سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
سلام دوستان یه پیج و کانالی پیدا کردم که قیمت بازیاش خیلی ارزون تره از جاهای دیگه ، مثلا فیفا ۲۳ ظرفیت کامل رو میده ۱٫۳۰۰ پرسیدم ازشون میگه ما بدون واسطه کار میکنیم برا همین ارزون تره ، قیمت گیم پسشون درسته مثل جاهای دیگس ولی بازیاشون ارزونه ! میخواستم بدونم چجوریه داستان بازیاشون به نظر شما ؟
کد میده یا اکانت!؟
احتمالا اکانته ظرفیت کامل میده

• Like
Reactions: jalin

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
راستش من ساعتی حساب نکردم
ولی واسه شخص خودم خیلی پرمصرف باشم حداقل یک هفته رو جواب میده و تا یک ماه هم کشیده
تازه بازی های پرمصرف که خیلی شوک استفاده میشه
تا جای که میدونم بهتر باتری ها 20 ساعت میدن این باطری فک نکنم بیشتر 15 ساعت شارژ بده نهایتش

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
568
پس قیمتش درسته یجورایی؟ و حرفش که میگه مستقیم و بدون واسطس خریدشون میشه درست باشه؟
حرفش از اون حرفاس 🤣🤣🤣
اکانت بگیر نگیر داره حالا کد از نظر امنیتی بهتره کمی
ولی من جای شما بود فلان دست نگه میداشتم این قیمتی که به شما گفته نسخه ایکس باکس وان فیفا رو میدان نه نسخه سری تازه اونم با 50 تومن سود میفروشه اگه راست گفته باشه که تو این زمونه تو یه بازی 1500 بخوای با 50 تومن سود بفروشی

• Like
Reactions: jalin

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,466
دوستان این گیم پس های پی سی که ارزون قیمت چطوریه (مثلا پرشین ایکس باکش)؟ کد هست یا اکانت بعد اگر اکانت باشه دورش تموم بشه میشه سیو ها رو منتقل کرد من با اپش کار نکردم تا حالا سیو ها لوکال میمونه ؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
کمیلون 2300 چند ساعت شارژ میده با شوک ویبره!؟

من 2500 دارم و سه سالم کار کرده ولی الان بیشتر از 10 ساعت بهم شارژ نمیده اون اویل هم فوقش 20 ساعت شارژ میداد

پس قیمتش درسته یجورایی؟ و حرفش که میگه مستقیم و بدون واسطس خریدشون میشه درست باشه؟
این مستقیم بدون واسطه واقعا خنده داره مگه سیب زمینی فروشیه که طرف بره مستقیم از سر زمین کشاورزی خرید کرده باشه؟
الان قیمت دلار مشخصه قیمت بازی هم مشخصه

TEAM3D

کاربر سایت
Sep 2, 2022
5
این نصب آفلاین یک جورایی هک هست و معمولا آنلاین که بشی کنسولت بن میشه
یک جورم بود یک اکانت خاص بود مثل اکانت دلوپر ها (توسعه دهنده ها) که بازی هاش به اشتراک میگذاشتن و انلاینم مشکلی نداشت اما اونم شناسایی میکردن و قطع میشد

چیزی برای دزدیدن نداره اما اگر کنسول باز بشه دوتا زائده مربعی شکل پشت کنسول هست که مشخصه باز شده
وقتی روشن کردم دوتا اکانت اومد که باهاشون بازی ریخته بود. حالا دقیق نمیدونم اکانت ها چی هستن

از فروشنده پرسیدم گفت بن نمیشه فقط بازی ها قفل میشن.

حالا نمیدونم اگر ریست فکتوری کنم، باز هم ممکنه کنسول بن بشه یا نه.:-?:-?

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,921
نام
ايمان
سلام دوستان
یه چندتا سوال داشتم لطف بکنین راهنماییم بکنین ممنون میشم
احتمالا ماه آینده میخوام یه سری اس بخرم
اول اینکه میصرفه سری اس نسبت به حجم هارد و بقیه چیزاش یا صرفه با خرید ایکس هست ؟ (البته تلویزیون 4k ندارم)
دوم اینکه من یه چند سالی میشه که توی اکوسیستم ایکس باکس نبودم. الان اوضاع لایو و پینگ و دانلود چطوریه؟
سوم اینکه میخوام یه گیم پس روش بزارم که هزینه بازی ندم. از لحاظ دانلود بازی ها و بقیه چیزاش مشکلی نداره؟
ممنون از اینکه راهنماییم میکنین.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام دوستان
اول اینکه میصرفه سری اس نسبت به حجم هارد و بقیه چیزاش یا صرفه با خرید ایکس هست ؟ (البته تلویزیون 4k ندارم)
دوم اینکه من یه چند سالی میشه که توی اکوسیستم ایکس باکس نبودم. الان اوضاع لایو و پینگ و دانلود چطوریه؟
سوم اینکه میخوام یه گیم پس روش بزارم که هزینه بازی ندم. از لحاظ دانلود بازی ها و بقیه چیزاش مشکلی نداره؟
سلام اگر پولشو داری سری ایکس بخر اگر نداری سری اس
تنها مورد اذیت کننده سری اس میتونه هاردش باشه که اونم با یه هارد اکسترنال رفع میشه
درمورد لایو هم باید dns بزنی که زدنش کاری نداره یکبار می‌زنی دیگه وصل میشی

• Like
Reactions: Wrath OF Joker

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
سلام دوستان
-بازی‌های series رو باید رو هارد داخلیش بریزی که 360 گیگابایت برای یوزر در دسترس هست.
بازی های نسل‌های قبل رو می‌تونی رو هارد اکسترنال بازی‌کنی و‌ اوکیه.
با توجه به قیمت 8.5 میلیونیش قطعا می‌صرفه.

- لایو اوکی هست. یسری سرورا که روی تمامی پلتفرم ها فیلتره. برای بقیه چیزا هم با DNS زدن روی مودم یا داخل ستینگ کار می‌کنه و مشکلی نیست. میشه بازی کرد و بستگی به پینگ اینترنتت داره. دانلود هم میشه کرد و مشکلی نیست. بسته یک ماهه شبانه همراه اول بگیر از ۱ شب تا ۱۱ صبح ۱۰۰ گیگ می‌تونی دانلود کنی، تموم شد رو سیمکارت همراه اول بعدی.

-گیم پس‌ گزینه‌ای هست که همه xbox دارها دارن و خیلی خوبه. کلی بازی هست که دائم‌وجود داره و خیلی بازی ها هم حداقل ۶ ماه هستن.
بخوای بازی هم بخری، می‌تونی کد بازی ریجن کشور دیگه (مثل ارژانتین) رو از یسری سایت روس با وب مانی بخری یا بگی کسی برات بخره که قیمتاش خیلی ارزونتره. (البته بجز یسری بازی مثل فیفا و cod و اینا که همه کشورا‌ گرونه). کد رو با vپی ان سرور اون گشور ریدیم می‌کنی و لذتش رو میبری.

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
وقتی روشن کردم دوتا اکانت اومد که باهاشون بازی ریخته بود. حالا دقیق نمیدونم اکانت ها چی هستن

از فروشنده پرسیدم گفت بن نمیشه فقط بازی ها قفل میشن.

حالا نمیدونم اگر ریست فکتوری کنم، باز هم ممکنه کنسول بن بشه یا نه.:-?:-?
روی xbox one وقتی به نت وصل میشدی بازی‌ها لاک میشد ولی مورد هم بود که بن شده. حتما قبلش ریست فکتوری کن.

• Like
Reactions: TEAM3D

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,921
نام
ايمان
-بازی‌های series رو باید رو هارد داخلیش بریزی که 360 گیگابایت برای یوزر در دسترس هست.
بازی های نسل‌های قبل رو می‌تونی رو هارد اکسترنال بازی‌کنی و‌ اوکیه.
با توجه به قیمت 8.5 میلیونیش قطعا می‌صرفه.

- لایو اوکی هست. یسری سرورا که روی تمامی پلتفرم ها فیلتره. برای بقیه چیزا هم با DNS زدن روی مودم یا داخل ستینگ کار می‌کنه و مشکلی نیست. میشه بازی کرد و بستگی به پینگ اینترنتت داره. دانلود هم میشه کرد و مشکلی نیست. بسته یک ماهه شبانه همراه اول بگیر از ۱ شب تا ۱۱ صبح ۱۰۰ گیگ می‌تونی دانلود کنی، تموم شد رو سیمکارت همراه اول بعدی.

-گیم پس‌ گزینه‌ای هست که همه xbox دارها دارن و خیلی خوبه. کلی بازی هست که دائم‌وجود داره و خیلی بازی ها هم حداقل ۶ ماه هستن.
بخوای بازی هم بخری، می‌تونی کد بازی ریجن کشور دیگه (مثل ارژانتین) رو از یسری سایت روس با وب مانی بخری یا بگی کسی برات بخره که قیمتاش خیلی ارزونتره. (البته بجز یسری بازی مثل فیفا و cod و اینا که همه کشورا‌ گرونه). کد رو با vپی ان سرور اون گشور ریدیم می‌کنی و لذتش رو میبری.
ممنون رفیق بابت جواب کاملت
این که میگی بازی ها تا 6 ماه روی گیم پس هست یعنی بازی ها بعد یه مدت از روی گیم پس پاک میشن؟
یعنی همیشگی نیست؟
بعد اینکه هارد اکسترنال بخوام بهش وصل بکنم حتما باید ssd باشه یا هارد معمولی روهم میخونه؟

• Like
Reactions: capitanrayan

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
ممنون رفیق بابت جواب کاملت
این که میگی بازی ها تا 6 ماه روی گیم پس هست یعنی بازی ها بعد یه مدت از روی گیم پس پاک میشن؟
یعنی همیشگی نیست؟
بعد اینکه هارد اکسترنال بخوام بهش وصل بکنم حتما باید ssd باشه یا هارد معمولی روهم میخونه؟
گیم‌پس‌ اولتیمیت بگیری بازی‌های مایکروسافت و تمام انحصاری‌هاش و بازی‌های EA Play همیشه هستن. بازی‌های قراردادی معمولا از شش ماه یا یکسال یا تا ابد تو گیم‌پس هستن، قبل از رفتنشون هم اعلام‌ میشه و دائما بازی‌های جدید بهش اضافه میشه. اونقدری هست که بازی کنی. نگران نباش‌.

هارد منظورم HDD هست. همین اکسترنال معمولیا .

پ.ن: SSD اکسترنال به سرعت لود بازی‌های نسل قدیم کمک می‌کنه ولی اصلا ارزش قیمتی و منطقی نداره.

• Like
Reactions: Wrath OF Joker

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر