سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Gears xbox360

کاربر سایت
Apr 11, 2007
150
نام
بهنام
اقا ببخشید من یک مشکلی برام پیش امده 2 روزی که کنسولم بعضی وقت ها ارور 3 چراغ قرمز میده درایوم قاطی میکنه نمیاد بیرون بعد که ریستارتش میکنم درست میشه مشکل از چی؟ کمکم کنید دارم سکته میکنم در ضمن ارور ها اینه:کنسول به صورت افقی دوتا چراغ سمت چپ یکی سمت راست پایین مشکل از چی در ضمن تاریخ ساخت مال 2005

اقا مشکل من اینوکسی می تونه بگه چی شده؟
درضمن از روز جمعه تا الان اون ارور نداده با توجه به اینکه جای کنسول عوض کردم فعلا درست ارور نداده(خدا کنه نده دیگه ای خدا) البته قبلا یک کتاب قطور گذاشته بودم وسطش ولی بر شداشتم

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
خیلی شانس آوردی!
چون اکثرا قطعی برق 360 رو داغون میکنه!!!

آخه هنوز نخریدم:) ایشالا ماهه بعد از این کارا هم میکنیم
خداروشکر طرف ما خیلی وقته قطعی برق نداشتیم:cheesygri
حالا از شانس گند من 360 بگیرم روزی 2 بار برق میره
جدی برق بره بیاد داغون میکنه؟؟؟؟:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
من فکر کنم 3 بار 360 ام 3 چراغه ی اینجوری شد اما آخ هم نگفت...ترانس بگیرم درست میشه این مشکل؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اگه در حین بازی با 360 برق بره هیچ اتفاقی نمی افته. فقط بهتره وقتی برق می ره 360 رو از برق بکشید چون در اکثر مواقع وقتی برق میاد ولتاژ زیادی ییهو وارد می شه که این برای تمامی دستگاه های الکترونیکی مضر هست و ربطی به 360 نداره.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
من 85.8 کنسولمو خریدم، دیشب برای اولین بار افتاد مُرد و یه آمبولانس با سه تا چراغ قرمز اومد نعششو ببره :biggrin1:
البته مهم نیست طاهر زحمت می‌کشه زنده‌ش می‌کنه! :biggrin1:

Tuco

کاربر سایت
Dec 14, 2005
759
من 85.8 کنسولمو خریدم، دیشب برای اولین بار افتاد مُرد و یه آمبولانس با سه تا چراغ قرمز اومد نعششو ببره :biggrin1:

یعنی کنسول شما هم از کار افتاد سه چراغ داد بعدش که روشن کردی تصویر میده و بعد چند دقیقه خراب میشه یا نه اصلا تصویر نمیده اگه نمیده که از همینجا فاتحه معالصلوات:(( چون من خودم یکی ترکوندم ابان سال قبل

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747

شما فکر کنم فن استفاده نمیکردی ( البته فکر کنم ) گفتی که بدون فن هم هيچ مشکلی
پيش نمیآد.....نميدونم شما بودی يا lich king بود...هی بهتون میگفتيم بياد فن pc ببنديد
گوش نداديد ديگه حالا اشالا درست شه

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
من یه محافظ برق واسش گرفتم وقتی که برق رفت و یعد چند وقت اومد یه دیود قرمز هست که نوشته ولتاژ غیر مجاز که بعد از 30 ثانیه دیگه کجاز میشه و برق رو از خودش عبور می ده اینو وصل کردم به کنسول چون یه بار برق نوسان کرد و 3 چراغ هم روشن شد و بعدشم برق رفت از اون روز به بعد دیگه یه محافظ واسش گرفتم

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
یکبار این اتفاق برام افتاد . برق یک لحظه رفت و آمد حتی تلویزیون خاموش نشد فقط یک لحظه چراقها روشن و خاموش شد .

ولی xbox 360 سه چراق قرمزش روشن شد . من از ترسم که نکنه خراب شه محافظ فاراتل براش گذاشتم از اون موقع تا حالا

چند بار برق به همین صورت رفته ولی هیچ مشکلی برای دستگاه پیش نیومده .

Gears xbox360

کاربر سایت
Apr 11, 2007
150
نام
بهنام
اقا مشکل من اینوکسی می تونه بگه چی شده؟
درضمن از روز جمعه تا الان اون ارور نداده با توجه به اینکه جای کنسول عوض کردم فعلا درست ارور نداده(خدا کنه نده دیگه ای خدا) البته قبلا یک کتاب قطور گذاشته بودم وسطش ولی بر شداشتم

اقا یکی راهنمایی کنه بیزحمت ماکه مردیم

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
شما فکر کنم فن استفاده نمیکردی ( البته فکر کنم ) گفتی که بدون فن هم هيچ مشکلی
پيش نمیآد.....نميدونم شما بودی يا lich king بود...هی بهتون میگفتيم بياد فن pc ببنديد
گوش نداديد ديگه حالا اشالا درست شه

بله من بودم گفتم اعتقادی به فن ندارم.
سه چراغ قرمزی که کُدش 0102 باشه این معنی رو نمی‌ده که کنسول Overheating شده. پس اگه به من بگی «حتما فن بگیر»، از نظر من حرفت مردوده. من اگه کنسولم درست بشه، باز هم بدون فن ازش استفاده خواهم کرد.

کدهای Overheating رو این‌جا می‌نویسم:
0010 over heating
0011 over heating - If you are receiving this error after disassembling your console make sure to all 8 of the heatsync screws are tightened securely to the board/heatsink holes.
0012 over heating
0013 over heating
0020 (Not yet known, possibly overheating)
0022 GPU Error / GPU Overheating
0103 CPU Error/ CPU Overheating
0110 Memory Error / Memory Overheating

و اما کد معروف 0102 که اکثر ماها می‌گیریم:

0102 unknown error

though it's most likely GPU related literally means the console does not know what is wrong. possibly a short or cold solder joint somewhere. So far there is 1 major theory for what causes most of these errors is that the Ram, CPU, or GPU are not soldered properly to the mother board due either to poor manufacturing or excessive heat up and cool down cycles that stress, weaken and eventually break the soldered connection.

این کد در اصل ناشناخته‌س، اما بیشترین احتمالش همون مشکل لحیم‌کاری هست که اکثر ما با سشوار صنعتی حله‌ش می‌کنیم.

منبع:
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=484726

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
یکبار این اتفاق برام افتاد . برق یک لحظه رفت و آمد حتی تلویزیون خاموش نشد فقط یک لحظه چراقها روشن و خاموش شد .

ولی xbox 360 سه چراق قرمزش روشن شد . من از ترسم که نکنه خراب شه محافظ فاراتل براش گذاشتم از اون موقع تا حالا

چند بار برق به همین صورت رفته ولی هیچ مشکلی برای دستگاه پیش نیومده .

اونجرويم نيست که 3 چراغ قرمز بده حتماً کنسول يه چيزيش شده....مثلاً واسه منم شده
يهو نواسانات بشه ( البته محافظم داشتم ) 360 ام بلافاصله خاموش شد و برای 2 ثانيه 3 چراغ قرمز داد
ولی باز روشنش کردم هيچ مشکلی نداشت ...کلاً اين 3 چراغ قرمز داره باهاتون صحبت میکنه و خيلی ابتکاره جالبی هست
مثلاً اين نمونش بود که بگه آقا وقتی نوسانات بازی نکن:biggrin1:

این کد در اصل شناخته نشده‌س، اما بیشترین احتمالش همون مشکل لحیم‌کاری هست که اکثر ما با سشوار صنعتی حله‌ش می‌کنیم.

خوب مشکل لحيم کاری اگه باشه که خوب تابلو هست داغ شده !!!
وقتی لحيم ها بيش از حد داغ بشه به علت شلشدگی از جای خود مقداری منحرف میشن
بعد شما بايد با سشوار صنعتی اونارو دوباره داغ و حرکتشون بدی
تا برن سرجای خودشون...اين سشوار صنعتی مطمئناً همين کارو میکنه.....وگرنه کاره ديگيی غيره اين نميتونه اين روش انجام بده

آخرین ویرایش:

amir_360

کاربر سایت
May 29, 2007
452
نام
امیر رضا
بله این 3چراق هم زیاد ترسناک نیست من خودم یه بار اول از پریز برقشو نکشیدم و یه راست از کابله پشتش کشیدم بعد که روشن کردم 3جراق داد البته از ترس اون موقع کله پیشونیم خیس شده بود و از اون موقع هیچ تغییر و مشگلی هم پیدا نکرده:laughing:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اگه در حین بازی با 360 برق بره هیچ اتفاقی نمی افته. فقط بهتره وقتی برق می ره 360 رو از برق بکشید چون در اکثر مواقع وقتی برق میاد ولتاژ زیادی ییهو وارد می شه که این برای تمامی دستگاه های الکترونیکی مضر هست و ربطی به 360 نداره.
چرا هیچ اتفاقی نمی افته؟
من کمه کم 10-20 مورد شنیدم(نه تو ایران) که این مشکلو داشتن و جز گارانتی هم به حساب نیومده

Rockstar

کاربر سایت
Aug 10, 2006
405
نام
aryan
بله من بودم گفتم اعتقادی به فن ندارم.
سه چراغ قرمزی که کُدش 0102 باشه این معنی رو نمی‌ده که کنسول Overheating شده. پس اگه به من بگی «حتما فن بگیر»، از نظر من حرفت مردوده. من اگه کنسولم درست بشه، باز هم بدون فن ازش استفاده خواهم کرد.

کدهای Overheating رو این‌جا می‌نویسم:
0010 over heating
0011 over heating - If you are receiving this error after disassembling your console make sure to all 8 of the heatsync screws are tightened securely to the board/heatsink holes.
0012 over heating
0013 over heating
0020 (Not yet known, possibly overheating)
0022 GPU Error / GPU Overheating
0103 CPU Error/ CPU Overheating
0110 Memory Error / Memory Overheating

و اما کد معروف 0102 که اکثر ماها می‌گیریم:

0102 unknown error

though it's most likely GPU related literally means the console does not know what is wrong. possibly a short or cold solder joint somewhere. So far there is 1 major theory for what causes most of these errors is that the Ram, CPU, or GPU are not soldered properly to the mother board due either to poor manufacturing or excessive heat up and cool down cycles that stress, weaken and eventually break the soldered connection.

این کد در اصل ناشناخته‌س، اما بیشترین احتمالش همون مشکل لحیم‌کاری هست که اکثر ما با سشوار صنعتی حله‌ش می‌کنیم.

منبع:
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=484726

واسه منم پریروز از همین ارر داد
هی هنگ میکرد هی ما restart میکردیم تا اینکه بعد 2-3 بار هنگ کردن دیگه این ارر خوشگلو داد.
ولی سشوار صنعتی راه دوم برای حل این مشکله و خیلی از کسانی که از این روش استفاده کردن بعد 2-3 هفته مشکلشون برگشته و دوباره این کارو تکرار کردن و دوباره بعد 1 هفته مشکلشون برگشت و ... تا اینکه کنسول کاملا از کار افتاد و دیگه با راه اول هم مشکلشون حل نشد.
حالا راه اول چیه؟the "X" clamps that hold down the chips تو سایت llamma به این راه اشاره شده که زیر کد 0102 میتونین ببینید:
http://www.llamma.com/xbox360/repair/Xbox-360-error-codes.htm
تو این تاپیک هم این فرد گفته که با این راه مشکلش حل شده:
http://forums.llamma.com/viewtopic.php?t=10439
تو این تاپیک از سایت xbox-scene طبق آرا از 493 نفر 460 نفر مشکلشون حل شده و فقط 30 نفر این مشکلشون باقی مونده! :
http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=595746
من دقیقا(اصلا!) نمیدونم این چه راهی هست. ولی اون جوری که طاهر میگفت به گیره های پشت heatsink مربوط میشه. این tutorial رو rjtech داده که گام به گام مراحل درست کردن این مشکلو میگه: (460 نفر با این tutorial مشکلشون حل شده)
http://rbjtech.bulldoghome.com/pages/rbjtech_bulldoghome_com/XClamp.htm
این راه واسه ارر 0020 هم جواب داده. به نظر من مشکل ما 90% با همین x clamp حل میشه. و نیازی به سشوار صنعتی نیست. حالا قراره ببرم پیش طاهر.
فقط مشکل اینجاست که این وسایل فکر نکنم تو ایران پیدا شه:
Part Description
B&Q Ref # (UK)
# in packet
# Packets Req
Cost (£)

Machine Screws (4mm x 20mm) + Nuts (3mm thick)
AVF-069314
10
1
£1.30

Spring Washer (4mm)
AVF-065088
30
1
£1.30

Flat Washer (4mm) – 0.71mm thick
AVF-064951
70