سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Nko

کاربر سایت
May 6, 2008
216
نام
سپهر
سلام.
این مشکل اصلی X360 هست که از جی پی یو نشئت میگیره که به علت عدم مراقبت(یا هم مشکلات اسمبل و کولینگ) پیش میاد. کنسولتون رو یک مدت خاموش بذارید و اگر دوباره مشکل داشت، بازش کنید و X-Clampـش کنید احتمالا درست میشه.

عزیز من هر 3چراغی که با طxclamp درست نمیشه شاید بدتر هم بشه اول باید کد 3 چراغ رو پیدا کرد
در ضمنن کی میگه از gpu هست شاید از سی پی یو یا برد یا پل جنوبی یا درایو یا .... بازم بگم؟
در ضمن با توجه به اینکه دسگاه زیاد سرد شده (البته فکر نکنم از این باشه) مشکل پیچیده تر میشه

آخرین ویرایش:

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
خب پس از مدت ها گفتیم دوباره یه دست به سر و روی 360 بزنیم ببینیم درست میشه یا نه !! :D

این کنسول من مشکلش خیلی وقت هست که شروع شده . وسط بیشتر بازیها فریز میکرد و هیچ وقت هم درست نشد ! جالبیش اینجاست که هیچ وقت هم سه چراغ قرمز نداده ! :D

با این حال از یک هفته پیش روش دوباره کار کردم . همه کارهای لازم رو کردم از قبیل Xclamp , 12 V و ... . حتی قاب بالا و پایین 360 و همچنین جای X ها رو هم بریدم و فن گذاشتم ! ( قبلا خلیل جان یک عکس گذاشته بود از این مورد . منظورم اینه که این فن ها امکان نداره که مشکلی ایجاد کنند چون در جاهای به خصوصی قرارگرفتند ) .
دیروز هم که خمیر سلیکون رو عوض کردم و ... .
اما باز هم فریز میکنه تو بازیهای به خصوصی که البته تعدادشون هم زیاده !! :D .

به نظر من دو دلیل داره :

1 - مشکل از لنز درایو هست که احتمالش خیلی زیاده !! الان یه دو سالی هست داره کار کنه .

2 - پایه های رم ها اینقدر ضعیف شدن که ... . اما من در تعجبم چرا هیچ وقت سه چراغ نمیده ! واقعا در تعجبم .

جالبیش اینجاست مثلا یه مدت بازی Dark Sector واسه من فریز میکرد اما چند روز بعد که بازی میکردم فریز نمیکرد !

به نظرم که این 360 من کلا یه مشکلی داره که واقعا سخت فهمیدنش . حداقل واسه من اینطوره .
به هر حال این مشکل خودم رو اینجا گفتم که اگه کسی از دوستان نظری داره به من بگه .

خیلی ممنون .

آخرین ویرایش:

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
این کنسول من مشکلش خیلی وقت هست که شروع شده . وسط بیشتر بازیها فریز میکرد و هیچ وقت هم درست نشد ! جالبیش اینجاست که هیچ وقت هم سه چراغ قرمز نداده ! :biggrin1:
دقیقا منم همین مشکلو داشتم مهدی جون
فرستادم تهران X Clamp کردن درس شد دقیقا همینطور که گفتی هی هنگ میکنه ولی سه چراغ نمیده
ماله منم همینطور بود اما درس شده
ولی امروز رفتم رفتم بازی The Bourne کنم که هی به یه جای خاصی از بازی که میرسیدم هنگ میکرد :biggrin1:
فکر کنم ماله منم دوباره داره سکته میکنه :biggrin1:
اقا چجوری اهنگ بریزم تو 360؟!:blushing:
آهنگ هایی که می خوای رو CD یا DVD رایت کن بزار رو کنسول بدم بریز رو هارد همین ;)

آخرین ویرایش:

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
دقیقا منم همین مشکلو داشتم مهدی جون
فرستادم تهران X Clamp کردن درس شد دقیقا همینطور که گفتی هی هنگ میکنه ولی سه چراغ نمیده
ماله منم همینطور بود اما درس شده
ولی امروز رفتم رفتم بازی The Bourne کنم که هی به یه جای خاصی از بازی که میرسیدم هنگ میکرد :biggrin1:
فکر کنم ماله منم دوباره داره سکته میکنه :biggrin1:

اخه علی مشکل اینجاست که ماله من با X clamp هم درست نشده :D .
واسه منم خود طاهر Xclamp کرد که بعدا خودم تکمیلش کردم . به هر حال هنوز هم مشکل 360 من اعجاب انگیر است ! :D

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
خب پس از مدت ها گفتیم دوباره یه دست به سر و روی 360 بزنیم ببینیم درست میشه یا نه !! :D

این کنسول من مشکلش خیلی وقت هست که شروع شده . وسط بیشتر بازیها فریز میکرد و هیچ وقت هم درست نشد ! جالبیش اینجاست که هیچ وقت هم سه چراغ قرمز نداده ! :D

با این حال از یک هفته پیش روش دوباره کار کردم . همه کارهای لازم رو کردم از قبیل Xclamp , 12 V و ... . حتی قاب بالا و پایین 360 و همچنین جای X ها رو هم بریدم و فن گذاشتم ! ( قبلا خلیل جان یک عکس گذاشته بود از این مورد . منظورم اینه که این فن ها امکان نداره که مشکلی ایجاد کنند چون در جاهای به خصوصی قرارگرفتند ) .
دیروز هم که خمیر سلیکون رو عوض کردم و ... .
اما باز هم فریز میکنه تو بازیهای به خصوصی که البته تعدادشون هم زیاده !! :D .

به نظر من دو دلیل داره :

1 - مشکل از لنز درایو هست که احتمالش خیلی زیاده !! الان یه دو سالی هست داره کار کنه .

2 - پایه های رم ها اینقدر ضعیف شدن که ... . اما من در تعجبم چرا هیچ وقت سه چراغ نمیده ! واقعا در تعجبم .

جالبیش اینجاست مثلا یه مدت بازی Dark Sector واسه من فریز میکرد اما چند روز بعد که بازی میکردم فریز نمیکرد !

به نظرم که این 360 من کلا یه مشکلی داره که واقعا سخت فهمیدنش . حداقل واسه من اینطوره .
به هر حال این مشکل خودم رو اینجا گفتم که اگه کسی از دوستان نظری داره به من بگه .

خیلی ممنون .
مهدی جان منم یه مدت این مشکلو داشتم(اون اوایل که گرفته بودم)
بیشتر به خاطر نوع دیسک بود !! بعد از یه مدت حل شد!!! شما نوع دیسکی که استفاده میکنی چیه ؟؟؟
مثلا دستگاه من اصلا پلی باکسو نمیتونه اجرا کنه!!! ولی برعکس دستگاه قبلیم پلیباکسو از همه ی مدل ها بهتر اجرا میکرد
به نظر من اون بازی های که مشکل دارنو با یه نوع دیسک دیگه امتحان کن:biggrin1:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام

اول یک نکته رو بگم که من کنسول ندارم و درست نمی تونم تحلیل دقیقی کنم
پس اگر ممکن هستش به سوالات بنده دقیق و کامل توضیح بدهید که بتونم درست تجزیه کنم.

QuinT
این کنسول من مشکلش خیلی وقت هست که شروع شده . وسط بیشتر بازیها فریز میکرد و هیچ وقت هم درست نشد ! جالبیش اینجاست که هیچ وقت هم سه چراغ قرمز نداده !

کنسول شما تاریخش ساخت کی هستش؟ و از چه مدتی بعد از خرید کنسول این مشکل شروع شده.

بعد منظور دقیق شما از فیریز چی هستش؟ میشه بگید دقیقا توی اون لحظه فریز چه اتفاقاتی رخ میده؟
آیا در تصویر جگیز ظاهر میشه.؟

در طی بروز این مشکل و قبل از آن هیچ شیوه ی Cooling برروی کنسول انجام نداده بودید؟

X-Clamp که انجام دادید از چه نوعی هستش و بروی کدام پردازنده انجام شده است؟

اما باز هم فریز میکنه تو بازیهای به خصوصی که البته تعدادشون هم زیاده !! .

بازی رو بروری دیسک های دیگر هم تست کردید؟

- مشکل از لنز درایو هست که احتمالش خیلی زیاده !! الان یه دو سالی هست داره کار کنه .

تا به الان درایور کنسول خود را باز کردید؟ اگر مشکل از درایور باشد که شاید بتوان با تنظیم لنز مشکل را حل کرد.

- پایه های رم ها اینقدر ضعیف شدن که ... . اما من در تعجبم چرا هیچ وقت سه چراغ نمیده ! واقعا در تعجبم .

روی رم ها سینک نصب کردید؟ آیا در هنگام بازی تست کردید که چقدر گرم شده اند؟

شرایط محیطی که کنسول توی اون قرار داره چطور هستش بیشتر صبح ها مشکل داره یا شب ها

ممنون میشم به سوالات پاسخ بدهید

تا بعد حق نگهدار

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
واسه منم خود طاهر Xclamp کرد
واسه من طاهر نکرد من یه جا دیگه بردم !
راستی من الان تست کردم ماله من الان مشکل از بازی بود !
ولی قبلا مشکل داشت ;) انشالله برطرف میشه ولی تو که وزت خوبه برو یکی دیگه بگیر :biggrin1:

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
مهدی جان منم یه مدت این مشکلو داشتم(اون اوایل که گرفته بودم)
بیشتر به خاطر نوع دیسک بود !! بعد از یه مدت حل شد!!! شما نوع دیسکی که استفاده میکنی چیه ؟؟؟
مثلا دستگاه من اصلا پلی باکسو نمیتونه اجرا کنه!!! ولی برعکس دستگاه قبلیم پلیباکسو از همه ی مدل ها بهتر اجرا میکرد
به نظر من اون بازی های که مشکل دارنو با یه نوع دیسک دیگه امتحان کن:biggrin1:

نه کوروش جان فکر نکنم از دیسک ها باشه چون Gow رو دو تا دیسک مختلف تست کردم و هر دوش هم فریز میکرد :D !

---------------------------------------------------------------------

سلام

اول یک نکته رو بگم که من کنسول ندارم و درست نمی تونم تحلیل دقیقی کنم
پس اگر ممکن هستش به سوالات بنده دقیق و کامل توضیح بدهید که بتونم درست تجزیه کنم.

سلام خلیل جان .

چشم حتما .

کنسول شما تاریخش ساخت کی هستش؟ و از چه مدتی بعد از خرید کنسول این مشکل شروع شده.

تاریه ساخت کنسول 2005 هست و طبیعتا مادربورد اون هم لانچ هستش . من الان حدود دو ساله که کنسول رو خریدم و این مشکلش از 4 یا 5 ماه پیش شروع شده .

بعد منظور دقیق شما از فیریز چی هستش؟ میشه بگید دقیقا توی اون لحظه فریز چه اتفاقاتی رخ میده؟
آیا در تصویر جگیز ظاهر میشه.؟

منظورم این هست که بازی کلا قفل میکنه و هیچ کاری دیگه نمیشه کرد جز خاموش کردن کنسول ! اره جدیدا گاهی اوقات صفحه قاطی پاتی هم میشه بعد قفل میکنه !! :D
یک نکته رو بگم خلیل جان موقعی که بازی قفل میکنه از درایو هم هیچ صدایی شنیده نمیشه در صورتی که قبلش درایو داره DVD رو میخونه و صداش هم میاد !!

در طی بروز این مشکل و قبل از آن هیچ شیوه ی Cooling برروی کنسول انجام نداده بودید؟

نه قبلش هیچ Cooling ی بر روی کنسول انجام نداده بودم و بعد از مشکل به فکر افتادم که گویا دیر هم شده بود ! :D البته من کلا هوای کنسول رو همیشه داشتم از اول وگرنه اینقدر دووم نمی اورد ! :D

X-Clamp
که انجام دادید از چه نوعی هستش و بروی کدام پردازنده انجام شده است؟

فکر میکنم اسمش RBJTech MK III باشه و روی GPU و CPU انجام دادم . همچنین من جای X های کیس رو بردیم کلا و فن گذاشتم . خودتون قبلا عسکش رو گذاشته بودید .

بازی رو بروری دیسک های دیگر هم تست کردید؟

اره مثلا GOW رو روی دو دیسک تست کردم و هر دوش هم قفل میکرد تو بازی .

تا به الان درایور کنسول خود را باز کردید؟ اگر مشکل از درایور باشد که شاید بتوان با تنظیم لنز مشکل را حل کرد.

نه تا حالا درایو رو باز نکردم چون متاسفانه بلد نیستم تنظیم لنز کنم . کسی هم فکر نکنم تو مشهد چنین کاری رو بکنه .

روی رم ها سینک نصب کردید؟ آیا در هنگام بازی تست کردید که چقدر گرم شده اند؟

اره روی رم ها هم سینک نصب کرده ام . جالبه که اصلا داغ نمیکنند رم ها !!
پس از مدتی بازی یک گرمای معمولی رو دارند که طبیعیه .

شرایط محیطی که کنسول توی اون قرار داره چطور هستش بیشتر صبح ها مشکل داره یا شب ها ؟

شرایط که عالیه . فن که گذاشتم واسه کنسول و اتاق هم سرد هست . شب و صبح نداره خلیل جان . یعنی من دقت نکردم :D . ولی خو بیشتر شب ها قفل میکنه .

ممنون میشم به سوالات پاسخ بدهید

تا بعد حق نگهدار

خیلی ممنون .

-------------------------------------------------------------

واسه من طاهر نکرد من یه جا دیگه بردم !
راستی من الان تست کردم ماله من الان مشکل از بازی بود !
ولی قبلا مشکل داشت ;) انشالله برطرف میشه ولی تو که وزت خوبه برو یکی دیگه بگیر :biggrin1:

من هیچ وقت این 360 رو رها نمیکنم !! :D . کلا با اینکه خراب شده اما هنوزم یه جورایی میدونم که بر میگرده . اما نمیدونم چه طوری ! :D

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
خوب مهدی جان خیلی ممنون از پاسخ های خوبتان.

تاریه ساخت کنسول 2005 هست و طبیعتا مادربورد اون هم لانچ هستش . من الان حدود دو ساله که کنسول رو خریدم و این مشکلش از 4 یا 5 ماه پیش شروع شده .

فکر نمیکنید که در طی این مدت بخشی از کنسول شما بخصوص اتصالات آن در نبود Cooling خوب فرسوده شده اند.

منظورم این هست که بازی کلا قفل میکنه و هیچ کاری دیگه نمیشه کرد جز خاموش کردن کنسول ! اره جدیدا گاهی اوقات صفحه قاطی پاتی هم میشه بعد قفل میکنه !!
یک نکته رو بگم خلیل جان موقعی که بازی قفل میکنه از درایو هم هیچ صدایی شنیده نمیشه در صورتی که قبلش درایو داره DVD رو میخونه و صداش هم میاد !!

خوب طبق گفته خودتان که به این صورت فقل میکنه و بعضی اوقات در تصویر خط هایی ظاهر میشد.
می تواند گفت که مشکل از سمت پردازنده گرافیکی کنسول هستش. ( بخش خروجی تصویر )

آیا تا الان شده وقتی کنسول را روش می کنید پیغام E74 ظاهر شود.؟
این پیغام بی ارتباط با مشکل شما هم نیست که در صورت صدمه بیشتر ممکن است ظاهر شود.

ه قبلش هیچ Cooling ی بر روی کنسول انجام نداده بودم و بعد از مشکل به فکر افتادم که گویا دیر هم شده بود ! البته من کلا هوای کنسول رو همیشه داشتم از اول وگرنه اینقدر دووم نمی اورد !

در مورد دیر شدن اون همون نمیشه درست تصمیم گرفت ولی هنوز که کنسول نفس میکشه جای شکرش
باقی هستش و میشه باز هم روش حساب کرد.

فکر میکنم اسمش RBJTech MK III باشه و روی GPU و CPU انجام دادم . همچنین من جای X های کیس رو بردیم کلا و فن گذاشتم . خودتون قبلا عسکش رو گذاشته بودید .

گذارید ببینم درست متوجه شدم.

ایشون از پیچ و واشر های تخت 5 میلی متری استفاده کردند و با یک مته 5 سوراخ های اصلی خود X
را گشاد تر کردند و برد و سینک ها را به قاب پیچ کردند.؟
این شیوه MkIII است، البته بگم که شیوه ی خوب و خیلی کم درده سر تر از Mk I است.

نه تا حالا درایو رو باز نکردم چون متاسفانه بلد نیستم تنظیم لنز کنم . کسی هم فکر نکنم تو مشهد چنین کاری رو بکنه .

آموزش کامل باز کردن کنسول هستش به همراه باز کردن داریور کنسول
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14108

این هم تنظیم لنز هستش ( شاید در آینده خودم نمونه بهتری نوشتم )
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=2428

نمونه PDF نسخه اصلی آن
http://www.360mods.net/Downloads/get=65.html

اره روی رم ها هم سینک نصب کرده ام . جالبه که اصلا داغ نمیکنند رم ها !!
پس از مدتی بازی یک گرمای معمولی رو دارند که طبیعیه .

خوب باز هم جای شکرش باقی است.

شرایط که عالیه . فن که گذاشتم واسه کنسول و اتاق هم سرد هست . شب و صبح نداره خلیل جان . یعنی من دقت نکردم . ولی خو بیشتر شب ها قفل میکنه .

بیشتر برای اختلاف دمایی شب و روز گفتم که روی هوای اتاق تاثیر میزاره. ( البته در شهر های گرم مثل خرمشهر )

+------------------------------+

خوب در کل بگم که اگر مشکل به مرور بدتر شد و از تعویض دیسک و تنظیم لنز برطرف نشد.
این احتمال وجود که بخش خروجی گرافیکی کنسول است که در بعضی از موارد دیدم که با سشوار صنعتی
مشکل رو حل کردند.

مشکل اصلی اینجاست که نمیشه به تمامی گفته ها انها اعتماد کرد و هر کس یک چیزی گفته و همین موضوع
نتیجه گیری رو سختر میکنه.

کاری که الان توصیه میکنم که انجام بدید:
روی چیپ Ana سینک نصب کنید، چون چیپ در کانال هوا قرار داره با نصب سینک میتونه
به راحتی خنک بشه.

تا بعد حق نگهدار

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
خوب مهدی جان خیلی ممنون از پاسخ های خوبتان.

خواهش میکنم خلیل جان من از شما ممنونم .

فکر نمیکنید که در طی این مدت بخشی از کنسول شما بخصوص اتصالات آن در نبود Cooling خوب فرسوده شده اند.

چرا خودم هم همچنین احتمالی رو میدم . به هر حال نزدیک دو سال هست دستگاه داره کار میکنه ... .

خوب طبق گفته خودتان که به این صورت فقل میکنه و بعضی اوقات در تصویر خط هایی ظاهر میشد.
می تواند گفت که مشکل از سمت پردازنده گرافیکی کنسول هستش. ( بخش خروجی تصویر )

یعنی GPU مشکل داره ؟! اخه من تا حالا از هر کسی پرسیدم گفتن که اگر مشکل از GPU باشه بعد از یک مدتی سه چراغ میشه اما من الان نزدیک 5 ماه که تا حالا سه چراغ نداده !!

آیا تا الان شده وقتی کنسول را روش می کنید پیغام E74 ظاهر شود.؟
این پیغام بی ارتباط با مشکل شما هم نیست که در صورت صدمه بیشتر ممکن است ظاهر شود.

خیر خلیل جان تا حالا کنسول پیغام E74 نداده . البته چرا یک بار خیلی وقت پیش همچنین ایروری داد که بعدش هم دیگه درست شد ( خاموش روشن کردم کنسول رو درست شد ! )

در مورد دیر شدن اون همون نمیشه درست تصمیم گرفت ولی هنوز که کنسول نفس میکشه جای شکرش
باقی هستش و میشه باز هم روش حساب کرد.

امیدوارم :D .

بگذارید ببینم درست متوجه شدم.
ایشون از پیچ و واشر های تخت 5 میلی متری استفاده کردند و با یک مته 5 سوراخ های اصلی خود X را گشاد تر کردند و برد و سینک ها را به قاب پیچ کردند.؟
این شیوه MkIII است، البته بگم که شیوه ی خوب و خیلی کم درده سر تر از Mk I است.

خلیل جان من هیت سینک GPU و CPU رو به خود Board پیچ کردم . یعنی اصلا کاری به قاب فلزی نداشتم . شاید من اسم روش رو اشتباه نوشته باشم ! ( میشه گفت همون شیوه دومی میشه که خود شما تو اون PDF توضیح داده بودید )

آموزش کامل باز کردن کنسول هستش به همراه باز کردن داریور کنسول
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14108

این هم تنظیم لنز هستش ( شاید در آینده خودم نمونه بهتری نوشتم )
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=2428

نمونه PDF نسخه اصلی آن
http://www.360mods.net/Downloads/get=65.html

خیلی ممنون حالا کم کم سراغ درایو هم میرم .

خوب در کل بگم که اگر مشکل به مرور بدتر شد و از تعویض دیسک و تنظیم لنز برطرف نشد.
این احتمال وجود که بخش خروجی گرافیکی کنسول است که در بعضی از موارد دیدم که با سشوار صنعتی مشکل رو حل کردند.

اخه بدی شوار صنعتی این هست که روش کامل و بی نقصی نیست . یعنی ممکنه من امروز بیام سشوار کنم یک ماه بعد همین اش و همین کاسه تازه با وضعیت وخیم تر !

مشکل اصلی اینجاست که نمیشه به تمامی گفته ها انها اعتماد کرد و هر کس یک چیزی گفته و همین موضوع نتیجه گیری رو سختر میکنه.

اره متاسفانه مشکل من هم همین هست . یعنی الان واقعا نمیدونم که سرچشمه ایراد کنسول من چه چیزی یا چه چیزهایی است !

کاری که الان توصیه میکنم که انجام بدید:
روی چیپ Ana سینک نصب کنید، چون چیپ در کانال هوا قرار داره با نصب سینک میتونه
به راحتی خنک بشه.

چش حتما این کار رو میکنم .

خیلی خیلی ممنون خلیل جان .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
QuinT
یعنی GPU مشکل داره ؟! اخه من تا حالا از هر کسی پرسیدم گفتن که اگر مشکل از GPU باشه بعد از یک مدتی سه چراغ میشه اما من الان نزدیک 5 ماه که تا حالا سه چراغ نداده !!

فکر کنم این دیگر معلوم شده باشه که مشکلات تمامی کنسول ها مثل هم نیستش
و بسته به نوع و شرایط اون خیلی فرق میکنه و نمیشه دقیق بیان کرد که مشکل از فلان هستش.
حتی در 3 چراغ قرمز هم نمیشه گفت که همیشه میشه مشکل رو با X-Clamp کردن حل کرد.

خیر خلیل جان تا حالا کنسول پیغام E74 نداده . البته چرا یک بار خیلی وقت پیش همچنین ایروری داد که بعدش هم دیگه درست شد ( خاموش روشن کردم کنسول رو درست شد ! )

میشه دقیقا بگید که چطور این پیغام رو داد.

خلیل جان من هیت سینک GPU و CPU رو به خود Board پیچ کردم . یعنی اصلا کاری به قاب فلزی نداشتم . شاید من اسم روش رو اشتباه نوشته باشم ! ( میشه گفت همون شیوه دومی میشه که خود شما تو اون PDF توضیح داده بودید )

شیوه تعمیری که انجام داید X-clamp Fix lawdawg Method بهش میگند.
فکر نکنم الان به وضعیت جدیدی که برای کنسول انجام دادید دیگر جای انجام روش های rbjtech
باشه، ای کاش از همون اول شیوه MK III رو انجام میداد که کیفیت بهتری داره در کنترل کار.

اخه بدی شوار صنعتی این هست که روش کامل و بی نقصی نیست . یعنی ممکنه من امروز بیام سشوار کنم یک ماه بعد همین اش و همین کاسه تازه با وضعیت وخیم تر !

بله خودم هم همین اعتقاد رو دارم ولی نمیدونم چرا همه این شیوه رو معرفی میکنند :confused:
ولی میشه با همین Cooling که شما انجام دادید جلوی خرابی بعد از سشوار صنعی رو گرفت.

اره متاسفانه مشکل من هم همین هست . یعنی الان واقعا نمیدونم که سرچشمه ایراد کنسول من چه چیزی یا چه چیزهایی است !

بله مشکل اصلی همینه که یک منبع دقیق و خوب فارسی وجود نداره و فقط میمنونه اطلاعات
اونها که بعضی هاشون واقعاً چیزهای بی ربطی میگند.

دلیل اصلی اون هم گستردگی مشکلات کنسول هستش.

حتما این کار رو میکنم .

البته بگم که فقط یک احتمال بسیار بسیار کوچیک هستش، فقط برای رفع سوءظن گفتم

تا بعد حق نگهدار

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
فکر کنم این دیگر معلوم شده باشه که مشکلات تمامی کنسول ها مثل هم نیستش
و بسته به نوع و شرایط اون خیلی فرق میکنه و نمیشه دقیق بیان کرد که مشکل از فلان هستش.
حتی در 3 چراغ قرمز هم نمیشه گفت که همیشه میشه مشکل رو با X-Clamp کردن حل کرد.

بله کاملا درسته !

میشه دقیقا بگید که چطور این پیغام رو داد.

هیچی یک بار روشن کردم کنسول رو و دیدم همچین ایروری داده . بعد کابل ها رو تست کردم و روش کردم دوباره دیدم مشکلی نیست .

شیوه تعمیری که انجام داید X-clamp Fix lawdawg Method بهش میگند.
فکر نکنم الان به وضعیت جدیدی که برای کنسول انجام دادید دیگر جای انجام روش های rbjtech
باشه، ای کاش از همون اول شیوه MK III رو انجام میداد که کیفیت بهتری داره در کنترل کار.

اره متاسفانه الان راه برگشتی هم نیست !

در ضمن خلیل جان امروز یه جورایی تنظیم لنز هم کردم اما مشکل حل نشد . اما نمیدونم چرا با این حال هنوز هم فکر میکنم مشکل از درایو هست !
بهترین کار در حال حاظر اینه که 360 رو جمع کنم بزارم تو جعبش تا بعدا ببینیم چی پیش میاد .

به هر حال از راهنمایی شما خیلی ممنونم .

atash_parast1986

کاربر سایت
Jul 19, 2008
3
سلام دوستان
من تازه عضو شدم
علت عضو شدنم اینه که من چند روزه که یک xbox 360 (premium) گرفتم که به تاریخ 13/9/2007 تولید شده و کپی خور شده ....
وقتی اولین بار روشنش کنی مشکلی نداره اما وقتی که خاموشش میکنی حتی در مدت زمان کوتاهی پس از استفاده و دوباره انو روشن میکنم دستگاه ایراد E64 را میگیره و یک چراغ آن در حالت خوابیده پایین سمت راست روشن میشه و بعد فقط میشه با power دستگاه را خاموش کرد ...
و اگر بطور متوالی آنرا روشن کنیم این error را میبینیم ولی بعد از 10 تا 20 دقیقه انتظار آنرا روشن کنیم دستگاه بدون مشکل بالا میاد...
مشکل دستگاه من چیه؟ راستی کسی میدونه مدلmotherboard دستگاه من با تاریخ تولید فوق چیه؟
لطفا کمکم کنید
ممنونم:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر