سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
دوستان مجدد سلام. دیشب قبل از اینکه کاری انجام بدم برای آپدیت، اومدم دیدم شارژ کنسول خالی شده و خاموشه
با استفاده از TegraRcm میخواستم fusse_primary و inject کنم روی Payload ولی بعد از بالا اومدن این ارور و داد، ممکنه راهنمایی کنید که چطور میتونم نینتندو رو آپ کنم و این ارور بابت چیه؟

whatsapp_image_2022-02-26_at_9.31.14_am_mhpt.jpeg

با تشکر از علی آقا چندتا تاپیک و خوندم و مشکلم با آپدیت فریمور حل شد

سوالم و توی تاپیک خودش میپرسم

• Like
Reactions: Z-fan

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
سلام دوستان وقت بخیر

اخیرا توی آگهی های دیوار متوجه شدم که انگار افزونه ای اومده برای کنسول که میشه از طریق اون بازی هارو با نینتندو دانلود و نصب کرد. درسته ؟ کسی اسمی ازش شنیده ؟
و اگر نصب کرده مشکلاتش چیهاست ؟

بازی هاتون و از کدوم سایت دانلود میکنید ؟

• Like
Reactions: Z-fan

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,425
نام
Ali
سلام دوستان وقت بخیر

اخیرا توی آگهی های دیوار متوجه شدم که انگار افزونه ای اومده برای کنسول که میشه از طریق اون بازی هارو با نینتندو دانلود و نصب کرد. درسته ؟ کسی اسمی ازش شنیده ؟
و اگر نصب کرده مشکلاتش چیهاست ؟

بازی هاتون و از کدوم سایت دانلود میکنید ؟

سلام
در مورد افزونه خبر ندارم ولی یه روشی از قدیم بوده به وسیله Tinfiol یه پچ میریختی روش بصورت انلاین به یه سرور وصل میشدی بازیها میتونستی انلاین نصب یا اپدیت کنی که بد نیست و کار راه اندازه ولی اونقدرا هم ثبات نداشت و هر چند وقت باید اون پچها اپدیتها میکردی و هنوز کار بده یا نه این روش باید تست کنی.

برای دانلود بازی هم سایتهای ایرانی هستن ولی بازیها رو به روز بخوای دان کنی بهتره یه لیچر و مستقیم کننده فایل یا تورنت استفاده کنی و سایتهای ایرانی زیادی هستن در این زمینه و یه پست قدیمی در این رابطه هست (کلیک کنن) میتونی بخونی.

• Like
Reactions: RooZi.BeH

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
سلام
در مورد افزونه خبر ندارم ولی یه روشی از قدیم بوده به وسیله Tinfiol یه پچ میریختی روش بصورت انلاین به یه سرور وصل میشدی بازیها میتونستی انلاین نصب یا اپدیت کنی که بد نیست و کار راه اندازه ولی اونقدرا هم ثبات نداشت و هر چند وقت باید اون پچها اپدیتها میکردی و هنوز کار بده یا نه این روش باید تست کنی.

برای دانلود بازی هم سایتهای ایرانی هستن ولی بازیها رو به روز بخوای دان کنی بهتره یه لیچر و مستقیم کننده فایل یا تورنت استفاده کنی و سایتهای ایرانی زیادی هستن در این زمینه و یه پست قدیمی در این رابطه هست (کلیک کنن) میتونی بخونی.

این تصویر اون افزونه است. من خودم دنبالش گشتم، ولی چیز مفیدی دستگیرم نشد گفتم بفرستم شاید شما بتونی پیداش کنی

Attachments

• gYCY83Uj.webp
    142.9 KB · مشاهده: 7

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,425
نام
Ali
این تصویر اون افزونه است. من خودم دنبالش گشتم، ولی چیز مفیدی دستگیرم نشد گفتم بفرستم شاید شما بتونی پیداش کنی

این همون tinfiol هست که گفتم ادرس سرور اضاف کردن و اینها ثبات ندارن و اگه تو بخش نگاه کنی تابیک برنامه cdn هم هست و کلی از اینا که سرور انلاین داشتن هم معرفی هم کردیم همه بعد یه مدت از کار میفتن یا با اینترنت ما جور در نمیان بخاطر فیلترینگ و سرعت پایین و غیره و اینی که تو میخوای در لینک زیر هست همیشه باید اخرین پکش دان کنی و یا کلا از پکش استفاده کنی یا فقط tinfoil رو تو پوشه switch برداری و به مموریت همین مسیر بریزی و قبلش باید tinfiol خودت هم پاک کنی و بعد نت وصل کنی و از قسمت file browser بری ادرسهای سرورهای مختلف میبینی باید تست کنی یکی یکی ببینی کدومش کار میده و حتی اگه کار نداد با نت معمولی و گیر میکنه و نمیاد باید با فیلترشکن تست کنی(فیلترشکن باید روی مودم ست بشه حالا یا یه جوری با گوشی شرر بشه و دیگه چه جوری برسونی خودت میدونی).

Releases · vncsmnl/GNX

• Like

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
این همون tinfiol هست که گفتم ادرس سرور اضاف کردن و اینها ثبات ندارن و اگه تو بخش نگاه کنی تابیک برنامه cdn هم هست و کلی از اینا که سرور انلاین داشتن هم معرفی هم کردیم همه بعد یه مدت از کار میفتن یا با اینترنت ما جور در نمیان بخاطر فیلترینگ و سرعت پایین و غیره و اینی که تو میخوای در لینک زیر هست همیشه باید اخرین پکش دان کنی و یا کلا از پکش استفاده کنی یا فقط tinfoil رو تو پوشه switch برداری و به مموریت همین مسیر بریزی و قبلش باید tinfiol خودت هم پاک کنی و بعد نت وصل کنی و از قسمت file browser بری ادرسهای سرورهای مختلف میبینی باید تست کنی یکی یکی ببینی کدومش کار میده و حتی اگه کار نداد با نت معمولی و گیر میکنه و نمیاد باید با فیلترشکن تست کنی(فیلترشکن باید روی مودم ست بشه حالا یا یه جوری با گوشی شرر بشه و دیگه چه جوری برسونی خودت میدونی).

Releases · vncsmnl/GNX

خیلی ممنونم علی جان از وقتی که گذاشتی
با همین روشی که توضیح دادی و چندتا اکستنشن از گیت هاب (GNX) تونستم راش بندازم و فعلا که داره کار میکنه و حتی روی کنسول، بازی سبکی با حجم پایین جهت تست دانلود و نصب کردم

درخصوص دو موضوع دیگه هم برام سوالی پیش اومده

موضوع اول :

من بازی کراش و از سایت نوین سپات دانلود و بدون آپدیت و DLC نصب کردم برام ارور داد، گفتم شاید دیتای بازی مشکلی داره، از سایت خارجی دیگری دانلود و نصبش کردم، باز هم همون ارور و داد و متوجه شدم شاید یه جای کار من اشتباهه
پسوند یکی NSP و پسوند یکی دیگه NSZ بود

لطفا تصویر و پیوست و ببین، به نظرت مشکل از کجاست ؟
وارد بازی میشه و توی لودینگ این ارور میاد

موضوع دوم:

روی این اکستنشن اجرای بازی های ویتا کار کردی ؟

Vita2hos

Attachments

• WhatsApp Image 2022-03-03 at 2.10.07 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-03 at 2.10.07 PM.jpeg
    185.5 KB · مشاهده: 7
آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,425
نام
Ali
خیلی ممنونم علی جان از وقتی که گذاشتی
با همین روشی که توضیح دادی و چندتا اکستنشن از گیت هاب (GNX) تونستم راش بندازم و فعلا که داره کار میکنه و حتی روی کنسول، بازی سبکی با حجم پایین جهت تست دانلود و نصب کردم

درخصوص دو موضوع دیگه هم برام سوالی پیش اومده

موضوع اول :

من بازی کراش و از سایت نوین سپات دانلود و بدون آپدیت و DLC نصب کردم برام ارور داد، گفتم شاید دیتای بازی مشکلی داره، از سایت خارجی دیگری دانلود و نصبش کردم، باز هم همون ارور و داد و متوجه شدم شاید یه جای کار من اشتباهه
پسوند یکی NSP و پسوند یکی دیگه NSZ بود

لطفا تصویر و پیوست و ببین، به نظرت مشکل از کجاست ؟
وارد بازی میشه و توی لودینگ این ارور میاد

موضوع دوم:

روی این اکستنشن اجرای بازی های ویتا کار کردی ؟

Vita2hos

خواهش.در مورد ارور مال ماژول TriPlayer هست که مال پخش اهنگه و چون چند مدتیه اپدیت نداده با بعضی بازیها ناسازگاره و از تو خود برنامه TriPlayer غیر فعال کن ماژولش و یه ریستارت کنسول بکن و یا برای مدیریت ماژول از برنامه HekateToolbox استفاده بکن و میتونی ماژولهای مختلف خاموش کنی در زمانی که استفاده نداره و باتری هم کمتر مصرف میشه و من مال خودم که کانفیگ بیشتر ماژولها بصورت دستی اضاف کردم برات میزارم پس از دانلود با فولدرش بریز تو پوشه switch و هر دفه هم چیزی فعال یا غیر فعال کردی کار نداد یه ریستارت بزن و به غیر از این ماژول sys tune هم میتونی استفاده کنی ولی اونم همین وضعیت داره بعضی بازیها ارور میده موقع اجرا و چند مدته اپدیت نمیده توسعه دهنده اون هم.

لینک دانلود HekateToolbox

در مورد اجرای بازیهای ویتا این جدید اومده هنوز اموزش خاصی من ندیدم و اموزشهاش هم بیاد هم تو youtube و غیره خودت میتونی نگاه کنی و فعلا اول راهه و کامل اومد و قابل بازی هم واقعا بود اموزش میزارم.

• Love

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
308
دوستانی که کنسول دارن واقعا سر هر بازی ۲ تومن هزینه می کنید؟ کنسول باحال و جذابیه.اون دسنی بودنشم باحال ترش کرده فقط هزینه بازی ها خیلیه متاسفانه.کحسول هکی هم سخت گیر میاد آنلاینم نمیشه زد باهاش.در کل بنظرتون به عنوان کنسول دوم ارزش خرید داره؟

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
دوستانی که کنسول دارن واقعا سر هر بازی ۲ تومن هزینه می کنید؟ کنسول باحال و جذابیه.اون دسنی بودنشم باحال ترش کرده فقط هزینه بازی ها خیلیه متاسفانه.کحسول هکی هم سخت گیر میاد آنلاینم نمیشه زد باهاش.در کل بنظرتون به عنوان کنسول دوم ارزش خرید داره؟
کنسول فقولاده ایه در ۲ صورت : ۱ اینکه وقت داشته باشی بازی کنی باهاش من خودم پی اس ۴ پی سی گیمینگ دارم نمیرسم بازی کنم باش
۲ اینکه بخاطر انحصاری هاش بخایش چون بازی های مولتی پلتفرمش قشنگ ۴۵ درصد گرافیکش از ۴ کمتره

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
سلام به همه ی دوستان.میخواستم بپرسم کپی خور کردن سوییچ کار تخصصیه یا خودم هم میتونم انجام بدم؟خیلی ممنون
درود ،
من پیشنهادم اینه اورجینال نگه داری،البته میفهمم گرونی هست ...نظر شخصیم بود چون خودمم هم قبلا فکر خرید کپی خور بودم / ولی اگر دستگات قابلیت کپی خور داره و واقعا میخوای اینکارو کنی باید بگم که خودت هم میتونی انجام بدی ، آموزش هاش هست

• Like
Reactions: Sega_genesis

Behrad Nintendo fa

کاربر سایت
Jun 9, 2020
39
نام
بهراد
درود ،
من پیشنهادم اینه اورجینال نگه داری،البته میفهمم گرونی هست ...نظر شخصیم بود چون خودمم هم قبلا فکر خرید کپی خور بودم / ولی اگر دستگات قابلیت کپی خور داره و واقعا میخوای اینکارو کنی باید بگم که خودت هم میتونی انجام بدی ، آموزش هاش هست
سوییچ خریدی؟
خیر سوییچ ندارم.اما شاید قرار باشه بخرم.چونکه نینتندو زیاد تو ایران شناخته نیس و اگه بخوان کپی خور کنن اندازه ارث پدرشون پول میگیرن میخواستم ببینم اگه کار خیلی تخصصی و سختی نیست نظرم برای خرید بیشتر میشه

• Like

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
خیر سوییچ ندارم.اما شاید قرار باشه بخرم.چونکه نینتندو زیاد تو ایران شناخته نیس و اگه بخوان کپی خور کنن اندازه ارث پدرشون پول میگیرن میخواستم ببینم اگه کار خیلی تخصصی و سختی نیست نظرم برای خرید بیشتر میشه

تنها کنسول یه ذره شناخته شده اول سوییچ هست
بعد کمی wii
ته لیست اون اعماق ds
بقیه کلا حتی اسمشونم حتی یک بار نشنیدن تو ایران 😁
همون ds هم روی هم من ۲۰ نفر ندیدم داشته باشن که تو خریدی

درباره هک تا جایی که می‌دونم سری بزرگ
سری اولی کپی خور میشه ، سری دومی که جدیدتره کپی خور نمیشه
البته این برای کپی خور نرم افزاری هست

یه قطعه هم هست برای کپی خور ، اون اگر اشتباه نکنم همه مدل ها کپی خور می‌کنه حتی لایت

• Love
Reactions: Behrad Nintendo fa

Behrad Nintendo fa

کاربر سایت
Jun 9, 2020
39
نام
بهراد
تنها کنسول یه ذره شناخته شده اول سوییچ هست
بعد کمی wii
ته لیست اون اعماق ds
بقیه کلا حتی اسمشونم حتی یک بار نشنیدن تو ایران 😁
همون ds هم روی هم من ۲۰ نفر ندیدم داشته باشن که تو خریدی

درباره هک تا جایی که می‌دونم سری بزرگ
سری اولی کپی خور میشه ، سری دومی که جدیدتره کپی خور نمیشه
البته این برای کپی خور نرم افزاری هست

یه قطعه هم هست برای کپی خور ، اون اگر اشتباه نکنم همه مدل ها کپی خور می‌کنه حتی لایت
خیلی ممنون دی اس خودم هست حدودا دو سال پیش خریدم
سری اول تفاوت خیلی محسوسی با سری دوم داره؟
اگه بخوام دسته دوم بخرم باید به چه نکاتی توجه کنم؟
اون قطعه هم که میگید فک کنم منظورتون (جیگ) هست

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر