سریال Game Of Thrones [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد میباشد ]

• Thread starter Thread starter Horror
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

بهترین فصل از نظر شما دوستان

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .
به نظرم این سریال ضعفی که نسبت به GOT داره و کاریش هم نمی‌شه کرد اینه که تمرکز رو تارگرین‌هاس. اما تو GOT شما ببینید چقدر خاندان بودن و داستان همه چی پخش بود؟ شمال می‌رفتی استارک‌ها برا خودشون یه خط داستانی داشتن با شخصیت‌پردازی قوی، گریجوی‌ها یه جور، دورن یه جور، تایرل‌ها یه جور، می‌رفت سمت کسترلی‌‌راک شما با تایوین عشق می‌کردی اما اینجا همششش تارگرینه و به نظرم پتانسیل GOT شدن هم نداره هرچقدر زور بزنه چون در واقع سایر خاندان‌ها بازیگر مهمان حساب می‌شن (یه ولاریون رو فاکتور بگیریم) :دی

ویرایش: مُردگان و وحشیا رو یادم رفت بگم :دی

آخرین ویرایش:
من بدم نیومد از این قسمت و طبیعی بود که بعد از نبرد عظیم قسمت قبل، یه ذره آروم‌تر باشه. ولی اون بخش‌های دیمن دیگه داره تکراری می‌شه. :|
سکانس آخر هم یه جوری بود: «اژدهای اضافی داریم ولی اژدهاسوار نداریم. پس بریم بگردیم و چند نفر با خون پاک آریایی پیدا کنیم که سوار اژدهایان بشن و برامون بجنگن!» :دی
-------
من یه چیزی رو یادم رفته. این قضیه محاصره شهر و کمبود مواد غذایی و اینا، به خاطر کشتی‌های کورلیس هست؟ علت اینکه ویگار رو نمی‌فرستن که اینا رو به خاک و خون بکشونه اینه که سلاح‌های اژدهاکُش مثل اون اسکورپیون‌های GoT دارن؟

من بدم نیومد از این قسمت و طبیعی بود که بعد از نبرد عظیم قسمت قبل، یه ذره آروم‌تر باشه. ولی اون بخش‌های دیمن دیگه داره تکراری می‌شه. :|
سکانس آخر هم یه جوری بود: «اژدهای اضافی داریم ولی اژدهاسوار نداریم. پس بریم بگردیم و چند نفر با خون پاک آریایی پیدا کنیم که سوار اژدهایان بشن و برامون بجنگن!» :دی
-------
من یه چیزی رو یادم رفته. این قضیه محاصره شهر و کمبود مواد غذایی و اینا، به خاطر کشتی‌های کورلیس هست؟ علت اینکه ویگار رو نمی‌فرستن که اینا رو به خاک و خون بکشونه اینه که سلاح‌های اژدهاکُش مثل اون اسکورپیون‌های GoT دارن؟
آره Narrow sea و Gullet و Blackwater آبراه رو بستن
ویگار رو نگه داشتن تا از King's Landing دفاع کنه

• Like
Reactions: Evil and Dinosaur
The Real prince that was Promised
Gone too soon :D
this-is-not-how-it-works-but-what-if-daemon-and-alys-had-a-v0-yy9aabemu0dd1.png

مک‌نالتی و تونی سوپرانو این پست را دیدند و فورا روی «گزارش» کلیک کردند! :D 🦆

پی‌نوشت: GOT جز TOP 15 هم نیست!
سوپرانو را که ندیده ام، سریال هایی که از دستم در بروند را نمی بینم مخصوصا سریال های خیلی محبوب، به این خاطر که پشت این سریال یه هجمه ی وجود دارد مبنی بر اینکه شما حتما از آن خوشتان بیاید و من این محکوم بودن به دوست داشتن نمی پسندم.
در مورد وایر هم اینکه این سریال چقدر خوب است شکی نیست،ولی این را هم نباید نادیده گرفت بعضی قسمت هایش خیلی کسل کننده می شد. از آمار و ارقام که بگذریم با پایان هر اپیزود از سریال تاج و تخت شما برای اپیزود بعدی بی تاب بودید. این حجم از بی تابی را من فقط در بریکینگ تجربه کردم.حالا اگر بحث های فنی را بگذاریم کنار، و صرفا از دیدگاه تماشاگر بخواهیم به سریال نگاه کنیم تاج و تخت 7 فصل در بالاترین سطح ممکن بود.

سوپرانو را که ندیده ام، سریال هایی که از دستم در بروند را نمی بینم مخصوصا سریال های خیلی محبوب، به این خاطر که پشت این سریال یه هجمه ی وجود دارد مبنی بر اینکه شما حتما از آن خوشتان بیاید و من این محکوم بودن به دوست داشتن نمی پسندم.
در مورد وایر هم اینکه این سریال چقدر خوب است شکی نیست،ولی این را هم نباید نادیده گرفت بعضی قسمت هایش خیلی کسل کننده می شد. از آمار و ارقام که بگذریم با پایان هر اپیزود از سریال تاج و تخت شما برای اپیزود بعدی بی تاب بودید. این حجم از بی تابی را من فقط در بریکینگ تجربه کردم.حالا اگر بحث های فنی را بگذاریم کنار، و صرفا از دیدگاه تماشاگر بخواهیم به سریال نگاه کنیم تاج و تخت 7 فصل در بالاترین سطح ممکن بود.

«اینکه از دستتان در بروند» را متوجه نشده‌ام؛ هجمه‌ای حول «سوپرانو» وجود دارد را هم باز هم متوجه نشده‌ام؛ تا آدم نبیند تمامی این حرف‌ها تنها قضاوت ناعادلانه تبدیل می‌شوند. «محکوم به دوست‌داشتن» زمانی تحقق می‌آید که بیایی سریال را بعد از دیدن چند قسمت بزاری کنار و بعد با بیان دلایل شخصی و فنی، بگویی که «سوپرانو» بد است و ...

«وایر» و «تاج و تخت» هر دو سریال‌های Micro هستند؛ شخصیت‌های اصلی متمرکز ندارند و مکمل‌ها نیز پابه‌پای قصه پیش می‌آیند؛ وقتی صحبت‌ از بهترین‌ها می‌شود؛ ینی بی‌نقص؛ ینی هیچ یک از فصول سریال به جاده خاکی نزند؛ GOT این مورد را دارد؛ «وایر» از معدود سریال‌های Micro است که سرنوشت تمامی شخصیت‌هایش را به نقطه می‌رساند و رها نمی‌کند!

پی‌نوشت: زمانه تغییر کرده؛ لیست‌های الان از زمین تا آسمان فرق کرده‌اند؛ دیگر سوپرانو یا وایر یا بریکینگ پای ثابت نیستند؛ الان تقریباً جایگاه‌ اول‌ها به Succession یا Fleabag داده می‌شود و «بریکینگ بد» می‌شود رتبه 16 و Better Call Saul می‌آید بالای BB! دنبال GOT می‌گردی؟ شاید تو رده‌های 50 یا 60!

• Like
Reactions: pbgame
اگر فصل آخر تاج و تخت را کنار بگذاریم می شود آن را در جایگاه نخست برترین های تاریخ قرار داد، با این فرض که بریکینگ بدی وجود ندارد.
اما خاندان اژدها با اینکه از داستان جذابی بهره می برد، اما روایت سینمایی جذابی ندارد. این سریال صرفا گریزی به ورای واقعیت است تا اینکه بخواهد اطلاعات با ارزشی در اختیار مخاطب قرار بدهد. وارد جزییات که می شویم کاراکتر جذابی وجود ندارد، و بعد از پایان سریال فراموش خواهند شد. حالا شما اینها را بگذارید کنار ند استارکی که تنها در چند قسمتی از فصل نخست تاج و تخت حضور داشت اما فقط نمایی از وینترفل می بینیم یاد او می افتیم یا حتی راب استارک که هنوز برای او و سرنوشتش بهت زده و غمگین هستیم. اینها به علت انتخاب بازیگران درست و جذاب یا به اصطلاح کاریزماتیک این چنین خوب در آمده است.کاراکتر رنیرا حقیقتا نقطه ی عطف این سریال است بخاطر اکت بازیگری بی نظیرش و صدای مهیب و اغوا کننده ش، هر دیالوگ مرده ای را زنده می کند. صدای او وقتی بر جنبه ی روایی فیلم می نشیند حقیقتا معجزه می کند.
اگر 4 فصل دوم Game of Thrones رو کنار بگذاریم, اون آریای سیب زمینی و داستان آموزشش رو هم حذف کنیم + حذف کامل اژدهایان و سخنرانی‌های مثلا هیجان انگیز دنریس + حذف کل ماجرای winter is coming و King Night و اون مرده ها + اون زن لنگ درازه میتونه جایگاه 10 تای برتر تاریخ رو بدست بیاره.
در مورد بریکینگ بد دو فصل نخستش که چیزی نداشت و از فصل سوم تازه سریال جون میگیره. تو کل شخصیتهای سریال 2-3 تا خوب در اومدن و بقیشون نتونستن امضای خودشون رو تو دنیای سریالها بجا بزارن.
پیشنهاد میکنم سریال The Sopranos رو حتما ببینی چون واقعا ارزش دیدن داره.

«اینکه از دستتان در بروند» را متوجه نشده‌ام؛ هجمه‌ای حول «سوپرانو» وجود دارد را هم باز هم متوجه نشده‌ام؛ تا آدم نبیند تمامی این حرف‌ها تنها قضاوت ناعادلانه تبدیل می‌شوند. «محکوم به دوست‌داشتن» زمانی تحقق می‌آید که بیایی سریال را بعد از دیدن چند قسمت بزاری کنار و بعد با بیان دلایل شخصی و فنی، بگویی که «سوپرانو» بد است و ...

«وایر» و «تاج و تخت» هر دو سریال‌های Micro هستند؛ شخصیت‌های اصلی متمرکز ندارند و مکمل‌ها نیز پابه‌پای قصه پیش می‌آیند؛ وقتی صحبت‌ از بهترین‌ها می‌شود؛ ینی بی‌نقص؛ ینی هیچ یک از فصول سریال به جاده خاکی نزند؛ GOT این مورد را دارد؛ «وایر» از معدود سریال‌های Micro است که سرنوشت تمامی شخصیت‌هایش را به نقطه می‌رساند و رها نمی‌کند!

پی‌نوشت: زمانه تغییر کرده؛ لیست‌های الان از زمین تا آسمان فرق کرده‌اند؛ دیگر سوپرانو یا وایر یا بریکینگ پای ثابت نیستند؛ الان تقریباً جایگاه‌ اول‌ها به Succession یا Fleabag داده می‌شود و «بریکینگ بد» می‌شود رتبه 16 و Better Call Saul می‌آید بالای BB! دنبال GOT می‌گردی؟ شاید تو رده‌های 50 یا 60!
مطمئن هستم اگر سوپرانو ببینم از آن خوشم خواهد آمد. ربطی به قضاوت ندارد.فقط احساس می کنم که از آن جا مانده ام.

شما از دیدگاه یک منتقد داری به موضوع نگاه می کنی، ولی من به عنوان یه بیننده، امیدوارم از این سو تفاهم خارج شوید که من تاج و تخت را برتر از وایر می دانم.وایر یه درام جنایی خوش ساخت است که تعادل عجیبی به تمام عناصر تشکیل دهنده ش وجود دارد.اما نمی تواند یقه مخاطب بچسبد، و بگوید جایی نرو. این در گات وجود ندارد، گات مخاطب را رها نمی کند با اینکه در بی عیب و نقص ترین و کامل ترین حالت ممکن نیست(و اصلا چه ربطی دارد)...

باور می کنید من اصلاً لیست ها را نگاه نمی کنم، فقط بنا بر دیدگاه هم فکر کردم شاید تاج و تخت آن بالا باشد، در مورد وایر هم همین نظر را دارم. اما به نوعی می دانستم سکان دار لیست برکینگ بد است.

A X E L@​

به به دیگر فکر کنم به جز تیتراژ چیزی از سریال نماند اما با این حال قبول است.
در مورد بریکینگ بد کم لطفی می فرمایید، فصل 2 دچار کندی روایت بود، اما با پایان بندی هیجان انگیزی داشت، اما فصل های دیگر استاندارد جدیدی از کیفیت را وارد صنعت مدیا و تلویزیون کردند.
معتقدم تمام فیلم ها ارزش یک بار دیدن دارد، و ملاک من برای دیدن فیلم هیچوقت کیفیت نبود است، من همیشه در هنگام دیدین فیلم ها در جستجوی رویداد کوچک تاثیر گذار بوده ام. به این خاطر من هیچ فیلمی را خالی از دستاورد نمی دانم. گاهی موقع من بهترین حس را از یک فیلم مضخرف گرفته ام.من در زندگی در جستجوی تعادل بین نیروی خیر و شر بوده ام به این خاطر نظرات فی نفسه بیشتر مرا تحت تاثیر قرار می دهد.

آخرین ویرایش:
آقا این زنیکه که با دیمن حرف میزنه، فک کنم توهم خود دیمن باشه.چون نه کسی دیده شده نه با کسی حرف زده! بعید هم نیست یه ربطی به اون جادوگر سریال تاج و تخت داشته باشه یکی از نوادگانش باشه

• Like
Reactions: Love Console
مطمئن هستم اگر سوپرانو ببینم از آن خوشم خواهد آمد. ربطی به قضاوت ندارد.فقط احساس می کنم که از آن جا مانده ام.

شما از دیدگاه یک منتقد داری به موضوع نگاه می کنی، ولی من به عنوان یه بیننده، امیدوارم از این سو تفاهم خارج شوید که من تاج و تخت را برتر از وایر می دانم.وایر یه درام جنایی خوش ساخت است که تعادل عجیبی به تمام عناصر تشکیل دهنده ش وجود دارد.اما نمی تواند یقه مخاطب بچسبد، و بگوید جایی نرو. این در گات وجود ندارد، گات مخاطب را رها نمی کند با اینکه در بی عیب و نقص ترین و کامل ترین حالت ممکن نیست(و اصلا چه ربطی دارد)...

باور می کنید من اصلاً لیست ها را نگاه نمی کنم، فقط بنا بر دیدگاه هم فکر کردم شاید تاج و تخت آن بالا باشد، در مورد وایر هم همین نظر را دارم. اما به نوعی می دانستم سکان دار لیست برکینگ بد است.

A X E L@​

به به دیگر فکر کنم به جز تیتراژ چیزی از سریال نماند اما با این حال قبول است.
در مورد بریکینگ بد کم لطفی می فرمایید، فصل 2 دچار کندی روایت بود، اما با پایان بندی هیجان انگیزی داشت، اما فصل های دیگر استاندارد جدیدی از کیفیت را وارد صنعت مدیا و تلویزیون کردند.
معتقدم تمام فیلم ها ارزش یک بار دیدن دارد، و ملاک من برای دیدن فیلم هیچوقت کیفیت نبود است، من همیشه در هنگام دیدین فیلم ها در جستجوی رویداد کوچک تاثیر گذار بوده ام. به این خاطر من هیچ فیلمی را خالی از دستاورد نمی دانم. گاهی موقع من بهترین حس را از یک فیلم مضخرف گرفته ام.من در زندگی در جستجوی تعادل بین نیروی خیر و شر بوده ام به این خاطر نظرات فی نفسه بیشتر مرا تحت تاثیر قرار می دهد.
دوستداران فیلمای 60-70 سال پیش ژاپن به این دلیل که از اونها جا موندن دیگه باید قید اون کارهای فوق العاده رو بزنن و به سینمای هالیوودیزه شده‌ی ژاپن امروزی بسنده کنن!
در مورد دیدن تمام فیلمها متاسفانه عمر ما اونقدری نیست که بتونیم همشون رو تجربه کنیم و من ترجیح میدم تو سینمای قدیم دنبال کارهای سطح بالا و خاص بگردم تا هالیوود امروزی. مثلا از شخم زدن فیلمای هندی چه چیزی نصیب بیننده خارجی میشه جز یه مشت شخصیت پوچ و کودن که به همدیگه اردنگی میزنن و گدای اول فیلم آخرش پولدار میشه.

• Like
Reactions: Love Console
آقا این زنیکه که با دیمن حرف میزنه، فک کنم توهم خود دیمن باشه.چون نه کسی دیده شده نه با کسی حرف زده! بعید هم نیست یه ربطی به اون جادوگر سریال تاج و تخت داشته باشه یکی از نوادگانش باشه
حالا اونایی که کتاب رو خوندن بهتر میدونن ولی بعید میدونم توهم دیمن باشه ولی مطمئنا جادوگر هست میخواد رفقیمون دیمن رو از راه به در کنه :D

دلم میخواست بدونم ملیساندر تو این دوره داشته چیکار میکرده :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or