سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

m3rdak

کاربر سایت
Jun 4, 2014
1,648
نام
Mori
چرا انقد سرعت دانلودش پایینه دقیقا مثه پلی ۴ عه

و اینکه گوشی من فرکانس ۵هرتز پشتیبانی میکنه برا عات اسپات ولی سوییچ لایتم اگه بذارم رو ۵ به گوشیم وصل نمیشه.کلا ینی سوییچ ابن فرکانس رو پشتیبانی نمیکنه؟
کسی فیفا ۲۱ داره شیر کنه باهام پولشو میدم یا کلا بازی شیری میخواد بگیره بهم مسیج بده

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
آقا من سر یک چیزی گیر کردم :D ، بنظرتون سوییچ اوریجینال بگیرم یا کپی خور؟ کدومش حس بهتری به ادم میده؟ یا کلا هیچ فرقی برای ادم از اون لحاظ نداره ؟ و بخاطر بخش انلاین سوییچ بنظرتون ارزش اوریج گرفتن داره ؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

amirswitch

کاربر سایت
Mar 1, 2019
124
سلام
دوستان من آنالوگ جویکان چپم دریفت داشت، به کمک اسپری و الکل و اینا یکسال دوام آورد و اوکی بود. تا اینکه بالاخره دکمه کلیکی L از کار افتاد. آنالوگ رو باز کردم داخل هم چک کردم. دوباره بستم، درست نشد..دریفت هم شدید داره.
خلاصه..
از تهران آنالوگ سفارش دادم رسید دستم نصب کردم دیدم بازم شدید دریفت داره به چپ و اجازه کالیبره کردن هم نمیده. کاملا دریفت چپ داشت و وسط هم نمیومد. پس فرستادمش.
اونا هم گفتن آنالوگ رو تست کردیم، سالمه!
بالاخره مرجوع کردم.
حالا شنبه میخوام برم جای دیگه تهیه کنم.
فک کنم مشکل جای دیگه باشه و هر آنالوگی نصب کنم بازم دریفت داشته باشه.
مثلا بورد جویکان عیب کرده باشه!
شما چنین مشکلی برنخوردین؟؟
پیرو این پیام چن ماه پیشم. به نتیجه عجیبی رسیدم. آنالوگ نو میبستم رو جویکان، باز دریفت داشت رو کنسولم. جویکانو زدم به کنسول یه نفر آشنا دریفتش قطع شد. بعد مجدد زدم به کنسولم درست شد!!
انگار که یه باگی داشت وقتی به کنسول اون بنده خدا زدم درست شد!

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام
وقت بخیر
چند تا سوال، ممنون میشم دوستان پاسخ دهند:
۱- آیا Nintendo Store در ایران ف.ی.ل.ت.ر هست؟ یا اینکه میشه براحتی بازیها رو بصورت دیجیتالی از استور خریداری و دانلود کرد؟
۲- با توجه به نوع استفاده، من قصد خرید مدل Lite رو دارم، آیا بجز قابلیت داکینگ، صفحه نمایش بزرگتر و شارژدهی بیشتر (در V2)، چیز دیگه ای هست که از دست بدم؟ توضیح اینکه استفاده من solo و بطور خاص برای تجربه ی Zelda BOTW خواهد بود. البته قاعدتاً یکسری از بازیهای ماریو رو هم تجربه خواهم کرد.
۳- یک سوال خیلی مهم، این کوچک بودن صفحه نمایش، آسیبی به تجربه بازی نمی زنه؟ باز هم سوالم با تمرکز بر Zelda BOTW هست. البته قائدتا 720p روی 5.5 اینچ خیلی Clarity‌بیشتری داره از 900p روی 65 اینچ! ولی مشکل ما پیرمردا، دوربینی هست، بنابراین خیلی ریز باشه نمی دونم چی میشه راستش چون تجربه ای ندارم
الان هم این رو بگم که Zelda رو با CEMU روی PC با 1080p خیلی راحت دارم 100+ فریم میگیرم، روی مانیتور ۲۷ اینچ، با کنترلر Dual Shock هم بازی می کنم روی PC، ولی حس خوبی ندارم و احساسم این رو بهم میگه که باید بازی نینتندو رو روی خود کنسولش برم، نه با امولاتور
۴- آیا شارژر همراه دستگاه، اجازه ی بازی در حین شارژ رو میده؟ (اونطوری که من خوندم مصرف دستگاه در حین بازی حدود ۹ وات هست، سوال من منحصرا این هست که آیا شارژر همراه دستگاه خروجی بیشتر از ۹ وات داره یا نه و باید با شارژر دیگه ای این کار رو انجام بدم؟)
سپاس

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
نمیدونم چرا کنسول سوئیچ در ایران زیاد محبوب نیست ! آموزش ها و ... زیادی در این رابطه به زبان فارسی وجود نداره .

کنسول بسیار عالی هست .

از کنسول ها نینتندو ، محبوب ترینش تو ایران میکروه ( که ۹۹ درصد نمی‌دونن برا نینتندوه )
پس از لیست خط میخوره

از کل کنسول ها نینتندو تو ایران که شناخته شده و معروفه سوییچه اتفاقا
مخاطبشم اکثرا نوجوان ها و جوانان طرفدار تبلت ، گجت ها پرتابل و .... هست

بعد رتبه دوم نینتندو wii ه
که زیاد اومد ایران ، زیاد هم فروش نرفت
دیگه نیاوردن
فقط تعداد محدودی خریدن امثال ما

بقیه کنسول ها نینتندو اصلا نمیشناسن

⭐ اتفاقا شناخته شده ترین کنسول نینتندو تو ایران فقط سوییچه

خیلی دیدم که میان میگن کنسول نینتندو چطوره؟ میگیم کدوم کنسولش؟
میگن مگه چنتا داره؟ مگه فقط سوییچ نیست

• Like
Reactions: comil2021

comil2021

کاربر سایت
Apr 9, 2021
243
به نظرم که کنسول سوئیچ بهترین کنسول بعد از کنسول PSP که محبوب ترین کنسول دستی بود هستش .

بازی های بی نظیری داره . تنها مشکلش همون کپی خور کردنش هست که واقعاً سخته .

بازی قانونی هم که ... :D

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
به نظرم که کنسول سوئیچ بهترین کنسول بعد از کنسول PSP که محبوب ترین کنسول دستی بود هستش .

بازی های بی نظیری داره . تنها مشکلش همون کپی خور کردنش هست که واقعاً سخته .

بازی قانونی هم که ... :D

تو ایران آره
اول psp شناخته تر شده بعد سوییچ
البته شناخته شدن سوییچ تو ایران نسبت به psp در حد یک / پنجم پی اس پی هست

? اما تو دنیا پرفروشترین و محبوب ترین کنسول دستی nintendo ds ه
رکورد فروش ۱۵۴ میلیون کنسول تو یک نسل شکست
پرفروشترین کنسول تاریخه تو یک نسل

ds_dsi_flaw_blue.jpg

? Ps2 کلا تو ۳ نسل تولید شد ۱۳ سال تولید شد ۱۵۵ میلیون کنسول فروخت

......

مشکل اصلی همین کپی خور نبودنه ?

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: comil2021

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
سلام
وقت بخیر
چند تا سوال، ممنون میشم دوستان پاسخ دهند:
۱- آیا Nintendo Store در ایران ف.ی.ل.ت.ر هست؟ یا اینکه میشه براحتی بازیها رو بصورت دیجیتالی از استور خریداری و دانلود کرد؟
۲- با توجه به نوع استفاده، من قصد خرید مدل Lite رو دارم، آیا بجز قابلیت داکینگ، صفحه نمایش بزرگتر و شارژدهی بیشتر (در V2)، چیز دیگه ای هست که از دست بدم؟ توضیح اینکه استفاده من solo و بطور خاص برای تجربه ی Zelda BOTW خواهد بود. البته قاعدتاً یکسری از بازیهای ماریو رو هم تجربه خواهم کرد.
۳- یک سوال خیلی مهم، این کوچک بودن صفحه نمایش، آسیبی به تجربه بازی نمی زنه؟ باز هم سوالم با تمرکز بر Zelda BOTW هست. البته قائدتا 720p روی 5.5 اینچ خیلی Clarity‌بیشتری داره از 900p روی 65 اینچ! ولی مشکل ما پیرمردا، دوربینی هست، بنابراین خیلی ریز باشه نمی دونم چی میشه راستش چون تجربه ای ندارم
الان هم این رو بگم که Zelda رو با CEMU روی PC با 1080p خیلی راحت دارم 100+ فریم میگیرم، روی مانیتور ۲۷ اینچ، با کنترلر Dual Shock هم بازی می کنم روی PC، ولی حس خوبی ندارم و احساسم این رو بهم میگه که باید بازی نینتندو رو روی خود کنسولش برم، نه با امولاتور
۴- آیا شارژر همراه دستگاه، اجازه ی بازی در حین شارژ رو میده؟ (اونطوری که من خوندم مصرف دستگاه در حین بازی حدود ۹ وات هست، سوال من منحصرا این هست که آیا شارژر همراه دستگاه خروجی بیشتر از ۹ وات داره یا نه و باید با شارژر دیگه ای این کار رو انجام بدم؟)
سپاس
خوب
بالاخره خریدم این Switch Lite رو، قبلش Switch V2 رو هم تست کردم، خیلی سنگین بود برام و واقعاً من material ورژن lite رو ترجیح دادم، خیلی نرم و گوگولیه، رنگ Grey ش رو خیلی خوشم اومد و همونم گرفتم...

و واقعاً برای خودم متاسفم که اینقدر دیر اقدام به این کار کردم
فعلاً Mario Odyssey و Zelda: BOTW رو گرفتم، و با قدرت میگم که PS5م از چشمم افتاده... نمی دونم... سونی باید خیلی تلاش کنه تا بتونه منو قانع کنه قبل از تموم شدن این دو تا بازی دوباره دستم رو به DualSense بزنم. چه آرامشی داره زلدا و چه لذتی داره ماریو. انگار برگشتم به سالهای ۷۰ و ۷۱، زمانی که یه بچه ۸-۷ ساله بودم و خودم رو با Mario Brothers خفه می کردم. فکر نمی کردم وسیله ای بتونه این حس رو دوباره در من زنده کنه و من رو برگردونه به همون سالها، ولی مثل اینکه نینتندو می دونه چیکار می کنه.
توی این فشار سنگین کاری ناشی از کرونا، واقعاً روحم رو آروم کرده

بیاین و بگین دیگه چیا رو از دست دادم، باید بگیرمشون تا دیر نشده

پ.ن: حتما هم دوست دارم کارتریجشون رو بگیرم، آخ که چقدر گوگولیه این بسته بندیاشون

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
خوب
بالاخره خریدم این Switch Lite رو، قبلش Switch V2 رو هم تست کردم، خیلی سنگین بود برام و واقعاً من material ورژن lite رو ترجیح دادم، خیلی نرم و گوگولیه، رنگ Grey ش رو خیلی خوشم اومد و همونم گرفتم...

و واقعاً برای خودم متاسفم که اینقدر دیر اقدام به این کار کردم
فعلاً Mario Odyssey و Zelda: BOTW رو گرفتم، و با قدرت میگم که PS5م از چشمم افتاده... نمی دونم... سونی باید خیلی تلاش کنه تا بتونه منو قانع کنه قبل از تموم شدن این دو تا بازی دوباره دستم رو به DualSense بزنم. چه آرامشی داره زلدا و چه لذتی داره ماریو. انگار برگشتم به سالهای ۷۰ و ۷۱، زمانی که یه بچه ۸-۷ ساله بودم و خودم رو با Mario Brothers خفه می کردم. فکر نمی کردم وسیله ای بتونه این حس رو دوباره در من زنده کنه و من رو برگردونه به همون سالها، ولی مثل اینکه نینتندو می دونه چیکار می کنه.
توی این فشار سنگین کاری ناشی از کرونا، واقعاً روحم رو آروم کرده

بیاین و بگین دیگه چیا رو از دست دادم، باید بگیرمشون تا دیر نشده

پ.ن: حتما هم دوست دارم کارتریجشون رو بگیرم، آخ که چقدر گوگولیه این بسته بندیاشون

مبارک باشه ??

کپی خور نشده
وگرنه خودم یه دونه سوییچ لایت می‌خریدم
البته یه کاهش قیمتی پیدا کنه بد نیست

• Like
Reactions: mqg1387

Mostafa.m.m

کاربر سایت
Feb 29, 2020
95
نام
Mostafa
سلام دوستان، میگم جایی نیست اکانت خودشونو وصل کنن به کنسول سوییچ بازی نصب کنن بعد افلاین کنن و اکانت قطع کنن و ما افلاین بازی کنیم ؟! (من پلیر ایکس باکسم، تو ایکس باکس اینجوریه) هنوز سوییچ نخریدم تا پایان ماه می خوام بخرم اینجوری میشه یانه لطفا سریع جواب بدید

RooZi.BeH

کاربر سایت
May 18, 2021
21
سلام دوستان، من به یه مشکل خوردم ممنون میشم راهنمایی کنید
کنسولم و کپی خور کردم و با فریمور کاستوم اتمسفر، همه چیز نرمال بود بعد از حدود 6 ماه استفاده، تا الان که حافظه جانبی 32 گیگی که روش زدم دیگه پاسخگو نیست چون حجم اکثر بازیهای جدید یا پورت شده ها زیاده و لازمه یه حافظه جانبی 128 یا 256 بزنم روی دستگاه
یه حافظه 128 از یکی از بستگان امانت گرفتم که تست کنم، همه فایلهای نینتندو رو که توی حافظه 32 هست، کپی میکنم روی 128، ولی وقتی با تگرا Rcm میزنم Payload و که کاستوم رام بیاد بالا، ارور میده
کسی میتونه راهنمایی کنه اینجا ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر