سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

• Thread starter Thread starter Ali
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
من از مهدي جان ممنونم وتا الان هم كه كنسولم زنده مونده به خاطر ايشون هست.
حالا اين جايي كه اين كابلها بهش وصل ميشن اگه عوضش كنم حدود چند برام در مياد.يه قيمتي بگين:baby:

خواهش میکنم دوست عزیز
البته نمیدونم بتونن تعویضش کنن یا نه ولی احتمالا بشه تعمیرش کنن . بازم میگم این مشکل از عوارض روشیه که روی کنسولت انجام دادی .

سلام طاهر جان خواهش میکنم در مورد این مشکل کمکم کن
کنسول من جزو اولین سری های پرمیوم هست. و تا دیروز هیچگونه مشکلی نداشته.
من دیروز gta iv بازی میکردم وسط بازی صفحه فریز شد و تو داشبورد هم نمیرفت ، منم دستگاه رو خاموش روشن کردم دوباره بعد از 20 دقیقه بازی همین اتفاق افتاد دوباره خاموش کردم بعد از 2 ساعت که خاموش بود داشتم تنیس بازی میکردم که بعد از 15 دقیقه دوباره فریز شد و بازم خاموش کردم امروز تا بازی ها رو می زارم فریز میشه و حالا هم تا کنسول رو روشن میکنم تو داشبورد فریز میشه بدتر از اون اینه که یه بار همه کابلها و هاردو در آوردم و دوباره جا زدم اما اینسری پروفایل اصلی پاک شده بود
توروخدا راهنماییم کن دستگاه چش شده و ایا می تونم پروفایلو برگردونم.

من دیروز gta iv بازی میکردم وسط بازی صفحه فریز شد و تو داشبورد هم نمیرفت ، منم دستگاه رو خاموش روشن کردم دوباره بعد از 20 دقیقه بازی همین اتفاق افتاد دوباره خاموش کردم بعد از 2 ساعت که خاموش بود داشتم تنیس بازی میکردم که بعد از 15 دقیقه دوباره فریز شد و بازم خاموش کردم امروز تا بازی ها رو می زارم فریز میشه و حالا هم تا کنسول رو روشن میکنم تو داشبورد فریز میشه بدتر از اون اینه که یه بار همه کابلها و هاردو در آوردم و دوباره جا زدم اما اینسری پروفایل اصلی پاک شده بود

با اجازه مهدی جان من اول روشی رو که توی تاپیک زیر آموزش دادم رو پیشنهاد می کنم.این فریز ها ممکنه به دلیل پر شدن Cache دستگاه و یا هارد باشه که باید خالی بشه :

Code:
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=13456

سلام پدرام
ببین کنسول من تو داشبورد هم قفل میشه آیا با پاک کردن cache درست میشه
بعد اون پرفایل اصلی که غیب شده میتونم برش گردونم یا نه

سلام پدرام
ببین کنسول من تو داشبورد هم قفل میشه آیا با پاک کردن cache درست میشه
بعد اون پرفایل اصلی که غیب شده میتونم برش گردونم یا نه

بله امکان داره به دلیل پر شدن Cache باشه.
بهتر هست طبق آموزش Cache رو پاک کنی.
اون پروفایل هم باید ببینی توی لیست Profile ها هست یا نه.اگر نیست دیگه دنبالش نگرد ;)

دوستان خواهش میکنم کمک کنید قبلا هم مشکلم را مطرح کرده بودم ولی کسی جواب نداده بود.
من هر موقع که بخوام 360 بازی کنم باید کابلهای پشت مانیتور را عوض کنم ولی الان چند وقته که در حالت عادی مانیتور جواب نمیده و باید حتما پیچهای پشتش را سفت کنم تا کار کند و شک ندارم که این مشکل بخاطر عوض کردن کابلهاست اگه کسی میتونه کمک کنه ، همین الان هم کلی مشکل با مانیتور دارم.
چرا فقط من این مشکل را دارم چون میدونم خیلی از دوستان از مانیتور استفاده میکنند؟؟؟؟؟؟؟

از کجا بفهمم Cache پر شده؟؟؟

پر شدن Cache با فریز شدن خودش رو نشون میده مخصوصا توی بازی Bioshock و امثال این بازی که توی تاپیکی که آموزش دادم اسم اون بازی ها رو گفتم.بازی هایی که در کل سنگین هستن این مشکل توشون پیش میاد.

طاهر انقدر سرش شلوغ شده که اینجاها پیدا نمیشه .
بنظر من امکان نداره مشکل هارد و کش داشته باشید و به احتمال فراوان کنسول شما هم به سرنوشت خیلی از کنسولای خراب دیگه دچار شده . بهتره دیگه روشنش نکنید و اگه میتونید ایکس کلمپش کنید و گرنه بدید طاهر واست انجام بده . البته این فریز ها بیشتر از ایجاد اشکال توی رمها ناشی میشه و اگه با ایکس کلمپ حل نشد شاید با سشوار صنعتی حل بشه . هر چند که روش خوبی نیست ولی تنها راه هستش .
دوستان خواهش میکنم کمک کنید قبلا هم مشکلم را مطرح کرده بودم ولی کسی جواب نداده بود.
من هر موقع که بخوام 360 بازی کنم باید کابلهای پشت مانیتور را عوض کنم ولی الان چند وقته که در حالت عادی مانیتور جواب نمیده و باید حتما پیچهای پشتش را سفت کنم تا کار کند و شک ندارم که این مشکل بخاطر عوض کردن کابلهاست اگه کسی میتونه کمک کنه ، همین الان هم کلی مشکل با مانیتور دارم.
چرا فقط من این مشکل را دارم چون میدونم خیلی از دوستان از مانیتور استفاده میکنند؟؟؟؟؟؟؟
خودتون جواب خودتونو دادید .
احتمال داره جنس کابلت خوب نبوده و یا بر اثر کشیده شدن زیاد و متوالی دچار قطعی شده پس تنها راه اینه که کابل رو زیاد جابجا نکنید و در صورتی که مجبورید با احتیاط و دقت جابجا کنید و اگه کابلت خرابه باید عوضش کنید .
کمک دیگه ای از من بر نمیاد جز اینکه بهتون بگم زیاد کابلو جابجا نکن .

آخرین ویرایش:
خیلی ممنون ولی مشکل از کابل نیست مشکل از پشت مانیتور است. اون جای فیشش شل شده. دستگاهی وجود نداره که بشه هر دوتا فیش را بهش وصل کرد و فقط یک فیش بصورت همیشگی به مانیتور وصل باشه و و بشه با زدن دکمه بین pc & 360 عوض کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی ممنون ولی مشکل از کابل نیست مشکل از پشت مانیتور است. اون جای فیشش شل شده. دستگاهی وجود نداره که بشه هر دوتا فیش را بهش وصل کرد و فقط یک فیش بصورت همیشگی به مانیتور وصل باشه و و بشه با زدن دکمه بین pc & 360 عوض کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما می تونی کامپیوتر تون رو با DVI و X360 رو با VGA به مانیتور وصل کنید بعد با دکمه ای که روی مانیتور وجود داره source رو عوض کنید !(البته با مانیتور من میشه این کارو کرد مال شما رو نمیدونم؟)

پدرام جان یه سوال داشتم

هارد 360 که ربطی به cache اون نداره درسته ؟ چون من وقتی هارد رو هم در میارم بازم قفل میکنه یه چیز دیگه هم که هست اگه دستگاه 4 یا 5 ساعت خاموش باشه بعدش دوباره تا نیم ساعت فریز نمیشه منظورم اینکه میشه مربوط به گرما و از این حرفها باشه ؟

پدرام جان یه سوال داشتم

هارد 360 که ربطی به cache اون نداره درسته ؟ چون من وقتی هارد رو هم در میارم بازم قفل میکنه یه چیز دیگه هم که هست اگه دستگاه 4 یا 5 ساعت خاموش باشه بعدش دوباره تا نیم ساعت فریز نمیشه منظورم اینکه میشه مربوط به گرما و از این حرفها باشه ؟

Cache کنسول ربطی به هاردش نداره.شما طبق اون روشی که توی آموزش گفتم Cache رو خالی می کنی و تست می کنی که فریز شدن هنوز توی بازی هست یا نه.البته احتمالی که مهدی گفت درست تر هست به نظر من اما خالی کردن Cache رو قبلش تست کن شاید مشکل حل بشه.

پدرام جان یه سوال داشتم

ّبا اجازه آقا پدرام
همون طور که آقا مهدی گفت از هارد نیست و از شل شدن پایه های هیتسینک هست (مال بنده هم همین طور شده بود)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or