سوالات و مشکلات برنامه PSX Download Helper

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
سلام دوستان واسه من یه مشکلی تو انتقال دیتا پیش اومده تا بحال اینجوری نشده بود .من دیتا gta v رو دارم انتقال میدم تقریبا ۳۰ گیگ انتقال میده بعدش ارور میده رفتم تو psxدیدم رو پارت آپدیت ارور داده بعدش فکر کردم شاید فایل خراب باشه دوباره همه لینک ها رو گرفتم ولی بازم همون ارور رو میده بدبختی این هست که اکانت ریست پسورد شده نمیتونم انلاین بشم که چند مگ دانلود کنه حالا اساتید راهی هست که بتونم انجام بدم درست بشه؟
اگه اون پارت و پارت قبل و بعدش رو دوباره دانلود کردی و باز هم ارور داده تنها راهی که اطلاع دارم (راه های دیگه شاید باشه که دوستان اگه بدونن میگن) اینه که با اکانت خودت آنلاین بشی تا یه کمی دانلود کنه، یا درست میشه یا بازی قفل میشه! اگه قفل شد یه اکانت دیگه که همین ریجن و با همین کد دیتا هست بگیر

vampire6666

کاربر سایت
Nov 24, 2019
36
سلام دوستان واسه من یه مشکلی تو انتقال دیتا پیش اومده تا بحال اینجوری نشده بود .من دیتا gta v رو دارم انتقال میدم تقریبا ۳۰ گیگ انتقال میده بعدش ارور میده رفتم تو psxدیدم رو پارت آپدیت ارور داده بعدش فکر کردم شاید فایل خراب باشه دوباره همه لینک ها رو گرفتم ولی بازم همون ارور رو میده بدبختی این هست که اکانت ریست پسورد شده نمیتونم انلاین بشم که چند مگ دانلود کنه حالا اساتید راهی هست که بتونم انجام بدم درست بشه؟
اگه اکانت رو اکتیو کردی و میدونی طرف دی نکرده که با ریست پسورذد مشکلی برای قفل شدن نداری مگه اینکه از ابتدا اکانت رو به نام فقط آفلاین خریده باشی و طرف بعد از اکتیو شما دی اکتیو کرده باشه در غیر اینصورت میتونی آنلاین بشی و بذاری حدود 200 مگ دانلود کنه بعد ادامه رو با برنامه psx بریزی

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
سلام دوستان. ممنون از همه بابت این تاپیک و راهنمایی ها.

میخواستم بدونم از برنامه PSX ویرایشی هست که بتونه فایل بازی رو از زیر فولدر پیدا کنه؟ منظورم اینه که مثلا دیتا چندتا بازی تو فولدر مخصوص خودشون باشه و شما به PSX آدرسی رو بدید که این فولدرها رو داره. و برنامه بتونه از داخل هر فولدر دیتا مخصوص رو پیدا کنه.
من شنیدم هست. میخواستم بدونم کسی داره برنامه اش رو که به اشتراک بزاره؟
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

sonic5017

کاربر سایت
Dec 28, 2020
5
سلام دوستان. ممنون از همه بابت این تاپیک و راهنمایی ها.

میخواستم بدونم از برنامه PSX ویرایشی هست که بتونه فایل بازی رو از زیر فولدر پیدا کنه؟ منظورم اینه که مثلا دیتا چندتا بازی تو فولدر مخصوص خودشون باشه و شما به PSX آدرسی رو بدید که این فولدرها رو داره. و برنامه بتونه از داخل هر فولدر دیتا مخصوص رو پیدا کنه.
من شنیدم هست. میخواستم بدونم کسی داره برنامه اش رو که به اشتراک بزاره؟
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk
اره میشه من انجام دادم و به نتیجه رسیدم عالی بود

baro-bach

کاربر سایت
Feb 8, 2014
2
مطمئناً جواب اکثر سوالات اینجا تو کامنت ها هست اما چون اکثرا نمیرن بچرخن و سخته من به چندتا اینجا پاسخ میدم
بهترین روش متصل کردن کنسول به psx اتصال یک سر کابل لن به کنسول و سر دیگه به خود کامپیوتر هستش
بعد از اتصال، کامپیوتر رو از طریق wifi به مودم متصل کنید (اگر کامپیوتر شما wifi نداره میتونید موبایل خودتون رو با سیم متصل کنید و از تنظیمات موبایل هات اسپات با سیم رو روشن کنید)
بعد به منوی network & internet setting برین ( سریع ترین راه راست کلیک کردن روی آیکون wifi یا لن در پایین سمت راست صفحه اصلی هستش بقل علامت اسپیکر)
در اینجا گزینه change adapter setting یا option رو انتخاب کنید (تو ویندوز 7 در بقل و در ویندوز 10 پایین تر هستش)
حالا کانکشن مربوط به wifi یا هات اسپات موبایلتون رو پیدا کنید و روش راست کلیک کنید و پایین ترین گزینه properties رو انتخاب کنید
به تب sharing برین و تیک گزینه allow ... رو بزارین (اگر بیشتر از یه کانکشن دارین از منوی قرار داده شده کانکشن مربوط به کابل لنتون رو انتخابش کنید)
شما با این کار اینترنتی که داره از طریق wifi یا هات اسپات موبایل کامپیوتر دریافت میکنه رو رو بر روی کابل لن خودتون به اشتراک گزاشتین

برای اجرا کردن psx کلا دوتا کار باید بکنید
1- به تنظیمات فایروال ویندوز برین و خاموشش کنید (میتونید از سرچ ویندوز برای پیدا کردنش استفاده کنید یا خاموش کردن فایروال رو در اینترنت سرچ کنید) و اگر آنتی ویروس جداگانه نصب کردین که اون هم فایروال داره اون رو هم غیر فعال کنید
2- وقتی psx رو ران میکنید اگر کابل لن هر دو سرش متصل باشه (یکسر یه کامپیوتر و یک سر به کنسول) psx بهتون ip 192.168.137.1 رو پیشنهاد میده و اگر این ip رو ندیدین اتصالات رو چک کنید

وقتی همه چی درست بود میتونید روی start psx بزنید

تنظیمات psx در ps4

به بخش network برین
setup رو انتخاب کنید بعد lan و بعد custom
ببینید دوستان کل کاری که باید بکنید اینه که به کنسولتون یه ip در رنج ip psx بدین
اما یک نکته دیگه هم باید بگم
اگر از اکانت های z1 استفاده میکنید بهتره یک dns هم ست کنید
این dns نمیزاره تا موقع دیتا زدن بازی هاتون قفل بشن (البته که اول باید درست اکانت رو زده باشین و روش صحیح اکانت زدن یعنی بعد از زدن اکانت و اضافه کردن بازی ها؛ از اکانت sign out و از یوزر مربوط به اکانت log out کنید)

تو بخش ip گزینه manual رو بزنید
خط اول ip خود کنسول هست و یادتون باشه در شبکه نباید ip تکراری وجود داشته باشه پس ip کنسولتون رو در رنج ip psx وارد کنید اما عدد آخر رو متفاوت بزنید مثلا 192.168.137.16 (هر چیزی بجز 1)
خط بعدی subnet mask رو 255.255.255.0 وارد کنید
primary dns رو 108.61.128.158 وارد کنید (فقط اگر اکانت ظرفیت یک خریدین و میترسین با اتصال به اینترنت بازیتون قفل بشه این کار رو بکنید و برای وقتی که مشکلی از این بابت ندارین اصلا مشکلی نیست و این فیلد رو خالی بزارین)
بقیه مراحل رو روی گزینه پیش فرض برین تا برسین به proxy و گزینه use رو انتخاب کنید و در تب بالایی همون ip psx یعنی 192.168.137.1 رو وارد کنید و پایینی هم معمولا صحیح هستش (8080) اگر نبود اصلاحش کنید
حالا که مراحل تموم شد اگر فایروال خاموش باشه و کامپیوترتون اینترنت داشته باشه (از طریق wifi یا هات اسپات) باید در تست هر دو گزینه اول succes بشه

تنظیمات psx برای دیتا زدن
یادتون باشه اگر تمام دیتاهایی که دارین در یک پوشه باشه psx خودش میتونه اون هارو پیدا کنه از طریق منوی auto find replace که در تب setting وجود داره
اگر نمیبینینش و زبان psx شما انگلیسی نیست به تب پنجم برین و زبان رو به انگلیسی تغییر بدین
در همین تب تیک گزینه اول (auto find replace) رو بزارین و آدرس پوشه ای که توش دیتاهاتون هست رو بدین
اگر دیتای 100 بازی هم در یک پوشه باشه خود نرم افزار به راحتی میتونه پیداشون بکنه و حتی شما میتونید هم زمان برای نصب چند بازی اقدام کنید چون دیتاها در یک پوشه هستن و نرم افزار پیداشون میکنه
اما وقتی چند دیتارو هم زمان نصب میکنید بخاطر محدودیت هارد سرعت پایین میاد
خوب حالا هم دیتارو دارین هم psx متصل هستش و طبیعتا میخواین دیتارو بدون مشکل نصب کنید اما گاهی مشکلاتی به وجود میاد

با اینکه دیتاهارو دارین psx خنگ میشه و نمیتونه دیتاهارو پیدا کنه
اولا که وقتی دارین دیتاهارو نصب میکنید مطمئن باشین تمامی فایل هارو دارین و اگر برای بازی آپدیت اومده اون رو هم داشته باشین
و اگر مطمئن هستین همرو دارین مشکل بعدی چی میتونه باشه
یک فایلی وجود داره که پسوندش به جای pkg یه چیز دیگه هستش که بهش دلتا پک میگن وپسوندش dp هست
تو خیلی از بازی ها که آپدیت دارن این فایل هست اما گاهی شما یادتون میره بگیرینش چون بدون اون هم دیتا نصب میشه اما psx بخاطر همین فایل خیلی مواقع خنگ میشه

میخوام بهتون دوتا روش یاد بدم تا خیلی راحت هم پکیج های اصلی بازی رو دریافت کنید هم آپدیت هاشو
برای دریافت فایل های بازی همونطور که میدونید باید از برنامه psx استفاده کنید
وقتی تو کنسول بازی رو استارت میکنید (از لیسا نوتیفیکیشن) که دیتاشو بگیره تو برنامه psx در تب اول لاگ هایی شروع به نمایش میکنن
معمولا لاگ اول آدرس اولین پکیج بازی هست و اگر برای بازی آپدیت اومده باشه لاگ های بعدی آدرس آپدیت ها هستن
شما اول تو کنسول دانلود رو متوقف کنید تا هی لاگ نگیره psx
بعد لاگ مربوط به دیتای بازی رو پیدا کنید (معمولا اولی هستش و لاگ دیتای اصلی بازی پسوند a و یک عدد نداره (آپدیت ها پسوند a و شماره آپدیت در ادامه رو دارن))
بقلش گزینه کپی رو بزنید
یک روشی هست که هی باید برین عدد قبل pkg در آدرس رو تغییر بدین تا به پکیجی برسین که حجمیش کمتر از 4گیگ باشه که زحمت داره

روش ساده تر استفاده از برنامه idm هستش
idm من فارسی هستش
بالا سمت چپ اولین گزینه نوشته امور و روی گزینه دومش نوشته اضافه نمودن دانلود گروهی
تو تب آدرسش آدرسی که دارین رو کپی کنید
عدد مربوط به (از) رو تغییر ندین و عدد مربوط به (تا) رو با توجه به حجم بازی انتخاب کنید (حجیم ترین بازی ها حدود 20تا پکیج دارن) مثلا بزارینش 10
فیلد بعدی (اندازه ژوگر) که عدد پیشفرضش 2 هست رو به 1 تغییر بدین
خب حالا همونجا که آدرس رو کپی کردین بگردین دنبال عدد قبل pkg که معمولا 0 هستش و اون رو پاک کنید و جاش (*) بزارین و در نهایت تایید کنید
مشاهده میکنید خود idm با توجه به تعدادی که شما خواستین براتون لینک پکیج گرفته
اگر چیزی پیدا نکرد قند شکن رو روشن کنید
با توجه به عدد حجم لینک ها اون هایی که اشتباه هستن رو تیکشون رو بردارین و تائید رو بزنید (سرعت نت خوب باشه خودش تیک هارم بر میداره)

حالا برای گرفتن آپدیت بازی ها روش ساده تری هستش
استفاده از سایت های pkg finder
اگر همین کلمه رو در گوگل جستجو کنید کلی سایت میبینید و بهترینشون بنظر من این هستش
خودتون بهتر میدونید اگر گاهی عمل نکرد قندشکن خودتون رو فعال کنید
برای کار با این سایت فقط کافیه کد cusa هر بازی رو در کحل کشخص شده کپی کنید
مثلا CUSA11993 و بعدش اینتر رو بزنید
وقتی لینک ها میان برای دانلود راحت تر (وقتی تعدادشون زیاده مثلا 5تا) روی صفحه راست کلیک کنید (یه جایی که خالیه) و روی علامت idm بزنید و گزینه دومش رو انتخاب کنید(idm integration=>download all link) و در صفحه باز شده لینک هایpkg رو تیک بزنید
اون فایل dp بود که گفتم
اگر برای بازی ای بود که دیتاهاش رو کامل داشتین و حتی آپدیتش رو داشتین اما dp رو نداشتین میتونید از همین جا و با وارد کردن کد cusa پیداش کنید

خوب الان هم psx درست کار میکنه
هم دیتاهاتون رو گرفتین به همراه آپدیت
حتما هم میدونید اگر موقع دانلود (تو کنسول) گیر کردین بهتره تیک گزینه auto find رو بردارین و دوباره دانلود رو استارت کنید و بعد رفتن چند مگ دوباره تیک رو بزارین
اگر باز هم به مشکل خوردین
1- اینترنتتون شاید مشکل داره
2- شاید pkg که داره دیتاش نصب میشه بد دانلود شده و باید دوباره دانلود بشه

ببینید دوستان اگر همه چی درست باشه نباید مشکلی باشه پس یا دیتاتون مشکل داره یا اتصال به اینترنت

حالا یه نکته بگم که اکثر مغازه دارها ازش استفاده میکنن
چطوری بدون داشتن آپدیت یک بازی رو نصب کنیم؟!
خوب برای این کار یکم سختی بیشتر دارین
همون موقعی هست که دارین بازی هارو از اکانت هکی اد میکنید؛ همون موقع نباید بزارین حتی 1 درصد از بازی دانلود بشه
معمولا اگر با کنسول بازی هارو اد میکنید هر کاری بکنید بازی ها آپدیت رو میگیرن
اما اگر از روش سایت بازی هارو اد میکنید باید همون لحظه که روی دانلود میزنید توی کنسول تو بخش نوتیفیمیشن باشین و تا بازی تو کنسول اد میشه سریه دانلودش رو متوقف کنید
بعد این کار و متصل کردن psx
به بخش تنظیمات اینترنت برین و تیک اتصال اینترنت رو برداین (اینترنت قط) و به بخش نوتیفیکیشن برین و دانلود بازی رو استارت کنید و بعدش دوباره به بخش تنظیمات نتورک برین و تیک رو دوباره بزارین
در اینصورت بازی شروع به نصب میکنه و بدون آپدیت نصب کامل میشه و میتونید بعد نصب روی بازی دکمه آپشن رو بزنید و چک برای آپدیت رو بزنید و آپدیتش رو نصب کنید
(دقت کنید ما داریم تمام این کارهارو وقتی میکنیم که اکانت z1 خریدیم که با اتصال به اینترنت بازی هاش قفل میشه و بخاطر dns که زدیم هیچ مشکلی پیش نمیاد و حتی میتونید تیک auto find رو بردارین و دیتارو بصورت کامل از اینترنت بگیرین و هیچ بازی ای هم قفل نمیشه)

اکثر نکاتی که نگفتم قبلا گفته شده بود و خیلی هاشم تکراری بود

هر جایی از گفته هام نا مفهوم بود و یا مشکلتون چیز دیگه ای بود همینجا بگین
اگر هم چیزی رو اشتباه گفتم یا روش بهتری هست بگین هم خودم یاد بگیرم هم بقیه استفاده کنن.

آخرین ویرایش:

Homan425

کاربر سایت
Aug 9, 2018
107
سلام من بازیهام ظرفیت 1 هستش آپدیت دستگاهم 8 آپدیت بازی pss21 ورژن 1.5 را دانلود کردم ریختم تو دستگاه ولی آپدیت بازی آجرا نمیشه و بازی روی دیتا پک 2 هستشچون این آپدیت جدید بروی فریمور 8.3 عرضه شده اگر فریمور دستگاه را با فلش بصورت آفلاین اپدیت کنم به 8.3 ایا بازیهام قفل میشه؟ نمیدونم کجای کارم اشتباه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون

alone19933

کاربر سایت
Jun 5, 2014
33
سلام دوستان من اکانت گرفتم بردم بیرون واسه دیتا گفتن ما آپدیت نداریم وقتی که زدی رو دانلود همه آپدیتارو هم گرفتی
سوالم اینه چجوری آپدیتو نگیرم؟
یکی از مغازه دارا گفت وقتی اکانت گرفتی بازیو زدی رو دانلود همون موقع که اومد تو لیست دانلود و زده calculation متوقف کنی دیگه آپدیت نمیاد
یعنی همون وقتی که تو لیست دانلود اسم بازی هست ولی هنوز تو داشبورد کنسول نیومده

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
سلام دوستان من اکانت گرفتم بردم بیرون واسه دیتا گفتن ما آپدیت نداریم وقتی که زدی رو دانلود همه آپدیتارو هم گرفتی
سوالم اینه چجوری آپدیتو نگیرم؟
یکی از مغازه دارا گفت وقتی اکانت گرفتی بازیو زدی رو دانلود همون موقع که اومد تو لیست دانلود و زده calculation متوقف کنی دیگه آپدیت نمیاد
یعنی همون وقتی که تو لیست دانلود اسم بازی هست ولی هنوز تو داشبورد کنسول نیومده
اگه میخوای بدی بیرون فقط بزن تو لایبرری به لیست دانلود اضاف کن ولی هیچی دانلود نکن (همون calculation که بهت گفته) اگه خودت دیتا داری به این شکل انجام بده:
psx رو ببند بعد بزن دانلود پیغام میده cannot download بعد psx رو باز کن اینترنت رو قطع کن و بزن resume بعدش اینترنت رو وصل کن تا بدون آپدیت شروع به دانلود کنه (اگه موقع resume کردن به اینترنت وصل باشی دوباره با آخرین آپدیت لینک میگیره)

• Like
Reactions: alone19933

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر