثلا با یک کاهش قیمت و عرضه بازی هایی مثل U2 و ACiT و ... خیلی راحت تونست فروش کنسولش رو چند برابر کنه که سود و اهمیت ان خیلی بیشتر از فروش خالی بازی هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر