سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Pikil

کاربر سایت
Jul 23, 2007
314
نام
پویا
من همین الان دارم توی فروم‌های خارجی سوال می‌کنم که آیا می‌شه از همین چسب‌های قطره‌ای‌ خودمون استفاده کرد یا نه. البته می‌دونم این‌طوری انتقال گرما خیلی کمتر می‌شه، اما می‌خوام ببینم کلا نزنه چیپ رو بترکونه!

Heat Sink رو فقط با چسپ سیلیکون باید چسپوند. همونجا که بخریش حتماً دارن.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
Heat Sink رو فقط با چسپ سیلیکون باید چسپوند.

خوب شد گفتی.
چسب سیلیکونی که توی تهران فروخته می‌شه، برای چسبوندن Heatsink نیست. حواس همه باشه من اشتباهی خریدم، اما قبل از استفاده ازش توی اینترنت آمارش رو به در آوردم!
اون‌چیزی که توی خیابون جمهوری، پاساژ امجد و مجتمع پایتخت می‌فروشن اینه:

3140-RTV.jpg

این چسب برای Conformal Coating هست که اصلا به کار ما ربطی نداره. یعنی ماده‌ای هست که روی بردهای الکتریکی برای حفاظت برد در مقابل رطوبت، فشار، گرد و غبار و غیره استفاده می‌شه. خودتون برید بخونید:
http://www.dowcorning.com/applications/search/default.aspx?R=109EN

اگه اینو توی تهران پیدا کردین، اون‌وقت درسته:
http://www.dowcorning.com/applications/search/default.aspx?country=USA&R=104EN

خواهشا به حرف‌های فروشنده‌ها و افراد غیرمتخصص گوش نکنین. شما بهترین و معتبرترین منبع دنیا، یعنی اینترنت پیش روتون هست. به اون مراجعه کنین.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
از رو کنجکاوی می پرسم. این heat sink که بر فرض شما رو چیپ می چسبونیو به کجا می خوای وصل کنی؟ یعنی گرمای heat sink می خوای به کجا منتقل کنی چجوری؟ از فن روی هت سینگ استفاده می کنی یا ...؟

There are two types of heatsinks which are an Active and Passive heatsink. The Active
heatsinks utilize power and are usually a fan type or some other peltier cooling device. If you are looking to purchase an Active heatsink, it is recommended that you purchase fans with ball-bearing motors which generally last much longer than sleeve bearings. The Passive heatsinks are 100% reliable, as they have no mechanical components. Passive heatsinks are made of an aluminum-finned radiator that dissipates heat through convection. For Passive heatsinks to work to their full capacity, it is recommended that there is a steady air flow moving across the fins.
منبع: http://www.computerhope.com/help/heat.htm

همون‌طور که می‌بینی ما کلا دو جور هیت‌سینک داریم. یکی Passive یکی Active. اکتیوها برق می‌خوان و یدونه فن روشون هست. اما Passiveها که منظور من هم همون‌ها بوده، به فن احتیاج ندارن و از طریق هم‌رفت گرما رو از روی چیپ‌ها پخش و به خودشون منتقل می‌کنن. گرمای خودشون رو هم نیازی نیست به جای دیگه‌ای منتقل کنن. چون داغ بودنشون برای ما مهم نیست. مهم اینه که چیپ‌ها خنک بمونن. البته اگه بخوایم که این هیت‌سینک‌ها حداکثر کارایی رو داشته باشن، بهتره که جریان هوا از لای پره‌هاشون رد بشه که در مورد رم‌های 360 با این‌که نیازی نیست، این‌کارو تا حدودی با اضافه کردن فن جلویی می‌شه انجام داد که توضیحش زمان می‌بره. خواستی می‌گم.

ps

کاربر سایت
Jun 13, 2007
54
نام
issa
سلام .. دستگاه من چراغ سمت راست پايين قرمز مي زنه و اين صفحه را مي اورد و ديگه هيچ كاري نمي كند . كمك كنيد

Attachments

• 20070805002.jpg
    20070805002.jpg
    45.9 KB · مشاهده: 104

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
سلام .. دستگاه من چراغ سمت راست پايين قرمز مي زنه و اين صفحه را مي اورد و ديگه هيچ كاري نمي كند . كمك كنيد

مشكل شما به احتمال زياد از كابل AV تون هست كه در اغلب موارد اين مشكل از internal AV encoder chip هستش. شما اگه ميتوني يك كابل ديگه جور كن يا قرض بگير فكر كنم مشكلت حل بشه
AV cable error... There is a problem with the AV cable, try using a different AV cable. (this could also be a problem with the internal AV encoder chip)

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
سامان جان هيت سينك رو ميشه از كجل خريد؟ و قيمتش چه قدره؟

مطمئن باش از باطری هست احتمالا به درد دسته نمی خوره من خودم از باتری Maxell یا Panasonic استفاده می کنم بعد یه هفته اون چراغا روشن میشه

فقط energizer ;)

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
من هم این مشکل رو داشتم به احتمال زیاد کابلها رو درست جا نزدی !
کابل AV رو چک کن احتمالا مشکلت حل بشه;)

ps

کاربر سایت
Jun 13, 2007
54
نام
issa
مشكل شما به احتمال زياد از كابل AV تون هست كه در اغلب موارد اين مشكل از internal AV encoder chip هستش. شما اگه ميتوني يك كابل ديگه جور كن يا قرض بگير فكر كنم مشكلت حل بشه
AV cable error... There is a problem with the AV cable, try using a different AV cable. (this could also be a problem with the internal AV encoder chip)

اقا تشكر من با كابل ديگه امتحان كردم همين ارور را داد

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
There are two types of heatsinks which are an Active and Passive heatsink. The Active
heatsinks utilize power and are usually a fan type or some other peltier cooling device. If you are looking to purchase an Active heatsink, it is recommended that you purchase fans with ball-bearing motors which generally last much longer than sleeve bearings. The Passive heatsinks are 100% reliable, as they have no mechanical components. Passive heatsinks are made of an aluminum-finned radiator that dissipates heat through convection. For Passive heatsinks to work to their full capacity, it is recommended that there is a steady air flow moving across the fins.
منبع: http://www.computerhope.com/help/heat.htm

همون‌طور که می‌بینی ما کلا دو جور هیت‌سینک داریم. یکی Passive یکی Active. اکتیوها برق می‌خوان و یدونه فن روشون هست. اما Passiveها که منظور من هم همون‌ها بوده، به فن احتیاج ندارن و از طریق هم‌رفت گرما رو از روی چیپ‌ها پخش و به خودشون منتقل می‌کنن. گرمای خودشون رو هم نیازی نیست به جای دیگه‌ای منتقل کنن. چون داغ بودنشون برای ما مهم نیست. مهم اینه که چیپ‌ها خنک بمونن. البته اگه بخوایم که این هیت‌سینک‌ها حداکثر کارایی رو داشته باشن، بهتره که جریان هوا از لای پره‌هاشون رد بشه که در مورد رم‌های 360 با این‌که نیازی نیست، این‌کارو تا حدودی با اضافه کردن فن جلویی می‌شه انجام داد که توضیحش زمان می‌بره. خواستی می‌گم.

پستی که تو اون صفحه به این سوال منم جواب داد تشکر.
از شما هم هم همینطور.اگه می تونستین یه عکس بزارین که این هت سینک پسیو رو کجا ها نیازه قرار بگیره ممنون می شم.
البته همش از رو کنجکاویه و همچنین یه ضره هم فکری واسه کمک به شماها. منظوره شما اینه که هت سینک پسیو گرمارو تو خود فضای ایکس باکس پخش می کنه و با فنی که جلوش قرار می دین هوا تخلیه می شه منظورتون همینه؟ اگه منظورتون اینه که خوب این همون کاریه که چیپ داره می کنه.تازه یه هت سینک هم اضافه می شه که باعث می شه گرمای اتاق ایکس باکس بیشتر بشه .منکه هت سیتک ها دارای خاصیتی باشن که گرمایی که از چیپ می گیرنو سریع به اتاق منتقل کنن و خوده هت سینک سریع کاهش دما بده.هت سینک هایی پسیو که شما می گین همین طورن؟
هت سینک وقتی که خیلی داغه بالاخره در ارتباط گرمایی با چیپ هستش خوب همینم باعث می شه چیپ همچنان داغ بمونه منکه یه جوری همیشه دمای هت سینک بیاد پایین.حالا اگه من اشتباه فهمیدم که هیچی... حالا هت سینک های اکتیو فن مستقیم رو خودشونه باعث می شه گرمای هت سینک تخلیه شه ولی پسیو ها چطور؟

G-Man

کاربر سایت
Jul 30, 2007
433
نام
روزبه

دسستگاهت خراب شده باید بدیش تعمیر .

Nextgen.ir این ارور ( E 74 ) رو تعمیر میکنه و 50 تومن میگیره .

موفق باشی

ps

کاربر سایت
Jun 13, 2007
54
نام
issa
سلام.. من وقت دستگاه بعد چند بار خاموش و روشن تصوير مي اورد تصوير خوب نيست

Attachments

• 2222222.jpg
    2222222.jpg
    89.2 KB · مشاهده: 62

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
سلام.. من وقت دستگاه بعد چند بار خاموش و روشن تصوير مي اورد تصوير خوب نيست

باید ببری پیش طاهر جان ( Nextgen ) ببینه مشکلش چیه . تا اون موقع هم دیگه کنسول رو روشن نکن . احتمالا مشکل فنی داره .
موفق باشید .

Audioslave

کاربر سایت
Aug 10, 2006
52
عرض سلام خدمت همه ي دوستان.حدود يك ماهي هست كه دستگاه من ارور سه چراغ قرمز ميده.يعني از 20باري كه روشنش ميكنم 19 بار رو سه چراغ قرمز ميده و اون يك باري رو هم كه مياره يا هنگ ميكنه يا يك كم درسته بعد overheat ميشه.من توي شهرستان زندگي ميكنم وامكانش برام نيست كه بيارمش تهران تعميرش كنم.براي همين خودم بردسش رو جدا كردم وسشوار گرفتم.حدود يك روزي درست بود .بعد دوباره مثل اولش شد.چند بار همين كار رو تكرار كردم .تا اينكه اين آخريا ديگه اين كار هيچ اثري توش نداره .درضمن وقتي روشنش ميكنم gpu به طرز فجيهي داغ ميكنه و اشكال ازون هستش.ميخوام ازشما بپرسم برد اصلي رو جايي توي تهران ميفروشه واگر ميفروشه قيمتش چنده؟

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
عرض سلام خدمت همه ي دوستان.حدود يك ماهي هست كه دستگاه من ارور سه چراغ قرمز ميده.يعني از 20باري كه روشنش ميكنم 19 بار رو سه چراغ قرمز ميده و اون يك باري رو هم كه مياره يا هنگ ميكنه يا يك كم درسته بعد overheat ميشه.من توي شهرستان زندگي ميكنم وامكانش برام نيست كه بيارمش تهران تعميرش كنم.براي همين خودم بردسش رو جدا كردم وسشوار گرفتم.حدود يك روزي درست بود .بعد دوباره مثل اولش شد.چند بار همين كار رو تكرار كردم .تا اينكه اين آخريا ديگه اين كار هيچ اثري توش نداره .درضمن وقتي روشنش ميكنم gpu به طرز فجيهي داغ ميكنه و اشكال ازون هستش.ميخوام ازشما بپرسم برد اصلي رو جايي توي تهران ميفروشه واگر ميفروشه قيمتش چنده؟

برد اصلی رو هیچ جای دنیا نمیفروشن! نمیخوام نا امیدت کنم ولی کنسولتو بنداز دور. اخه چرا اینجوری سشوار صنعتی گرفتی روش عزیز؟ با خودت نگفتی کنسول داغون بشه؟!
مال منم یه مدتیه خرابه با بعضی روشا 3-4 سات میشه باهاش بازی کرد ولی به طور کامل نه. سشوار صنعتی رو تو هیچ جا پیشنهاد نمیکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر