سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
دوستان من اون تیکه های پشت دسته رو جدا کردم و پدای زیرشو تمیز کردم الان جفت RT و LT کاملا اوکی شده و اصلا نمیچسبه فقط یک چیز دیگه اینکه چند ماهی هست LT رو وقتی میخوام فشار بدم اولش یک تیک خیلی کوچیک میکنه انگار اونم یک خرده چسبناکه ولی از اینطرف.
اینو کسی میدونه چجوری میشه اوکی کرد؟

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
دوستان من اون تیکه های پشت دسته رو جدا کردم و پدای زیرشو تمیز کردم الان جفت RT و LT کاملا اوکی شده و اصلا نمیچسبه فقط یک چیز دیگه اینکه چند ماهی هست LT رو وقتی میخوام فشار بدم اولش یک تیک خیلی کوچیک میکنه انگار اونم یک خرده چسبناکه ولی از اینطرف.

به نظرم حساسیت به خرج نده چون واسه حل اون مشکل باید دسته کامل باز بشه

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
توصیه من به شما اینکه اگه توانایی شو داری دسته رو باز کن بازکردنشم کارا چندان سختی نیست پیچ گوشتی ستاره ای میخواد t8 با پیچ گوشتی ساعتی هم باز میشه
باتری هاشو در بیار با یه مسواک خیلی کم الکل اون قسمت ها رو تمیز کن و فنر زیر LT چک کن اگر ام توانایشو نداری همین جوری استفاده کن حساس نباش
شما کاش وقتی اون ابر ها ضربه گیر رو در می اوردی به جاش ضربه گیر میذاشتی چندین صفحه قبل توضیح داده بودم

• Like
Reactions: majidred2011

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
معمولا نتیجه خیلی خوبی نمیده از روی یک کنسول کامل سویچ کنی روی یک کنسول دیگه مگر اینکه اون کنسول محبوبت خیلی ضعیف عمل کرده باشه اگر با PS4 حال کردین اولویت اولتان PS5 باشه مگر اینکه به طور موقت یک سری اس بگیرید بعد چنج کنید روی PS5

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
دوستان من یه هارد دو ترا رو با ایکسباکس فرمت کردم که بتونم بازی هارو توش بکاپ بگیرم. ولی الان متوجه شدم دیگه نمیتونم ازش روی پیسی هم استفاده کنم (بازی های ps5 رو توش بریزم)
میخواستم ببینم راهی نداره که بشه ازش استفاده کرد یا فرمتش کرد و حداقل نصفش رو اشغال کنه؟

alireza yellow

کاربر سایت
Sep 1, 2022
109
دوستان کسی میدونه ایا سری ایکس که هست میتونه بازی هارو مثل سری اس اجرا کنه ؟؟
مثلا دیتای بازی dirt5 رو سری اس 52 هست و رو سری ایکس 73 علتشم اینکه فایل های 4k
texture رو داره و حجمش بیشتره
حالا اگه دیتای 52 گیگ سری اس رو انتقال بدیم به سری ایکس یعنی سری ایکس بازی رو 1440p اجرا میکنه عین کیفیت سری اس ؟؟

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
دوستان کسی میدونه ایا سری ایکس که هست میتونه بازی هارو مثل سری اس اجرا کنه ؟؟
مثلا دیتای بازی dirt5 رو سری اس 52 هست و رو سری ایکس 73 علتشم اینکه فایل های 4k
texture رو داره و حجمش بیشتره
حالا اگه دیتای 52 گیگ سری اس رو انتقال بدیم به سری ایکس یعنی سری ایکس بازی رو 1440p اجرا میکنه عین کیفیت سری اس ؟؟
بله اجرا میکنه یه مقدارم بهتر میشه کیفیت،خب چرا نسخه سری ایکس میگیرید

alireza yellow

کاربر سایت
Sep 1, 2022
109
بله اجرا میکنه یه مقدارم بهتر میشه کیفیت،خب چرا نسخه سری ایکس میگیرید
منظور عین سری ایکس واقعی میشه ؟؟ یا مثل سری اس اجرا میکنه ؟؟یا بهتر از سری اس ولی نه در حد نسخه ی اورجینال سری ایکس ؟
دادم بیرون برا کنسول سری ایکس ام بازی نصب کنن ولی کلا یه نوع دیتا دارن و برا همه از اون نصب میکنن و اکثرا چون همه سری اس دارن از همون دیتا استفاده میکنن حالا نمیدونم بازی من 4k اجرا میشه یا مثل سری اس 1440p چون حتی دیتای نسخه ی ایکس باکس وان رو هم بریزن بازم اجرا میکنه

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
منظور عین سری ایکس واقعی میشه ؟؟ یا مثل سری اس اجرا میکنه ؟؟یا بهتر از سری اس ولی نه در حد نسخه ی اورجینال سری ایکس ؟
دادم بیرون برا کنسول سری ایکس ام بازی نصب کنن ولی کلا یه نوع دیتا دارن و برا همه از اون نصب میکنن و اکثرا چون همه سری اس دارن از همون دیتا استفاده میکنن حالا نمیدونم بازی من 4k اجرا میشه یا مثل سری اس 1440p چون حتی دیتای نسخه ی ایکس باکس وان رو هم بریزن بازم اجرا میکنه
دیتاها فرقی نداره،اون کنسول که براساس قدرت سخت افزاری اجرا میکنه،بعضی بازیها فرق میکنه اکثرش مثله همن

alireza yellow

کاربر سایت
Sep 1, 2022
109
دیتاها فرقی نداره،اون کنسول که براساس قدرت سخت افزاری اجرا میکنه،بعضی بازیها فرق میکنه اکثرش مثله همن
بله اکثرا مثل همن فقط سوالم اینکه دیتا هایی که فرق میکنه و اکثرا در سری اس کمترن ایا کنسول سری ایکس اجرا میکنه ؟؟و با کیفیت پایین اجرا میکنه چون فایل های گرافیک 4k نیست ؟؟یا انکه کلا خطا میده و اجرا نمیکنه؟

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
بله اکثرا مثل همن فقط سوالم اینکه دیتا هایی که فرق میکنه و اکثرا در سری اس کمترن ایا کنسول سری ایکس اجرا میکنه ؟؟و با کیفیت پایین اجرا میکنه چون فایل های گرافیک 4k نیست ؟؟یا انکه کلا خطا میده و اجرا نمیکنه؟
انتقال بازی از x به s، حجم بازی fortnite کمی کم شد.
انتقال بازی از s به x، حجم بازی rainbow 6 تغییری نکرد.
اینارو من تست کردم.
گویا حجم بعضی بازیها بعد از انتقال کمی تغییر میکنند. (کم یا زیاد)، دقیق تست نگرفتم، از لحاظ کیفیت اجرایی هم تست نکردم.

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
نه اگه بازی دیتاش سالم باشه وقتی انتقال بدی به هارد داخلی کنسول اجرا میکنه و ارور نمیده فقط باید انتقال بدی به هارد داخلی کنسول فقط کیفیتا خودت تست کن و ببین چون من تست نکردم ولی ارور بعیید بدونم بده

alireza yellow

کاربر سایت
Sep 1, 2022
109
انتقال بازی از x به s، حجم بازی fortnite کمی کم شد.
انتقال بازی از s به x، حجم بازی rainbow 6 تغییری نکرد.
اینارو من تست کردم.
گویا حجم بعضی بازیها بعد از انتقال کمی تغییر میکنند. (کم یا زیاد)، دقیق تست نگرفتم، از لحاظ کیفیت اجرایی هم تست نکردم.
انتقال بازی از x به s، حجم بازی fortnite کمی کم شد >>>>>یعنی خودکار سری اس بعضی فایل هایی که لازم نبود رو انتقال نداد؟؟
بازی rainbow 6 بدون مشکل و بدون اینکه رو سری ایکس ازت اپدیت بخواد اجرا شد ؟؟
کل نکته همین جاست هیچ کس نمیدونه ایا سری ایکس اگه فایل کیفیت 4kرو نداشته باشه ایا کلا اجرا نمیکنه تا زمانی که تک تک فایل هاش باشه یا اینکه با همون فایل مثل سری اس اجرا میشه

• Like
Reactions: laurapalmer

laurapalmer

کاربر سایت
Nov 30, 2016
185
انتقال بازی از x به s، حجم بازی fortnite کمی کم شد >>>>>یعنی خودکار سری اس بعضی فایل هایی که لازم نبود رو انتقال نداد؟؟
بازی rainbow 6 بدون مشکل و بدون اینکه رو سری ایکس ازت اپدیت بخواد اجرا شد ؟؟
کل نکته همین جاست هیچ کس نمیدونه ایا سری ایکس اگه فایل کیفیت 4kرو نداشته باشه ایا کلا اجرا نمیکنه تا زمانی که تک تک فایل هاش باشه یا اینکه با همون فایل مثل سری اس اجرا میشه
الان کلی بازی تو گیم پس هست که تکسچرهاش4kنیست ولی اجرا میکنه،بازیهای برا دو نسل قبل,من احتمال زیاد میدونم اجرا میکنه حالا شاید کیفیت بالا نره،ولی حقیقت تست نکردم احتمال میدم بر اساس تجربیات،تو کنسول نسل هشت اگه دیسکه اورجینال بازیها را که مال 360بود میزاشتی اجرا میکرد

alireza yellow

کاربر سایت
Sep 1, 2022
109
الان کلی بازی تو گیم پس هست که تکسچرهاش4kنیست ولی اجرا میکنه،بازیهای برا دو نسل قبل,من احتمال زیاد میدونم اجرا میکنه حالا شاید کیفیت بالا نره،ولی حقیقت تست نکردم احتمال میدم بر اساس تجربیات،تو کنسول نسل هشت اگه دیسکه اورجینال بازیها را که مال 360بود میزاشتی اجرا میکرد
رزولوشن چی ؟؟منظور تکسچر 4k نباشه ولی با زی اجرا بشه حالا اون بازی اجرایی مثل سری اس با رزولوشن 1440p اجرا میشه یا با رزلوشون 4k ??

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر