مشکل دریفت جویکان و روشهای درست کردن آن

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
این مشکل چون دیدم خیلی همه گیره این تاپیک رو زدم (اگر ناظرین صلاح می دونن دیلیت کنند فقط خواستم تجربه ام رو انتقال بدم :))
در کل هم بگم من مسیولیت هیچ گونه خرابی رو به عهده نمی گیرم :D ولی در کل این روش ها رو خودم انجام دادم و جواب گرفتم و تو رددیت هم افراد زیاد موفق بودن توش
ریسکی هم توشون وجود نداره ولی بازم مسیولیتش با خودتون
دریفت چیه؟
مشکلیه که شما مثلا انالوگ رو به سمت جلو گرفتین ولی بعد از این که دستتون رو بر می دارین و انالوگ به جای اولش بر می گرده می بینید که هنوز کاراکتر بازی به جلو می دوه
یا این که خود کاراکتر بدون تکون خوردن انالوگ حرکت می کنه
علت این اتفاق
علت این اتفاق اکثرا نفوذ گرد و خاک به زیر انالوگاس همه دسته ها اعم از جویکان کنترلر xbox یا ps این مشکل رو پیدا می کنند البته مدت زمانی که طول می کشه به این مشکل برسن و نوع مشکلش متفاوته مثلا تو ps4 به جا دریفت jitter پیش میاد
دو تا حرکت خوندم تو نت انجام دادم جفتش جواب می دن علت این مشکل که تو بقیه دسته ها هم هست (حتی من تو ds4 هم مشکل خوردم) ذراتیه که میره تو مکانیک انالوگ و باعث میشه سنسورش مثل حالت عادی کار نکنه
چون واسه سوییچ کوچیکه خیلی زودتر به این مشکل می خوره
چجوری چک کنیم
شما اگر تو تنظیمات برید بخش Calibrate Control Sticks یه صفحه به شکل زیر میاد
123890

123891
که شما اینجا با فشار دادن آنالوگ مورد نظر بهش می‌گین که کدوم رو به شما نمایش بده
کنترلر وقتی سالمه که اگر دستتون رو انالوگ نباشه اون وسط شکل + باشه
راه حل‌ها
۱- خب یه راه حل ساده اینه که یه جفت جویکان دیگه بخرید:D
۲- راه حل دیگه اینه که یه analog stick دیگه بخرید و عوضش کنید که این راه هم به نسبت مشکله چون وسیله ظریفیه اگر معلومات لازم برا باز کردنش رو ندارید باز نکنید چون احتمال داره خرابش کنید بخشیشو
دو تا راه حل پایین اگر عامل مشکل گرد و خاک باشه کار می کنند (که ۹۰ درصد اوقات هم همینه)

۳- این راه حل هم بدون هزینه است هم ساده
اول با استفاده از find my controller اون جویکان رو بذارید رو ویبره (یعنی یه دستتون رو lcd باشه که باهاش جویکان مورد نظر رو انتخاب کنید اون یکی دستتون هم رو انالوگ باشه) و انالوگی که خرابه رو اروم بچرخونید (حدود ۲۰ بار هر بار حدود ۳۰ ثانیه) اینجوری حداقل ذرات تکون می خورند ولی این راه شاید نتونه کامل مشکل رو حل کنه حواستون هم باشه برا مدت طولانی ویبره رو نگه ندارید چون خود ویبره طولانی ممکنه اسیب بزنه
۴- این راه جدی واسه من معجزه کرد پیاده سازیشم ساده است حتی یه ds4 داشتم که اونم مشکل داشت با این حل شد
یه اسپری هایی هست برا شست و شو مدار به کار می ره ضد روغن و گرد و خاکه
این اسپری ها واسه مدار ساخته شدن برا همین اگر جنس اشغال نباشه اگر بهبودی نده اسیبی به مدار هم نمی زنه برا همین امتحانش ضرری نداره (فقط حواستون باشه که تو مدار جریان الکتریکی نباشه زمان استفاده از این)
قیمتشون حداکثر ۲۰ تومنه (یه سری خیلی گرون خارجی داره که اونقدر تفاوتی تو عملکرد نداره) تو الکترونیکی فروشیا هم هست (راسته جمهوری تهران) اسپری خشکشو بگیرید (دو مدل داره چرب و خشک ما خشکشو لازم داریم به انگلیسی هم بهش می گن contact cleaner) این یه مدل ایرانیشه اسمش هم ناهیده (سایتای اینترنتی مثل دیجی کالا هم دارن)
123896
بعد اون رو باید یه جوری بزنید که بره زیر انالوگتون
با خلال دندون اول یه خرده پلاستیک زیرش رو بالا بیارید به این شکل (حتما حتما حتما جویکان خاموش باشه برای مراحل بعد که مشکلی پیش نیاد)
کاربرد این پلاستیکم اینه که نذاره (مثلا) گرد و خاک بره پایین (که خب با امار مشکل دریفت تو جهان میشه گفت رسما هویجه)
123897
بعدش سر نی اسپری رو می کنید اون زیر و یه نمه میزنید بعد انالوگ رو چن دور می چرخونید که زیرش پخش شه تا ۵ الی ۱۰ دقیقه هم هیچ دکمه ایش رو نزنید که روشن نشه و اون مایعه خشک شه که باعث اتصالی نشه
تا چن ساعت بو می گیره ولی بعد یه روز بوش میره
123898
تمام
در کل هم می خواین وضعیت عملکرد جویکان رو ببینید تو همون بخش Calibrate Control Sticks برید ببینید بهبودی داشتین یا نه
تو اون بخش هم رفتین کالیبره نکنید فقط برید توی اون بخش چک کنید وضعیت رو

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
البته 1 سریشون از کارخونه به فنا رفته هستن یعنی ربطی هم به خاک نداره با الکل سفید مشکل اکثر دسته ها حل می شه اما اینجا مشکل حاد تره من تا حالا دسته نداشتم که خود به خود حرکت کنه یعنی عمل کنه یا صفت می شه یا نرم یا صدا می ده از این چیزا

• Like
Reactions: 33505775

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
البته 1 سریشون از کارخونه به فنا رفته هستن یعنی ربطی هم به خاک نداره با الکل سفید مشکل اکثر دسته ها حل می شه اما اینجا مشکل حاد تره من تا حالا دسته نداشتم که خود به خود حرکت کنه یعنی عمل کنه یا صفت می شه یا نرم یا صدا می ده از این چیزا
اونایی که از اول خراب هستن بحثشون که جداس
دسته هایی که ولی بعد یه مدت اینجوری میشن مشکل از مکانیکش نیست مدارشه که اونم این نیست بخشی از مدار اسیب داده بلکه ذرات زیرش نفوذ کردن
مشکلاتی که شما گفتین مشکلات بخش مکانیکی دسته است
بخش سنسورای تشخیص همه دسته ها بعد یه مدت زمان زیاد بالاخره دچار این مشکل میشن به خاطر ذرات یا روغنی که از یه جایی از مدار پس داده شه
ولی نینتندو رو باید به خاطر این قضیه که انقدر زود دچار این مشکل می شه جویکاناش سرزنش کرد (یه بخشیش به خاطر کوچیک بودنشه که خب حساس تر میشه ولی علت مشکل طراحیشون هم هست) حتی pro controller ها هم گزارش شده توشون
انقدر این مشکل جدیه دادگاه علیه نینتندو راه افتاده و تو خارج از کشور نینتندو گفته که رایگان تعمیر می کنه این مشکل رو
ــــــــــــــــــــــــــــــــــ
صرف دانستنی ها هم یه شرکت دیگه هم هست که به خاطر مشکل گرد و خاک دادگاه علیهش هست اونم شرکت اپله که به خاطر قضیه کیبورد مک بوکاش کلی شاکی داره (عمق کیبورد رو کم کرده برا همین وقتی گرد و خاک میره زیرش بعد یه مدت دکمه هه گیر می کنه و مثل روز اول عمل نمی کنه)
اینو گفتم که بدونید گرد و خاک تو مدارات input یه مشکل جدی و همه گیره ربطی به کنسول نداره

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
دستگامو من کارکرده گرفته بودم و خیلی هم کم کارکرد هستش ولی نمیدونم چرا جفت جوکانها مشکل دریفت داشت و حتی تو هوم هم خیلی اذیت میکرد چه برسه تو گیم طبق این اموزش اسپری را از دیجی کالا گرفتم و استفاده کردم اصلا قبل اینکه به کنسول وصل کنم متوجه شدم مشکل حل شده از استارتر عزیز تشکر میکنم بابت این تاپیک و به دوستانی که سوییچ دارن پیشنهاد میکنم حتما از این اسپری تهیه کنن و طبق اموزش استفاده کنن واسه من که مثل روز اولش شد.

• Like
Reactions: 33505775

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
این مشکل چون دیدم خیلی همه گیره این تاپیک رو زدم (اگر ناظرین صلاح می دونن دیلیت کنند فقط خواستم تجربه ام رو انتقال بدم :))
در کل هم بگم من مسیولیت هیچ گونه خرابی رو به عهده نمی گیرم :D ولی در کل این روش ها رو خودم انجام دادم و جواب گرفتم و تو رددیت هم افراد زیاد موفق بودن توش
ریسکی هم توشون وجود نداره ولی بازم مسیولیتش با خودتون
دریفت چیه؟
مشکلیه که شما مثلا انالوگ رو به سمت جلو گرفتین ولی بعد از این که دستتون رو بر می دارین و انالوگ به جای اولش بر می گرده می بینید که هنوز کاراکتر بازی به جلو می دوه
یا این که خود کاراکتر بدون تکون خوردن انالوگ حرکت می کنه
علت این اتفاق
علت این اتفاق اکثرا نفوذ گرد و خاک به زیر انالوگاس همه دسته ها اعم از جویکان کنترلر xbox یا ps این مشکل رو پیدا می کنند البته مدت زمانی که طول می کشه به این مشکل برسن و نوع مشکلش متفاوته مثلا تو ps4 به جا دریفت jitter پیش میاد
دو تا حرکت خوندم تو نت انجام دادم جفتش جواب می دن علت این مشکل که تو بقیه دسته ها هم هست (حتی من تو ds4 هم مشکل خوردم) ذراتیه که میره تو مکانیک انالوگ و باعث میشه سنسورش مثل حالت عادی کار نکنه
چون واسه سوییچ کوچیکه خیلی زودتر به این مشکل می خوره
چجوری چک کنیم
شما اگر تو تنظیمات برید بخش Calibrate Control Sticks یه صفحه به شکل زیر میاد
View attachment 123890

View attachment 123891
که شما اینجا با فشار دادن آنالوگ مورد نظر بهش می‌گین که کدوم رو به شما نمایش بده
کنترلر وقتی سالمه که اگر دستتون رو انالوگ نباشه اون وسط شکل + باشه
راه حل‌ها
۱- خب یه راه حل ساده اینه که یه جفت جویکان دیگه بخرید:D
۲- راه حل دیگه اینه که یه analog stick دیگه بخرید و عوضش کنید که این راه هم به نسبت مشکله چون وسیله ظریفیه اگر معلومات لازم برا باز کردنش رو ندارید باز نکنید چون احتمال داره خرابش کنید بخشیشو
دو تا راه حل پایین اگر عامل مشکل گرد و خاک باشه کار می کنند (که ۹۰ درصد اوقات هم همینه)

۳- این راه حل هم بدون هزینه است هم ساده
اول با استفاده از find my controller اون جویکان رو بذارید رو ویبره (یعنی یه دستتون رو lcd باشه که باهاش جویکان مورد نظر رو انتخاب کنید اون یکی دستتون هم رو انالوگ باشه) و انالوگی که خرابه رو اروم بچرخونید (حدود ۲۰ بار هر بار حدود ۳۰ ثانیه) اینجوری حداقل ذرات تکون می خورند ولی این راه شاید نتونه کامل مشکل رو حل کنه حواستون هم باشه برا مدت طولانی ویبره رو نگه ندارید چون خود ویبره طولانی ممکنه اسیب بزنه
۴- این راه جدی واسه من معجزه کرد پیاده سازیشم ساده است حتی یه ds4 داشتم که اونم مشکل داشت با این حل شد
یه اسپری هایی هست برا شست و شو مدار به کار می ره ضد روغن و گرد و خاکه
این اسپری ها واسه مدار ساخته شدن برا همین اگر جنس اشغال نباشه اگر بهبودی نده اسیبی به مدار هم نمی زنه برا همین امتحانش ضرری نداره (فقط حواستون باشه که تو مدار جریان الکتریکی نباشه زمان استفاده از این)
قیمتشون حداکثر ۲۰ تومنه (یه سری خیلی گرون خارجی داره که اونقدر تفاوتی تو عملکرد نداره) تو الکترونیکی فروشیا هم هست (راسته جمهوری تهران) اسپری خشکشو بگیرید (دو مدل داره چرب و خشک ما خشکشو لازم داریم به انگلیسی هم بهش می گن contact cleaner) این یه مدل ایرانیشه اسمش هم ناهیده (سایتای اینترنتی مثل دیجی کالا هم دارن)
View attachment 123896
بعد اون رو باید یه جوری بزنید که بره زیر انالوگتون
با خلال دندون اول یه خرده پلاستیک زیرش رو بالا بیارید به این شکل (حتما حتما حتما جویکان خاموش باشه برای مراحل بعد که مشکلی پیش نیاد)
کاربرد این پلاستیکم اینه که نذاره (مثلا) گرد و خاک بره پایین (که خب با امار مشکل دریفت تو جهان میشه گفت رسما هویجه)
View attachment 123897
بعدش سر نی اسپری رو می کنید اون زیر و یه نمه میزنید بعد انالوگ رو چن دور می چرخونید که زیرش پخش شه تا ۵ الی ۱۰ دقیقه هم هیچ دکمه ایش رو نزنید که روشن نشه و اون مایعه خشک شه که باعث اتصالی نشه
تا چن ساعت بو می گیره ولی بعد یه روز بوش میره
View attachment 123898
تمام
در کل هم می خواین وضعیت عملکرد جویکان رو ببینید تو همون بخش Calibrate Control Sticks برید ببینید بهبودی داشتین یا نه
تو اون بخش هم رفتین کالیبره نکنید فقط برید توی اون بخش چک کنید وضعیت رو
جوی کان من اوضاعش خیلی خرابه،اصلا جهتارو بزور میره،باید کلی فشارش بدی
بشدت بسمت چپ تمایل داره

• Like
Reactions: Z-fan

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
جوی کان من اوضاعش خیلی خرابه،اصلا جهتارو بزور میره،باید کلی فشارش بدی
بشدت بسمت چپ تمایل داره
اون اسپریه خیلی خوب جواب میده

فقط واسه من عکس العمل نینتندو جالبه که تو دادگاه علنا گفته این مشکل واقعیت نداره
(خوبه خودشون گفتن تو این سه سال که هر کی مشکل داشت رایگان واسش سرویس میکنیم)

یعنی با این کار علنا به ۶۰ ملیون ادم سوییچ دار گفت دروغ گو

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395

فقط واسه من عکس العمل نینتندو جالبه که تو دادگاه علنا گفته این مشکل واقعیت نداره

ظاهراً اون وکلای که دارن کیس رو (به صورت مدعی العموم) پیش میبرن توی دادخواست نینتندو رو متهم به طراحی عمدی جویکان برای خراب شدن کردن. احتمالاً نینتندو هم سر این بدجوری رفته تو پنیک مود.

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
آقا من خیلی وقت پیش با این روش مشکل دریفت رو حل کردم ولی دکمه "-" سوییچم خراب شده :/ راهکاری پیشنهاد می‌کنید؟ بیرون تعمیرش میکنن؟

• Like
Reactions: Z-fan

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857

نینتندو همون شرکتی که بازی ماریو کالکشن رو بدون هیچ تغییری (عملا بازی امولاتوره) داره ۶۰ دلار میفروشه،قیمت سوییچ ۳ساله ثابته،زلدا ۳ساله ۶۰دلاره...
بخدا این نینتندو از ea خیلی بدتره،صداش درنمیاد

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
نینتندو همون شرکتی که بازی ماریو کالکشن رو بدون هیچ تغییری (عملا بازی امولاتوره) داره ۶۰ دلار میفروشه،قیمت سوییچ ۳ساله ثابته،زلدا ۳ساله ۶۰دلاره...
بخدا این نینتندو از ea خیلی بدتره،صداش درنمیاد
فرق نینتندو با ea اینه که نینتندو اشغال نمی سازه وگرنه تو پول پرست بودن این دوتا شدید با هم رقابت دارن

من با این اوضاع اقتصادی هنوز می تونم یه سری بازی از استیم و psn بگیرم ولی نینتندو کلا تخفیف خفن تو کارش نیست قیمتاشم کاهش نمی ده پیکمین ۳ هم که رسما داره می کنه تو پاچه ملت (پورت بازی واقعا ۶۰ دلار نباید قیمتش باشع :|)

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
فرق نینتندو با ea اینه که نینتندو اشغال نمی سازه وگرنه تو پول پرست بودن این دوتا شدید با هم رقابت دارن

من با این اوضاع اقتصادی هنوز می تونم یه سری بازی از استیم و psn بگیرم ولی نینتندو کلا تخفیف خفن تو کارش نیست قیمتاشم کاهش نمی ده پیکمین ۳ هم که رسما داره می کنه تو پاچه ملت (پورت بازی واقعا ۶۰ دلار نباید قیمتش باشع :|)
اونم ۶۰دلاره!!!
بازی اصلی هم ۶۰دلار نمی ارزید
فرض کن لست آف آس ۶۰دلاره،اینم ۶۰دلار!!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
اونم ۶۰دلاره!!!

در این یه مورد :D
خیلی مهم نیست حقیقتا
جفت شون بازی AAA محسوب میشن :D
بازی اصلی هم رو Wii U عملا 20 دلار شده (اگه یادم باشه تو بخش Nintendo Select بود) و تو عرضه اولیه هم 50 دلار بود (بازی های Wii U همه 50 دلاری بودن)

ارزش بازی ها رو بر اون اساس نمی سنجن

و این که Pikmin 3 خیلی هم بازی خوبیه :D:>
درسته پورتش نمی ارزه 60 دلار (البته من این Treehouse رو ندیدم ولی اکثر کسایی که دیدن واقعا واکنش شون مثبت بود و گفتن می ارزه 60 دلار با چیزهایی که اضافه کردن و درست کردن و... که یه بحث دیگس)
ولی خود بازی کامل یه تجربه خاص و کامل ـه
مقایسه یه بازی RTS با یه اکشن ادونچر سینماتیک هم متریال خیلی چیپی واسه مسخره کردن خودتونه :D نکنید از این کارها

به همون انتقاد منطقی از نینتندو ادامه بدید :D

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
اونم ۶۰دلاره!!!
بحث اف تاپیک میشه (بذار بشه حداقل یه تاپیکی که من زدم یه صفحه بره جلو :)):)):)):)))
pikmin بازی خوبیه و پیشنهادم به همه اینه که بازیش کنید اگر بتونید pirate کنید یا این که با قیمت ارزون از یه جا گیرش بیارید

من بخوام مقایسه کنم با بازی های پورت سونی مقایسه میکنم
god of war 3 وقتی رو ps4 اومد ۴۰ دلار بود همه گفتن چه خبرته و اینا در کمتر از یه سال قیمتشو کرد ۲۰ دلار تازه تخفیفم میزد مثلا زیر ۱۰ دلار میتونستی بخری last of us remastered هم همین بود قضیع ش

نینتندو میاد بازی های نسل قبلش رو (به جز xenoblade x همه بازیهای wii u رو سوییچ دارن منتشر میشن) با قیمت ۶۰ دلار دوباره میکنه تو پاچه ملت :-w

یه مقایسه دیگه هم که جالبه مقایسه super mario 3d all stars با crash trilogy و spyro trilogy نینتندو اومده بازی رو پورت کرده با یه سری بهبود ریز بدون هیچ گونه ریمیکی ۶۰ دلار فروختهx-(

اونوخ هم crash هم spyro اومدن از صفررررر ساختن دو باره سه تا بازی رو بعد ۴۰ دلار می فروشن

ـــــــــــــــــــــــ
جمع بندی این که بزرگترین مشکل تو جامعه (حتی جامعه های غیر گیمینگ) همین حمایت کورکورانه است

اگر ملت به این اقدامات نینتندو عکس العمل نشون بدن ادم میشه >:)
مشکل اینه که الان تو خود جامعه نینتندو هم هنوز خیلیا از این کارای نینتندو دفاع میکنند که خیلی برام جالبه (تو جامعه سونی فن و ایکس باکس فن هم هستن از این جور ادما)
جدی یه سری فن نینتندو توییت زده بودن که اره این مشکل دریفت واقعا وجود نداره و فقط یه سری رسانه واسه این که نینتندو رو خراب کنند این مشکل رو شایعه کردن :|:|:|

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
جدی یه سری فن نینتندو توییت زده بودن که اره این مشکل دریفت واقعا وجود نداره و فقط یه سری رسانه واسه این که نینتندو رو خراب کنند این مشکل رو شایعه کردن :|:|:|

این یه مورد رو خدایی ندیدم :D

چیز خیلی کمیابیه
تا بوده نینتندو رو زدن :D
و به حق هم بوده :D و خب نتیجه هم داشته تا حدودی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر