سونی: "با هزینه کردن های مایکروسافت نمی توانیم مقابله کنیم! "

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,078
r

سونی اعتراف کرد نمی تواند همان قدر که مایکروسافت برای Xbox هزینه می کند، برای Playstation هزینه کند!

مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود Halo: Reach بالاترین میزان تبلیغات برای یک بازی را در برند Xbox خواهد داشت. این عنوان قبلا به Halo 3 اختصاص داشت که 4.2 میلیون یورو برای تبلیغاتش هزینه شده بود.

این در حالی است که سونی برای PS Move حدود 750 هزار یورو هزینه تبلیغات در نظر گرفته است و وقتی در همین راستا از سونی سوال شد که آیا می تواند با تبلیغات و هزینه های مایکروسافت برای Kinect رقابت کند، Peter Dille مدیر بخش تبلیغات و بازاریابی SCEA گفت: "فکر نمی کنم هیچ وقت در این زمینه از مایکروسافت بیشتر هزینه کنیم! "

به هر حال باید منتظر ماند و دید تبلیغات ضعیف تر سونی نسبت به مایکروسافت، به ضررش تمام خواهد شد یا نه!

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
البته این تیتر و برداشت شما ، هیچ ربطی به حرف این بابا نداره . ایشون فقط گفته که :

منظورش همین قضیه کینکت و ... بوده نه به طور کلی در گیم ! هر چند واقعیت هم اینه که مایکرو بیشتر هزینه می کنه ولی سونی هیچوقت نمیاد عملا اعلام کنه نمی تونیم با هزینه کردن های مایکرو مقابله کنیم !!!
آقا واسه چی مغالطه میکنی ؟ ایشون دقیقا" فرموده نمی تونیم مقابله کنیم ...
و لاغیر :D
نگفته که اونا بهترن ... ! گفته نمیتونیم اونقدر خرج کنیم ... حرسشو شما چرا میخوری ؟ :D

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خوب به نظر من سونی بیشتر بجای این که به فکر این باشه که درامد بیشتر داشته باشه به فکر این هستش که بازار ثابتی داشته باشه اینم به نظر من خیلی مهم هستش وقتی شما یه میزان مشخص درامد داشته باشین و شرکت بزرگی هم باشین ریسک کمتری میکنین برای خرج کردن برای این که با 2تا بالا پایین شدن شرکت کلی کارمند از دست میده .

البته این برای این وضع اقتصادی امروز هم هستش که در دنیا حاکم شده و شرکت ها ریسک نمیکنن سونی بیشتر بر روی TV و NOTBOOK و MOVIE هاش الان داره خرج میکنه چیزی که در این وضع بد اقتصادی برگشت داشته باشه براش .

بعدشم سونی گفته من انقدر خرج نمیکنم نگفته ندارم که نمیکنم . خوب مشخصه سونی هیچ وقت نمیاد برای تبلیغ PS3 مجانی بده یا ... اما ماکروسافت خرج های این جوری هم میکنه درسته درامد داره اما مال سونی خالص تر هستش که به نظر من به همین قانع هستن وگرنه این جوری نمیکردن .

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
این رقم ها رو از کجاشون در اوردن اونوقت ؟750 هزار یورو برا ی move و 4 میلیون برای halo در حالی که خرج تبلیغات mw2 یه مقداری حدود150 میلیونه و یا halo3 حدود 50 میلیون،حتی این lost planet زاقارت 20 میلیون خرج تبلیغاتش شده

K.P.

کاربر سایت
Aug 26, 2008
185
آقا واسه چی مغالطه میکنی ؟ ایشون دقیقا" فرموده نمی تونیم مقابله کنیم ...
و لاغیر :D
نگفته که اونا بهترن ... ! گفته نمیتونیم اونقدر خرج کنیم ... حرسشو شما چرا میخوری ؟ :D
حرس !؟ از چی باید حرس بخورم . گور پدر سونی و مایکرو با هم !! من دارم می گم سونی هیچوقت نمیاد همچین حرفی بزنه . همونطور که اینجا هم نزده . از این بابا سوال شده می تونن با هزینه مایکرو در زمینه کینکت رقابت کنند . اینم جواب داده فکر نمی کنم اینقدر هزینه کنیم . اینجا منظور فقط در همین زمینه هست و ضمن اینکه گفته شده هزینه نمی کنیم . ( یعنی خودمون نمی خوایم ) نه اینکه توان مالیش رو نداشته باشیم . واقعا فهمیدنش اینقدر سخته !!؟

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
خوب به نظر من سونی بیشتر بجای این که به فکر این باشه که درامد بیشتر داشته باشه به فکر این هستش که بازار ثابتی داشته باشه اینم به نظر من خیلی مهم هستش وقتی شما یه میزان مشخص درامد داشته باشین و شرکت بزرگی هم باشین ریسک کمتری میکنین برای خرج کردن برای این که با 2تا بالا پایین شدن شرکت کلی کارمند از دست میده .

البته این برای این وضع اقتصادی امروز هم هستش که در دنیا حاکم شده و شرکت ها ریسک نمیکنن سونی بیشتر بر روی TV و NOTBOOK و MOVIE هاش الان داره خرج میکنه چیزی که در این وضع بد اقتصادی برگشت داشته باشه براش .

بعدشم سونی گفته من انقدر خرج نمیکنم نگفته ندارم که نمیکنم . خوب مشخصه سونی هیچ وقت نمیاد برای تبلیغ PS3 مجانی بده یا ... اما ماکروسافت خرج های این جوری هم میکنه درسته درامد داره اما مال سونی خالص تر هستش که به نظر من به همین قانع هستن وگرنه این جوری نمیکردن .

آقا من منظور شما رو از "خالص تر بودن" نفهمیدم !
سود و درآمد خالص یه چیز هست ! دیگه خالص تر بودن که معنا نداره ! قانع بودن هم دیگه الآن جایی تو تجارت نداره ! مایکروسافت مدام رو درآمدش کار می کنه (در آمدخالص) و هر سال هم پیشرفت می کنه ! به همین ترتیب ادامه بده حتی از نظر سرمایه هم از خیلی شرکت های دنیا جلو میفته ! اون فرق درآمد چیز کمی نیست که بگیم که سونی قانع هست و این حرف ها ! این فرق درآمد یعنی اشتباهات بازاریابی و سیستم اقتصادی سونی

• Like
Reactions: Bayonetta

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
این رقم ها رو از کجاشون در اوردن اونوقت ؟750 هزار یورو برا ی move و 4 میلیون برای halo در حالی که خرج تبلیغات mw2 یه مقداری حدود150 میلیونه و یا halo3 حدود 50 میلیون،حتی این lost planet زاقارت 20 میلیون خرج تبلیغاتش شده
آقا شرمنده ها. میشه یه لینک معتبر به ما بدید؟ مطمئن هستید از این اعداد و ارقام؟ 20 میلیون برای لاست پلنت؟ میدونی این عدد یعنی چقدر؟ البته همونطور که گفتم لینک بدید بهتر میشه شاید من اشتباه میکنم و واقعا هیمنطوریه.

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
فکر نمی کنم هیچ وقت در این زمینه از مایکروسافت بیشتر هزینه کنیم!

بیشتر هزینه نمیکنن دقت بفرمایید لطفا .. شاید هم منظورشون این باشه که نیازی به تبلیغ بیشتر نیست!!

Apóllōn

کاربر سایت
Apr 5, 2010
2,244
نام
Arash
من فکر نمیکنم مشکل سونی سر نداشتن پول و سرمایه باشه...اتفاقا به نظر من جیب پر پولی داره...:d...اما دوتا مسئلست یا نمیخواد خرج کنه..که البته دلیل درستی هم نباید برای این کار داشته باشه.....یا اینکه مدیریت درستی نداره و نمیدونه سرمایش رو کجا و چطوری خرج کنه..!! از همون اول اگه کمی در بخش بازاریابی خرج بیشتری میکرد و میتونست مثلا بازار آمریکا رو به دست بیاره الان وضع خیلی بهتری میداشت یا همین انحصاری هایی که از دست داد ماکرو اومد حسابی خرج کرد و سازنده ها رو وسوسه کرد و تونست بعضی از انحصاری های سونی رو مثل تیکن از چنگش در بیاره...اما در مقابل سونی سکوت کرد...در حالی که اون هم میتونست با خرج بیشتر این عناوین رو در انحصار خودش نگه داره..........
در مورد اون دوستی هم که گفت سونی تا یه نسل دیگه بمونه خیلی هنر کرده باید بگم بهتره نسل های قبل رو به یادتون بیارید که سونی با PS1 و PS2ــش یه تنه نسل های پیش رو جلو میبرد در ضمن شما هم نمیخواد به کمپانی بزرگی مثل سونی درس "موندن" یا "نموندن" بدی...

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
آقا شرمنده ها. میشه یه لینک معتبر به ما بدید؟ مطمئن هستید از این اعداد و ارقام؟ 20 میلیون برای لاست پلنت؟ میدونی این عدد یعنی چقدر؟ البته همونطور که گفتم لینک بدید بهتر میشه شاید من اشتباه میکنم و واقعا هیمنطوریه.
http://www.joystiq.com/2007/02/03/lost-planet-lost-40-million-to-find-success/
وقتی کپکام 20 میلیون خرج تبلیغات اون بازی میکنه و یا valve میاد 25 میلیون خرج تبلیغات l4dead میکنهhttp://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=25528
شما فکر میکنی خرج تبلیغاتmove که یه hardware launch هستش 750 هزار یوروه فقط

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آقا من منظور شما رو از "خالص تر بودن" نفهمیدم !
سود و درآمد خالص یه چیز هست ! دیگه خالص تر بودن که معنا نداره ! قانع بودن هم دیگه الآن جایی تو تجارت نداره ! مایکروسافت مدام رو درآمدش کار می کنه (در آمدخالص) و هر سال هم پیشرفت می کنه ! به همین ترتیب ادامه بده حتی از نظر سرمایه هم از خیلی شرکت های دنیا جلو میفته ! اون فرق درآمد چیز کمی نیست که بگیم که سونی قانع هست و این حرف ها ! این فرق درآمد یعنی اشتباهات بازاریابی و سیستم اقتصادی سونی

منظورم این بود که وقتی شما پولی خرج نمیکنین اما درامد دارین سونی زیاد به خودش سختی نمیده مثل ماکروسافت برای این که ماکروسافت یه شرکت نرم افزاری هستش و پایه شرکت بر تبلیغات این جوری هستش اما سونی یه شرکت سخت افزاری هستش و جنسش رو با نشون دادن به مردم میفروشه بازاریابی وپایه های این دو شرکت زمین تا زیرزمین باهم فرق دارن .

سونی اگه به فروش 2-4 میلیونی بازی هاش راضی نبود این سیستم رو خیلی وقت پیش عوض میکرد شما و من هم از اون ها که بیشتر متوجه نمیشیم اون ها دارن یه شرکت به چه بزرگی رو با هزاران هزار کارمند اداره میکنن شک نکن اگه به نظرشون راهشون اشتباه بود یا خواسته دیگه ای داشتن تا الان شرکت تغییر رویه میداد برای این که باید به فکر سود سهام دارشون هم باشن و... .

بعدشم مگه ماکروسافت چند تا بازی داره که روشون خرج کنه ؟ اما شما فقط کافیه به خود شرکت های زیر مجموعه سونی یه نگاه کنی میبینی با این کیفیت بازی های که درست میکنن هر کدوم چند برابر کارمند دارن و روشون خرج میشه از طرف سونی و... جای برای ولخرجی دیگ نداره .;)

اين تحليل های شما خواب را از سر ما پروند...
292.gif

لازم نيست وقتی در مورد سياست های مالی شرکتی مثل sony اطلاع نداريم از روی معده حرف بزنيم.

شما اول اسپم نده درک کردن پیشکشت .

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
واقعا چرا این سونی دلش نمیاد کمی دست توی اون جیب مبارک کنه و یه کم تبلیغ (هایپ !:d) کنه ؟! انصافا اگه واسه همه بازیا تبلیغ نمی کنه واسه یه سریشون که واقعا شاهکارن این کار رو بکنه ! :(
من نمیدنم این همه بحث داره طرف خودش اومده اعتراف کرده بعدش بعضی ها اینجا دارن حرص و جوش میخورن والا به خدا از من میپرسین سونی تا نسل بعد دووم بیاره هنر کرده الانم ماکرو بهتره به جای این هزینه ها بره چند تا بازی انحصاری خوب واسه خودش پیدا کنه ثواب داره
:blink: الان دقیقا چرا ؟:-/ چون تو ایران زیاد عادت به اوریج خریدن ندارن ؟! میشه بگین بازیهاش از نظر کیفیت چی کم دارن ؟ :-/

poorya_l

کاربر سایت
Jun 27, 2007
293
نام
پوریا

البته این برای این وضع اقتصادی امروز هم هستش که در دنیا حاکم شده و شرکت ها ریسک نمیکنن سونی بیشتر بر روی TV و NOTBOOK و MOVIE هاش الان داره خرج میکنه چیزی که
در این وضع بد اقتصادی برگشت داشته باشه براش .

اين تحليل های شما خواب را از سر ما پروند...
292.gif

لازم نيست وقتی در مورد سياست های مالی شرکتی مثل sony اطلاع نداريم از روی معده حرف بزنيم.

• Like
Reactions: Hosein M

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
منظورم این بود که وقتی شما پولی خرج نمیکنین اما درامد دارین سونی زیاد به خودش سختی نمیده مثل ماکروسافت برای این که ماکروسافت یه شرکت نرم افزاری هستش و پایه شرکت بر تبلیغات این جوری هستش اما سونی یه شرکت سخت افزاری هستش و جنسش رو با نشون دادن به مردم میفروشه بازاریابی وپایه های این دو شرکت زمین تا زیرزمین باهم فرق دارن .

سونی اگه به فروش 2-4 میلیونی بازی هاش راضی نبود این سیستم رو خیلی وقت پیش عوض میکرد شما و من هم از اون ها که بیشتر متوجه نمیشیم اون ها دارن یه شرکت به چه بزرگی رو با هزاران هزار کارمند اداره میکنن شک نکن اگه به نظرشون راهشون اشتباه بود یا خواسته دیگه ای داشتن تا الان شرکت تغییر رویه میداد برای این که باید به فکر سود سهام دارشون هم باشن و... .

بعدشم مگه ماکروسافت چند تا بازی داره که روشون خرج کنه ؟ اما شما فقط کافیه به خود شرکت های زیر مجموعه سونی یه نگاه کنی میبینی با این کیفیت بازی های که درست میکنن هر کدوم چند برابر کارمند دارن و روشون خرج میشه از طرف سونی و... جای برای ولخرجی دیگ نداره .;)
این الان یه بدعت جدید در اقتصاد با نام سود خالصتر(!!!) بود که شما گذاشتی؟؟!! همونطور که تو پستهای قبلتر دوستان گفتن مایکرو تبلیغ بیشتر میکنه، سود بیشتر میبره، سونی بخش مارکتینگش ضعیفه و به طبع سود کمتری میبره.حالا این وسط تکلیف سود خالص تر چی میشه فقط خدا میدونه و یه فن بوی ps3 مثل شما...

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی

شما اول اسپم نده درک کردن پیشکشت .
پول خرج نکردن و درآمد داشتن که نمیشه ! من متوجه نمیشم ! یعنی مایکروسافت چون یه شرکت نرم افزاری هست فقط با تبلیغات کار می کنه ؟! یعنی جنسش رو تو هزار تا جای مختلف نشون نمیده و فقط با تبلیغات فروش داره ؟
مایکروسافت هم دقیقا مثل سونی هر چیزی رو که میسازه باید بده دست مردم عام تا فروش داشته بشه ! بازاریابی فرق داره ، اما سایست اقتصادی که فقط باید بر مبنای پیشرفت باشه انقدر تفاوت نمی تونه داشته باشه !

یه سری کشور هم هستن که درآمد ندارن ، اما بازم ادامه میدن ! به نظر شما از من و شما این جور افراد بیشتر میفهمن ؟
هر دوره ای ممکنه تو یه شرکت پیش بیاد که سیاست اقتصادی دیگه جوابگو نباشه !
اقتصاد دقیقا مثل تکنولوژی روز به روز پیشرفت می کنه و سیاست های قدیمی تر نا کارآمد تر میشن ! سونی هم داره بر مبنای روش های خودش عمل می کنه و باید این موضوع رو قبول کرد که حاضر نیست برای پیشرفت بیشتر ریسک کنه ! اما مایکروسافت رو شما طی 20 سال گذشته اگر نگاه کنید مدام در حال تغییر و بهبود اقتصادش بوده و درجا نزده ! چیزی که سونی بیشتر جلو نبرده و این بازم میتونه مشکل تیم اقتصادیش هم باشه هم نه ! از این جهت باشه که نخوان ریسک کنن و از این جهت نباشه که سهامداران ارشد سونی ، مخالف عوض کردن سیستم و مجبور کردن تیم به روند گذشته و در نتیجه درآمد نسبتا ثابت باشه !
تو سیستم اقتصادی این روند کاملا یه مشکل حساب میشه. اما در مورد سهامدار ، بله باید باشن ! اما یه جا مثل مایکروسافت هر سال درآمدش به خوبی داره افزایش پیدا می کنه و این درآمد خودش باعث افزایش درآمد سهامدارانش هم میشه. پس بازم اینجا سیاست مایکروسافت خیلی کارامد تر نشون میده
تعداد بازیی که شما میسازی هر چه قدر هم که خوب باشه باید از نظر تبلیغات هم انقدر قوی باشه که سودش کاملا محسوس باشه ! فروش 1-2 میلیونی انقدر درآمد برای بخش سرگرمی ایجاد نمی کنه

در مورد ساخت بازی تا اینجای که من اطلاع دارم مایکروسافت در حال حاضر برای سال آینده کمتر از سونی خرج نکرده (البته فقط در امسال این موضوع به چشم میاد و منظور من 2 سال گذشته نیست) این استودیو ها در حاضر مشغول ساخت بازی برای مایکروسافت هستن :

343 Industries
FireBird
Lionhead
Robot Entertainment
Turn 10
Crytek
Epic
Rare
BigPark

اینها هم هیچ کدوم نه استودیو های کوچیکی هستن و نه حقوق کمی میگیرن ! اما بر طبق گذشته من ندیدم مایکروسافت تو کار تبلیغ برای هیچ بازیی کم بذاره

پ.ن: دوست عزیز اگر خواستید تو پروفایل بحث رو ادامه بدیم چون احساس می کنم بحث من و شما اگر جلو بره باعث پرت شدن از موضوع تاپیک بشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dreadlord

Hosein M

کاربر سایت
Mar 31, 2009
1,231
واقعا چرا این سونی دلش نمیاد کمی دست توی اون جیب مبارک کنه و یه کم تبلیغ (هایپ !:d) کنه ؟! انصافا اگه واسه همه بازیا تبلیغ نمی کنه واسه یه سریشون که واقعا شاهکارن این کار رو بکنه ! :(

:blink: الان دقیقا چرا ؟:-/ چون تو ایران زیاد عادت به اوریج خریدن ندارن ؟! میشه بگین بازیهاش از نظر کیفیت چی کم دارن ؟ :-/
والا بازیهاش که از لحاظ کیفیت فوق العاده هستن ولی فروششون رو هم اندازه ی یهHALO3و reach نمیشه الان پیش فروش REACH به تنهایی اندازه ی فروش کل KZ2 هست(اینو بابک گفت)
بازار ژآپن رو هم که نینتندو قبضه کرده و سونی دیگه اون قدرت قدیمی رو نداره این یه حقیقت تلخه چه بخواین باور کنین چه نکنین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر