سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
من این همه هیت به سانسا رو نمیفهمم دلیلش رو؟ والا منم بودم زورم میگرفت وقتی میدیدم همخون خودم وارث حقیقی تخت آهنیه بعد یکی مثل دنریس که تو وستروس کوچکترین محبوبیتی نداره بشینه رو تخت. منم بودم میرفتم جار میزدم همه جا میگفتم! :D دنریس رسما داشت زور میگفت به جان که هویتت رو مخفی کن. پارادوکس جالب اینجاست نصف اینا که هیتر سانسا هستن عشق لیتل فینگر بودن :))

این وسط خیلی ایرادات به سریال هست ولی یه سریا هم دارن موج سواری میکنن هرچی که خواست و سلیقه شخصی خودشون بوده رو به عنوان ایراد میچسبونن به سریال
سانسا بیشتر بازیگرش رو اعصاب بود:D یعنی اصلا هرکاری می‌کرد فرقی نداشت همین که حرف میزد رو اعصاب بود:D
اینجا همه بالاخره از یکی همینجوری بدشون میاد، یکی از سمول تارلی بدش میومد ،بابا اون بدبخت دیگه چه کاری کرده:D

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
تنها مشکلی که قابل چشم پوشی نبود کشته شدن نایت گینگ توسط آریا بود.

خودتون رو بی خود درگیر جزئیات بی ارزش نکنید برید اون قسمتی که دروگون جسد مادرش رو بر میداره و میره رو دوباره نگاه کنید و لذت ببرید از این صحنه حماسی و اینجاست که باید تو جزئیات دقت کنید که چقدر زیبا دنریسی که در اوج قدرت بود و سالها واسه قدرتش نقشه داشت فقط تو چند لحظه بعدش سکانسی رو می بینیم که دوروگون جسدش رو بلند و میکنه و به سمت آسمون پرواز میکنه. واقعا این صحنه حماسی و زیباست حالا اینجا اومدن میگن دنریس اصلا نباید می مرد گناه داشت!

داداش خیلی خیلی بیشتر از این حرف ها مشکل داشت ، حتی به سادترین چیزها ها هم دقت نکرده بودند(هم کارگردانی هم نویسندگی)

- قسمت قبل اسب سفید و با آریا نشون دادن، طوری که کارگردان داره میگه قسمت بعدی آریا قراره یک کاری انجام بده(حتی قبل تر هم به بیننده گفته شده که قراره چشم سبز رو هم بکشه) داخل قسمت 6 آریا بی مصرفترین شخصیت میشه! چرا؟ چون نویسنده میخاد از اصل غافلگیری استفاده کنه به نوعی گول بزنه مخاطب رو و به جای آریا ، جان رو مسئول کشتن دنریس میکنه، اینا حتی به صحنه هایی که خودشون نشون دادن هم رحم نمیکردن و یکی پس از دیگری بدون توجه به اتفاق هایی که نشون دادن داستانو عوض میکردن.

- کسی شاهد مرگ دنریس نبود، اصلا هیچکس نفهمید که دنریس مٌرده! جان به راحتی میتونست انکار کنه ، چرا بخاد بیفته توی زندان؟!

- جان از فصل اول دهنش سرویس شده توی نایت واچ، این همه به بشریت کمک کرده سر قضیه نایت کنیگ، خودش اصلا پادشاه خونیهِ ، چرا باید به خاطر کاری که همه میدونن درست بوده تبعید شه؟ چرا اصلا یه کلمه از خودش دفاع نمیکنه؟ اصلا برن میتونه ببخشتش! اصلا آنسالید ها خَرِ کی باشن که بخان جان رو تبعید کنن؟؟؟ حالا اینجا جالب میشه که آنسالید ها هم خودشون ول میکنن میرن یه قسمت دیگه :))

- اون دیالوگهایی که بین کارکتر ها رد و بدل میشه برای انتخاب شاه، بیشتر شبیه به فیلم های کمدیه، بخدا آدم خندش میگیره اونارو میشنوه

- قضیه کلاغ 3چشم شدن برن اصلا برای چی بود؟ چه استفاده ای کرد ازش؟ از اول سریال دارن نشون میدن در صورتی که کوچکترین استفاده ای ازش نشد!

- اون همه توی سریال گفتن The prince that was Promised، و کارکتر استنیس رو بخاطر این جمله شکل دادن و نابود کردن و بعدش کلا بیخیال این قضیه شدن!

- قضیه نایت کینگ و که همون قسمت 3 بحثش کردیم و فاتحه سریال همونجا خونده شد

خیلی مشکل داره داستان اصلا، اگه به نظرت اینا که یه نمونه های کوچیکی بود مشکل نیست من دیگه حرفی ندارم شمام لذت ببر از سریال دیدنت :)

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
چقدر بد تموم شد. من بعد از لاست بریکینگ بد سوپرانوس دکستر و n تا سریال دیگه تا یه هفته افسرده بودم ولی این در کمال ناباوری فقط عصبانیم کرده. هشت سال شخصیت پردازی واسه نصف کارکترهای سریال کاااااملا هدر رفت. اصلا نمیخوام درباره پلات هل ها حرف بزنم.

------

فک کنم نسلی از ما ایرانیا که از همون 2011 شروع کردیم به سریال رو دنبال کردن ازین به بعد سریال کمتری رو استارت بزنیم. قشنگ گذر عمر رو با گیم اف ترونز حس کردیم. هشت سال گذشت. ما نهایت ازین به بعد چنتا سریالی که از قبل شروع کرده بودیم رو تموم کنیم.
شاید پایان سریال برامون رضایت بخش نبود ولی مطمئنم تمام اپیزود هایی که ازش دیدیم بخش از زندگیمون بود که میتونیم ادعا کنیم واقعا در لحظه زندگی کردیم.
سال دیگه همین موقع دلتنگ سریال میشیم. من که تصمیم گرفتم با خاطرات خوشی که دارم دیگه از تلویزیون چیزی درباره گات نبینم. حالا شما بگو اسپین افش خیلی کول و بهتره... به درک . هرچیزی ازین به بعد برای GoTبسازن جنبه اقتصادی داره. بلایی که همین 2 فصل اخر سر سریال اومد.
حرف دل منو زدی. شاید واسه بقیه قابل درک نباشه و حتی همینطور که میبینی بیان بگن بابا سریال اوکی بود خوب تموم شد و اینا ولی واسه مایی که 8 سال با این سریال بودیم، فاصله بین June - April اپیزودای قبلیو چند بار میدیدم و حتی با دیالوگای کاراکترایی مثل استنیس، واریس، تیریون، لیتل فینگر، ابرین و ... زندگی کردیم این پایان خیلی ضربه بزرگی بهمون وارد کرد.
شما نگاه کن ابرین هم تو یه فصل کلا حضور داشت، اول فصل 4 اومد هدفش مشخص بود و character arc خوبیم داشت و ته فصلم مرد. کسی گله کرد؟ گفتن چرا ابرینو کشتین این چه وضع داستان نوشتنه؟ نه ! عاشقش شدن ملت.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,509
نام
محمد
- کسی شاهد مرگ دنریس نبود، اصلا هیچکس نفهمید که دنریس مٌرده! جان به راحتی میتونست انکار کنه ، چرا بخاد بیفته توی زندان؟!

- جان از فصل اول دهنش سرویس شده توی نایت واچ، این همه به بشریت کمک کرده سر قضیه نایت کنیگ، خودش اصلا پادشاه خونیهِ ، چرا باید به خاطر کاری که همه میدونن درست بوده تبعید شه؟ چرا اصلا یه کلمه از خودش دفاع نمیکنه؟ اصلا برن میتونه ببخشتش! اصلا آنسالید ها خَرِ کی باشن که بخان جان رو تبعید کنن؟؟؟ حالا اینجا جالب میشه که آنسالید ها هم خودشون ول میکنن میرن یه قسمت دیگه :))
فکر کنم بخش های مربوط به جان از جمله بی عیب ترین قسمت ها بودن :D یعنی تقریبا از همه جای سریال میشه ایراد گرفت ولی سرنوشت جان خیلی عالی بود (از نظر روایت منظورم هست). در مورد مرگ دنریس به نظرم منطقی ترین حالتش این بود که خودش رفت و اعلام کرد دنریس رو کشته، برای همین انسالیدها صرفا تونستن زندانی اش کنن، با توجه به خصوصیات جان، اینکه خودش رو تسلیم کرد هم دقیقا مطابق با چیزی هست که ازش انتظار می رفت :D

اینکه چرا تبعید شد هم دقیقا تو سکانسی که با تیریون داشت گفتن دیگه، چه آزاد میشد و چه کشته میشد یه جنگ داخلی راه می افتاد، دیگه بهترین حالتش این بود که تبعید بشه ولی به هر حال زنده بمونه. اینکه انسالیدها هم ول میکنن میرن جای دیگه بعد از اجرای حکم جان هست، یعنی مطمئن شدن که این بابا تبعید میشه. البته این یارو کرم خاکستری خیلی رو مخ بود، یعنی من دوست داشتم جان اول این رو بکشه :D ولی خب در اون صورت اون توافق با انسالیدها دیگه یه جورایی غیرممکن میشد و همون بحث جنگ و اینا پیش می اومد، حداقل اون آخرش باید آریا یه خنجری چیزی پرت میکرد تو صورتش :)) :D

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
فکر کنم بخش های مربوط به جان از جمله بی عیب ترین قسمت ها بودن :D یعنی تقریبا از همه جای سریال میشه ایراد گرفت ولی سرنوشت جان خیلی عالی بود (از نظر روایت منظورم هست). در مورد مرگ دنریس به نظرم منطقی ترین حالتش این بود که خودش رفت و اعلام کرد دنریس رو کشته، برای همین انسالیدها صرفا تونستن زندانی اش کنن، با توجه به خصوصیات جان، اینکه خودش رو تسلیم کرد هم دقیقا مطابق با چیزی هست که ازش انتظار می رفت :D

اینکه چرا تبعید شد هم دقیقا تو سکانسی که با تیریون داشت گفتن دیگه، چه آزاد میشد و چه کشته میشد یه جنگ داخلی راه می افتاد، دیگه بهترین حالتش این بود که تبعید بشه ولی به هر حال زنده بمونه. اینکه انسالیدها هم ول میکنن میرن جای دیگه بعد از اجرای حکم جان هست، یعنی مطمئن شدن که این بابا تبعید میشه. البته این یارو کرم خاکستری خیلی رو مخ بود، یعنی من دوست داشتم جان اول این رو بکشه :D ولی خب در اون صورت اون توافق با انسالیدها دیگه یه جورایی غیرممکن میشد و همون بحث جنگ و اینا پیش می اومد، حداقل اون آخرش باید آریا یه خنجری چیزی پرت میکرد تو صورتش :)):D

میدونی به نظر من کارکتری که از اول داستان داره زحمت میکشه، داره بدبختی میکشه، میمیره دوباره زنده میشه خیلی باید بیشتر بهش بها بدن، ولی توی این فصل برعکس شد این قضیه ، الان شما آخر داستان رو ببین که چه کسایی به دارن حکومت میکنن بر مردم! به جز تریون همه شخصیت های درجه 2 یا حتی 3 داستان بودند! واقعا برا ببننده این راضی کننده نیست که شخصیت های اصلی برای هیچ تلاش کردند که آخرش چند نفر بیان تصمیم بگیرن که کی پادشاه شه، که حتی اونجا هم همشون مثل سانسا میتونستن بگن ما هم میخایم مستقل باشیم(به صورتی عجیبی کسی مخالفت نکرد)

به حر حال کسی نظری داره ولی این پایان برا GOT با اون همه پیچش داستانی اصلا خوب نبود

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,761
نام
کیارش
اینکه چرا تبعید شد هم دقیقا تو سکانسی که با تیریون داشت گفتن دیگه، چه آزاد میشد و چه کشته میشد یه جنگ داخلی راه می افتاد، دیگه بهترین حالتش این بود که تبعید بشه ولی به هر حال زنده بمونه. اینکه انسالیدها هم ول میکنن میرن جای دیگه بعد از اجرای حکم جان هست، یعنی مطمئن شدن که این بابا تبعید میشه. البته این یارو کرم خاکستری خیلی رو مخ بود، یعنی من دوست داشتم جان اول این رو بکشه :D ولی خب در اون صورت اون توافق با انسالیدها دیگه یه جورایی غیرممکن میشد و همون بحث جنگ و اینا پیش می اومد، حداقل اون آخرش باید آریا یه خنجری چیزی پرت میکرد تو صورتش :)):D
این خودش از باگای داستان بود :D آنسالیدی که از یه سرزمین دیگه اومده چرا باید مجازات دیوار رفتن براش مهم باشه و بهش احترام بذاره؟ :D تازه اونا همینجوریش هم دیفالت از گرفتن زن و بچه دار شدن معافن و کل عمرشون رو به عنوان یه سرباز و برده گذروندن. دیوار رفتن براشون حکم پیکنیک رفتن داره :))
تمام این باگ ها به خاطر سرعت بالا و مسخره داستان تو فصل هشت بود. یه سکانس نشون میده گری ورم از شدت عصبانیت داره منفجر میشه 10 دقیقه بعد میبینی داره میگه خب خوش گذشت دیگه ما آنسالیدها رفع زحمت کنیم :| این اتفاقات هرکدوم چند قسمت کار داشت. کاملا جا داشت که درست بعد مرگ دنریس رو سریال برای ما روایت میکرد. که دوتراکی ها و آنسالیدها دقیقا واکنششون چیه. نه اینکه در عرض ده دقیقه نشون بدن دنریس مرده و بعدش هم دوتراکی ها تو بندر دارن قدم میزنن و میخندن :)) واسه توجیه همه اینایی که گفتم به ما نشون دادن که ریش تیریون و جان اسنو 30 سانت درومده مثلا دو هفته گذشته و اینا. ولی واقعا آیا این واسه دنریسی که هفت فصله دارن تک تک زوایا و گوشه های داستانش رو نشونمون میدن کافیه؟

سانسا بیشتر بازیگرش رو اعصاب بود:D یعنی اصلا هرکاری می‌کرد فرقی نداشت همین که حرف میزد رو اعصاب بود:D
اینجا همه بالاخره از یکی همینجوری بدشون میاد، یکی از سمول تارلی بدش میومد ،بابا اون بدبخت دیگه چه کاری کرده:D
حالا بازیگرش رو کار ندارم که به نظرم سوفی ترنر خیلی هم خوب و هاته :D ولی خود نقش سانسا جز معدود کاراکترای اصلیه که arc ـش رو منطقی پیش بردن و گند نزدن بهش

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,509
نام
محمد
این خودش از باگای داستان بود :D آنسالیدی که از یه سرزمین دیگه اومده چرا باید مجازات دیوار رفتن براش مهم باشه و بهش احترام بذاره؟ :D تازه اونا همینجوریش هم دیفالت از گرفتن زن و بچه دار شدن معافن و کل عمرشون رو به عنوان یه سرباز و برده گذروندن. دیوار رفتن براشون حکم پیکنیک رفتن داره :))
تمام این باگ ها به خاطر سرعت بالا و مسخره داستان تو فصل هشت بود. یه سکانس نشون میده گری ورم از شدت عصبانیت داره منفجر میشه 10 دقیقه بعد میبینی داره میگه خب خوش گذشت دیگه ما آنسالیدها رفع زحمت کنیم :| این اتفاقات هرکدوم چند قسمت کار داشت. کاملا جا داشت که درست بعد مرگ دنریس رو سریال برای ما روایت میکرد. که دوتراکی ها و آنسالیدها دقیقا واکنششون چیه. نه اینکه در عرض ده دقیقه نشون بدن دنریس مرده و بعدش هم دوتراکی ها تو بندر دارن قدم میزنن و میخندن :)) واسه توجیه همه اینایی که گفتم به ما نشون دادن که ریش تیریون و جان اسنو 30 سانت درومده مثلا دو هفته گذشته و اینا. ولی واقعا آیا این واسه دنریسی که هفت فصله دارن تک تک زوایا و گوشه های داستانش رو نشونمون میدن کافیه؟

حالا بازیگرش رو کار ندارم که به نظرم سوفی ترنر خیلی هم خوب و هاته :D ولی خود نقش سانسا جز معدود کاراکترای اصلیه که arc ـش رو منطقی پیش بردن و گند نزدن بهش
خب دو حالت داره، یا کلا باید رو حرف خودشون پافشاری میکردن که باعث شروع درگیری میشد یا مجازات تبعید جان رو قبول میکردن دیگه. برای اونا شاید مهم نبود ولی مسلما هیچ کسی از بین افراد حاضر تو اون محکمه دوست نداشت تبعید بشه سمت اون دیوار لعنتی :D در نتیجه قضیه منطقی بود! :D

بقیه مواردی که گفتی هم جز ایرادات سریال هست و فکر نکنم کسی باهاش مخالف باشه.

• Like
Reactions: Francis Drake

Guardian Angel

کاربر سایت
Jan 19, 2011
40
نام
محمد حسین
من این همه هیت به سانسا رو نمیفهمم دلیلش رو؟ والا منم بودم زورم میگرفت وقتی میدیدم همخون خودم وارث حقیقی تخت آهنیه بعد یکی مثل دنریس که تو وستروس کوچکترین محبوبیتی نداره بشینه رو تخت. منم بودم میرفتم جار میزدم همه جا میگفتم! :D دنریس رسما داشت زور میگفت به جان که هویتت رو مخفی کن. پارادوکس جالب اینجاست نصف اینا که هیتر سانسا هستن عشق لیتل فینگر بودن :))

این وسط خیلی ایرادات به سریال هست ولی یه سریا هم دارن موج سواری میکنن هرچی که خواست و سلیقه شخصی خودشون بوده رو به عنوان ایراد میچسبونن به سریال
سانسا یکی از مضخرف ترین لوس و ننر ترین شخصیتهایی که دیدم فقط دنبال حکومته یعنی چی مردم شمال برای کسی تعظیم نمیکنن خب این برن هم استارکه و برای شمالیها افتخارش بیشتره که یکی از شمال کینگ بشه بعدشم شما خواهر برادرید چه فرقی میکنه برای تو تعظیم کنن یا برادرت اونجا که گفت عمو بشین میخواستم خرخرشو پاره کنم اینم اثر نویسندگان فمنیسته

arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
این حافظه جهان بودن برن یه چیز خیلی مهمی تو این داستان بود که به دلیل ریتم شتابزده سریال، آنچنان بهش پرداخت نشد و خیلی هم مخاطب با این مفهوم ارتباط برقرار نکرد. اینکه هدف نایت کینگ نابود کردن حافظه جهان معرفی شد و به نوعی حافظه شاید مهم ترین دارایی بشریت تلقی شد. توی این قسمت تیریون سعی کرد یه مقدار این موضوع بشکافه و گفت اون چیزی که باعث وحدت مردم می شه و قدرتمندترین چیزه یک داستان خوبه و چه کسی داستانی بهتر از برن داره؟ بحث جالبی بود ولی سریع از روش عبور شد!
پ ن : مهم ترین دارایی این سریال هم همین داستان بود که این اواخر جاشو به جلوه های ویژه داد.

• Like
Reactions: WTF? and IMANOKA

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764

آقا انصافا بس کنین تئوری دادنو. الان هفته بعد امیدوار میشینین میبینین قسمت بعدی نیست میخوره تو ذوقتون.
2 فصل تئوری دادین بس نبود هنوز تئوری میدین؟ من خودم از تئوری پردازا بودم ولی وقتی قسمت سومو دیدم فهمیدم که اینا عقلشون اصلا به اینجا ها قد نمیده و کلا فکر نمیکنن برخلاف مارتین که توی کتاب میاد خیلی ریز و ماهرانه یه سری hint میذاره و کتابخونا با هم بحث میکنن تئوری میدن و اینا که مثلا great other کیه یا Aegon واقعی زندست یا L+R=J و خیلی چیزای دیگه اما تو سریال اگه چیزیم بوده باشه بدونین هدفشون واسه تئوری دادن ما نبوده :))
یعنی چی با وست ورد یکی بشه؟! الان مثلا توی گات کی هاست بود؟ کی Guest بود لابد تایوین یا رمزی؟ اونی که این تئوریو داده قطعا وست ورد ندیده :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
یکی از معدود دفعات توی عمرم بود که واقعاً نفهمیدم طرف به شوخی و کنایه همچین چیزی گفته یا واقعاً فکر میکنه همچین خبریه! :D
البته 99.99% داره شوخی میکنه، ولی یه جوری با جدیت نوشته که باید 0.01% هم احتمال داد منظورش شوخی نبوده! :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر