سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
نمیدونم چطوری نتیجه گرفتین که عصبانی شدم در صورتی که نبودم ! . شما با دنبال کردن داستان میتونید بفهمید که سرسی قصد قتل تیریون رو داشت چون گفته شده وقتی که به دنیا اومده شبیه هیولا بود و قشنگ توصیفش میکرد . اما آخرش نتونست تیریون رو بکشه . پدر سرسی همین رو هم خواست که تیریون رو به قتل برسونه . در قسمت های بعدی خواست به بهانه قتل جافری تیریون رو به اعدام محکوم بکنه و آخرش هم نتونست . موقعی که تییون خواستپدرش رو بکشه گفت که تو هیچ وقت ننخواستی پسر تو باشم
مشکل شما اینه که..... ( این طرز صحبت موقع عصبانیت استفاده می شه) فکر کنم قبول کردید که سرسی به قوانین خاندانش پایبند نیست! شرافت هم نداره! پس خیلی غیرطبیعی بود که تیریون رو اونجا نکشت! این صحبتهای الانتون هم درسته اما چه ربطی به بحث ما داشت؟:)

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
پیشنهاد من به شما اینه که وقتی کتابا رو نخوندین الکی نقد نکنین. :))
:|
من چی کار کتاب دارم گور پدر کتاب بحث من سریاله
تو همون شکار اون یارو سر نمیدونم چی چی(همون که بعداً میره به دنریس می‌پیونده و توسط پسران هارپی کشته میشه) هم با باراتیون هستش
بقیه توطئه کردن این چه غلطی می‌کرده وقتی گراز می‌خواسته حمله کنه به باراتیون؟؟
میبینی هر اثری سراسر مملو از باگ و این باگا تمومی ندارن چون اثر خلق شده توسط انسان نمیتونه بدون باگ باشه!
در حال حاظر یه موجی راه افتاده و به صورت پیش فرض نمره سریال ۰
الان قبل از پخش قسمت ۵ و ۶ میگم ملت منتظرن برن ۰ هارو ول کنن!
همون هایی که به راحتی به قسمت های پر مشکل و فصلا پر ایراد ۱۰ ول میدادن!
منتقدین هم همچنین

حرف قشنگی زدی پس تا وقتی کتاب های فصلا آخر نیومده هم شما حق نداری فصلا آخر ببری زیر سوال با استدلال خودت!

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
مشکل شما اینه که..... ( این طرز صحبت موقع عصبانیت استفاده می شه) فکر کنم قبول کردید که سرسی به قوانین خاندانش پایبند نیست! شرافت هم نداره! پس خیلی غیرطبیعی بود که تیریون رو اونجا نکشت! این صحبتهای الانتون هم درسته اما چه ربطی به بحث ما داشت؟:)
این دیدگاه شماست . (مشکل شما اینه که)این انتقاده نه توهین ..
بعد از این که با یورون پیمان بست بله دیگه پایبند نیست . بنده گفتم پایبند بود . یعنی دیگه نیست . اما نه به طور کامل ! هنوزم هم لطف مهربانی نسبت به خانواده خودش در شخصیتش وجود داره . همونطور جیمی که هنوز هم نسبت به سرسی علاقه داره .
در مورد ربط صحبتم اینه که شما گفتی چرا با تیریون رابطه نداشته چون سرسی از موقع به دنیا اومدن تیریون نسبت به اون نفرت داشت چون مایه ی ننگ خانواده لنیستر هست .

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دوست عزیز، اگه فصل 1و با دقت نگاه کرده باشی یا اصلا کتابو خونده باشی (فصل 1 90% مطابق کتاب اول هست) میدونی که Squire پادشاه پسرعموی سرسی بود که با محافظاش توطئه میکنن و باعث مرگ رابرت میشن. یعنی در عمل مرگ رابرت تقصیر لنیستر ها بود که ند استارکم اینو به خوبی میدونست.
راجع به جیمی هم جیمی برای یه منظور دیگه داشت اون سمت میرفت و اسکات های لنیستر اشتباه کرده بودن، راب با زیرکی 2000 نفرو میفرسته یه سمت دیگه و یجور اینا کمپ میکنن که انگار 20 هزار نفرن! از اونور با 18 هزار نفر دیگه میره سمت جیمی و جیمی رو اسیر میکنه تو جنگ. البته جنگش هیچوقت تو کتاب نشون داده نمیشه چون POV کتلین هست و از بیرون نگاه میکنه، اما در هر صورت جیمی لنیسترم وقتی 20-25 تا استارک دورشن و کل آدماشو از بین بردن مجبوره عقب نشینی کنه. واسه مطالعه بیشتر خودتون بد نیست اینو بخونین هر چند مطمئنم اینکارو نمیکنین.
Battle in the Whispering Wood

پیشنهاد من به شما اینه که وقتی کتابا رو نخوندین الکی نقد نکنین. مثل اینه من فیلم Shawshank Redemption ندیده باشم و بیام بگم آقا چه فیلم مزخرفیه واسه چی اول IMDB هست؟ راجع به فرار از زندانه دیگه این خارجیا عجب اسکلایین به اینا نمره بالا میدن :))

دوست گل من که خیلی امدی سفت و سخت توجیح کنی و کنارش دوتا متلک ول دادی که خیلی کول هستی ولی خب بحث سر به تصویر کشیدن و میزانس بود که منطقی جلوه میکنه یا نه! ولی خب شما ...

اگر تو فصل هشتم تعریف میشد که دنریس رفته با سرسی مذاکره کنه (با اینکه هردو طرف میدونستند فرمالیته است) و گردن ملیساندرا خورده! میگفتی اوکی ولی وقتی به تصویرسازی میرسه شما شروع به ایراد گرفتند میکنی...

این مشکلات هم تو مدیوم تصویری به وفور زیاده! از صحنه مبارزات فیلم بتمن دارک نایت که سیاهی لشکرها عملا منتظرن تا فقط مشت بخورن تا فیلم پدرخوانده و ماجرای عوارضی سانی که مطمعنا هیچی نمیدونی درباره اش

پ ن: اسم تاپیک مشخصا به سریال اشاره میکنه و در بخش سینما و سریال زده شده! قطعا درباره سریال صحبت میکنم

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
این که دیالوگاش آموزنده باشن! بازی هاش باور پذیر باشن! با ژانرش همخونی داشته باشه ! اگه ژانر کمدیه همه از اول می دونن قهرمانان ما قرار نیست کشته بشن و خب کشته نشدن اونها هم هیچ ایرادی نداره! اما اگه ژانر درامه قضیه فرق می کنه! باز هم شاید چیزهای دیگه ای هم باشه، اما به هر حال هرچی باشه تعداد فصل ملاک نمی شه!
یعنی در فصل های قبل دیالوگ ها ماندگار نبودن ؟
در مورد با ژانرش همخوانی داشته باشه بیشتر توضیح بدید !
نفهمیدم ژانر کمدی چه ربطی به بحثمون داره . در مورد قهرمانان باید بیشتر توضیح بدید . و اینکه قهرمانان اصلی فیلم هنوز هم زنده ان .
الان میگید این سریال پر محتوا نیست ؟ عجیبه که چرا چهارمین سریال جهان شده بعضی ها هم میگن دومین سریال جهان !

arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
این دیدگاه شماست . (مشکل شما اینه که)این انتقاده نه توهین ..
بعد از این که با یورون پیمان بست بله دیگه پایبند نیست . بنده گفتم پایبند بود . یعنی دیگه نیست . اما نه به طور کامل ! هنوزم هم لطف مهربانی نسبت به خانواده خودش در شخصیتش وجود داره . همونطور جیمی که هنوز هم نسبت به سرسی علاقه داره .
در مورد ربط صحبتم اینه که شما گفتی چرا با تیریون رابطه نداشته چون سرسی از موقع به دنیا اومدن تیریون نسبت به اون نفرت داشت چون مایه ی ننگ خانواده لنیستر هست .
من نگفتم توهین کردی. گفتم عصبانی شدی!( بگذریم). شما گفتی سرسی چون به قوانین خاندانش پایبنده به تیریون شلیک نکرد! این که می شه آخرین سکانس سریال! چرا حرفتو عوض می کنی؟:D چرا نمی خوای قبول کنی رابطه با محارم در خاندان لنیستر گناه و ممنوع بود؟ گیرم که از تیریون نفرت داشت! چرا با باباش....؟!!!! از اون که نفرت نداشت! شاید به جیمی محبتی داشته باشه هنوزم، اما از تیریون بیشتر از همه بدش میومد! چرا بهش شلیک نکرد؟ باید همون لحظه به کسی که از همه بیشتر ازش بدش میاد مهربانی کنه؟ کجای دلم بگذارم این حرفو؟ خودت بگوx-(

arman_69

کاربر سایت
Jan 5, 2019
257
یعنی در فصل های قبل دیالوگ ها ماندگار نبودن ؟
در مورد با ژانرش همخوانی داشته باشه بیشتر توضیح بدید !
نفهمیدم ژانر کمدی چه ربطی به بحثمون داره . در مورد قهرمانان باید بیشتر توضیح بدید . و اینکه قهرمانان اصلی فیلم هنوز هم زنده ان .
الان میگید این سریال پر محتوا نیست ؟ عجیبه که چرا چهارمین سریال جهان شده بعضی ها هم میگن دومین سریال جهان !
چی داری می گی؟!!! در فصلهای اول دیالوگا خیلی خوب بودند. من بحثم اون موقع نیست که! بحثم این دو فصل اخیره! همخوانی با ژانر یعنی اگه فیلم کمدیه در تعریف کمدی اومده که قهرمانان داستان هیچ وقت قرار نیست بمیرند پس اگه هزار تا زامبی هم سرشون بریزه همه رو می زنن و خراش روشون نمی افته و هیچ منتقدی هم ایراد نمی گیره چون از قبل می دونن این فیلم در ژانر کمدی تهیه شده! اما وقتی فیلمی در ژانر درام تهیه می شه نباید مثل ژانر کمدی قهرمانانش جون سالم به در ببرن! باید تم و فضا به سمت غم آلود بودن حرکت کنه! این یعنی همخوانی با ژانر! در قسمت قبلی نجات پیدا کردن قهرمانان ما مثل نجات پیدا کردن قهرمانان فیلمهای کمدی بود! من هنوزم این سریال برام مهیجه اما وقتی با فصلهای اولیش مقایسه می کنم می گم نه! دیگه پرمحتوا نیست! اما سرگرم کننده و مهیج هست کماکان!

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
:|
من چی کار کتاب دارم گور پدر کتاب بحث من سریاله
تو همون شکار اون یارو سر نمیدونم چی چی(همون که بعداً میره به دنریس می‌پیونده و توسط پسران هارپی کشته میشه) هم با باراتیون هستش
بقیه توطئه کردن این چه غلطی می‌کرده وقتی گراز می‌خواسته حمله کنه به باراتیون؟؟
میبینی هر اثری سراسر مملو از باگ و این باگا تمومی ندارن چون اثر خلق شده توسط انسان نمیتونه بدون باگ باشه!
در حال حاظر یه موجی راه افتاده و به صورت پیش فرض نمره سریال ۰
الان قبل از پخش قسمت ۵ و ۶ میگم ملت منتظرن برن ۰ هارو ول کنن!
همون هایی که به راحتی به قسمت های پر مشکل و فصلا پر ایراد ۱۰ ول میدادن!
منتقدین هم همچنین

حرف قشنگی زدی پس تا وقتی کتاب های فصلا آخر نیومده هم شما حق نداری فصلا آخر ببری زیر سوال با استدلال خودت!
همین جمله "گور پدر کتاب" بیانگر همه چی هست :)
دوست عزیز وقتی شما داری فیلمنامه فصل اول و دومو که اقتباس 90% از کتاب هستو نقد میکنی، یعنی نقدت از کتابیه که هیچوقت نخوندیش.
منطقتم جالبه اما در عین حال داری خودتو نقص میکنی. فصل آخر هیچ ارتباطی به کتاب نداره و فقط یه پروپاگاندای تبلیغاتی راه انداختن که کتابم همینه blabla اما واقعا اینطور نیست چون خیلی از اتفاقاتی که از فصل 5 به اینور افتاد عملا تو کتاب اصلا نمیتونه اتفاق بیفته با توجه به 5 جلد قبلی و پیوستگی که کتاب داره!
پس قبل فکت صادر کردن اینم در نظر بگیرین. این فیلمنامه دو فصل آخر ساخته ذهن D&D تهیه کننده های سریال بوده، مارتینم که از تیم نویسنده ها جدا شده و ظاهرا نظارتی نداره ...

دوست گل من که خیلی امدی سفت و سخت توجیح کنی و کنارش دوتا متلک ول دادی که خیلی کول هستی ولی خب بحث سر به تصویر کشیدن و میزانس بود که منطقی جلوه میکنه یا نه! ولی خب شما ...

اگر تو فصل هشتم تعریف میشد که دنریس رفته با سرسی مذاکره کنه (با اینکه هردو طرف میدونستند فرمالیته است) و گردن ملیساندرا خورده! میگفتی اوکی ولی وقتی به تصویرسازی میرسه شما شروع به ایراد گرفتند میکنی...

این مشکلات هم تو مدیوم تصویری به وفور زیاده! از صحنه مبارزات فیلم بتمن دارک نایت که سیاهی لشکرها عملا منتظرن تا فقط مشت بخورن تا فیلم پدرخوانده و ماجرای عوارضی سانی که مطمعنا هیچی نمیدونی درباره اش

پ ن: اسم تاپیک مشخصا به سریال اشاره میکنه و در بخش سینما و سریال زده شده! قطعا درباره سریال صحبت میکنم
:-j

اینکه یه سری چیزا تو یه مدیوم نشون داده نشه و بعدا بهشون اشاره شه کاملا طبیعی هست دلیلشم خیلی چیزا میتونه باشه اما اینکه مثلا نتونن پلات خوبی واسه مرگ نایت کینگ پیدا کنن بعد بیان بگن آقا نایت کینگ حمله کرد مرد قشنگ توهین به شعور مخاطبه.

کلا میخواین اینو بگین که چرا نقد میکنیم؟ آره ما subscriber اچ بی او نیستیم و داریم رایگان دانلود میکنیم و حقی واسه نقد نداریم، اون چند هزار نفری که تو رددیت و فلان و اینا دارن نقد میکنن حق دارن. باشه. ولی مشکل اینجاست که سریالی که چند فصل یکی از قوی ترین سریالای تاریخ تلویزیون بوده و با برکینگ بد مقایسش میکردن، الان رسیده در سطح حریم سلطان. همچین موردیم کم نداشتیم تو تاریخ تلویزیون نمونه بارزش همین لاست یا واکینگ دد یا ...
مشکل اینجاست که ما با این موضوع که یه تیم نویسنده بیاد دست رو اثر یه نویسنده بزرگتر بذاره به شعورمون توهین کنه مشکل داریم. حالا شما ندارین خب اوکی بحث نیست :) مثل اینه الان یه نفر بره از خانواده تالکین حق انتشار بخره و بعد بیاد در ادامه ارباب حلقه ها یه رمان آبکی و مزخرف بنویسه. نظر شما باشه که هیچکس حق نداره نقدش کنه :))

نمیدونم چه اصراریه ما ایرانیا چیزیو که دوست داریم روش تعصب 100% ی داشته باشیم. همه چیمون همینه بری نصف کامنتای زومجیو بخونی ملت دارن به هم فوش میدن که نه آقا من سامسونگ دارم سامسونگ بهترین گوشیه دنیاست اونیکی میگه نه اپل خوبه. تو همین فرومم بحث ایکس باکس و پلی استیشن هست

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,656
نام
iMAN
اقا یه جا یه تئوری جذاب خوندم راجب کایبرن . ایشون تنها بازنمانده هارنهال هست که توسط ارتش لنیستر قتل عام شدن و توسط ارتش راب استارک نجات داده شدش. حالا بحث هست که این اقا خودشو نزدیک کرده به ملکه و اعتماد 100درصدی کسب کرده که لحظه اخر زهرشو بریزه . ( فک کن یه کامند روت بده به mountain فقط که دخل همه رو بیاره (این جالب نیست چون مانتین و هوند باهم باید درگیر شن )).یه جورایی مدیون استارک هاست . ( جیمی مد کینگو از پشت چاقو میزنه ) یا همین ارباب حلقه ها نوک برج ایزنگارد گریما به سارومان خنجر میزنه .

• Like
Reactions: bayern_vahid

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
من نگفتم توهین کردی. گفتم عصبانی شدی!( بگذریم). شما گفتی سرسی چون به قوانین خاندانش پایبنده به تیریون شلیک نکرد! این که می شه آخرین سکانس سریال! چرا حرفتو عوض می کنی؟:D چرا نمی خوای قبول کنی رابطه با محارم در خاندان لنیستر گناه و ممنوع بود؟ گیرم که از تیریون نفرت داشت! چرا با باباش....؟!!!! از اون که نفرت نداشت! شاید به جیمی محبتی داشته باشه هنوزم، اما از تیریون بیشتر از همه بدش میومد! چرا بهش شلیک نکرد؟ باید همون لحظه به کسی که از همه بیشتر ازش بدش میاد مهربانی کنه؟ کجای دلم بگذارم این حرفو؟ خودت بگوx-(
بله درسته به قوانین خانواده پایبند بود و نخواست تیریون رو بکشه . حرفمو عوض نکردم هنوزم منظورم ثابته ... نقطه ضعف سرسی فقط خانواده اونه . یعنی فقط با یک عضوی از خانواده اون میشه سرسی رو خام کرد . موقع مذاکره دو ملکه هم به واسطه تیریون سرسی خام شد . علت هم اینه که سرسی فقط به خانواده خودش مهر و محبت داره . سرسی به تیریون گفت آوارمون کردی بچه های منو کشتی ولی چون دید تیریون پشیمون و از همه مهمتر نمیدونست بچه هاش کشته شدن سرسی تیریون رو بخشید . سرسی در خاندان خودش فقط دو نفر رو زنده داره . جیمی و تیریون . با واسطه یورون احتمال این که سرسی برادراش رو بکشه هم وجود داره . به احتمال بیشتر (به نظرم) یورون به سرسی خیانت میکنه...(حالا به بحثمون ربطی نداره این بخش)
نگفتم ممنوع نیست ! گفتم به خاطر عشق و علاقه به خانواده رابطه داشتن . درباره این که چرا با پدرش رابطه نداشت در تمام سریال شما فقط یک نفر رو پیدا میکنی که فرزند با پدر خودش رابطه داشته . اونم در شمال و آخرش هم کشته شد .
یعنی رابطه با پدر یا مادر اصلا در این سریال باب نیست . در فیلم بار ها سرسی گفته که عاشق برادرش هست . برادرش هم همینو گفت .

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
چی داری می گی؟!!! در فصلهای اول دیالوگا خیلی خوب بودند. من بحثم اون موقع نیست که! بحثم این دو فصل اخیره! همخوانی با ژانر یعنی اگه فیلم کمدیه در تعریف کمدی اومده که قهرمانان داستان هیچ وقت قرار نیست بمیرند پس اگه هزار تا زامبی هم سرشون بریزه همه رو می زنن و خراش روشون نمی افته و هیچ منتقدی هم ایراد نمی گیره چون از قبل می دونن این فیلم در ژانر کمدی تهیه شده! اما وقتی فیلمی در ژانر درام تهیه می شه نباید مثل ژانر کمدی قهرمانانش جون سالم به در ببرن! باید تم و فضا به سمت غم آلود بودن حرکت کنه! این یعنی همخوانی با ژانر! در قسمت قبلی نجات پیدا کردن قهرمانان ما مثل نجات پیدا کردن قهرمانان فیلمهای کمدی بود! من هنوزم این سریال برام مهیجه اما وقتی با فصلهای اولیش مقایسه می کنم می گم نه! دیگه پرمحتوا نیست! اما سرگرم کننده و مهیج هست کماکان!
آهان منظورت فصل های اخیره . معمولا وقتی که قراره شخصیت هایی که در اتفاقات قسمت های بعدی نقش داشته باشن به این راحتی ها کشته نمیشن چون فیلمنامه آسیب میبینه . البته میساندی و مورمونت و تورس و اون دختره فرمانده لشکر مورمونت و تئون و ملیساندرا که این ها شخصیت های مهم داستان فیلم هستن و نقش های مهمی رو در اتفاقات بازی کردن کشته شدن . اون هم در یک قسمت !
در مورد خط آخر حرفتون اینو بگم مقایسه فصل پایانی با فصل اولیه فیلم خنده دار و سطحیه . دلیلش رو هم نوشتم در پست های قبلی . حوصله ندارم دوباره بنویسم (چون طولانیه) شرمنده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر