سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
سلام اومد بالا ولی هیج بازی باز نمیشه unable to open میده
حتی بازی های که روی حافظه دستگاه هست

اون پک من که استفاده کردی؟
اگه کردی و باز اینجوریه فایلهای بازیت خراب شده کلا و بهتره از اول نصب کنی بازیهات و قبل نصب هم حالا که اینجوری شده اول با برنامه دیبریک دستگاه اپدیت کن به فریمور 14.0.0 و فرمت مموری هم حین اپدیت با دیبریک بزار در تنظیمات روی هر دو حالت fat32/exfat (اموزش دیبریک بخون کلا توضیح دادم) و بعد که دستگاه بالا اومد یه ریست کارخونه ای بزن دستگاه و مموری هم با کامپیوتر فرمت fat32 کن و exfat نکن اصلا چون طولانی مدت فایلهای بازی و غیره خراب میشن و بعد بشین بازیها حالا یا از طریق کامپیوتر مستقیم نصب کن یا با برنامه Tinwoo از طریق فلش یا هارد نصب کن و اموزشهای زیر هم ببین و این کارها اگه حوصله کنی و انجام بدی کار تمیز در میاد و اگه مموری مورد استفادت هم یه مارک معتبر باشه خیلی بهتره تا مموریهای دیگه و مارک سن دیسک اصلی بگیر یا حتی مارکهای معتبر دیگه ولی اصلی به پا باشه.

برنامه Daybreak برنامه ای ساده و جدید برای اپدیت فریمور و جایزگزین برنامه ChoiDujourNX
نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

• Like
Reactions: hojjjat2

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام
بین این نخل مارکت و پی اس پرو کدومشون مطمئن تر هستند برای خرید آنلاین محصولات؟
می خوام یه دونه Pro Controller بگیرم، و خوب جدای از تفاوت قیمتی که توی دو تا سایت هست، کالای درست و درمون فرستادن برام مهمتره حقیتش
از دوستان کسی تجربه خرید از این سایت ها رو داشته آیا؟ مطمئن هستند و کالای نو ارسال می کنند؟

• Like
Reactions: tpouria

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
سلام
می خوام یه دونه Pro Controller بگیرم، و خوب جدای از تفاوت قیمتی که توی دو تا سایت هست، کالای درست و درمون فرستادن برام مهمتره حقیتش
از دوستان کسی تجربه خرید از این سایت ها رو داشته آیا؟ مطمئن هستند و کالای نو ارسال می کنند؟
جفتشون قیمتاشون کمی بالاتر هست از خرید حضوری اما هر دو مطمئن هستن اگر آنلاین میخوای بخصوص پی اس پرو

• Like
Reactions: zxc0012004

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,818
نام
مرتضی
سلام
من از هر دوتا خرید داشتم و اوکی بودن. اتفاقاً از پی اس پرو پرو کنترولر خریدم و مشکلی نداشت

pouyapro

کاربر سایت
Nov 23, 2008
224
سلام
کاشکی همون دیروز از نخل مارکت خریده بودی. آف زده بود و ۱۸۰۰ میفروخت

• Like
Reactions: zxc0012004

pouyapro

کاربر سایت
Nov 23, 2008
224
سلام دوستان
جوی کان راستم متاسفانه دریفت داره. 😔
هنوز کانتکت کلینر رو امتحان نکردم.
ممکنه آپدیت جوی کان موثر باشه؟
واینکه چه مدل کانتکت کلینری برای این کار مناسبه؟ تو نت گشتم گویا مدل خشک و معمولی داره

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,410
نام
Ali
سلام دوستان
جوی کان راستم متاسفانه دریفت داره. 😔
هنوز کانتکت کلینر رو امتحان نکردم.
ممکنه آپدیت جوی کان موثر باشه؟
واینکه چه مدل کانتکت کلینری برای این کار مناسبه؟ تو نت گشتم گویا مدل خشک و معمولی داره

سلام
کانتکت کلیر خشک باید حتما استفاده کنی اونم خیلی کم بزن زیرش و معمولا همون کانکت کلیر ناهید از همه بهتره و من سالهاست برای کامپیوتر و غیره استفاده میکنم و فقط بازم میگم کم بزن چون بوی زیادی داره تا چند وقت میمونه.
اپدیت فکر نکنم چندان موثر باشه شاید با قسمت کالیبره کردن تا حدی بشه شاید و تابیک زیر کامل بخون یه قسمتش هم گفته با کمک ویبره شاید بشه رفعش کرد و دیگه نشد اسپره بزن و یه روشم هست باید دسته باز بشه زیر قسمت انالوگ یه کاغذ یا چسب و غیره میذارن تا درست بشه.

مشکل دریفت جویکان و روشهای درست کردن آن

• Like
Reactions: Z-fan and pouyapro

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان ممکنه تا یکی دو سال دیگه نسل جدید نینتندو بیاد چون واقعا نسبت به کنسول های نسل نهمی همه چیش عقبه !!! اگر احتمالش هست که صبر کنم بیاد چون الان واقعا دلم نمیاد برای کنسولی که 5 سال از عمرش میگذره اینقدر هزینه کنم
کسی از دوستان ساکن تهران تونسته چیپست هک رو داخل تهران تهیه کنه؟ و کنسول نسل جدید ( OLED ) رو هک کامل انجام بده ? هزینش چقدر براش تموم شد در نهایت ؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: beshush and Z-fan

beshush

کاربر سایت
Jan 13, 2010
413
نام
iMaN
یکی بیاد منو مجاب کنه یه نینتندو سوییچ لایت بخرم
هنوزم سر نخریدن 3ds دارمم خود خوری میکنم
کنسول قابل حمل میخوام ولی دودلم
چند تا دلیل بدید که از این دودلی درام

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
دوستان من بازی های نینتندو رو میبینم خیلی از نظر گرافیکی ضعیف هستن من رو یاد گرافیک PS3 میندازه بجز ماریو و زلدا هم بازی هایی که خیلی جذاب باشه ندیدم ( تازه ماریو برای منم خیلی جذاب نیست ) حالا دلیل اینکه اینقدر فروش بالا در سطح دنیا داره چیه ؟

بنظرتون اگر کسی ایکس باکس سری ایکس و PS5 داره و بخواد فقط روی تلویزیون بازی کنه گرافیک بازی ها توی ذوق نمیزنه و ارزش خرید براش داره ؟ یا عاقلانه تر اینه صبر کنم یک نسل جدیدترش با مشخصات قویتر و بازی های با کیفیت تر بیاد و بعد خرید کنم ؟

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
دوستان من بازی های نینتندو رو میبینم خیلی از نظر گرافیکی ضعیف هستن من رو یاد گرافیک PS3 میندازه بجز ماریو و زلدا هم بازی هایی که خیلی جذاب باشه ندیدم ( تازه ماریو برای منم خیلی جذاب نیست ) حالا دلیل اینکه اینقدر فروش بالا در سطح دنیا داره چیه ؟

بنظرتون اگر کسی ایکس باکس سری ایکس و PS5 داره و بخواد فقط روی تلویزیون بازی کنه گرافیک بازی ها توی ذوق نمیزنه و ارزش خرید براش داره ؟ یا عاقلانه تر اینه صبر کنم یک نسل جدیدترش با مشخصات قویتر و بازی های با کیفیت تر بیاد و بعد خرید کنم ؟
درود
شما اگر اولویتت گرافیک هست اصلا سمت نینتندو نرو ...

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
درود
شما اگر اولویتت گرافیک هست اصلا سمت نینتندو نرو ...
می خوام بدونم از نظر ایجاد سرگرمی چه وضعیتی داره برای منی که سنم زیاده ؟
سوال بعدیم اینکه سرویس آنلاین داره مثلا PS NOW یا گیم پس که بشه با هزینه ی یک ساله به بازیهای دسترسی داشت ؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر