سوالات و مشکلات Xbox Series X|S

merlin_179317002_bdab34db-887e-4d98-9d35-989134dda4af-superJumbo.jpg
سوالات مربوط به کنسول اکس باکس سری X و S رو میتونید در این تاپیک بپرسید و پیگیری کنید.
برای سوالات مربوط به کنسول های نسل 8 ماکروسافت به تاپیک پرسش و پاسخ Xbox One مراجعه کنید
برای سوالات مربوط به شبکه لایو به تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها مراجعه کنید.

سوالات متداول:​

1. چند مدل از اکس باکس وجود داره و تفاوت های بینشون چی هست؟
در کل تا آخرین ویرایش این تاپیک 3 نسخه کنسول برای نسل 8 و دو نسخه برای نسل 9 منتشر شده
نسخه های نسل 8 شامل xbox one - xbox one s - xbox one x و نسخه های نسل 9 شامل xbox series s و xbox seeies x هستند

2. تفاوت بین کنسول های series s و series x چیست؟
کنسول series s با قیمت 300 دلار و کنسول series x با قیمت 500 دلار عرضه شدند
کنسول series x قابلیت اجرای بازی ها با رزولوشن 4k و کنسول series s با رزولوشن 1440p را دارند.
حافظه داخلی کنسول series x معادل 1 ترابایت و حافظه داخلی کنسول series s معادل 512 گیگابایت هستند.
کنسول series s بر خلاف series x درگاه دیسک ندارد.

3. آیا محدودیتی در انتشار بازی ها برای کنسول های series x|s وجود دارد؟
خیر. تمامی بازی ها برای هر دو کنسول منتشر میشوند.

4. آیا استفاده از کنسول های اکس باکس در ایران خطر بن شدن را دارد؟
خیر. هیچ خطری در صورت رعایت قوانین مربوط به کاربران وجود ندارد.

5. آیا میتوانم کنسول خودم را هک (کپی خور) کنم؟
خیر در حال حاضر نمی توانید کنسول خود را کپی خور کنید اما میتوانید از طریق برخی فروشگاه ها اقدام به نصب عناوین به صورت آفلاین کنید.

6. برای اتصال به سرویس xbox live دچار مشکل هستم.
برای اتصال به سرویس لایو شما باید روی کنسول خودتون DNS های گذر از تحریم ست کنید که میتونید اطلاعات دقیق تر در این مورد رو در تاپیک مشکلات اینترنتی(ایران) کنسول اکس باکس و پیشنهادات رفع و رجوع آنها کسب کنید.

7. چطوری میتونم به فیلم ها و عکس های خودم از بازی ها دسترسی داشته باشم؟
در حالت عادی شما با استفاده از نرم افزار موبایل xbox به تصاویر آپلود شده در اینترنت دسترسی دارید اما اگر تمایل به ثبت تصاویر به صورت آفلاین هستید میتوانید یک هارد اکسترنال را به کنسول خود متصل کرده و با تنظیم کردن هارد به عنوان یک media storage اقدام به ذخیره ی تصاویر در هاردتان کنید.

8. آیا خاموش نکردن کنسول به صورت کامل و روشن بودن کنسول در حالت استندبای خطرناک است؟
خیر هیچ خطری وجود ندارد اما مصرف برق شما کمی بالاتر میرود.

9. آپدیت بازی را کنسل کردم و کل بازی حذف شد مشکل چیست؟
در کنسول های اکس باکس بعد از شروع آپدیت به هیچ عنوان نمیتوان حتی به صورت آفلاین وارد بازی شد چرا که فایل های بازی دچار تغییر شدند و قابل اجرا نیستند پس باید تا آخر آپدیت صبر کنید و کنسل کردن آپدیت به معنای حذف کامل بازی از کنسول شماست.

10. آیا اکانت های ظرفیتی و اشتراکی در اکس باکس قابل استفاده هستند؟
بله هر اکانت در اکس باکس دارای 2 ظرفیت میباشد.
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت شده باشد به آن ظرفیت هوم میگویند و میتوانید به تمام خدمات آن اکانت از طریق حساب کاربری خودتان دسترسی داشته باشید (گلد ، گیم پس و بازی ها)
اگر اکانت در کنسول به صورت Home ثبت نشده باشد به آن ظرفیت عادی یا سوییچ میگویند و شما برای استفاده از بازی های این اکانت ها باید ابتدا وارد آن اکانت شوید و سپس با switch profile به حساب کاربری خودتان لاگین کنید
از ظرفیت هوم به صورت آفلاین هم میتوانید استفاده کنید اما در صورت استفاده از ظرفیت سوییچ الزاما باید به اینترنت متصل باشید.

11. گیم پس چیست؟
گیم پس یک اشتراک در اکس باکس است که به شما اجازه میدهد تا از لیست بازی های موجود در گیم پس هر کدام را که میخواهید بدون محدودیت در تعداد بازی کنید.

12. آیا بازی های گیم پس همیشه برای من میمانند؟
خیر! برخی از بازی ها با اضافه شدن بازی های جدید از گیم پس حذف میشوند و بعد از حذف دیگر نمیتوانید آن ها را بازی کنید.

13. آیا می توانم از گیم پس به صورت آفلاین استفاده کنم؟
خیر با هر نوع از ظرفیت به هر حال باید الزاما آنلاین باشید.

14. آیا میتوانم بعد از اتمام سرویس گیم پس همچنان به استفاده از گیم پس ادامه دهم؟
خیر شما باید سرویستان را تمدید کنید و هیچ راهی برای ادامه ی استفاده بدون تمدید وجود ندارد.

15. تفاوت بین گیم پس و گیم پس آلتیمیت چیست؟
گیم پس آلتیمیت همان گیم پس است اما در کنارش سرویس gold و EA play نیز به شما تعلق میگیرد.

پست اول به مرور تکمیل میشه​

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,493
نام
عرفان
متاسفانه دسته من که در جعبه کنسول موجود بود بعد یک سال، آنالوگ چپ دچار دریفت شد :-< یکم تمیزش کردم و با نی هم توش فوت کردم،. بهتر شد ولی درست نشد
دوستان راه حلی هست؟

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
متاسفانه دسته من که در جعبه کنسول موجود بود بعد یک سال، آنالوگ چپ دچار دریفت شد :-< یکم تمیزش کردم و با نی هم توش فوت کردم،. بهتر شد ولی درست نشد
دوستان راه حلی هست؟
آنالوگ به دریفت بیفته باید عوضش کرد.
این راه حل ها اگر هم جواب بده برای یک مدت خیلی کوتاهیه دوباره مشکل بر می گرده.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
دوستان راه حلی هست؟
اگه خیلی شدید نیست و تو بیشتر بازیا خودشو نشون نمیده حساس نباش همون جوری استفادش کن یه سری بازیا هم deadzone انالوگ رو میشه تنظیم کرد که دریفت رو از بین میبره وقتی بالا بره ولی اکثر بازبا تنظیماتشو ندارن
میتونید بدید بیرون دسترو باز کنن تعمیر کنن (خودتونم میتونید ولی اگه تجربه ندارید احتمال اینکه جا دیگرو خراب کنید زیاده) تعمیر هم فقط درصورتی ارزش داره که دریفت به حدی زیاد باشه که غیرقابل استفاده باشه و تو همه بازیا بدون اینکه به چیزی دست بزنید به اون سمت کشیده بشه
اگه دریفت ریزی داره بنظرم بذار همونجور باشه بعدا یه دسته اضافه هم بگیر واسه بازیایی که دریفت توش به چشم میاد اینجوری هم دسته اضافه داری و ممکنه گاهی به کارت بیاد هم ریسک تعمیر رو نداره اگرم زیاده که باید بدی تعمیر کنن

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوستان راه حلی هست؟
تو این تاپیک دوستان رو من در مورد دریفت راهنمایی کردم سرج کنی هست
در قدم اول اسپری ناهید بگیر دسته رو باز کن انالوگ اون قسمت مستطیل ابی رنگ میگن پتانسیومتر اسمشه اونو با اسپری تمیز کن اگه بازم نشد باید پتانسیومتر عوض بشه اگه تکی شو پیدا کنی بین 7 تا 10 هزار تومن دونه ای اگه نه مجبوری انالوگ بگیری از روی اون ورداری که اونم قیمتش بین 20 تا 35 تومن هست
اگه توانایی لحیم کاری داری انجام بده نداری بده بیرون درستش کنن هزینه تعمیرش بین 120 تا 200 تومن هست مونده به جاش و تعمیر کارش ماله من دریفت گرفت خودم تعویض کردم

• Like
Reactions: Starless

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
اگه خیلی شدید نیست و تو بیشتر بازیا خودشو نشون نمیده حساس نباش همون جوری استفادش کن یه سری بازیا هم deadzone انالوگ رو میشه تنظیم کرد که دریفت رو از بین میبره وقتی بالا بره ولی اکثر بازبا تنظیماتشو ندارن
میتونید بدید بیرون دسترو باز کنن تعمیر کنن (خودتونم میتونید ولی اگه تجربه ندارید احتمال اینکه جا دیگرو خراب کنید زیاده) تعمیر هم فقط درصورتی ارزش داره که دریفت به حدی زیاد باشه که غیرقابل استفاده باشه و تو همه بازیا بدون اینکه به چیزی دست بزنید به اون سمت کشیده بشه
اگه دریفت ریزی داره بنظرم بذار همونجور باشه بعدا یه دسته اضافه هم بگیر واسه بازیایی که دریفت توش به چشم میاد اینجوری هم دسته اضافه داری و ممکنه گاهی به کارت بیاد هم ریسک تعمیر رو نداره اگرم زیاده که باید بدی تعمیر کنن
دریفت دسته چیز خیلی خاص و ریسک پذیری نیست که طرف به خاطر یه دریفت بره دسته دیگه بخره هزینه تعمیرشم خیلی گرونم نیست در پست قبلی عرض کردم
دسته های ایکس باکس متاسفانه زود دریفت میگرن وشما الانم تعمیر کنی تا اخر نسل مجبوری بازم چندین بار تعمیر کنی پس چه بهتر خودش راه و روش یاد بگیره

kami74

کاربر سایت
Feb 9, 2023
3
درسته

ولی من چون نت مبین نت دارم و هم سریز ایکس و هم ps5 تجربه خودم اینجوریه
با مبین نت و ps5 و دی ان اس ساده 1.1.1.1 من هم وارزون 2 - فیفا 23 - بک فور بلاد - ایپکس رو راحت وصل میشم بهشون
ولی با سریز کلا که مبین نت وصل نمیشه به کنار ، با ایرانسل هم من مشکل دارم و وصل نمیشه

با نت شاتل و نت رایتل با دی ان اس رادار و الکترو وصل میشم ولی خب پینگ خوبی ندارن این 2 تا سیمکارت
همراه اول پینگ خوبی داره که توی این چند ماه اخیر 50 درصد پکت لاست داره و قابل بازی نیست
برای دانلود بازی و بازی افلاین مشکلی نداشتم با سریز چون دانلود که DNS نمیخواد و بازی افلاین هم با همون نت شاتل موبایل و رایتل اوکیه

بخش دانلود از PS5 هم باز من حداقل تا به حال مشکلی نداشتم و همین پریشب 78 گیگ هاگواتز دانلود کردم با اینترنت شبانه ایرانسل
دارین اشتباه میزنین داداشا
تیکس باکس به همه نتا وصل میشه اما به روش ساده و اسون
ما ایرانی هستسم برای هر روش یه کاری و روشی بلدیم
درسته در کل tdlte به ایکس باکس وصل نمیشه
اما یه روش دارم که راحت میشه انلاین پلی داد و بدون لگ

kami74

کاربر سایت
Feb 9, 2023
3
همه نتا تست گرفتم و بدون لگ ترین و بهترین فعلا ایرانسل و اسیاتک البته مبین نت تست نگرفتم چون ندارم کسی تست گرفته یه ندایی بدخ ببینم چجوریه

ALI PUNKER

کاربر سایت
Nov 5, 2017
192
نام
علی
دریفت دسته چیز خیلی خاص و ریسک پذیری نیست که طرف به خاطر یه دریفت بره دسته دیگه بخره هزینه تعمیرشم خیلی گرونم نیست در پست قبلی عرض کردم
دسته های ایکس باکس متاسفانه زود دریفت میگرن وشما الانم تعمیر کنی تا اخر نسل مجبوری بازم چندین بار تعمیر کنی پس چه بهتر خودش راه و روش یاد بگیره
برخلاف نظرشما دوست عزیز من هردوکنسول دارم از روز لانچ وتجربه شخصیم اینه ک متاسفانه دسته ps5 خیلی زودترازاون چیزی که فکر میکردم دریفت زد بعدو دوهفته استفاده!! تازه من نحوه بازی کردنمم مث عزیزان آنلاین باز و هاردکورنیست ولی هنوز درتعجبم چراسونی این نسل اینقدر ضعیف کارکرد روی دسته =(( برخلاف تیم بلو دسه سریز الان بعد یه سال استفاده هنوز عالیه و هیچ مشکلی نداره

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان
برخلاف نظرشما دوست عزیز من هردوکنسول دارم از روز لانچ وتجربه شخصیم اینه ک متاسفانه دسته ps5 خیلی زودترازاون چیزی که فکر میکردم دریفت زد بعدو دوهفته استفاده!! تازه من نحوه بازی کردنمم مث عزیزان آنلاین باز و هاردکورنیست ولی هنوز درتعجبم چراسونی این نسل اینقدر ضعیف کارکرد روی دسته =(( برخلاف تیم بلو دسه سریز الان بعد یه سال استفاده هنوز عالیه و هیچ مشکلی نداره
اره منم زیاد شنیدم که دسته ps5 سریع تر به دریفت میافته

• Like
Reactions: g - unit

Troy200489

کاربر سایت
Sep 9, 2021
577
دوست گرامی حال از شانس خوب شما یا شانس بد من
یه دسته اضافی گرفتم رنگ مشکی بعد از 5 6 ماه دریفت گرفت مجبور شدم تعمیرش کنم
بعد دسته فابریک خودم رنگ سفید بامپرش شکست همون دکمه rb lb که از جنس بی کیفیت ساختن بامپر هاشو به سختی پیدا کردم اون با قیمت خیلی گزاف
دوستم المان هست سری ایکس گرفته 3 4 ماهی میشه دسته اونم دریفت گرفت
نظر شخصی من دسته های جدید ایکس باکس بی کیفیتن دیر یا زود دریفت میگرن و بامپر میشکونن حالا دسته سونی زودتر از این باشه هم اونم بی کیفیته
با دسته هم کشته مردگی نداریم
تو یوتوب هم سرچ کنی درفیت دسته های ایکس باکس خیلی زیاده مخصوصا دسته الیت

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
بله منم منظورم همین بود گفتم اگر دریفتش خیلی کمه همونجور میشه استفاده کرد اگه نباز به دسته دوم دارن برای بازیای دو نفره میشه دسته اضافه هم گرفت که دسته اول دیگه باز نشه تو بازیایی که دریفت به چشم میاد هم اون یکی دسته استفاده بشه و هزینه اضافه ای هم نشه برای تعمیر ریسک هم نداشته باشه این باز کردن دسته و تعمیرش هم باید اول ویدیو دید یاد گرفت بعد انجام داد وگرنه ممکنه چیز دیگه ای خراب بشه اگه کسی دنبال دردسرش نباشه بده ببرون درست کنن بهتره ضمن اینکه دریفت انالوگ ها کاملا شانسیه ممکنه خیلیا تا اخر نسل هم مشکل پیدا نکنن که بخوان یاد بگیرن درکل اگه دریفت زیاد باشه که قطعا تنها راه تعمیره و بحثی توش نیست
سخت افزار انالوگ دسته همه کنسولا یکیه تا جایی که میدونم مشکل دریفت هم کاملا شانسیه درمورد دریفت هیچ جوره نمیشه گفت چه دسته ای بهتره جوی کان های سویچ افتضاح ترین وضع تو دریفت رو داشتن که خیلیا حتی با اینکه استفاده نمیکردن بازم دریفت میگرفت ولی برای من با اینکه چند سال اون هم سری اول و چند صد ساعت استفاده کردم کوچکتربن دریفتی نداشت کلا یه چیز شانسیه متاسفانه

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,493
نام
عرفان
دوستان نت تایپ Strict به جز این که نمیتونم host بشم، ‌مشکل دیگه هم ایجاد میکنه؟ امروز سرویس زیتل گرفتم و از شر ADSL خلاص شدم :D
الان هم مالتی پلیر هیلو زدم، مثل هلو کار کرد

• Like
Reactions: AmirPh78

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دریفت تو نسلای قبل کمتر نشون میداد و بخاطر بالا بودن اینپوت لگ بود. اما تو نسل جدید خیلی بیشتر خودش رو نشون میده.

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
دوستان نت تایپ Strict به جز این که نمیتونم host بشم، ‌مشکل دیگه هم ایجاد میکنه؟ امروز سرویس زیتل گرفتم و از شر ADSL خلاص شدم :D
الان هم مالتی پلیر هیلو زدم، مثل هلو کار کرد
با چه dnsای؟
من هر چی dnsمیزنم نمیتونم آنلایم بازی کنم. (مخابرات)

• Like
Reactions: Starless

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,493
نام
عرفان
با چه dnsای؟
من هر چی dnsمیزنم نمیتونم آنلایم بازی کنم. (مخابرات)
با الکترو وصل شدم، اون مشکلی پیش نیومد خداروشکر
Clear mac address بزن، قبلش هم dns رو بذار روی اتومات و بعد کنسول رو ریستارت کن ترجیحا خاموش و بعد روشن،
بعد خواستی هر dns ای رو امتحان کنی، قبل از اون 30 ثانیه، dns روی حالت اتومات باشه.

• Like
Reactions: aha2012

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر