سونی: "با هزینه کردن های مایکروسافت نمی توانیم مقابله کنیم! "

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
r

سونی اعتراف کرد نمی تواند همان قدر که مایکروسافت برای Xbox هزینه می کند، برای Playstation هزینه کند!

مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود Halo: Reach بالاترین میزان تبلیغات برای یک بازی را در برند Xbox خواهد داشت. این عنوان قبلا به Halo 3 اختصاص داشت که 4.2 میلیون یورو برای تبلیغاتش هزینه شده بود.

این در حالی است که سونی برای PS Move حدود 750 هزار یورو هزینه تبلیغات در نظر گرفته است و وقتی در همین راستا از سونی سوال شد که آیا می تواند با تبلیغات و هزینه های مایکروسافت برای Kinect رقابت کند، Peter Dille مدیر بخش تبلیغات و بازاریابی SCEA گفت: "فکر نمی کنم هیچ وقت در این زمینه از مایکروسافت بیشتر هزینه کنیم! "

به هر حال باید منتظر ماند و دید تبلیغات ضعیف تر سونی نسبت به مایکروسافت، به ضررش تمام خواهد شد یا نه!

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
=))

اگه به جای خوندن یه جمله از پست، کلش رو بخونی میبینی که گفتم هیچ نقدی ازش نیومده! مگه مایکروسافت تو ایران هم واسه هیلو تبلیغ میکنه که بچه ها بخوان به خاطرش جو زده بشن؟:D
دیگه این که مایکروسافت خفن واسه هیلو تبلیغ میکنه مگه نیاز به اثبات یا تکذیب داره؟! قدرتش رو داره، تبلیغ میکنه:D بازی خوب، تبلیغ زیاد هم میخواد. تبلیغ نکردن افتخار نیست...

• Like
Reactions: PouяiД

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
شما اول برو یه سرچی درباره وسعت محصولات مایکروسافت و سود سالیانه این کمپانی بنداز بعد بیا اینجوری نظر بده.

البته دیگه نباید با Sony مقایسه کرد .
SCE
Sony Music
Sony Picture
Electronic devices
electronic equipments
PlayStation
-
درکل سونی میتونه به راحتی برای Marketing خرج کنه ولی نمیکنه و به ظررشه .(ضعف مدیریتی )

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
=))

اگه به جای خوندن یه جمله از پست، کلش رو بخونی میبینی که گفتم هیچ نقدی ازش نیومده! مگه مایکروسافت تو ایران هم واسه هیلو تبلیغ میکنه که بچه ها بخوان به خاطرش جو زده بشن؟:D
دیگه این که مایکروسافت خفن واسه هیلو تبلیغ میکنه مگه نیاز به اثبات یا تکذیب داره؟! قدرتش رو داره، تبلیغ میکنه:D بازی خوب، تبلیغ زیاد هم میخواد. تبلیغ نکردن افتخار نیست...
خوب پست 1240 رو چی میگی؟ یه خط مونده به آخر
حالا این بحث هایی که کی بیشتر سرمایه داره چه ربطی به ما داره؟
برید بشینید بازیتونو کنید بابا :d

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
البته ببخشید اما معتبر ترین Ranking دنیا یعنی Forbes شرکت ها رو جور دیگه ای دسته بندی کرده !

Microsoft رتبه 49
http://www.forbes.com/lists/2010/18/global-2000-10_The-Global-2000_Rank.html

Nintendo رتبه 260 :
http://www.forbes.com/lists/2010/18/global-2000-10_The-Global-2000_Rank_3.html

Sony رتبه 421 :

http://www.forbes.com/lists/2010/18/global-2000-10_The-Global-2000_Rank_5.html

همه مشخصات رو هم به تفکیک قرار داده
طبق این لیست مایکروسافت جزء بزرگترین و قدرتمندی ترین شرکت ها هم از نظر درآمد و هم سرمایه محسوب میشه ! و خیلی جلوتر از سونی قرار داره

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
من نمیدنم این همه بحث داره طرف خودش اومده اعتراف کرده بعدش بعضی ها اینجا دارن حرص و جوش میخورن والا به خدا از من میپرسین سونی تا نسل بعد دووم بیاره هنر کرده الانم ماکرو بهتره به جای این هزینه ها بره چند تا بازی انحصاری خوب واسه خودش پیدا کنه ثواب داره

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
بدون شک ماکروسافت توی تبلیغات سونی رو جا میزاره
کاملا مشخصه
بهترین بازی های سونی اصلا در حد و اندازه کیفیتشون فروش نمی رن و مشخصا ضعف از قسمت marketing سونی هست
همین آنچارتد 2 خیلی زود تر از زمانی که در حد اسم و رسمش بود از لیست 20 بازی پر فروش NPD خارج شد

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
خوب پست 1240 رو چی میگی؟ یه خط مونده به آخر
حالا این بحث هایی که کی بیشتر سرمایه داره چه ربطی به ما داره؟
برید بشینید بازیتونو کنید بابا :d
اون پست رو که من ندادم، به من چه؟:D
ضمن اینکه توضیح دادم، بازی تو ایران که تبلیغ نداشته بچه ها واسه اون جوگیر بشن:D تو آمریکا و کشور های دیگه تبلیغ داره. مگه ایران هم حساب میشه اینجور مواقع؟:D

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
خوب به نظر من این دو کمپانی قسمت سرگرمیش که همین گیم و غیره ست ماکرو علاقه بیشتری داره یعنی ماکروسافت اهمیت بیشتری بهش میده تا سونی. این یعنی سونی واسه یه بازی که بازیه خوبی هم باید باشه اهمیت زیادی نشون نمیده حالا یا سیاسته یا اینکه از فروش بالایه این بازی خیالش راحته ولی از نظر بوجه این دو کمپانی توی یک راه پله هستن شاید یکی دو پله بالا پایین ولی تبلیغ به نظر من توی قرن 21 جواب میده اگه بازاریابش کارکشته باشه قبول دارید؟

game.fun

کاربر سایت
Dec 13, 2009
945
اون پست رو که من ندادم، به من چه؟:D
ضمن اینکه توضیح دادم، بازی تو ایران که تبلیغ نداشته بچه ها واسه اون جوگیر بشن:D تو آمریکا و کشور های دیگه تبلیغ داره. مگه ایران هم حساب میشه اینجور مواقع؟:D
منم اولش گفتم دوستان نگفتم که شما
اون بنده خدا مثال خواست برای شما دم دستم بود :d
بدشم وقتی روی نت تبلیغ میشه خوب ما هم بالاخره میبینیم دیگه
مگه تبلیغ فقط پوستر زدن و این چیزاس ... !

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
خوب به نظر من این دو کمپانی قسمت سرگرمیش که همین گیم و غیره ست ماکرو علاقه بیشتری داره یعنی ماکروسافت اهمیت بیشتری بهش میده تا سونی. این یعنی سونی واسه یه بازی که بازیه خوبی هم باید باشه اهمیت زیادی نشون نمیده حالا یا سیاسته یا اینکه از فروش بالایه این بازی خیالش راحته ولی از نظر بوجه این دو کمپانی توی یک راه پله هستن شاید یکی دو پله بالا پایین ولی تبلیغ به نظر من توی قرن 21 جواب میده اگه بازاریابش کارکشته باشه قبول دارید؟
از لحاظ کیفیت که خب کاملا پیداست سونی جلوتره. اینو بازیهای انحصاریش مشخص میکنه ولی از لحاظ سطح درامد و بودجه و احتمالا ضعف بخش مارکتینگ هست که سونی رو عقب نگه میداره. به هر حال نمیشه با یه کمپانی غول امریکایی به همین اسونیا رقابت کرد که:d

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
کلا این حرف ایشون یه نوع توجیه کردنه.....توجیه اینکه:

ای مردم..... اگه ما بعضی عناوینمون اندازه بعضی عناوین x360 فروش نمیره یا همچنین محصولاتمون بدونید علتش فقط وفقط خرج کردن مایکرو هستش و علت دیگه ای نداره....:d

کلا سونی خیلی شرکت منظم تر ی هستش نسبت به مایکرو(البته نظر منه)ولی بعضی حرفاش و کاراش خیلی زنندس........مثه اون دلقکی که تو e3 اورده بود تا درباره کینکت بد بگه یا این مورد یا حرفایی که در مورد 3ds وسه بعدی بودنش زده بود...... .(البته مایکرو هم از این حرفا زده ولی دیگه دلقک آوردن.....)

از لحاظ" سلامت تبلیغ" و "رعایت جوانمردی" در تبلیغ کردن نینتندو اول بوده ..همیشه

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,514
نام
کورش
البته ببخشید اما معتبر ترین Ranking دنیا یعنی Forbes شرکت ها رو جور دیگه ای دسته بندی کرده !

Microsoft رتبه 49
http://www.forbes.com/lists/2010/18/global-2000-10_The-Global-2000_Rank.html

Nintendo رتبه 260 :
http://www.forbes.com/lists/2010/18/global-2000-10_The-Global-2000_Rank_3.html

Sony رتبه 421 :

http://www.forbes.com/lists/2010/18/global-2000-10_The-Global-2000_Rank_5.html

همه مشخصات رو هم به تفکیک قرار داده
طبق این لیست مایکروسافت جزء بزرگترین و قدرتمندی ترین شرکت ها هم از نظر درآمد و هم سرمایه محسوب میشه ! و خیلی جلوتر از سونی قرار داره

من در مورد درامد چیزی ننوشتم ولی از نظر دارایی هم از همین لینکی که دادین بررسی میکنیم:
سونی: 118.00
مایکروسافت : 82.10

شما مثل اینکه متوجه نشدید . بحث سر این نیست که کدوم بهتره و کی طرفدار کدوم ـه. بحث سر این ـه که ایا سونی پول داره و خرج نمیکنه یا نداره . خود لینک شما بوضوح داره میگه خیلی بیشتر از مایکروسافت داره (هرچند درامدش کمتره) ولی نمی خواد خرج کنه.

• Like
Reactions: Bayonetta

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
من در مورد درامد چیزی ننوشتم ولی از نظر دارایی هم از همین لینکی که دادین بررسی میکنیم:
سونی: 118.00
مایکروسافت : 82.10

شما مثل اینکه متوجه نشدید . بحث سر این نیست که کدوم بهتره و کی طرفدار کدوم ـه. بحث سر این ـه که ایا سونی پول داره و خرج نمیکنه یا نداره . خود لینک شما بوضوح داره میگه خیلی بیشتر از مایکروسافت داره (هرچند درامدش کمتره) ولی نمی خواد خرج کنه.

خب همین ! مایکروسافت از نظر قسمت تبلیغاتی خرج می کنه ! اما سونی سرمایه بیشتری داره ولی ما نمیدونیم چرا خرج نمیشه !
من هم تو پست قبلیم درآمد بیشتر و خرج بیشتر بود ! همین تبلیغات رو درآمد مایکروسافت تاثیر داره ! شاید سرمایه کمتر باشه ، اما انقدر تبلیغات رو به خوبی انجام میده که درآمدش از سونی با اون همه قسمت و زیر مجموعه بیشتره و این ضعف سونی هست !
اگر به همین ترتیب ادامه بده ، مطمئنا دیر یا زود از نظر سرمایه هم از سونی جلو میفته از نظر سرمایه ! این موضوع تا اینجا ثابت شدس که سیاست های اقتصادی مایکروسافت واقعا بهتر از سونی هست

آخرین ویرایش:

K.P.

کاربر سایت
Aug 26, 2008
185
البته این تیتر و برداشت شما ، هیچ ربطی به حرف این بابا نداره . ایشون فقط گفته که :

"فکر نمی کنم هیچ وقت در این زمینه از مایکروسافت بیشتر هزینه کنیم! "
منظورش همین قضیه کینکت و ... بوده نه به طور کلی در گیم ! هر چند واقعیت هم اینه که مایکرو بیشتر هزینه می کنه ولی سونی هیچوقت نمیاد عملا اعلام کنه نمی تونیم با هزینه کردن های مایکرو مقابله کنیم !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر