سازنده Journey در معرض ورشکستگی بود

Asmodeus

Dark is the path in the absence of light
کاربر سایت
Apr 13, 2011
1,831
نام
کیوان
screenshot0057_18258.nphd.jpg

بر اساس اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌رسد که استودیوی thatgamecompany که سابقه‌ی ساخت بازی بزرگ Journey را دارد، در معرض ورشکستگی بوده است. در واقع این وضعیت در اواخر ساخت Journey هم برای این استودیو پیش آمد.

آقای Jenova Chen که رئیس استودیو thatgamecompany می‌باشد، صحبت‌هایی را با DICE انجام داده است که وی در این صحبت‌ها می‌گوید: "ما نتوانستیم به تعهدات خود، مبنی بر این که عنوان Journey را در مدت دو سال به پایان برسانیم، عمل کنیم. بنابراین Sony به ما یک فرصت یک ساله داد. اما در اواخر مراحل ساخت این بازی، بودجه‌ی ما در حال تمام شدن بود."
وی می‌گوید: "وقتی که به اواخر مرحله‌ی ساخت Journey نزدیک شدیم، عده‌ی زیادی استودیو ما را ترک کردند. البته آن‌ها به انتخاب خود این کار را نکردند. زیرا ما بودجه‌ای نداشتیم که بتوانیم حقوق آن‌ها را پرداخت کنیم. هر چه پول در پیش ما بود را پخش کردیم و برای تعطیلی این استودیو آماده شدیم."
این استودیو، حتی با فروش Journey نتوانست خود را از ورشکستگی نجات دهد. البته این شرکت هنوز نمی‌داند که این بازی چقدر برای آن‌ها سودآور بوده‌است، زیرا شرکت سونی، پرداخت پول را به سازندگان این بازی به زمان دیگری موکول کرده است.
Jenova Chen در این باره می‌گوید: "من نمی‌دانم این بازی چقدر سودآور بوده است. اما با این حساب احتمالاً سرنوشتی چون تعطیل کردن استودیو نخواهیم داشت."

گفتنی است که بازی Journey در سال گذشته عرضه شد و توانست جایزه‌های زیادی را کسب کند.

منبع

Last edited by a moderator:

N.!.M.A

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,662
نام
نیما!
گرز یک بازی کامل هست نه یک بازی 700 مگی که بیشتر به درد گوشی های موبایل میخوره تا کنسول..
كامل رو كي تعيين ميكنه!؟
مثلا روي 10 تا dvd بياد ي بازي ميشه كامل!؟
بازي كرديد Journey رو كه ميگيد به درد گوشي هاي موبايل ميخوره!؟
اين مدل ترول كردن نديده بوديم كه خدا رو شكر ديدم!

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
کیوان بیا خبر رو ویرایش کن تا جنگ Microsoft Vs Sony شروع نشده :D

آریا و ماکان چند صفحه قبل توضیح دادن ولی مثل اینکه هیچکس پستاشون رو نخوند، پس خیلی خلاصه میگم تا همه بفهمند:

سازنده Journey ورشکت نشده است.

بازی بعدیشون هم به احتمال زیاد مولتی خواهد بود.
اطلاعات بیشتر : Journey creator talks about his next game | Polygon

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,012
نام
آریا
من یه کم برام عجیب بود که Jenova Chen گفته فروش در حد انتظارش نبوده و این حرفا. چون از همین بازیسنتر که عده نسبتاً زیادی Journey رو بازی کردن تا Neogaf و جاهای دیگه ، خیلی ها رو دیدم که سراغ بازی رفتن. دیگه حتی خود من که هیچ وقت پول پای بازی های آرکید نمیدم هم رفتم Journey رو خریدم !! امتیازهای بالای بازی که خودش محرکی برای فروش خوب هست هم به کنار ، کلی جایزه گرفت که مطمئناً باعث کنجکاوی ملت میشه و باز هم فروشش رو بالاتر میبره.
برای همین یه سرچی کردم و با اینکه آماری از فروشش پیدا نشد ، ولی این رو دیدم. یعنی Journey فقط بعد از گذشت دو هفته ، رکورد سریع ترین فروش بین بازی های آرکید PSN رو زده و از تمام بازی های First Party و Third Party فروش سریع تری داشته !!! تازه این برای قبل از جایزه هاش هست و بعد از اون حتماً فروشش بهتر هم شده.
هیچ وقت هم نمیان برای بازی ای که فروشش کم بوده ، Collector`s Edition بزنن یا حتی CD آهنگ هاش رو بفروشون ! :D
کلاً این قضایای ورشکستگی و اینا که برای زمان ساخت بازی هست ، نه بعدش. ولی بعد از انتشار بازی معلوم نیست دلیل شاکی بودن Jenova Chen چیه.
یا کلاً نوع نگاه Jenova Chen اشتباه هست و فکر میکنه هر بازی ای در حد Minecraft نفروشه ، یعنی کم فروخته ! :D چون خودش هم گفته که بازی پولساز بوده ولی نه در حد Minecraft !
یا اینکه اینا بیش از حد برای ساخت بازی ریخت و پاش کردن و Journey هرچقدر هم بفروشه به جایی نمیرسن ! تیم بزرگی هم ندارن و اگه اشتباه نکنم حدود 20 نفر یا کمتر کارمند دارن که خرجش خیلی کمتر از استودیوهای چند ده نفری و چند صد نفری هست. دیگه بازی ای که رکورد سریع ترین فروش توی PSN رو میزنه ، قاعدتاً باید سود خوبی داشته باشه. مگر اینکه هر کدوم از کارمندها روزی 5 تا پیتزا خورده باشن و در مصرف آب و برق و گاز و تلفن هم اصراف کرده باشن ! :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,261
نام
امیر حسین
من یه کم برام عجیب بود که Jenova Chen گفته فروش در حد انتظارش نبوده و این حرفا. چون از همین بازیسنتر که عده نسبتاً زیادی Journey رو بازی کردن تا Neogaf و جاهای دیگه ، خیلی ها رو دیدم که سراغ بازی رفتن. دیگه حتی خود من که هیچ وقت پول پای بازی های آرکید نمیدم هم رفتم Journey رو خریدم !! امتیازهای بالای بازی که خودش محرکی برای فروش خوب هست هم به کنار ، کلی جایزه گرفت که مطمئناً باعث کنجکاوی ملت میشه و باز هم فروشش رو بالاتر میبره.
برای همین یه سرچی کردم و با اینکه آماری از فروشش پیدا نشد ، ولی این رو دیدم. یعنی Journey فقط بعد از گذشت دو هفته ، رکورد سریع ترین فروش بین بازی های آرکید PSN رو زده و از تمام بازی های First Party و Third Party فروش سریع تری داشته !!! تازه این برای قبل از جایزه هاش هست و بعد از اون حتماً فروشش بهتر هم شده.
هیچ وقت هم نمیان برای بازی ای که فروشش کم بوده ، Collector`s Edition بزنن یا حتی CD آهنگ هاش رو بفروشون ! :D
کلاً این قضایای ورشکستگی و اینا که برای زمان ساخت بازی هست ، نه بعدش. ولی بعد از انتشار بازی معلوم نیست دلیل شاکی بودن Jenova Chen چیه.
یا کلاً نوع نگاه Jenova Chen اشتباه هست و فکر میکنه هر بازی ای در حد Minecraft نفروشه ، یعنی کم فروخته ! :D چون خودش هم گفته که بازی پولساز بوده ولی نه در حد Minecraft !
یا اینکه اینا بیش از حد برای ساخت بازی ریخت و پاش کردن و Journey هرچقدر هم بفروشه به جایی نمیرسن ! تیم بزرگی هم ندارن و اگه اشتباه نکنم حدود 20 نفر یا کمتر کارمند دارن که خرجش خیلی کمتر از استودیوهای چند ده نفری و چند صد نفری هست. دیگه بازی ای که رکورد سریع ترین فروش توی PSN رو میزنه ، قاعدتاً باید سود خوبی داشته باشه. مگر اینکه هر کدوم از کارمندها روزی 5 تا پیتزا خورده باشن و در مصرف آب و برق و گاز و تلفن هم اصراف کرده باشن ! :D
Journey هنوز هم داره توی PSN خوب میفروشه! از وقتی که اومده همیشه جزو 20 بازی پر فروش بوده،آمار 2ماه اخیر رو نگاه کردم، ماه پیش 4ـم شده، ماه قبلش هم اول! :d
تا جایی که یادم میاد فقط برای یک هفته 50% تخفیف خورد! + اینکه توی این بازی ها دانلود بازی های پلاس هم فکر کنم حساب میشه! :d چون هر ماهی که بازیی برای پلاس مجانی میشه یکهویی توی لیست میاد بالا :-" برای همین چنین بازیی که تخفیف هم نخورده خوب بوده آمارش! :d
فکر کنم تا الان رکورد پرفروش ترین بازی PS3 رو هم زده باشه :-" (البته اگر FF VII رو حساب نکنیم! :d از وقتی یادم میاد همیشه پرفروش ترین بازی PS1 روی PSN بوده! :d )
همینطور که گفتی CE و آرت بوک و آهنگ های بازی هم فروخته شدن... کلا همه جوره سونی بازیشون رو منتشر کرده! امکان نداره فروش بازیشون بد بوده باشه! :d

ولی ای کاش میومدن توی خانواده ی سونی:x:-s

AMG

کاربر سایت
Jun 13, 2012
175
خیلی بازی قشنگی بود کسایی که بازی نکردن الکی نظر ندن
خیلی هم جایزه گرفت و نامزد بود به عنوان بازی سال
خیلی نارحتم این استودیو خیلی بازی های هنری میداد معرکه بودن

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,034
نام
محمد امین
که البته هرچی جایزه بود رو درو کرد متاش هم 92 شد که قطعا از 87 و امثالهم بیشتره>:)
كامل رو كي تعيين ميكنه!؟
مثلا روي 10 تا dvd بياد ي بازي ميشه كامل!؟
بازي كرديد Journey رو كه ميگيد به درد گوشي هاي موبايل ميخوره!؟
اين مدل ترول كردن نديده بوديم كه خدا رو شكر ديدم!
من کجا گفتم بازی بدی بود..? گفتم بازی بدرد گوشی های موبایل میخوره مثل angry birds :d
وقتی یک کنسولی عرضده باید از حداکثر توانایش برای هتر بودن یک بازی استفاده کرد و وقتی این استفاده برده نمیشه بازی برای اون کنسول کامل نیست و بدرد پلتفروم های دیگه بیشتر میخوره..

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
من کجا گفتم بازی بدی بود..? گفتم بازی بدرد گوشی های موبایل میخوره مثل angry birds :d
وقتی یک کنسولی عرضده باید از حداکثر توانایش برای هتر بودن یک بازی استفاده کرد و وقتی این استفاده برده نمیشه بازی برای اون کنسول کامل نیست و بدرد پلتفروم های دیگه بیشتر میخوره..

Angry Birds & Journey یه تیپ بازین !؟ :| :|

جمله دوم رو هم من نفهمیدم چی میگی دقیقاً :D ولی ظاهراً میگی اگه یه بازی حداکثر استفاده از کنسول رو نکنه نباید برای اون کنسول بیاد دیگه! اوکی
پس الآن Bastion , Trials Evolution , TWD & Minecraft دارن حداکثر استفاده از کنسول رو میکنن دیگه یا این ها هم نبابد بیان

دیوید کیج:هنوز کسی نتوانسته است اُژدهای درونی PS3 را بیدار کند ===>پس این بازی هایی که تا الآن براش اومدن باید برای سایر پلتفرم ها بیایند نه خود PS3

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,012
نام
آریا
مقایسه Journey و Angry Birds یکی از زیباترین مقایسه های تاریخ بود ! :D
Journey بازی ای هست که اگه توی گوشی موبایل و وسایلی با صفحه های کوچیک بازی میشد ، 90% لذتش از بین میرفت. یعنی سبک و حال و هوای بازی جوریه که دقیقاً مخصوص صفحه های بزرگ و تلویزیون ها و ... ساخته شده تا بازیکن تنها بودن رو توی محیط های عظیم بازی بهتر حس کنه. اصلاً ایده اصلی بازی این بوده که تو رو به عنوان یه موجود کوچیک توی یه دنیای عظیم قرار بده. این بخشی از مقاله ای هست که برای لیست 2011 بازیسنتر نوشته بودم :
آقای Jenova Chen از موسسان thatgamecompany با یک فضانورد گفتگو کرده و این فضانورد از تجربه عجیب خود صحبت کرده. تجربه ای که هر شخص بعد از خارج شدن از کره زمین به آن رسیده و به حالت معنوی خاصی دست پیدا می کند که نظیر آن را تاکنون تجربه نکرده است. نگاه کردن به کره زمین از آن فاصله به انسان گوشزد می کند که تا چه اندازه کوچک و حقیر بوده و در مقایسه با جهان هستی چه جایگاهی دارد.

حالا فکر کن همچین ایده و تصاویری توی یه صفحه کوچیک قرار بود اجرا بشه ! رسماً چیزی از مفهوم بازی باقی نمی موند.
کاری ندارم که به جز بخش هنری (که جزو زیباترین بازی های این نسل بوده) از نظر تکنیکی هم عنوان عالی ای هست و از کیفیت شن ها تا نورپردازی بعضی از لوکیشن ها جوری هست که بازی رو از نظر فنی و تکنیکی خیلی بالا میبره.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
مقایسه Journey و Angry Birds یکی از زیباترین مقایسه های تاریخ بود ! :D
Journey بازی ای هست که اگه توی گوشی موبایل و وسایلی با صفحه های کوچیک بازی میشد ، 90% لذتش از بین میرفت. یعنی سبک و حال و هوای بازی جوریه که دقیقاً مخصوص صفحه های بزرگ و تلویزیون ها و ...

اصلاً Journey چون بازی فانی (Fun) نیست به هیچ وجه به درد گوشی و موبایل و تبلت و دری وری نمیخوره!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان

Journey رو بازی که چه عرض کنم، دیدی؟ اگه آره لطف کن خیلی منطفی توضیح بده گیم پلی بازی چجوری میخواد روی گوشی پیاده بشه؟ بدون تفره رفتن (یا طفره رفتن!:D) و به قول فریدون کریت بامبول کردن از زیر جواب دادن در نرو و از حرفی که زدی دفاع کن!

حالا فکر کن همچین ایده و تصاویری توی یه صفحه کوچیک قرار بود اجرا بشه !

آریا اصلا بحث ویژوال رو بزار کنار. گیم پلی بازی چجوری میخواد مثلا روی iPhone پیاده سازی بشه؟ بچه ها یه حرفایی میزنن آدم فکش میفته!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,034
نام
محمد امین
اصلا منظور من رو نمیفهمید من دارم میگم وقتی ps3 این همه قدرت داره باید ازش تا حد کاملی استفاده بشه و اگر بازی از این قدرت استفاده نکنه مثل Journey بازی کاملی نیست و روی پلتفروم های دیگه هم قابل اجرا هست حالا من کاری به گیم پلی بازی و محیط بازی ندارم..

Journeyرو نباید تو قسمت بازیهای کامل مثل Unchard و Halo و... اورد..

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان
اصلا منظور من رو نمیفهمید من دارم میگم وقتی ps3 این همه قدرت داره باید ازش تا حد کاملی استفاده بشه و اگر بازی از این قدرت استفاده نکنه مثل Journey بازی کاملی نیست و روی پلتفروم های دیگه هم قابل اجرا هست حالا من کاری به گیم پلی بازی و محیط بازی ندارم..

خوب پس یعنی معتقدی وقتی 360 این همه قدرت داره انبوه بازی های Live بیهوده هستن و بدرد موبایل میخورن؟ شرط میبندم خودتم به چیزی که میگی معتقد نیستی.

آقا بازی کامل ناکامل یعنی چی؟ مگه معادلس آخه؟ نزنین این حرفارو! توروخدا نزنین این حرفارو! به پیر به پیغمبر مسخرس! با چه رویی به بازی که GotY هایی که برده چندبرابر Halo (بازی کامل!!!) هست میگید بازی ناکامل؟ البته میدونم الان بازمیخوای بیای یه سری توجیهات دیگه ردیف کنی اما بازی کامل و ناکامل یعنی چی؟ این تقسیم بندی هارو جز شما کسی تو دنیا لحاظ نمیکنه! بحثو الکی کش نده، چرا بیخودی آتو میدی به من که بهت گیر بدم؟

آخرین ویرایش:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین

گفتنیها رو دوستان گفتن . فقط اینو بدون یکی از بدترین جوک های تاریخ رو داری میگی و بهونه هات هم بیشتر لطمه میزنه به جوکت .

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
یا اینکه اینا بیش از حد برای ساخت بازی ریخت و پاش کردن و Journey هرچقدر هم بفروشه به جایی نمیرسن ! تیم بزرگی هم ندارن و اگه اشتباه نکنم حدود 20 نفر یا کمتر کارمند دارن که خرجش خیلی کمتر از استودیوهای چند ده نفری و چند صد نفری هست. دیگه بازی ای که رکورد سریع ترین فروش توی PSN رو میزنه ، قاعدتاً باید سود خوبی داشته باشه.
پروسه طولانی مدت ساخت بازی خرج برمیداره!. ساختن موسیقی به اون عظمت درحده سری Halo قطعان هزینه تولید رو بالا میبره.
نمیگم توقع Chen بالاست ولی خب، شما یه نگاهی به فروش Minecraft در XBL بنداز :D. هفته ی یه گونی پُر دلار واسه Markus Persson ارسال میشه چرا همچین پولی نباید گیره Chen بیاد؟ چرا Chen نتونه بازیش رو 1600 پوینت (20$ یا 24$) بفروشه؟ و هزارتا چرای دیگه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر