سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
خوب
بالاخره خریدم این Switch Lite رو، قبلش Switch V2 رو هم تست کردم، خیلی سنگین بود برام و واقعاً من material ورژن lite رو ترجیح دادم، خیلی نرم و گوگولیه، رنگ Grey ش رو خیلی خوشم اومد و همونم گرفتم...

و واقعاً برای خودم متاسفم که اینقدر دیر اقدام به این کار کردم
فعلاً Mario Odyssey و Zelda: BOTW رو گرفتم، و با قدرت میگم که PS5م از چشمم افتاده... نمی دونم... سونی باید خیلی تلاش کنه تا بتونه منو قانع کنه قبل از تموم شدن این دو تا بازی دوباره دستم رو به DualSense بزنم. چه آرامشی داره زلدا و چه لذتی داره ماریو. انگار برگشتم به سالهای ۷۰ و ۷۱، زمانی که یه بچه ۸-۷ ساله بودم و خودم رو با Mario Brothers خفه می کردم. فکر نمی کردم وسیله ای بتونه این حس رو دوباره در من زنده کنه و من رو برگردونه به همون سالها، ولی مثل اینکه نینتندو می دونه چیکار می کنه.
توی این فشار سنگین کاری ناشی از کرونا، واقعاً روحم رو آروم کرده

بیاین و بگین دیگه چیا رو از دست دادم، باید بگیرمشون تا دیر نشده

پ.ن: حتما هم دوست دارم کارتریجشون رو بگیرم، آخ که چقدر گوگولیه این بسته بندیاشون
خیلی با شما هم نظرم دوست عزیز
منم تقریبا حدود سنی شما هستم (البته کمی بزرگتر) و کاملا درک میکنم که چی میگی

بازی هایی که من پیشنهاد میدم بهتون
البته ممکنه فیزیکی گیرتون نیاد و بخواین نسخه الکترونیکیش و خرید کنید ولی مطمئنا ارزشش و داره

1. mario 3d world
2. ori
3. inside
4. cuphead
5. Blair Witch
6. Bayonetta
7. animal crossing
8. Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered
9. The Legend of Zelda: Link’s Awakening

و خیلی بازی های دیگه / چون بازی فیزیکی یا الکترونیکی میخری اونم با این اوضاع دلار بهت بگم که گول بازی های پورت شده رو اصلا نخور (چون انقدر از سر و ته گرافیک زدن و مراحلش و کم کردن تا هم بتونن فضای مورد نیاز نصب و رعایت کنن و هم با انویدیا بعنوان پردازنده کنسول کنار بیان که چیزی از ارزش بازی باقی نمونده)

در آخر این و هم بهت بگم که کنسول نینتندو مخصوصا سوئیچش به خاطر هیبرید بودن بسیار عالی هست و کاملا نیازتو برطرف میکنه اما بعد از حدود یکسال اگر مثل من گیمر باشی متوجه میشی که کنارش به یه کنسول قوی تر نیاز داری ( این و در جواب کنسول ps5 و سونی گفتم ) من الان خودم 5 هم دارم و سوییچم و وقتی که بیرون از خونم یا گاهی شبها که حس ps نیست بازیش میکنم (به قول شما دنبال ارامش ام) اما بعضی شبها باید god of war / warzone / last of us2 / RDR2 / ... بازی کنی و خودتو خالی کنی

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
سلام دوستان، میگم جایی نیست اکانت خودشونو وصل کنن به کنسول سوییچ بازی نصب کنن بعد افلاین کنن و اکانت قطع کنن و ما افلاین بازی کنیم ؟! (من پلیر ایکس باکسم، تو ایکس باکس اینجوریه) هنوز سوییچ نخریدم تا پایان ماه می خوام بخرم اینجوری میشه یانه لطفا سریع جواب بدید

من بعد از 3 سال داشتن کنسول نینتندو هیچوقت اینکار و نکردم
چون از همون اول هکش کردم و خودمو راحت کردم

• Like
Reactions: Z-fan

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
من کنسول سری جدید می خوام بگیرم در نتیجه هک نمیشه ! (۲ سال پیش یه باندل ماریو داشتم کپی خورش کرده بودم)

• Like
Reactions: RooZi.BeH and Z-fan

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
خب وقتی نمیتونی دیگه آنلاین بزنی اگرم بشه چه کاریه؟ کپی خور بگیر خلاص دیگه

• Like

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
من کنسول سری جدید می خوام بگیرم در نتیجه هک نمیشه ! (۲ سال پیش یه باندل ماریو داشتم کپی خورش کرده بودم)
داداش اگر میخوای سری جدید بگیری حتما به جیبت نگاه کن، چون به نظر من ارزش نداره این همه هزینه کنی برای خرید بازی اصلی - مهمترین دلیلش اینه توی ایران داری زندگی میکنی ، وقتی خود نینتندو از ما ایرانیا حمایت نمیکنه چرا ما بخوایم از اون حمایت کنیم ؟
ضمن اینکه به قول دوستمون شما کپی خور بگیر (کارکرده تمیز) نهایتش 2 میدی جوی کان آکبند میخری و لذت میبری
فقط اگر کپی خور گرفتی ببر تو حالت CFW و وضعیت باطری و سلامتی کنسول و چک کن

• Like
Reactions: worm

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
ممنون از راهنماییت

ولی من کلن جوریم که بازی مفتی بریزم بازی نمی‌چسبه بم !
ولی از اون ور نمی خوام خیلی هم خرج کنم
راهی نیست بازی اکانتی چیزی بریزن (چون بازی دست دو هم زیاد نیست)

اگه نیست که میرم سری دو دست دوم پیدا میکنم (چون حداقل باتریش و صفحه اش کمی بهتر از سری یکن)
میتونی اشتراکی بازی بگیری با چند نفر مثل ظرفیت های مایکروسافت

• Like
Reactions: RooZi.BeH

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
میتونی اشتراکی بازی بگیری با چند نفر مثل ظرفیت های مایکروسافت
ممنون عزیزم
ولی من حوصله ندارم منتظر بمونم بازی طرف تموم شه بعد من بتونم بازی کنم

یه مغازه تو تهران هست، میگه نصب بازی اکانت هکی روی نینتندو سوییچ انجام میده رفتم پرسیدم گفتم رو سری جدید انجام میدی گفت آره قیمت هم خیلی بالا میگفت(ولی کمتر از اورجینال)، می خواستم بدونم این روش اصلا چیه و اینکه میشه یا نه یا منظور طرف همین اشتراکی بوده ؟!

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
ممنون از راهنماییت

ولی من کلن جوریم که بازی مفتی بریزم بازی نمی‌چسبه بم !
ولی از اون ور نمی خوام خیلی هم خرج کنم
راهی نیست بازی اکانتی چیزی بریزن (چون بازی دست دو هم زیاد نیست)

اگه نیست که میرم سری دو دست دوم پیدا میکنم (چون حداقل باتریش و صفحه اش کمی بهتر از سری یکن)
واقعیتش و بخوای نیست
چون اگر من اینکار و بکنم با اکانتم تضمینی نیست که شما آنلاین نشی یا بشی یا ریموو کنی اکانت و یا ...
داستانش با Ps4 و Xbox فرق داره

منم برای کنسول ps5 ام بازی یا اکانت هکی نمیزنم چون باش آنلاین بازی میکنم ولی سووییچ و چون میتونم حدود 2500 تا بازی رو رایگان خودم دانلود کنم و بریزم توی کنسولم و کلی دولوپر هستن که توی گیت هاب برنامه های کاربردی برای کنسول میزنن و حتی رام های کاستوم نینتندو از رام اصلی زودتر و بیشتر آپدیت میدن و پشتیبانی میکنن و ... هزارتا دلیل دیگه
توجیه فنی و اقتصادی نداره رسمی بخوای بازی بخری

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
سلام دوستان، من به یه مشکل خوردم ممنون میشم راهنمایی کنید
کنسولم و کپی خور کردم و با فریمور کاستوم اتمسفر، همه چیز نرمال بود بعد از حدود 6 ماه استفاده، تا الان که حافظه جانبی 32 گیگی که روش زدم دیگه پاسخگو نیست چون حجم اکثر بازیهای جدید یا پورت شده ها زیاده و لازمه یه حافظه جانبی 128 یا 256 بزنم روی دستگاه
یه حافظه 128 از یکی از بستگان امانت گرفتم که تست کنم، همه فایلهای نینتندو رو که توی حافظه 32 هست، کپی میکنم روی 128، ولی وقتی با تگرا Rcm میزنم Payload و که کاستوم رام بیاد بالا، ارور میده
کسی میتونه راهنمایی کنه اینجا ؟

دوستان این سوال خود من رفت صفحه قبل
کسی میتونه کمکی بکنه ؟ یا خودم دستم و بزنم رو زانوم برم بگردم ببینم چه خاکی به سر بریزم :-t:-bd:D

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
55555555
خب چه اروری میده ؟
ارور اینکه رام کاستومت نصب نیست
درصورتی که من تمام فایلهای روی 32 گیگ و کپی میکنم روی حافظه جدیده !
یکم سرچ کردم دیروز و متوجه شدم صرفا با یه کپی پیست ساده نمیتونی چون کپی خور شده دستگاه با این حافظه 32 صورت گرفته !

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
55555555

ارور اینکه رام کاستومت نصب نیست
درصورتی که من تمام فایلهای روی 32 گیگ و کپی میکنم روی حافظه جدیده !
یکم سرچ کردم دیروز و متوجه شدم صرفا با یه کپی پیست ساده نمیتونی چون کپی خور شده دستگاه با این حافظه 32 صورت گرفته !
نه به اون اصلا کاری نداره اگه تمام فایل هارو کپی کنی مشکلی نداره

مموری رو به فرمت exfat کردی؟!

و اینکه مطمئنی مموری سالمه ؟!

• Like
Reactions: RooZi.BeH

amirswitch

کاربر سایت
Mar 1, 2019
124
داداش اگر میخوای سری جدید بگیری حتما به جیبت نگاه کن، چون به نظر من ارزش نداره این همه هزینه کنی برای خرید بازی اصلی - مهمترین دلیلش اینه توی ایران داری زندگی میکنی ، وقتی خود نینتندو از ما ایرانیا حمایت نمیکنه چرا ما بخوایم از اون حمایت کنیم ؟
ضمن اینکه به قول دوستمون شما کپی خور بگیر (کارکرده تمیز) نهایتش 2 میدی جوی کان آکبند میخری و لذت میبری
فقط اگر کپی خور گرفتی ببر تو حالت CFW و وضعیت باطری و سلامتی کنسول و چک کن
سلام داداش. چجوری میرن رو حالت cfw ؟ میخام ببینم وضعیت باطری کنسول چطوره.
چجوری میفهمی خوبه یا بد؟

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
دوستان من هم بالاخره سوییچ رو گرفتم :D
بنظرتون کابل usb به type c چی بگیرم براش؟ بیشتر برای کانکت کردن به pc میخوام که بتونم روش بازی بریزم و شارژ کردن.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر