سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
با آپدیت کنسول بازی ها و سیو بازی ها پاک میشه علی جان ؟
و اینکه کنسول من خب به صورت هک شده خریدمش من دیگه ، الان طبق این آموزشی که شما گذاشتین از این فایل
لینک دانلود پک هک اتمسفر 19.2 همراه با sxos v3.1.0 هک شده من استفاده کنم برای آپدیت همه چی حله دیگه ؟ کار دیگه ای نیاز نیست انجام بدم ؟

سلام داداش
با اپدیت طبق همون اموزش مشکلی پیش نمیاد برای سیو و غیره و قبل اپدیت موارد هک فقط اپدیت کنید و هیچوقت قبل اپدیت موارد هک مثل اتمسفر اقدام نکنید و شما اون پک sxos همراه با اتمسفر در صورتی بگیر که فریمورت 11.0.0 باشه و بالاتر فریمور بخوای بری باید پک اصلی زیر بگیری و پکی که sxos داره من دیگه اپدیت نمیکنم چون فریمور تا 11.0.0 فقط ساپورت میکنه لزومی هم نداره و کسی هم اگه لازم داره شاید دوتا ناند مجازی داشته باشه کافیه sxos فایلهاش برداره بریزه تو مموریش همراه با اتمسفر جدید و پس شما پک زیر بگیر اگه فریمور بالا میخوای بری.

لینک دانلود پک هک اتمسفر 19.5

• Like
Reactions: XENOS and genaveh

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
سلام داداش
با اپدیت طبق همون اموزش مشکلی پیش نمیاد برای سیو و غیره و قبل اپدیت موارد هک فقط اپدیت کنید و هیچوقت قبل اپدیت موارد هک مثل اتمسفر اقدام نکنید و شما اون پک sxos همراه با اتمسفر در صورتی بگیر که فریمورت 11.0.0 باشه و بالاتر فریمور بخوای بری باید پک اصلی زیر بگیری و پکی که sxos داره من دیگه اپدیت نمیکنم چون فریمور تا 11.0.0 فقط ساپورت میکنه لزومی هم نداره و کسی هم اگه لازم داره شاید دوتا ناند مجازی داشته باشه کافیه sxos فایلهاش برداره بریزه تو مموریش همراه با اتمسفر جدید و پس شما پک زیر بگیر اگه فریمور بالا میخوای بری.

علي جان ممنون بابت توضيحات ولي من قسمت اول توضيحات رو متوجه نشدم كه فرمودين قبل از آپديت موارد هك مثل اتمسفر اقدام نكنيد! اينجا رو ميشه يكم توضيح بدين؟
و اينكه الان ورژن کنسول من این هستش AMS 0.15.0|S|
Current version:10.0.4
بهترين و آخرين آپديتي كه ميتونم انجام بدم چي هستش؟
تشكر

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
علي جان ممنون بابت توضيحات ولي من قسمت اول توضيحات رو متوجه نشدم كه فرمودين قبل از آپديت موارد هك مثل اتمسفر اقدام نكنيد! اينجا رو ميشه يكم توضيح بدين؟
و اينكه الان ورژن کنسول من این هستش AMS 0.15.0|S|
Current version:10.0.4
بهترين و آخرين آپديتي كه ميتونم انجام بدم چي هستش؟
تشكر

یعنی قبل اپدیت همون پک اتمسفر که گذاشتم بریز داخل مموریت بعد اپدیت کن چون وقتی اتمسفرت پایین باشه و فریمور بالاتر ساپورت نکنه و اپدیت کنی مشکلاتی پیش میاد از جمله بالا نیومدن کنسول و اخرین اپدیت هم همون پست اموزشی بخونی نوشتم همون فریمور 12.1.0 هست و میشه گفت بدون هیچ مشکلی هست پس بهترین هم میتونه باشه به همین اپدیت کن و یه نکته هم بگم فایلهای هک قبلیت قبل ریختن پک من باید پاک کنی قبلش و بعد اونا بریزی و یا بکاب بگیر بریز تو کامپیوتر یا هر جای دیگه اگه لازمشون داری و فقط پوشه nintendo در مموری پاک نکنی و دست نزنی که بازیهات درون این پوشه هست.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: genaveh

Mr.Oceanic 6

کاربر سایت
Nov 4, 2012
17
نام
علیرضا
سلام.
این چند روز قصد کرده بودم سوئیچ‌لایت بگیرم منتها دیدم اینم مشکل دریفت داره. تازه دسته PS5ام دچار این مشکل شده بود که درستش کردم. این با همون کانتکت‌کلینر مشکلش حل می‌شه؟ نشد کسی هست که تعمیر‌ بکنه تو تهران؟

• Like
Reactions: Z-fan

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب دوستان منم بالاخره سوییچ خریدم:D کنسولم هکی هست و غیر از این هیچی نمیدونم در موردش. بی زحمت بگید برای ریختن بازی ها باید چکار کنم و اگر نیاز به آپدیت کنسول هست، چجوری به این مهم دست پیدا کنم:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سلام.
این چند روز قصد کرده بودم سوئیچ‌لایت بگیرم منتها دیدم اینم مشکل دریفت داره. تازه دسته PS5ام دچار این مشکل شده بود که درستش کردم. این با همون کانتکت‌کلینر مشکلش حل می‌شه؟ نشد کسی هست که تعمیر‌ بکنه تو تهران؟

مال سوییچ هم با کانتکت کلینر حل میشه مشکلش (حتی راحتتر از دوال سنسه)
ولی تعمیر کار تو ایران من برای سوییچ لایت کسی رو نمیشناسم متاسفانه

The poet

کاربر سایت
Aug 2, 2021
66
سلام به همه دوستان؛ من میخوام یک سوئیچ دست دوم بخرم که از قبل جیلبریک شده و فکر میکنم اخرین نسخه اتمسفر روش نصبه به همراه یک کنترلر پرو و یک مموری و البته جوی کان هایی که یکیشون drift داره. برای اینکه بهتر تصمیم بگیرم پست های این تاپیک رو خوندم و تشکر میکنم از اطلاعاتی که دوستان دادن خصوصا @alitriple و @Z-fan و خب حالا میخواستم چند تا سوال بپرسم
1- حالا که کنسول جیل بریک شده دیگه میشه به حالت قبل برش گردوند از کجا بدون وصل شدن به اینترنت میشه فهمید بن شده یا نه
2- با جیگ جیلبریک کرده. میخواستم بدونم دقیقا این چه روشی هستش و اینکه دیگه خود قطعه جیگ به کار من میاد؟
3- اینطور که متوجه شدم ورژن جدید تر سوییچ که طول عمر باتریشون طولانی تر هست کپی خور راحتی نداره و همین مدل قدیمی ترش بهتره درسته؟
4- یک روشی رو برای چک کردن کامل و دقیق مشکلات احتمالی کنسول پیشنهاد دادید شما دوست عزیز @alitriple که دقیقا الان یادم نیست ولی انگار گفته بودید hakete رو روی payload بالا بیارن برای چک کردن سلامت کنسول؟🤔 همچین چیزی، یادم نیست اگر میشه برای من دقیق تر توضیح بدید باید چیکار کنم
5- منطقی هستش که کنسول رو یک ساعت امتحان کنم موقع خرید برای مشکلاتی مثل فَن و جوی کان و دسته پرو یا باید حتما بیست و چهار ساعت تست بهم بده
6- طول عمر باتری دستگاه هم طبیعتا کمتر شده اگر یک ساعت تست کنم انتظار میره چقدر کم بشه در طول اجرای یه بازی مثل زلدا یا ماریو؟
7- با این توصیفات و جویکانی ک دیریفت داره درصورت تر و تمیز بودن ظاهری دستگاه چه قیمتی پیشنهاد میدید یرای خریدش
اگر نکته ای دیگه ای بنطرتون میرسه بهم بگین تا چک کنم موقع خرید
خیلی ممنون

phoenixxx

کاربر سایت
Jan 9, 2014
4
سلام دوستان من یه مشکلی دارم با بازی crash 4 its about time هر جور نصبش میکنم کار نمیکنه با آپدیت 1/1 یا 1/2 بدون آپدیت خلاصه همه جوره تست کردم تنها بازی هستش که بعد از اینکه آپدیت کردم به ورژن 12 دوباره نتونستم اجراش کنم دو سه نوعم دانلود کردم همه یه اخطار میدن تو ورژن 11 این مشکل رو نداشتم کسی میدونه راهشو

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام دوستان من یه مشکلی دارم با بازی crash 4 its about time هر جور نصبش میکنم کار نمیکنه با آپدیت 1/1 یا 1/2 بدون آپدیت خلاصه همه جوره تست کردم تنها بازی هستش که بعد از اینکه آپدیت کردم به ورژن 12 دوباره نتونستم اجراش کنم دو سه نوعم دانلود کردم همه یه اخطار میدن تو ورژن 11 این مشکل رو نداشتم کسی میدونه راهشو

سلام
موارد هک درست اپدیت کن مثل سیگ پچ و اتمسفر نباید مشکلی باشه و اگه این موارد اپدیت کردی و باز اجرا نشد شاید dlc جدیدی نصب کردی اینجوری شده و بدون dlc تست کن ببین اجرا میشه یا نه.

اخرین ورژن اتمسفر
پیلود
اخرین سیگ پچ

پک اماده اتمسفر هم که من خودم میزارم میتونی اینم تست کنی.

• Like
Reactions: XENOS

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
سلام به همه دوستان؛ من میخوام یک سوئیچ دست دوم بخرم که از قبل جیلبریک شده و فکر میکنم اخرین نسخه اتمسفر روش نصبه به همراه یک کنترلر پرو و یک مموری و البته جوی کان هایی که یکیشون drift داره. برای اینکه بهتر تصمیم بگیرم پست های این تاپیک رو خوندم و تشکر میکنم از اطلاعاتی که دوستان دادن خصوصا @alitriple و @Z-fan و خب حالا میخواستم چند تا سوال بپرسم
1- حالا که کنسول جیل بریک شده دیگه میشه به حالت قبل برش گردوند از کجا بدون وصل شدن به اینترنت میشه فهمید بن شده یا نه
2- با جیگ جیلبریک کرده. میخواستم بدونم دقیقا این چه روشی هستش و اینکه دیگه خود قطعه جیگ به کار من میاد؟
3- اینطور که متوجه شدم ورژن جدید تر سوییچ که طول عمر باتریشون طولانی تر هست کپی خور راحتی نداره و همین مدل قدیمی ترش بهتره درسته؟
4- یک روشی رو برای چک کردن کامل و دقیق مشکلات احتمالی کنسول پیشنهاد دادید شما دوست عزیز @alitriple که دقیقا الان یادم نیست ولی انگار گفته بودید hakete رو روی payload بالا بیارن برای چک کردن سلامت کنسول؟🤔 همچین چیزی، یادم نیست اگر میشه برای من دقیق تر توضیح بدید باید چیکار کنم
5- منطقی هستش که کنسول رو یک ساعت امتحان کنم موقع خرید برای مشکلاتی مثل فَن و جوی کان و دسته پرو یا باید حتما بیست و چهار ساعت تست بهم بده
6- طول عمر باتری دستگاه هم طبیعتا کمتر شده اگر یک ساعت تست کنم انتظار میره چقدر کم بشه در طول اجرای یه بازی مثل زلدا یا ماریو؟
7- با این توصیفات و جویکانی ک دیریفت داره درصورت تر و تمیز بودن ظاهری دستگاه چه قیمتی پیشنهاد میدید یرای خریدش
اگر نکته ای دیگه ای بنطرتون میرسه بهم بگین تا چک کنم موقع خرید
خیلی ممنون
سلام من خودم کپی خور گرفتم، جواب چنتا از سوال ها رو که میدونم بگم.
کلا یکم سخته قبل از خرید بشه فهمید کنسول مشکلی داره یا نه، برای مثال مشکل دریفت رو میشه با کانتکت کلینر پنهان کرد بصورتی که در ستینگ کالیبراسیون هم که میری چیزی نشون نده و فک کنی سالمه، در حالی که کلا مشکل دریفت ممکنه چند روز بعد از استفاده از کانتکت کلینر برگرده. البته کلا مشکل دریفت چیزه خاصی نیست بنظر من، چون همون کانتکت کلینر بعد از چند بار استفاده در حد خوبی اوکیش میکنه، همینطور چند وقت پیش یک روش دائمی برای مشکل دریفت پیدا کردن، البته فک کنم کسی تو این انجمن امتحان نکرده.
بعد از اون چیزی که میمونه railing های سوییچ هست که حتما باید مطمئن بشی جوی کان ها از جاشون در نمیاد. حسابی در حال هندهلد با جویکان ها ور برو ببین از جا درمیاد یا نه
در مورد باتری فک میکنم خوده نینتندو اعلام کرده بود که سوییچ نو قدیمی با بازیه زلدا حدود ۲.۵ ساعت مینیمم باتری نگه میداره( خودت باز سرچ کن مطمئن بشی) میتونی موقع تست چند دقیقه زلدا رو بازی کنی و حساب کنی چقدر باتری کم کرده بعد تخمین بزنی ۱۰۰ درصدش چقدر طول میکشه خالی بشه.
نه ورژن جدید کپی خور نمیشه براحتی.
قیمت بنظرم بسته به تر تمیز بودن دستگاه ۸ اینا خوبه. فک میکنم معمولا تو بازه ۷ ۸ معامله میشه.
من خودم موقعی که دنبال خرید دست دوم بودم یه لیست برای چک کردن عیب ها درست کردم که اینجا میزارم:
-joycons:

Go to settings/controllers and you can test inputs and joystick calibration garus

Check if the joycons work separately detached

- Check the wifi card and make sure it connect to the internet, once you do so make sure it is not banned, by checking eshop
- Check the Kickstand
- Run a physical game to make sure the cartridge reader works fine.
- Sound test with a headphones to make sure the jack is not damaged.
- Try out the touchscreen as well
- Make sure it docks
- Check the housing for any cracks, especially near the vent by the power and volume buttons and by the joycon railing.
-screen scratches
- The original accessories are joy-con grip, dock, hdmi, charger, joy-con straps
- Make sure the switch isn’t warped, screen popping out on corners, Look at the screen. On the bottom right does it look raised up
- Make sure the joycons don't slide off on their own without pressing the release button
- turn on a look for broken pixels

• Like
Reactions: alitriple

The poet

کاربر سایت
Aug 2, 2021
66
سلام من خودم کپی خور گرفتم، جواب چنتا از سوال ها رو که میدونم بگم.
کلا یکم سخته قبل از خرید بشه فهمید کنسول مشکلی داره یا نه، برای مثال مشکل دریفت رو میشه با کانتکت کلینر پنهان کرد بصورتی که در ستینگ کالیبراسیون هم که میری چیزی نشون نده و فک کنی سالمه، در حالی که کلا مشکل دریفت ممکنه چند روز بعد از استفاده از کانتکت کلینر برگرده. البته کلا مشکل دریفت چیزه خاصی نیست بنظر من، چون همون کانتکت کلینر بعد از چند بار استفاده در حد خوبی اوکیش میکنه، همینطور چند وقت پیش یک روش دائمی برای مشکل دریفت پیدا کردن، البته فک کنم کسی تو این انجمن امتحان نکرده.
بعد از اون چیزی که میمونه railing های سوییچ هست که حتما باید مطمئن بشی جوی کان ها از جاشون در نمیاد. حسابی در حال هندهلد با جویکان ها ور برو ببین از جا درمیاد یا نه
در مورد باتری فک میکنم خوده نینتندو اعلام کرده بود که سوییچ نو قدیمی با بازیه زلدا حدود ۲.۵ ساعت مینیمم باتری نگه میداره( خودت باز سرچ کن مطمئن بشی) میتونی موقع تست چند دقیقه زلدا رو بازی کنی و حساب کنی چقدر باتری کم کرده بعد تخمین بزنی ۱۰۰ درصدش چقدر طول میکشه خالی بشه.
نه ورژن جدید کپی خور نمیشه براحتی.
قیمت بنظرم بسته به تر تمیز بودن دستگاه ۸ اینا خوبه. فک میکنم معمولا تو بازه ۷ ۸ معامله میشه.
من خودم موقعی که دنبال خرید دست دوم بودم یه لیست برای چک کردن عیب ها درست کردم که اینجا میزارم:
سلام ممنون. بعضی موارد رو نمیتونم انجام بدم مثل وصل شدن به اینترنت و اجرای بازی فیزیکی چون نداره بازی فیزیکی. ولی الان میخوام برم بگیرم گرفتم میام به اشتراک میذارم عکساشو

The poet

کاربر سایت
Aug 2, 2021
66
دوستان کسی که ازش کنسول رو گرفتم بهم قول داد بیست تا سی گیگ بازی دانلود کنه حرف از دارک وب میزد 🙄 نمیدونم حالا جدا چقدر میتونه بازی های کمیاب رو گیر بیاره برام. حالا چند تا بازی بهم بگین که در مجموع حجمشون همین حدود باشه تا بهش بگم برام بگیره. نمیخوام بازی هایی باشه که راحت گیر میاد و خودمم میتونم راحت دان کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر