سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

sub+zero

کاربر سایت
Nov 12, 2012
67
سلام
امیدوارم فیوزها بکل نسوخته باشن و چقدر بگم انلاین اپدیت نکنید کنسول هکی.

ببین همون اول راه اخر میگم بکاب 30 گیگی ناند داری میتونی ریستور کنی و اول مموری فرمت exfat کن و بعد پک اتمسفری که من همیشه میزارم تو اموزش دی بریک همون رو بریز تو مموری و حالا فولدر بکابی که از قبل گرفتی برای این روزها بریز تو مموری و بعد مموری جا بزن و قبل هر کاری هم 12 ثانیه دکمه پاور بگیر تا کنسول خاموش کلا بشه کابل وصل نباشه و باید با پیلود hekate همون ورژنی که من داخل پک گذاشتم بالا بیاری (پیلود Hekate Ctcaer v5.6.5.bin در مسیر Bootloader\payloads تو پک هک یا مموریت هست) و بعد طبق اموزش زیر ریستور کن اگه بلد نیستی.

اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ

حالا به فرض ناند نداری و شاید مشکلی از نظر ناند نباشه بشه راحت بالا اوردش باز قبل هر کاری 12 ثانیه دکمه پاور بگیر و کابل هم وصل نباشه یه بار برنامه TegraRcmGUI از اول نصب کن و درایور برنامه هم نصب کن باز از تب ستینگ برنامه و کابلت هم چک کن مشکلی نداشته باشه و حالا باز پک زیر دان کن و قبلش هر چی تو مموری هست پاک کن و پوشه nintendo هم انتقال بده به کامپیوتر و تا درست نشدن دستگاه هم نمیخواد بریزی روی مموری و حالا مموری باید فرمت کنی و ببین قبل اپدیتو خراب شدن چه فرمتی بوده همون فرمت انجام بده و پک زیر بریز روی مموری و همون پیلود Fusee.bin داخل پک هم استفاده کن ببین دستگاه درست بالا میاد یا نه و اگه نیومد مموری فرمت fat 32 کن و امتحان کن و اگه باز نیومد بالا ببین چه اروری میده عکس بگیر بزار( یه نکته هم بگم کامپیوترت هم یه ریستارت بکن و اون 12 ثاینه دکمه پاور هم انجام بده و مموری هم تر و تمیز کن جا بزن و کلا هر چی گفتم انجام بده امیدوارم درست بشه)

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.2.1دوستان دوباره سلام چند روز بود آنلاین نیودم این روشی که دوستمون گفتن همون ریکاوری که قبلا داشتم رو با hekate ریکاوری کردم وای الان کلا دستگاه بالا نمیاد نه تو حالت اصلی نه با اینجکت فیوز فقط تو حالت hekate تصویر دارم اگه کسی لطف کنه راهنمایی کنه ممنون میشم
دوستان دوباره سلام چند روز بود آنلاین نیودم این روشی که دوستمون گفتن همون ریکاوری که قبلا داشتم رو با hekate ریکاوری کردم وای الان کلا دستگاه بالا نمیاد نه تو حالت اصلی نه با اینجکت فیوز فقط تو حالت hekate تصویر دارم اگه کسی لطف کنه راهنمایی کنه ممنون میشم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
دوستان دوباره سلام چند روز بود آنلاین نیودم این روشی که دوستمون گفتن همون ریکاوری که قبلا داشتم رو با hekate ریکاوری کردم وای الان کلا دستگاه بالا نمیاد نه تو حالت اصلی نه با اینجکت فیوز فقط تو حالت hekate تصویر دارم اگه کسی لطف کنه راهنمایی کنه ممنون میشم

سلام
باید چک کنی که درست ریستور فایلی که داشتی کردی یا نه و شما اول بوتلودر که سریع ریستور میشه انجام بده مجدد و بعد فایل 30 گیگی و ببین پیغامی که میگه درست ریستور شده یا نه و ترجیحا با یه مموری دیگه اگه داری تست کن شاید مشکل از مموری باشه کلا و حتما فرمت مموری exfat باشه و سعی کن دقیق طبق اموزش بکاب گرفتن پیش بری و امیدوارم فایل بکابی که گرفتی هم درست گرفته باشی و عجله هم نکن سر حوصله بدون استرس انجام بده یادمه خودم یه بار با یه مموری خراب ریستور کردم همینجور شد و ریستور کردی پک من بریز از طریق hekate قسمت پیلود بزن و پیلود Fusee.bin بزن ببین نتیجه چی و اگه دیدی درست نشد شاید مشکل سخت افزاری یا همون سوختن فیوزها پیش اومده باشه باید نشون یه تعمیرکار بدی و سی کن نتیجه کار با عکس بزاری اگه اروری داد و من جوابت دوشنبه هفته پیش دادم چرا حالا بهش عمل کردی و جایی بردی برات انجام داد؟ و سعی کن خودت انجام بدی کاری نداره و عوض کردن مموری هم تاکید میکنم با یه مموری دیگه جور کن و تست کن و یه نکته هم بگم بکابی که ریستور میکنی باید مال موقعی باشه که دستگاه سالم بوده نه الانی که دستگاه اینجوری شده و اینم در صورتی جواب میده که مشکل سخت افزاری و فیوز نباشه.

sub+zero

کاربر سایت
Nov 12, 2012
67
سلام
باید چک کنی که درست ریستور فایلی که داشتی کردی یا نه و شما اول بوتلودر که سریع ریستور میشه انجام بده مجدد و بعد فایل 30 گیگی و ببین پیغامی که میگه درست ریستور شده یا نه و ترجیحا با یه مموری دیگه اگه داری تست کن شاید مشکل از مموری باشه کلا و حتما فرمت مموری exfat باشه و سعی کن دقیق طبق اموزش بکاب گرفتن پیش بری و امیدوارم فایل بکابی که گرفتی هم درست گرفته باشی و عجله هم نکن سر حوصله بدون استرس انجام بده یادمه خودم یه بار با یه مموری خراب ریستور کردم همینجور شد و ریستور کردی پک من بریز از طریق hekate قسمت پیلود بزن و پیلود Fusee.bin بزن ببین نتیجه چی و اگه دیدی درست نشد شاید مشکل سخت افزاری یا همون سوختن فیوزها پیش اومده باشه باید نشون یه تعمیرکار بدی و سی کن نتیجه کار با عکس بزاری اگه اروری داد و من جوابت دوشنبه هفته پیش دادم چرا حالا بهش عمل کردی و جایی بردی برات انجام داد؟ و سعی کن خودت انجام بدی کاری نداره و عوض کردن مموری هم تاکید میکنم با یه مموری دیگه جور کن و تست کن و یه نکته هم بگم بکابی که ریستور میکنی باید مال موقعی باشه که دستگاه سالم بوده نه الانی که دستگاه اینجوری شده و اینم در صورتی جواب میده که مشکل سخت افزاری و فیوم
ممنون علی آقا نه وقت نکردم روش کار کنم ریکاوری رو خودم انجام دادم بکاپ مال موقعیه که دستگاه سالم بود ممنون از شما که وقت میذاری امروز تست میکنم عرض میکنم

sub+zero

کاربر سایت
Nov 12, 2012
67
علی آقا دوباره تست کردم با یه رم دیگه exfat همون مشکل رو دارم حدود دوساعت طول کشید یعدشم دوتا رم دارم این اخطار رو میده که عکسشو میذارم مطمن هستم رم ها سالمه تست کردم

Attachments

• photo_2021-11-15_19-25-49.jpg
    photo_2021-11-15_19-25-49.jpg
    88.3 KB · مشاهده: 6
  • photo_2021-11-15_19-25-54.jpg
    photo_2021-11-15_19-25-54.jpg
    69.1 KB · مشاهده: 6

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
علی آقا دوباره تست کردم با یه رم دیگه exfat همون مشکل رو دارم حدود دوساعت طول کشید یعدشم دوتا رم دارم این اخطار رو میده که عکسشو میذارم مطمن هستم رم ها سالمه تست کردم

بنظر میاد کارتخوان دستگاه که مموری میزاری داخلش مشکل پیدا کرده باشه و با کمی الکل و یه گوش پاک کن پهن کن سرش و داخل کارخوان تمیز کن شاید درست بشه و حالا یا پینها شکسته یا فرو رفته و درست نشد باید بدی برات تعمیر کنن یا حتی تعویضش کنن و احتمالا برای همینه ریستور که میکنی درست ریستور نمیشه و مموری دائم دراوردن و بد جا زدن باعث خرابی کارتخوان میشه و کارتخوان سوییچ هم ظریفه زود خراب میشه برای همین من خودم همیشه تا مجبور نشم در نمیارم و از همون حالت Mass storage در hekate استفاده میکنم.

این مشکل میتونه مال برد دستگاه یا نوار ریبون وصل به ریدر یا همون کارتخوان هم باشه در کل درست نشد با این راه حل بده دست یه تعمیرکار ببینه مشکل چیه و عین مشکل شما در gbatemp هم داشته یه نفر لینکش میزارم در زیر.

1-bit mode on Hekate

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mostafa.m.m

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
سلام، خسته نباشید
علی اقای عزیز یه سوال داشتم:-/
می خواستم بدونم این کنسول نسل جدید هایی که با مد چیپ هک میشن، قابلیت اینو دارن که برگردونیم به حالت اولش (اورجینال و انلاین پلی بدیم) :-?؟!
و اینکه الان ارزش داره مد چیپ sxos رو خرید :-? ؟
مرسی:x

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام، خسته نباشید
علی اقای عزیز یه سوال داشتم:-/
می خواستم بدونم این کنسول نسل جدید هایی که با مد چیپ هک میشن، قابلیت اینو دارن که برگردونیم به حالت اولش (اورجینال و انلاین پلی بدیم) :-?؟!
و اینکه الان ارزش داره مد چیپ sxos رو خرید :-? ؟
مرسی:x

سلام داداش زنده باشید

مدلهای جدید که چیپ داخلش کار گذاشته میشه من خودم هم درست نمیدونم که میشه اورجینال برش گردوند یا نه و اگه دکمه ای یا روشی برای غیرفعال کردنش باشه احتمالا میشه و تو کنسولهای هکی با جیگ کافیه AutoRCM غیر فعال بشه و یه ریست کارخونه ای بکل بشه و مموری هم فرمت بشه و برنامه هم هست برای اینکار و شاید همینکار برای مدلی که چیپ داره جواب بده.

در مورد خرید چیپ ارزش که داره قطعا خصوصا با قیمتهای زیاد بازی تو مملکت ما و الان چیپ کپی hwfly در دو ورژن 1 و 2 هم اومده و یه موقع فکر نکنید چون چیپ اولش مال sxos بوده فقط با کاستوم فریمور sxos کار میده و اتمسفر هم با چیپ کاملا سازگار هست و از این بابت مشکلی نیست و چیپهایی هم که وجود داره قابل اپدیت هم هستن چون یادمه مال sxos به یه مشکلی خورده بود اون اولها تونستن اپدیتش کنن و الان خرید همون چیپ hwfly توصیه میشه و در مورد گی اوردنش و اینکه کجا داره من اطلاعی ندارم بهتره دوستانی که میدونن جواب بدن.

Amir nyny

کاربر سایت
Dec 18, 2020
105
سلام داداش زنده باشید

مدلهای جدید که چیپ داخلش کار گذاشته میشه من خودم هم درست نمیدونم که میشه اورجینال برش گردوند یا نه و اگه دکمه ای یا روشی برای غیرفعال کردنش باشه احتمالا میشه و تو کنسولهای هکی با جیگ کافیه AutoRCM غیر فعال بشه و یه ریست کارخونه ای بکل بشه و مموری هم فرمت بشه و برنامه هم هست برای اینکار و شاید همینکار برای مدلی که چیپ داره جواب بده.

در مورد خرید چیپ ارزش که داره قطعا خصوصا با قیمتهای زیاد بازی تو مملکت ما و الان چیپ کپی hwfly در دو ورژن 1 و 2 هم اومده و یه موقع فکر نکنید چون چیپ اولش مال sxos بوده فقط با کاستوم فریمور sxos کار میده و اتمسفر هم با چیپ کاملا سازگار هست و از این بابت مشکلی نیست و چیپهایی هم که وجود داره قابل اپدیت هم هستن چون یادمه مال sxos به یه مشکلی خورده بود اون اولها تونستن اپدیتش کنن و الان خرید همون چیپ hwfly توصیه میشه و در مورد گی اوردنش و اینکه کجا داره من اطلاعی ندارم بهتره دوستانی که میدونن جواب بدن.
یه شاهین نامی هست داره میشناسیدش من شمارشو پاک کردم اون ۳.۵ قیمت داد به من

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
سلام داداش زنده باشید

مرسی ممنون:x
فقط این hwfly چه تفاوتی با sx core دارن ؟!(اصلا فرقی دارن؟) :-?

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
یه شاهین نامی هست داره میشناسیدش من شمارشو پاک کردم اون ۳.۵ قیمت داد به من

میشناسم قبلا ازش خرید داشتم و اون زمان قیمت چیزهایی که من خریدم خوب میداد و تعمیرکار هم هست دیگه خودت بهتر میدونی و اینجا تبلیغ ممنوعه و کافیه PLAYER 1 کانال تلگرام تو نت سرچ کنی همون اولی که میاد هست.

مرسی ممنون:x
فقط این hwfly چه تفاوتی با sx core دارن ؟!(اصلا فرقی دارن؟) :-?

این هم مثل همونه و کپی هست ولی اپدیت تر هست چیپش چون مدل sxos هم اون اولا که تازه اومده بود یه مشکل براش به وجود اومد طی اپدیتهای نینتندو که بعد پروگرامرش اومد با اپدیت رفع میشد و این احتمالا ارزوتر هست ولی خوب تو ایران اخر میندازن به ادم و از قیمتش خبر ندارم و اینکه نصب کردنش هم کار ادم حرفه ای هست باید حتما یه ادم مطمئن براتون نصب کنه مگر اینکه خودتون تو اینکارها حرفه ای باشید.

• Like
Reactions: XENOS

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
سلام میخوام بازی gta Sa بریزم ارور bad alloc میده مشکل از کجاست؟ ۳۵ گیگ هم فضا دارم

سلام
کاش بهتر توضیح میدادی چیکار کردی و با چی نصب کردی و فریمورت چیه و چند مورد میگم چک کن.

برنامه ای که نصب میکنی در حالت فول رم اجرا بشه(گرفتن R همزمان و اجرای یه بازی تا بره قسمت برنامه ها بعد برنامه نصب کردن بازی مورد نظر اجرا میکنی مثل لیتیوم و غیره)

فریمور اپدیت باشه با هک مورد استفادت و خودم روی فریمور 13.1.0 و اتمسفر 1.2.4 دارم هر سه تا بازی و مشکلی نداره و برای مثال بیس بازی gta sa روی فریمور 13.0 اجرا میشه ولی اگه اپدیت بازی نصب کنی حتما باید فریمور 13.1.0 باشی و اتمسفر هم از ورژن 1.2.1 به بالا میخواد برای فریمور 13.1.0 و پک اماده هک اتمسفر هم تو اموزش daybreak هست.

اسم بازی هم کوتاه کن بلند نباشه و فارسی هم نباشه موقع نصب مثلا gta sa.nsp و تو فولدر با اسمهای طولانی یا با اسم فارسی و کاراکترهای غیر متعارف هم نباشه.

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام
کاش بهتر توضیح میدادی چیکار کردی و با چی نصب کردی و فریمورت چیه و چند مورد میگم چک کن.

برنامه ای که نصب میکنی در حالت فول رم اجرا بشه(گرفتن R همزمان و اجرای یه بازی تا بره قسمت برنامه ها بعد برنامه نصب کردن بازی مورد نظر اجرا میکنی مثل لیتیوم و غیره)

فریمور اپدیت باشه با هک مورد استفادت و خودم روی فریمور 13.1.0 و اتمسفر 1.2.4 دارم هر سه تا بازی و مشکلی نداره و برای مثال بیس بازی gta sa روی فریمور 13.0 اجرا میشه ولی اگه اپدیت بازی نصب کنی حتما باید فریمور 13.1.0 باشی و اتمسفر هم از ورژن 1.2.1 به بالا میخواد برای فریمور 13.1.0 و پک اماده هک اتمسفر هم تو اموزش daybreak هست.

اسم بازی هم کوتاه کن بلند نباشه و فارسی هم نباشه موقع نصب مثلا gta sa.nsp و تو فولدر با اسمهای طولانی یا با اسم فارسی و کاراکترهای غیر متعارف هم نباشه.
همه این کار رو کردم بازم مشکل دارم
فریمور روی 13.1 هست اتموسفر روی 1.2.4 و با awoo نصب میکنم
اسم هم زیاد بلند نیست

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,413
نام
Ali
همه این کار رو کردم بازم مشکل دارم
فریمور روی 13.1 هست اتموسفر روی 1.2.4 و با awoo نصب میکنم
اسم هم زیاد بلند نیست

از یه نصب کننده دیگه استفاده کن میل tinfiol خودم با همین نصب کردم و چک کن فضا برای نصب هم داشته باشی و مموریت جا داشته باشه و اون برنامه های پک من همه اپدیت هستن دیروز هم بروزش کردم به اتمسفر 1.2.4 میتونی تست کنی.

• Like
Reactions: Mostafa.m.m

m.ayoubzadeh

کاربر سایت
Mar 15, 2021
16
داداش شما فقط به من بگو پک زیر که گفتم ریختی یا نه و اگه ریختی قبلش به غیر پوشه nintendo در مموری پوشه قبل رو پاک کردی یا همینجوری روی اونها کپی کردی؟اون ارور مال اپدیت نبودن یا نریختن سیگ پچ هست و شما پگ زیر میریختی باید همه چیش کامل بود و به هر حال اخرین سیگ پیچ از این لینک بگیر و بریز تو پوشه اتمسفر در مموری و مشگلت حل نشد از پک زیر دیگه استفاده کن همونطور که گفتم.

میتونید از پک هک کاستوم فریمور اتمسفر زیر استفاده کنید که خودم اپلود کردم همراه با برنامه های مورد نیاز و اخرین سیگ پچ و پس از دانلود از حالت فشرده خارج و در مموری بریزید و پیلود Fusee Primary.bin داخل پک رو حتما برای بالا اومدن اینجکت کنید(این پک به مرور اپدیت در این پست میشود تا با اپدیت فریمورهای جدیدتر ساپورت بشه و در حال حاضر تا فریمور 11.0.1 با این پک قابل هک میباشد)

لینک دانلود پک هک اتمسفر 17.1
سلام داداش
وقت بخیر
میشه لطف کنی و یک پک جدید بزاری؟
اون قبلی عالی بود و تا الان ازش استفاده کردم، دمت گرم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر