سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
چرا باید ورژن اخری باشه ؟
من بتلفیلد 2042 رو گرفتم اپدیت 2 3 تا قبلیش بود ریختم رو کنسول
خود کنسول 3 گیگ اپدیت کرد شد ورژن اخریش دارم بازی میکنم
اینطوری بجاش 75 گیگ بازی نیم بها برام حساب شد و کلا سر جمع اطراف 40 گیگ دانلود کردم
رو پی اس اگه اخرین اپدیت نبود نمیگرفت رو ایکس باکس هم فکر میکردم نمیگیره 🤔
اگه اینطوره یه چند صد گیگی تا الان رفته تو پاچم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
ممنون بابت راهنمایی
بعد برای وان هم همینه فرقی نداره؟!
ینی در اصل دیتای بازی هست؟ و اینکه کل بازی هست یا فقط حجم دیتای بازی مثلا فلان گیگه و بازی باید جداگونه دانلود بشه؟! بعد برا نصب بازی باید انلاین باشی؟
شرمنده من تو مسائل کنسول ها زیاد وارد نیستم
فرقی نداره رو ایکس باکس همینه البته دوستمون میگن ورژن بازی اگه قدیمیتر باشه هم میگیره فقط تو این صورت باید اپدیتای جدیدو از خود کنسول بگیرید
اگه اخرین ورژن باشه کل بازی هست نیاز به دانلود چیز دیگه ای نیست اگه ورژن قدیمیتر باشه اپدیتاش باید دالنودشه
برای ریختن دیتا اولش یه اتصال اینترنت نیازه که بازی به لیست دانلود اضافه بشه زو هارد اصلی بعد منتقل بشه از اکسترنال

• Like
Reactions: LilPeep

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
واقعا چرا قضاوت میکنید چرا فکر میکنید همه مثل خودتون هستن!؟:-?
اولا من نظر شخصیم رو به اون عزیز دادم
دوما فکر نکنم نظر یک کاربر یا چند کاربر بر روی ایشون تاثیر بزاره و ایشون حق انتخاب داره و فکر نکنم به نظر ما باشه خودشون هرچی دوست دارن میتونن بخرن... اگر پیامشون رو بخونی خودش گفته به خاطر یه سری چیز ها دوست داره سمت اکس باکس بیاد
سوما من تجربه کاربریم رو گفتم نمیدونم چرا به شما فشار اومده!
اره راست میگی از چند فرسخی ps5 هم رد نشدم چون خیلی خاصه و کلا هم رده با بوگاتی حساب میشه در دید شما ولی نمیدونم داخل اتاقم چی میکنه:p8->

View attachment 282809
اینو خدا زده. فکر می‌کنه فقط خودش یچیزی رو داره. بقیه ندارن😁 بزرگ میشه خوب میشه😁

LilPeep

کاربر سایت
Jan 30, 2023
21
فرقی نداره رو ایکس باکس همینه البته دوستمون میگن ورژن بازی اگه قدیمیتر باشه هم میگیره فقط تو این صورت باید اپدیتای جدیدو از خود کنسول بگیرید
اگه اخرین ورژن باشه کل بازی هست نیاز به دانلود چیز دیگه ای نیست اگه ورژن قدیمیتر باشه اپدیتاش باید دالنودشه
برای ریختن دیتا اولش یه اتصال اینترنت نیازه که بازی به لیست دانلود اضافه بشه زو هارد اصلی بعد منتقل بشه از اکسترنال
سپاس فراوان

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,077
نام
شایان
رو پی اس اگه اخرین اپدیت نبود نمیگرفت رو ایکس باکس هم فکر میکردم نمیگیره 🤔
اگه اینطوره یه چند صد گیگی تا الان رفته تو پاچم
رو xbox مهم نیست حتی دیتا بازی مال 2 ماه پیش هم باشه یا اصلا 1 سال پیش فقط اپدیت هاش رو دانلود میکنه خود کنسول
یعنی فایل اصلی بازی رو شناسایی میکنه
اینش خیلی خوبه من کل بازی هام رو دارم از p30day میگیرم که نیم بها حساب کنه نهایتا 10 گیگ اپدیت میخوان که با کنسول انجام میدم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
رو xbox مهم نیست حتی دیتا بازی مال 2 ماه پیش هم باشه یا اصلا 1 سال پیش فقط اپدیت هاش رو دانلود میکنه خود کنسول
یعنی فایل اصلی بازی رو شناسایی میکنه
اینش خیلی خوبه من کل بازی هام رو دارم از p30day میگیرم که نیم بها حساب کنه نهایتا 10 گیگ اپدیت میخوان که با کنسول انجام میدم
تو گروه تلگرامشون لینکارو بدید میذارن توی سایت اگه بازی دیدید که نیست یا اپدیت نیست بفرستید برای ای دی mohaening بذارن رو سایت

• Like
Reactions: barney stinson

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
دوستان چند وقت پیش فورتنایت اپدیت داد ۴۳گیگ دیدم زیاده پاکش کردم دوباره زدم رو دانلود شد ۳۸گیگ ظاهرا کل حجم بازیو به همراه اپدیت اخرش میخواسته دوباره دانلود کنه
دلیلش چی بوده؟ هارد اکسترنال هم رو کنسول هست قبلا همچین مشکلیو رو بازیا ایکس باکس شنیده بودم ولی دلیل و راه حلشو نمیدونم کاری میشه کرد که اینجوری نشه یا راهی نداره؟ اگه راه حلی نداره و بخواد اذیت کنه رو پی اس دانلودش کنم

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان چند وقت پیش فورتنایت اپدیت داد ۴۳گیگ دیدم زیاده پاکش کردم دوباره زدم رو دانلود شد ۳۸گیگ ظاهرا کل حجم بازیو به همراه اپدیت اخرش میخواسته دوباره دانلود کنه
دلیلش چی بوده؟ هارد اکسترنال هم رو کنسول هست قبلا همچین مشکلیو رو بازیا ایکس باکس شنیده بودم ولی دلیل و راه حلشو نمیدونم کاری میشه کرد که اینجوری نشه یا راهی نداره؟ اگه راه حلی نداره و بخواد اذیت کنه رو پی اس دانلودش کنم
اپدیت fortnite حدود ۷ گیگ بود.
اپدیت رو اگر کنسل کنی بازی پاک میشه. Pause کن.

شایدم دیتایی که دانلود کردی خراب شده و قطعی داشتی

بازی‌هایی که برای Xbox series هستن رو، روی هارد اکسترنال نریز. فایل‌شون خراب میشه.

آخرین ویرایش:

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
منم چند وقت پیش بازی Battlefield 2042 رو به هارد اکسترنال منتقل کرده بودم و آپدیت 7 گیگی داده بود، زدم دانلود یهو دیدم 7 گیگ شد 70 گیگ و داره دانلود میکنه، فکر کنم مشکل همون انتقال به هارد بوده، در صورتیکه قبلا مشکلی نبود.
یا باگه یا وقتی به هارد اکسترنال منتقل میکنی و آپدیت میکنی این مشکل پیش میاد.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
اپدیت fortnite حدود ۷ گیگ بود.
اپدیت رو اگر کنسل کنی بازی پاک میشه. Pause کن.

شایدم دیتایی که دانلود کردی خراب شده و قطعی داشتی

بازی‌هایی که برای Xbox series هستن رو، روی هارد اکسترنال نریز. فایل‌شون خراب میشه.
اطلاع دارم کنسل کنی پاک میشه من دیتارو مستقیم گرفته بودم و داشتم از قبل اپدیت اخر که اومد یهو کل بازیو خواست دانلود کنه جالب اینجاس بقیه بازیارو شک دارم رو اکسترنال ریخته باشم یا نه ولی فورتنایتو مطمئنم حتی جا به جا هم نکرده بودم چون همیشه بازب میکردم
منم چند وقت پیش بازی Battlefield 2042 رو به هارد اکسترنال منتقل کرده بودم و آپدیت 7 گیگی داده بود، زدم دانلود یهو دیدم 7 گیگ شد 70 گیگ و داره دانلود میکنه، فکر کنم مشکل همون انتقال به هارد بوده، در صورتیکه قبلا مشکلی نبود.
یا باگه یا وقتی به هارد اکسترنال منتقل میکنی و آپدیت میکنی این مشکل پیش میاد.
حدس میزنم بخاطر تغییر مسیر دانلود فایلا به اکسترنال شاید باشه چون بازیو ۹۹ درصد مطمئنم به اکسترنال انتفال هم نداده بودم و از اول رو هارد اینترنال نصب بود این سری مسیر نصبارو به اینترنال تغییر دادم دوباره دارم دانلودش مبکنم اگه باز اذبت کرد کلا بیخیالش میشم رو همون پی اس میگیرمش که اپدیتاش اذیت نکنه

• Like
Reactions: aha2012

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,994
نام
sami
دوستان هدست های usb رو چطور باید به xbox متصل کرد؟!

به درگاه usb کنسول که میزنم چراغ های rgb هدست روشن میشه ولی هدست رو شناسایی نمیکنه
ولی به ps5 که میزنم هیچ مشکلی نداره و عالی کار میکنه

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,077
نام
شایان
دوستان هدست های usb رو چطور باید به xbox متصل کرد؟!

به درگاه usb کنسول که میزنم چراغ های rgb هدست روشن میشه ولی هدست رو شناسایی نمیکنه
ولی به ps5 که میزنم هیچ مشکلی نداره و عالی کار میکنه
فکر کنم باید خود هدست شما با xbox هم خوانی داشته باشه و xbox رو ساپورت کنه
وگرنه کار خاصی نباید بکنید منم وصل کردم همینطوری کار کرده

• Like
Reactions: samiradin

KinG-ScorpioN

کاربر سایت
Dec 24, 2014
235
اینکه رزولوشن اندازه صفحه تلویزیون نشه ممکنه ربطی به کابل hd داشته باشه ؟ آخه هرکاری میکنم اندازه تصویر درست نمیشه انگار یکم زومه

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
اینکه رزولوشن اندازه صفحه تلویزیون نشه ممکنه ربطی به کابل hd داشته باشه ؟ آخه هرکاری میکنم اندازه تصویر درست نمیشه انگار یکم زومه
دقیقا چجوریه یعنی؟ میتونه از تنظیمات تی وی یا کنسول باشه احتمالا اینی که میگید مربوط به aspect ratio باشه باید روی اتومات یا ۱۶:۹ باشه هم کنسول هم تی وی جفتشو چک کنید غیر اون ممکنه magnifier رو فعال کرده باشید اونم از تنظیمات کنسول چک کنید
اگه مشکلتون حل شد با calibrator داخل تنظیمات کنسول تی وی تون رو کالیبره کنید تی وی اگه از مدلای خوب و بروز نباشه ممکنه مشکلات عجیبی داشته باشه من بعد یه نسل تازه فهمیدم تی ویم تنظیمات hdr مناسبی نمیده و خیلی تصویر تیرس رو سری اس با فعال کردن ycc 4:2:2 و کلی تغییر تو تنظیمات تی وی تونستم مشکلشو حل کنم رو ps5 حل نشد کلا hdr رو قطع کردم احتمالا nit مناسبی رو hdr نداره تی ویم و تصویر تیره و رنگ هارو خیلی خیلی بد نشون میده رو sdr تصویر و طیف رنگ فوق العاده بهتری میگیرم

• Like
Reactions: KinG-ScorpioN

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
تو ستینگ - بخش جنرال - تی‌وی اند دیسپلی اپشن

واردش بشی اولی فکر می‌کنم رزولوشن باشه.
رزولوشن رو مطابق رزولوشن TV بذار.

تو بخش 4k tv details می‌تونی ببینی چه چیزایی همخونی نداره.

اگر می‌خوای ریسایز کنی تو همین بخش، قسمت کالیبر تی‌وی هست. ولی اینها نمونه هست و تنظیمات رو باید با TV انجام بدی!

اگر درست نشد با کابل دیگه یا به پورت HDMI دیگه‌ای از TV وصل کن.

• Like
Reactions: KinG-ScorpioN

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر