سرخط خبرها

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
از اون جا که تاپیک میزدم براش جلو نمی رفت
همین جا نمراتش رو میذارم

در کل خوب شده نمراتش
ملت میگن بازی خیلی از دموش بهتره و کلا Balan Wonderland ـیه که ایده اش درست پیاده شده باشه

1711093887856.png
1711093900917.png

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
Enotria: The Last Song که قبلا در برنامه id@xbox بود ورژن xbox رو کنسل کردن و گفتن برای تجربه بهتر پلیر های PS5 و PC بعدا عرضه بازی رو برای xbox ارزیابی میکنن .

Enotria: The Last Song launches August 21, Xbox Series version no longer planned

دمو بازی رو بزودی بر روی PS5 و PC میتوانید تجربه کنید .

يا بحث سرى اس بايد باشه كه من نميدونم چقد بازيشون سنگينه يا نيست.
يا هم اينكه همون مساله نبود توجيه اقتصادى و فروش پايين بازيا رو اكس باكس.
انتظار دارن احتمالا بعد موفقيت بازيشون يه پولى بگيرن از مايكروسافت كه رو گيم پس بيان.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
انتظار دارن احتمالا بعد موفقيت بازيشون يه پولى بگيرن از مايكروسافت كه رو گيم پس بيان.
احتمالا مورد دوم باشه
گرافیک بازی روی ۳۶۰ هم قابل اجراست.

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
93
بعد از نمایش دیروز MARVEL 1943 یک بحثی رو چند نفر تو توییتر راه انداختن سره اینکه در عین هیجان انگیز بودن همچین چیزی، ولی نباید کل تمرکز از فان بودن کلیت بازی ها گرفته بشه و تمرکز روی اینجور مسائل باشه

راستش شاید قبلا با این موضوع موافق بودم، ولی الان معتقدم اتفاقا صنعت به هر دو نوع از این ویدیو گیم ها احتیاج داره!

ولی با پیشرفت انریل ما داریم به یک مسیر جدیدی از ویدیو گیم ورود می کنیم، که حداقل برای من خیلی جذابه؟! چرا؟!

چون برای استدیو های ایندی و تازه تاسیس AAA رسیدن به ویژوال های عجیب غریب دیگه رویا نیست!! اتفاقا داره به اسون ترین کار تبدیل میشه!
نتیجه این داستان چیه؟! دیگه استدیو های فرست پارتی چه سونی چه مایکی، نمی تونن برای متمایز شدن با سایر استدیو ها تمرکز اصلی رو روی ویژوال بزارن، و اتفاقا مجبورن منابع اصلی رو روی نواوری و خلاقیت خرج کنن!

همین نینتندو، الان عملا از لحاظ فنی با استدیو های ایندی فاصله زیادی نداره ولی تمرکز نینتندو در تولیدات داخلی خودش، رفته به سمت خلاقیت خلاقیت خلاقیت!

نمی خوام بگم استدیو های ایکس باکس یا پلی استیشن خلاقیت رو فراموش کردن یا نواوری در محصولاتشون نیست! اصلا! ولی خوب نمیشه کتمان کرد بیش از ده ساله اکثر منابع و هزینه ها شاید برای بخش فنیشون اختصاص داده شده!

با این مسیری که ویدیو گیم پیش گرفته! خیلی امید دارم دوران نسل 5 و 6 برای کنسول های غیر نینتندو تکرار بشه! جایی که انحصاری های فرست پارتی هویتشون اون چیزه جدیدی بود که به صنعت اضافه می کردن، و چه بسا از نظر ظاهری و ویژوالی مثل نسل هفت و هشت انقدر اختلاف فنی بین فرست پارتی ها و تردپارتی ها وجود نداشت! ما از بعد از نسل هفت موقعیتی رو شاهد بودیم، که استدیو های فرست پارتی در صورت داشتن بودجه اگه یک سری تیک های کلی بازی ها که استاندارد هستند و مورد برسی قرار می گیرن رو می زدن، خیالشون از نمره عالی راحت بود، ولی حالا به سمتی میریم که هدف تعریف استاندارد های جدید در ویدیو گیم باشه، حتی اگه بازی نتونه متای +90 بگیره ولی اثری بزارند که کل صنعت تحت تاثیر اون گیم قرار بگیره!
می‌خوام موافقت کنم اما نه. انریل انجین و نمایش های پیرامون آثار توسعه داده شده توسط این انجین چیزی نیست جز هایپ. گرافیک یه بحثی است و عملکرد فنی قابل توجه یه بحث دیگه.

از دیدگاه من ویدیو گیم باید به اصل خودش وفادار باشه، اینکه سرگرم کننده باشه. گیم پلی به نظر من عامل مهمی تر است در سرگرم کننده بودن یک اثر تا گرافیک های چشم نواز.

• Like
Reactions: DedSec88

Sysbother

کاربر سایت
Oct 16, 2015
93
این بازی موفقیت چندانی کسب نخواهد کرد با این جنریک بودنش.

استودیو های ایندی یاد گرفتند که با کنسول وار بازی اشون رو تو بحث های آنلاین مورد توجه قرار بدن.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
ترول و پست تنش‌زا
استودیو های ایندی یاد گرفتند که با کنسول وار بازی اشون رو تو بحث های آنلاین مورد توجه قرار بدن.
همینه.
یاد اون بازیه Quantom Error افتادم که یهو گفتن بازیمون انحصاری PS5عه و سری اس برامون مشکل ایجاد کرده و نمیدونم SSD اکس باکس خوب نیست و ... ، آخر که بازی رو PS5 منتشر شد متای زیبای ۳۸ رو کسب کرد و معلوم شد کلا بازیشون چیزی برای عرضه نداشته و با این حرفا خواستن دل چهار تا فنبوی رو بدست بیارن و سر زبون ها بیان:D
اینا هم به نظر همین شرایط رو دارن.

وگرنه ۹۹ درصد بازیهای مولتی پلتفرم برای اکس باکس هم عرضه میشن، حتی خیلی از بازیهای niche ژاپنی.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
حتی خیلی از بازیهای niche ژاپنی.
همون بازیهاست که پلتفرمتون رو زنده نگه داشته است:D
اگه مایکرو یکم سیاست داشت جای پول دادن به این مفتخورها که بازی آبکی میسازن پول به همین ژاپنی سازا میداد کنسولش فجیع توسط اتاکوهای غربی خریده میشد فروشش بالا میرفت. بزرگترین اشتباهشم ول کردن ساکاگوچی و استدیو میست واکر.
بهترین کار که الان میتونه کنه اوردن همین بازیهای niche ژاپنی به صورت انحصاری رو گیم پس!

• Like
Reactions: Destro and m.a.t

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,594
نام
mohammad
می‌خوام موافقت کنم اما نه. انریل انجین و نمایش های پیرامون آثار توسعه داده شده توسط این انجین چیزی نیست جز هایپ. گرافیک یه بحثی است و عملکرد فنی قابل توجه یه بحث دیگه.

از دیدگاه من ویدیو گیم باید به اصل خودش وفادار باشه، اینکه سرگرم کننده باشه. گیم پلی به نظر من عامل مهمی تر است در سرگرم کننده بودن یک اثر تا گرافیک های چشم نواز.
فقط انریل انجین نیست، پیشرفت های Nvidia و تلاش های حداقلی AMD و همچین اضافه شدن AI خیلی داره از لحاظ ویژوالی به سازنده ها مخصوصا ایندی ها کمک می کنه!!!

دیگه دوران اینکه منبع اصلی استدیو ها صرف این میشد که خودشون به دستاورد های فنی برسن گذشته، تو این مسیر صاحبین انجین ها، تولید کننده های تراشه ها، و همچنین AI بخش اعظم این کارو انجام میدن!

اونوقت استدیو های برجسته با این آزاد شدن مشغله های فنی به راحتی می تونه تمرکزشو به بخش خلاقیت انتقال بده!

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
آمازون آمریکا قوی ترین بازار xbox :
DD2 شماره یک بخش پلی استیشن شماره ۱۰ فروش کل
DD2 شماره یک بخش xbox شماره ۲۱۵ فروش کل

تئوری توطئه ای وجود نداره بحث خیلی سادست ... کاربران xbox بازی نمیخرند .
به اون صورت کاربری در کار نیست. تعداد کسانی که Xbox کنسول اولشونه خیلی کمه و از این هم کمتر میشه.
در همین فروم هم اکثریت اونایی که Xbox دارن در واقع به عنوان پلتفرم اجرای Game Pass خریدنش و اگر هم بخوان بازی ای رو بخرن، روی پلتفرم اصلی شون می‌خرن.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,924
نام
محمد حسین
به اون صورت کاربری در کار نیست. تعداد کسانی که Xbox کنسول اولشونه خیلی کمه و از این هم کمتر میشه.
در همین فروم هم اکثریت اونایی که Xbox دارن در واقع به عنوان پلتفرم اجرای Game Pass خریدنش و اگر هم بخوان بازی ای رو بخرن، روی پلتفرم اصلی شون می‌خرن.
آمازون فروشگاه فیزیکیه و آمارهای فروش فیزیکی ایکس باکس و pc کمتر از بقیه هست و بعدش من دیدم

2024-03-22_16-12-32.jpg

این اصلا soldout شده. این آمارها لحظه ای هستن و مثلا من میدم آمارهای لحظه ای استیمم تو اون تاپیک درآمد میزارن.
آمار مهم اصلی استیم سالیانه هست برا مقایسه و حتی هفتگی هم نمیتونه بعنوان یه عامل قیاس لحاظ باشه. چون تو یه هفته ممکنه رقیبی نباشه و با یه فروش کم هم اول بشی و یه هفته ممکنه چندین ریلیز بزرگ باشه و با وجود فروش خوب، رتبه ضعیفی بگیری.
________
اون فروم vs رو برگردونین تا هر کی میخواد بره اونجا vs بازیشو بکنه. این چند نفری که موندن، بمونن.

آخرین ویرایش:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,885
نام
حسين
شایعه:بنا به گفته Dusk Golem عنوان RE9 به صورت OW خواهد بود
View attachment 332178
ویلیج که نیمه دومش کالاف دیوتی بود اینم که قراره GTA بشه گویا.

دیگه 2 و 3 و 4 هم ریمیک کردن جز ورونیکا چیزی نمونده که دلمون خوش باشه لااقل داریم رزیدنت اویل بازی می‌کنیم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر