سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
انتقال بازی از x به s، حجم بازی fortnite کمی کم شد >>>>>یعنی خودکار سری اس بعضی فایل هایی که لازم نبود رو انتقال نداد؟؟
بازی rainbow 6 بدون مشکل و بدون اینکه رو سری ایکس ازت اپدیت بخواد اجرا شد ؟؟
کل نکته همین جاست هیچ کس نمیدونه ایا سری ایکس اگه فایل کیفیت 4kرو نداشته باشه ایا کلا اجرا نمیکنه تا زمانی که تک تک فایل هاش باشه یا اینکه با همون فایل مثل سری اس اجرا میشه
.تا اونجاییکه یادمه کل فایل fortnite مثلا 37 گیگ از x به s منتقل شد، بازی اجرا هم شد، بعد که حجم فایل رو چک کردم دیدم شده مثلا 34 گیگ تو s.

. برای rainbow 6 هم بله، بدون اینکه چیزی دانلود کنه بازیو اجرا کرد(بعد از انتقال s به x)

majidharami

کاربر سایت
Jun 10, 2011
308
آقایون خواهشاً یک کانال که خودتون امتحانش کرده باشین و گیم پس و بازی معتبر بفروشه و خطر نداشته باشه هم برای کنسول و هم برای اکانت بهم معرفی کنید. خیلی نیاز دارم.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
آقایون خواهشاً یک کانال که خودتون امتحانش کرده باشین و گیم پس و بازی معتبر بفروشه و خطر نداشته باشه هم برای کنسول و هم برای اکانت بهم معرفی کنید. خیلی نیاز دارم.
من خودم از
پرشین ایک باکس
هما استور
خرید کردم هر دو خوب هستن.

• Like
Reactions: majidharami

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,073
نام
شایان
تبلیغ نیست تجربس
منم از پرشین خرید داشتم خیلی وقته تا حالا شاید 10 تا گیم پس 2 ماهه گرفتم ازش برای خودم 10 15 تا هم برای دوستم
بازی هم زیاد گرفتم ازش همه چی اوکی بوده
حتی اکثر اوقات خودش ازم بازی رو خریده مثلا یادمه fifa 22 گرفته بودم ازش 600 اینا خودش 500 ازم خرید
یه گروه هم داره برای بحث و فروش اکانتی که ازش میخرید در کل خوبه
هما استور هم خیلی خوبه اونم مشکلی نداره فقط یکم گرون تره از پرشین

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
آقا ما هم پلی استیشن رو فروختیم اومدیم ایکس باکس سری ایکس خریدیم.
مبارکم باشه
برای شارژ دسته ها بهترین روش چیه؟
باتری های داخلش قابلیت شارژ دارن؟
سرعت دانلود چرا اینقد پایینه؟
مبارک باشه :)
. من از باتریهای قلمی قابل شارژ 2500 mah همراه با شارژر استفاده میکنم.
. باتریهای داخل جعبه قابل شارژ نیستند.
. سرعت دانلود موقعی که بازی میکنی یا از بازی اومدی بیرون (تو پس زمینه ران ه) میاد پایین، باید از بازی بیای بیرون و بازیو متوقف کنی یا suspend my game رو بزنی تا سرعت بره بالا. سرعت واقعی رو هم تو setting قسمت network و bandwidth نشون میده.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: vmollz

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
مبارکم باشه
مبارکت بهترین انتخاب رو کردی
ببین برای شارژ برو باطری اوریج xbox رو بخر 3ساعته شارژ میشه و 15 ساعت هم شارژ میده یه کابل تایپ c هم باهاش هست میتونی به کنسول گیر کنی و اصلا دیگه بیخیال شارژ بشی :D

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,990
نام
sami
مبارکم باشه
مناسب و خوش قیمت ترین باتری برای دسته کمیلون ۲۳۰۰
الان دیجی داره جفتی ۱۵۲ فروشنده هم خودش
هر چند تا دسته داری یک جفت اضافه هم بگیر که اگروسط بازی باتریت تموم شد لنگ نمونی چون شارژ این باتری ها زمان بره
یک شارژر خوب مارک کملیون یا دوراسل هم بگیر براش
بسته به بازیت از یک هفته تا یک ماه با هر بار شارژ میتونی بازی کنی

باتری های داخل پک دسته دوراسله و کیفیتشون عالیه اما متاسفانه قابلیت شارژ مجدد ندارن

• Like
Reactions: vmollz

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
575
مناسب و خوش قیمت ترین باتری برای دسته کمیلون ۲۳۰۰
الان دیجی داره جفتی ۱۵۲ فروشنده هم خودش
هر چند تا دسته داری یک جفت اضافه هم بگیر که اگروسط بازی باتریت تموم شد لنگ نمونی چون شارژ این باتری ها زمان بره
یک شارژر خوب مارک کملیون یا دوراسل هم بگیر براش
بسته به بازیت از یک هفته تا یک ماه با هر بار شارژ میتونی بازی کنی

باتری های داخل پک دسته دوراسله و کیفیتشون عالیه اما متاسفانه قابلیت شارژ مجدد ندارن
کمیلون 2300 چند ساعت شارژ میده با شوک ویبره!؟

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
دوستان من چندتا اکانت بازی ظرفیت سوییچ دارم می‌خوام عکس پروفایلشونو درست کنم که کسی خواست وارد بشه بدونه کدوم بازیه هرچی عکس میزارم عوض نمیشه با این که تیک میخوره حتی سایز و حجم عکس رو استاندارد میکنم بعد از تایید میام بیرون باز همون عکس قبلی هست کسی می‌دونه باید چکار کنم!؟؟ IMG_20220914_150314.jpg

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
دوستان من چندتا اکانت بازی ظرفیت سوییچ دارم می‌خوام عکس پروفایلشونو درست کنم که کسی خواست وارد بشه بدونه کدوم بازیه هرچی عکس میزارم عوض نمیشه با این که تیک میخوره حتی سایز و حجم عکس رو استاندارد میکنم بعد از تایید میام بیرون باز همون عکس قبلی هست کسی می‌دونه باید چکار کنم!؟؟View attachment 272410
با xbox app تو موبایلت این کارو انجام بده.

. گفته شده که ما تایید بکنیم، اون موقع عکس اوکی میشه.

jalin

کاربر سایت
Jan 11, 2022
181
سلام دوستان یه پیج و کانالی پیدا کردم که قیمت بازیاش خیلی ارزون تره از جاهای دیگه ، مثلا فیفا ۲۳ ظرفیت کامل رو میده ۱٫۳۰۰ پرسیدم ازشون میگه ما بدون واسطه کار میکنیم برا همین ارزون تره ، قیمت گیم پسشون درسته مثل جاهای دیگس ولی بازیاشون ارزونه ! میخواستم بدونم چجوریه داستان بازیاشون به نظر شما ؟

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,990
نام
sami
کمیلون 2300 چند ساعت شارژ میده با شوک ویبره!؟
راستش من ساعتی حساب نکردم
ولی واسه شخص خودم خیلی پرمصرف باشم حداقل یک هفته رو جواب میده و تا یک ماه هم کشیده
تازه بازی های پرمصرف که خیلی شوک استفاده میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر