سونی: "با هزینه کردن های مایکروسافت نمی توانیم مقابله کنیم! "

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
r

سونی اعتراف کرد نمی تواند همان قدر که مایکروسافت برای Xbox هزینه می کند، برای Playstation هزینه کند!

مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود Halo: Reach بالاترین میزان تبلیغات برای یک بازی را در برند Xbox خواهد داشت. این عنوان قبلا به Halo 3 اختصاص داشت که 4.2 میلیون یورو برای تبلیغاتش هزینه شده بود.

این در حالی است که سونی برای PS Move حدود 750 هزار یورو هزینه تبلیغات در نظر گرفته است و وقتی در همین راستا از سونی سوال شد که آیا می تواند با تبلیغات و هزینه های مایکروسافت برای Kinect رقابت کند، Peter Dille مدیر بخش تبلیغات و بازاریابی SCEA گفت: "فکر نمی کنم هیچ وقت در این زمینه از مایکروسافت بیشتر هزینه کنیم! "

به هر حال باید منتظر ماند و دید تبلیغات ضعیف تر سونی نسبت به مایکروسافت، به ضررش تمام خواهد شد یا نه!

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
والا بازیهاش که از لحاظ کیفیت فوق العاده هستن ولی فروششون رو هم اندازه ی یهHALO3و reach نمیشه الان پیش فروش REACH به تنهایی اندازه ی فروش کل KZ2 هست(اینو بابک گفت)
بازار ژآپن رو هم که نینتندو قبضه کرده و سونی دیگه اون قدرت قدیمی رو نداره این یه حقیقت تلخه چه بخواین باور کنین چه نکنین
در مورد قسمت اول حرفتون که دوستان دیگه هم بارها توضیح دادن ! هر شرکت یه بازی پرفروش داره اگه ماکروسافت با هیلو که یه FPS هست فروش رویایی ای داره ! دلیل نمیشه بقیه شرکت ها هم باید فقط بازیهای FPS اشون همونطور فروش داشته باشه ! طبیعتا سونی هم عنوانی مثل GT رو داره ! که اگه بخوایم مثل مقایسه ی شما رو انجام بدیم باید بگیم فورزا 3 در برابر GT 5 Prologue فروشی نداشته !
تا جایی که چند وقت پیش فک کنم تو قسمت اخبار همین سایت بود اختلاف فروش 360 و ps3 خیلی داره کم میشه !(ترور ننمایید دقیق مطمئن نیستم :d)
حتی ممکنه با GT5 و 3D Games این اختلاف به کمترین حد ممکن برسه یا برابر شه !و این که سونی تازه به سوددهی رسیده و داره می فروشه :d در ضمن مثل اینکه شما اروپا رو جزو دنیا به حساب نمیارید !
ویرایش :
راستی یه نکته ! ممکنه تو این نسل سونی یه مقدار از لحاظ فروش ضعیف عمل کرد و اوایل خیلی ضرر می داد ولی این به معنیه این نیست که دیگه به نسل بعد نمی کشه و این یه حقیقته !!! الان شما یه نگاه به آمار پارسال بازیهاش بنداز ! ( فروش نه , کیفیت) وقتی کیفیت باشه میشه بعدا فروشش رو هم یه کاری کرد :dدر صورتی که در حال حاظر هم بازیهای پرفروش داره !
شما فقط نسل های قبل رو تو ذهنت یه مرور بکن بعد بگو کارش تمومه !

ویرایش 2:
خب ! پست پایینی هم همه چی رو تایید می کنه :)

آخرین ویرایش:

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
والا بازیهاش که از لحاظ کیفیت فوق العاده هستن ولی فروششون رو هم اندازه ی یهHALO3و reach نمیشه الان پیش فروش REACH به تنهایی اندازه ی فروش کل KZ2 هست(اینو بابک گفت)
بازار ژآپن رو هم که نینتندو قبضه کرده و سونی دیگه اون قدرت قدیمی رو نداره این یه حقیقت تلخه چه بخواین باور کنین چه نکنین
بابا این حرف ها چیه؟؟؟
طبق آخرین ګزارش مالی اختلاف ps3 و ۳۶۰ با توجه به عرضه زود هنګام ۳۶۰ و وجود آمار خرابی بالاتر و کپی خور بودن فقط حدود ۳.۶ میلیون دستګاه هست!!!
شما یه سر به تاپیک آمار فروش بزن من اون جا خبر فروش بازی ها و کنسول ها رو در ژاپن ګذاشتم!!!
ps3 تازه فروشش شروع شده!!!
توی فروش سالیانه امسال توی ژاپن طبق آمار media create فقط۳ هزار تا ازwiiهست که به احتمال فراوان امسال سونی wii رو کنار می زنه!!(!خبرش رو هم از اینجا بخون)

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
خیلی ببخشیدا ولی از بس این جدول رو دیدم داره حالم بهم میخوره هزار بار اون دوستتون قرار داد(اسمش رو یادم نیست)
من مگه گفتم کیفیتش افتضاحه که شما دوباره این جدول رو زرتی انداختی اینجا:dاگه میتونی در مورد فروش از این جدولا پیدا کن کلا اگه سونی درایو دستگاش Blury خور نبود شکست خورده بود
بابا این حرف ها چیه؟؟؟
طبق آخرین ګزارش مالی اختلاف ps3 و ۳۶۰ با توجه به عرضه زود هنګام ۳۶۰ و وجود آمار خرابی بالاتر و کپی خور بودن فقط حدود ۳.۶ میلیون دستګاه هست!!!
شما یه سر به تاپیک آمار فروش بزن من اون جا خبر فروش بازی ها و کنسول ها رو در ژاپن ګذاشتم!!!
ps3 تازه فروشش شروع شده!!!
توی فروش سالیانه امسال توی ژاپن طبق آمار media create فقط۳ هزار تا ازwiiهست که به احتمال فراوان امسال سونی wii رو کنار می زنه!!(!خبرش رو هم از اینجا بخون)
عزیز برادر منظور من فروش بازی های انحصاری هست نه خود کنسول که سونی با اون کیفیت بازیهاش نباید فروششون اینقدر باشه دلیلش هم به موضوع این تاپیک مرتبطه

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
اگه ماکروسافت با هیلو که یه FPS هست فروش رویایی ای داره ! دلیل نمیشه بقیه شرکت ها هم باید فقط بازیهای FPS اشون همونطور فروش داشته باشه ! طبیعتا سونی هم عنوانی مثل GT رو داره !
البته بازیهای انحصاری مایکروسافت اکثرا فروش بالایی دارن و فقط یه هیلو نیست. مثلا الان فروش Geow رو با یه بازی مثل کیلزون 2 که نصف خرج اونم برنداشته مقایسه کنین! همه اینا به سیاست تبلیغاتی برمیگرده... .
لطفا" بحث گیرز (ع)-بقول بچه ها:d- رو به این تاپیک نکشین ...
گیرز اگه میفروشه ، نه بخاطر هایپو تبلیغو اینجور حرفاست ... به خاطر کیفیت والای خودشه.b-)
Perfect...
شوخی نکن؟!:d
کیفیت که داره.ولی خوب تبلیغ هم براش میشه. در ضمن تبلیغ چه ربطی به هایپ داره؟!
هایپ رو مثلا استاد ایتاگاکی خوب انجام میده!:D

آخرین ویرایش:

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
البته بازیهای انحصاری مایکروسافت اکثرا فروش بالایی دارن و فقط یه هیلو نیست. مثلا الان فروش Geow رو با یه بازی مثل کیلزون 2 که نصف خرج اونم برنداشته مقایسه کنین! همه اینا به سیاست تبلیغاتی برمیگرده... .
لطفا" بحث گیرز (ع)-بقول بچه ها:d- رو به این تاپیک نکشین ...
گیرز اگه میفروشه ، نه بخاطر هایپو تبلیغو اینجور حرفاست ... به خاطر کیفیت والای خودشه.b-)
Perfect...

Zalamen

کاربر سایت
Mar 15, 2009
472
نام
محسن
البته با احترام به نظرات همه ی بچه ها یاد یکی از معلم های قدیمی مون افتادم که میگفت ایرانی ها توی همه ی زمینه ها متخصص هستن.
آدم این تاپیک رو میبینه یاد تاکسی میفته.:d

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
خیلی ببخشیدا ولی از بس این جدول رو دیدم داره حالم بهم میخوره هزار بار اون دوستتون قرار داد(اسمش رو یادم نیست)
من مگه گفتم کیفیتش افتضاحه که شما دوباره این جدول رو زرتی انداختی اینجا:dاگه میتونی در مورد فروش از این جدولا پیدا کن کلا اگه سونی درایو دستگاش Blury خور نبود شکست خورده بود
عزیز برادر منظور من فروش بازی های انحصاری هست نه خود کنسول که سونی با اون کیفیت بازیهاش نباید فروششون اینقدر باشه دلیلش هم به موضوع این تاپیک مرتبطه

فروش نرم افزار توی همون تاپیک ګذاشتم!!!
طبق ګزارش مالی سونی فروش نرم افزار توی سه ماهه که ګزارش مالیش اومده از حدود ۱۴ میلیون رسیده به حدود ۲۴ میلیون نسخه!!!!
من متاسفانه نتونستم فروش نرم افزار ماکرو رو توی اون سه ماهه پیدا کنم (شایدم اصلا منتشر نکرده)
اګه تونستی برو و پیدا کن ببین آیا فروش نرم افزار توی اون مدت بیشتر بوده یا نه!!

آخرین ویرایش:

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
سرمایه همیشه به صورت پول نقد نیست.سونی بیش از حد بزرگ شده،مطمئنم خیلی از دوستان با خیلی از محصولات و شرکت های زیر مجموعه های ریز و درشت سونی آشنا نیشتند......از دیتا سنتر گرفته تا محصولات پزشکی تا تجهیزات استدیو و فیلمبرداری با قیمت های نجومی.....به طور مثال یه تریلر outside برادکاستینگ سونی بین 2تا 3 میلیون دلار قیمتشه.مقایسه شود با هزینه تبلیغات Move.درسته که انبار رو باهاش پر نمیکنند اما در نظر بگیرد بخش محصولات حرفه ای سونی فقط در زمینه فیلمبرداری چند مدل دوربین چند صدهزار دلاری...........فقط هزینه تحقیقات توی این بخش رو در نظر بگیرید حساب کار دستتون میاد)
پس همه این سرمایه به صورت پول نقد نیست و پلی استیشن هم یه بخش کوچک از سونی به حساب میاد.با ادغام شدن این بخش با قسسمت سرگرمی های سونی،دیگه Playstation زیرمجموعه بخش سرگرمی های سونی به حساب میاد.
سونی روند اشتباهی رو در پیش گرفته.شرکت های کوچیک که رشد میکنن بعضی مواقع اونقدر بزرگ میشن که هیچ جوری نمیشه ادارشون کرد.کوچکترین اشتباهی باعث ضرر میشه و قدرت ریسک رو پایین میاره.به نظرم سونی داره راه ماتسوشیتا رو در پیش میگیره و روز به روز داره زیر مجموعه هاشو بیشتر میکنه توی دراز مدت به ضررش تموم میشه.جنرال با اون عظمت.....

آخرین ویرایش:

omidpunisher

کاربر سایت
Aug 5, 2007
276
نام
امید
وای که چقدر شما با مزه هستی موش نخورتت .

اون (تر) برای یه نوشته بود که قبلش پاک کرده بودم مثل این که من دقت نکرده بودم دوست قبلی هم به همین تر گیر داده بود اگه میدونستم شما انقدر با مزه نمیشودی و به اون دوستمون توضیح میدادم که شما هم انقدر مزه پراکنی نکنی .

اون دوستمون یه توضیح داد منم قبولش داشتم برای همین ادامه ندادم مثل شما 2 تا بچه نیستم که وقتی چیزی به نظرم درست امد حالا یکی امد ثابت کرد اشتباه هستش.

آقایان خانوم ها من اشتباه کردم اما بعضی از دوستان انگار عقل کل هستن و... .

من از این که بگم اشتباه کردم هیچ ترسی ندارم اما شما تا الان شده اشتباه کنید اما روی اشتباه خودتون پافشاری میکنید نمونش زیاد هستش .

شما بپا ماهی نخورتت !!!
همین که فقط داری فروش کنسول و بازی رو در نظر میگیری ، دیگه ...
حالا رسیدن به سود خالص و خالصتر و خالصترتر و ... بماند .

البته با احترام به نظرات همه ی بچه ها یاد یکی از معلم های قدیمی مون افتادم که میگفت ایرانی ها توی همه ی زمینه ها متخصص هستن.
آدم این تاپیک رو میبینه یاد تاکسی میفته.:d

خب متخصص هستن دیگه ، نیستن ! :d مخصوصا در زمینه ی طرفداری از Sony در BC
متخصص زیاد داریم . :d

سرمایه همیشه به صورت پول نقد نیست.سونی بیش از حد بزرگ شده،مطمئنم خیلی از دوستان با خیلی از محصولات و شرکت های زیر مجموعه های ریز و درشت سونی آشنا نیشتند......از دیتا سنتر گرفته تا محصولات پزشکی تا تجهیزات استدیو و فیلمبرداری با قیمت های نجومی.....به طور مثال یه تریلر outside برادکاستینگ سونی بین 2تا 3 میلیون دلار قیمتشه.مقایسه شود با هزینه تبلیغات Move.درسته که انبار رو باهاش پر نمیکنند اما در نظر بگیرد بخش محصولات حرفه ای سونی فقط در زمینه فیلمبرداری چند مدل دوربین چند صدهزار دلاری...........فقط هزینه تحقیقات توی این بخش رو در نظر بگیرید حساب کار دستتون میاد)
پس همه این سرمایه به صورت پول نقد نیست و پلی استیشن هم یه بخش کوچک از سونی به حساب میاد.با ادغام شدن این بخش با قسسمت سرگرمی های سونی،دیگه Playstation زیرمجموعه بخش سرگرمی های سونی به حساب میاد.
سونی روند اشتباهی رو در پیش گرفته.شرکت های کوچیک که رشد میکنن بعضی مواقع اونقدر بزرگ میشن که هیچ جوری نمیشه ادارشون کرد.کوچکترین اشتباهی باعث ضرر میشه و قدرت ریسک رو پایین میاره.به نظرم سونی داره راه ماتسوشیتا رو در پیش میگیره و روز به روز داره زیر مجموعه هاشو بیشتر میکنه توی دراز مدت به ضررش تموم میشه.جنرال با اون عظمت.....

موافقم !

• Like
Reactions: Medusa

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
سونی که آماره فروشش الان خیلی خوبه ! نیست ؟

همه اینا از ضعفِ مدیریتیِ دوست عزیز !
کنسولی که تا چند هفته قبل از ریلیزش همه شکست خورده ی مطلق میدونستنش
حالا اختلاف فروشش با کنسول رقیب 3 میلیون دستگاهِ ...
تنها باید برای بازیهاش لیوان و دم کنی و ... تولید کنه تا دوستان پایریت خور راضی بشن ! :smile:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
واقعا کی میخوان بعضی ها بزرگ شن خدا میدونه یه (تر ) LOL هیچ گیری نبود جز یه تر من نظرم رو گفتم حالا چه درست چه اشتباه دوستان اگه فکر میکنن عقل کل هستش همه چی رو ول کردن یه تر چسبیدن .

واقعا انقدر سخته بجای این که گیر الکی بدیم فقط یه جمله بگیم به نظرم اشتباه هستش انقدر سخته که بجای درست صحبت کردن یه بن بخواین به بقیه توهین کنین .

منم میتونم مثل شما رفتار کنم اما واقعا بخاطر یه شرکت مثل سونی یا ماکروسافت یا هر کوفت دیگه به هم توهین میکنید واقعا که اون نظر من بود حالا اشتباه بود شما درست فکر کن .

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
خوب برای چی خرج تبلیغات نکنه- مثلا اگه 5 میلیون دلار خرج تبلیغات reachبکنه ،مگه از جیبش داده رفته. اگه 100 هزار نسخه هم پیش فروش باشه،پولش در اومده،فروش بازی هم که در کمترین و ضعیف ترین و بدترین حالت 6 میلیون نسخه هست... (ولی بهترین حالت رو هم در نظر بگیرید:D اونم با تبلیغاتی وسیع تر از شماره سوم)پس براحتی پول تبلیغات که هیچ چندین برابرش بر میگرده

سونی هم که اینقدر marketing خوشحالی داره که نگو GT5 رو با GOW نسخه PSP خیلی اتفاقی همزمان عرضه میکنه:D کلا با انجام همچین کاری اگه 5 میلیونم برای تبلیغاتش خرج کنه مسلما نتیجش خوب نمیشه(کاری به فروش ازپیش تعیین شده GT5 ندارم،چون اون فروش رو همیشه داره)

پ.ن:البته MS هم کم خوشحال بازی در نیورده،با اون خرجایی که برای بازار ژاپن کرد میتونست یه بازی انحصاری درست حسابی برای بقیه بازار دنیا درست کنه........:)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر