رییس سونی: از معرفی Scorpio غافلگیر شدم!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
سونی به معرفی Xbox Scorpio واکنش نشان داده است. آقای اندرو هوس، رییس بخش سرگرمی‌های پویای سونی، در مصاحبه‌ای با The Guardian می‌گوید از معرفی مدل جدید Xbox غافلگیر شده است.

AndrewHouse-610.jpg

"من از معرفی Scorpio حسابی جا خوردم، بخاطر اینکه هنوز یک سال و نیم تا زمان عرضه کنسول باقی مونده!"

اندرو هوس در ادامه درباری تغییرات این صنعت صحبت می‌کند. به عقیده او این روزها ماهیت صنعت بازی‌های رایانه‌ای دست خوش تغییر و تحولات زیاد شده است. شاید بیشتر به خاطر شرکت Apple و استاندارد‌های جدید که در چرخه عمر محصولات و ارتقا آن‌ها تعریف کرده است.

"این روزها تاکید بیشتری برای ارتقا هرچه سریع‌تر گرافیک و کلا سخت‌افزار محصولات وجود داره. بیشتر بخاطر برنامه‌های Apple و روش هوشمندانه‌‌ای که برای معرفی محصولات جدیدش به کار می‌گیره. Apple محصولاتش رو زمانی معرفی می‌کنه که یا همون لحظه قابل خرید هستن و یا به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرن. و به این علت هست که می‌گم آره از معرفی Scorpio غافلگیر شدم و جا خوردم (چون الان معرفی کردن یک سال و نیم دیگه میاد)."

خیلی‌ها شرکت مایکروسافت رو بخاطر اینکه Scorpio رو معرفی کرد اما هیچی از کنسول نشون نداد سرزنش می‌کنن. در صورتی که PS4 فعلی هم به همین ترتیب معرفی شد. اندرو هوس در این خصوص می‌گوید:

"ما خودمون این مساله رو (معرفی زودهنگام به واسطه اسم و مشخصات) شخصا تجربه کردیم. سال 2013 که هنوز بر مبنی استراتژی‌های سابق عمل می‌کردیم، امدیم کنسول رو با یه اسم و مشخصات سخت افزاری معرفی کردیم. اون وقت بود که همه می‌پرسیدن PS4‌ معرفی شد، پس Xbox کو؟ چطور جرات کردید؟ و تازه ما متوجه شدیم دنیا چقدر تغییر کرده و عوض شده اما خودمون نه!"

رییس سرگرمی‌های پویا سونی در مورد کنسول‌های فعلی می‌گوید عرضه Neo به معنی پایان عمر کنسول‌های فعلی نیست.

Neo یه انتخاب اضافه هست، یه PS4 آخرین مدل با سخت افزار قوی‌تر. بزارید در موردش خیلی شفاف صحبت کنیم، ما اصلا قصد تغییر نسل رو نداریم. من نمی‌گم تصمیم گرفتیم عمر کنسول‌هارو تبدیل به یه چرخه یک ساله نیم یا نهایت دو ساله کنیم و به راحتی از مزایایی که یه پلتفرم با طول عمر بالا داره چشم پوشی کنیم، اما از اینکه این وسط یه جهش خوب در تجربه بازی‌ها ایجاد بشه استقبال می‌کنیم.

به عقیده اندرو هوس PS4 Neo میانه راه کنسول PS4 است.

"ما فکر می‌کنیم که حال حاضر زمان خوبی برای واکنش نشون دادن به تکنولوژی 4K و افزودن طول عمر نسل فعلیه. و این فرصت وجود داره که بدون تغییر نسل یه کنسول و انتخاب جدید و یکم بهتر ارایه بدیم. و من فکر می‌کنم این برای خود صنعت هم خیلی مهم و تاثیرگذار باشه."

به عقیده آقای هوس دلیل دیگه‌ای که باعث میشه سونی به سمت ایده کنسول قوی‌تر بین نسلی و Neo ‌سوق داده بشه جلوگیری از رفتن گیمرهای فعلی خانواده PS4 به سمت PC است.

"ما می‌بینیم که خیلی از گیمرهای مهم خانواده PS دارن به سمت PC های آخرین سیستم متمایل می‌شن، چون این‌ها گیمرهایی هستن که همیشه به دنبال بهترین تجربه از بازی‌ها هستن. و Neo‌ بهترین فرصت برای نگه داشتن اون‌ها تو اکوسیستم سونیه."

آخرین ویرایش:

« Lions Gate »

کاربر سایت
Aug 9, 2014
444
نام
سام
به نظرم جر زنی لفظ مناسبی نیست .. بیشتر میشه گفت تقلا ...
تقلا برای موندن تو بازار و تقلا برای خراب کردن فروش رقبا ... دیگه مایکرو داره انتحاری عمل میکنه ...
دقیقا . یعنی دیده نمیتونه از این بازار سهم زیادی داشته باشه و یه جورایی شکست خورده میخواد با معرفی کنسول قوی تر اونم
با تاریخ ریلیز 18 ماهه بالانس رو بهم بزنه . سونی به نظرم خیلی زرنگ تر از این حرف هاست . خیلی راحت میتونه اصلا بی خیال
Neo بشه . اصلا حتی کنسول رو به صورت رسمی معرفی هم نکرد میتونه تاریخ رو بندازه جلو و هم زمان با میاکرو کنسول قوی تر
عرضه کنه . چیزی هم که ما تا اینجا دیدم تمام بازی های 2017 رو PS4 فعلی دارن اجرا میشه و اصلا Neo وجود خارجی نداره
خیلی راحت میتونه سونی از این موقعیت استفاده کنه ورق رو برگردونه. حالا ما اینجا دوستانی داریم
که تو سونی نفوزی دارن و میدونن کار طراحی سیلیکون های تراشه Neo به پایان رسیده اون بحث ش جداست :D
خیلی جالبه! وقتی مایکرو کنسول وان رو عرضه میکنه سونی فن ها میگن ضعیفه و مایکرو شکست می خوره! و وقتی مایکرو یه کنسول قوی تر نسبت به رقیب عرضه میکنه سونی فن ها می گن تقلا هست و مایکرو شکست می خوره! در کل چقدر خوبید شماها!:)
تند تند کنسول معرفی کردن هنر نیست.با اون 5 میلیارد ترانزیستور چیکار کردن که میخوان با 6TF اجنام بدن

آخرین ویرایش:

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
دوستان یادتونه پارسال ماکروسافت پشتیبانی ایکس باکس وان رو از VR اعلام کرد?
امسال چیشد???
چرا مانور و هیچ بحث مارکتینگی انجام نداد?
بنظرم ماکروسافت ی حرکت حساب شده ای که انجام داد با معرفی کنسول خیلی قوی تر قصد داره بهترین تجربه VR. رو ارایه بده که با بنظرم فال اوت وی آر جزو لانچ تایتل ها میتونه باش:)
میبینید که بدور از اغراق یا جانب داری بازی های نمایش psvr. با چه گرافیک تو دیواری تو ذوق میزنن که با قدرت سخت افزار روز بیشتر از این هم نباید انتظار داشت اما با ورود نسل جدید این مشکلم حل میشه

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
دقیقا . یعنی دیده نمیتونه از این بازار سهم زیادی داشته باشه و یه جورایی شکست خورده میخواد با معرفی کنسول قوی تر اونم
با تاریخ ریلیز 18 ماهه بالانس رو بهم بزنه . سونی به نظرم خیلی زرنگ تر از این حرف هاست . خیلی راحت میتونه اصلا بی خیال
Neo بشه . اصلا حتی کنسول رو به صورت رسمی معرفی هم نکرد میتونه تاریخ رو بندازه جلو و هم زمان با میاکرو کنسول قوی تر
عرضه کنه . چیزی هم که ما تا اینجا دیدم تمام بازی های 2017 رو PS4 فعلی دارن اجرا میشه و اصلا Neo وجود خارجی نداره
خیلی راحت میتونه سونی از این موقعیت استفاده کنه ورق رو برگردونه.
حالا ما اینجا دوستانی داریم
که تو سونی نفوزی دارن و میدونن کار طراحی سیلیکون های تراشه Neo به پایان رسیده اون بحث ش جداست :D
به شدت پیشنهاد میکنم با این راه حل های فوق فضایی ، خودتون رو به ناسا معرفی کنید!
به نظرم جر زنی لفظ مناسبی نیست .. بیشتر میشه گفت تقلا ...

تقلا برای موندن تو بازار و تقلا برای خراب کردن فروش رقبا ... دیگه مایکرو داره انتحاری عمل میکنه ...
خیلی جالبه! وقتی مایکرو کنسول وان رو عرضه میکنه سونی فن ها میگن ضعیفه و مایکرو شکست می خوره! و وقتی مایکرو یه کنسول قوی تر نسبت به رقیب عرضه میکنه سونی فن ها می گن تقلا هست و مایکرو شکست می خوره! در کل چقدر خوبید شماها!:)
دقیقا کدوم حرف من مربوط به کنسول قویتر و ضعیف تر بود ... شکست و پیروزی و جنگ و صلح .. خیر و شر ... من کیم ... اینجا کجاست ...
به علاوه اینکه من هیچ نتیجه گیری نکردم و چیری درباره سر انجام کنسول ها نگفتم ... اما...
واقعا دوست دارم بدونم چطور همچین نتیجه گیری کردید !

خدا وکیلی پستی رو که نقل میکنید حداقل منظورش رو متوجه شید ... ضمنا اختیار دارید خوبی از خودتونه ...
بعید میدونم متوجه شدن منظور پست من هم خیلی کار سختی باشه! من مخاطبم فقط شما نبودین که کل پست من رو به پای خودتون نوشتید! پست شما رو نقل قول کردم به عنوان یه نمونه از حرف های یه جامعه ی بزرگتر! بعید میدونم وقتی من از لفظ سونی فن ها استفاده می کنم تمامی سونی فن های سایت فقط شما باشید که کل محتوای حرفای من رو فقط تو پست خودتون جست و جو می کنین! در کل من بیشتر از این ادامه نمی دم و فقط می تونم حرف خودتون رو در جوابتون تکرار کنم : خدا وکیلی پستی رو که نقل میکنید حداقل منظورش رو متوجه شید

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
به شدت پیشنهاد میکنم با این راه حل های فوق فضایی خودتون رو به ناسا معرفی کنید!

کلا مایکرو چون این نسل از سونی عقبه هر حرکتی هم بزنه بهش گیر میدن و میگن خاک تو سرت:D
من خودم اول نسل خیلی به دان متریک و مایکرو فحش دادم بخاطر افتضاحی که توی E3 2013 به بار آوردن و هرکی هم میگفت چه کنسولی بگیرم میگفتم بدون شک ps4 ولی الان که خوب عمل کرده و یه کنسول عالی معرفی کرده دلیلی برای خرده گرفتن بهش نیست.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
به شدت پیشنهاد میکنم با این راه حل های فوق فضایی ، خودتون رو به ناسا معرفی کنید!

دقیقا کدوم حرف من مربوط به کنسول قویتر و ضعیف تر بود ... شکست و پیروزی و جنگ و صلح .. خیر و شر ... من کیم ... اینجا کجاست ...
به علاوه اینکه من هیچ نتیجه گیری نکردم و چیری درباره سر انجام کنسول ها نگفتم ... اما...
واقعا دوست دارم بدونم چطور همچین نتیجه گیری کردید !

خدا وکیلی پستی رو که نقل میکنید حداقل منظورش رو متوجه شید ... ضمنا اختیار دارید خوبی از خودتونه ...

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
من پلتفرم اصلیم pc هست... ولی خیلی وقتها درگیره کنسول شدم و ...نمیگم هیچ وقت تعصب نداشتم ولی حد اقل سعی کردم یا نشون ندم یا اصلاحش کنم...
حدودا 2004 تا 2005 بود
همون زمان که سونی یه کیلزونی نشون داد که هنوز که هنوزه هیچ بازی نتونسته کیفیتی که اون بازی داشت را به نمایش بزاره ...مخصوصا انیمیشن های صورت و بدن که....
و مشخصات 360 و ps3 معرفی شد . خیلی از بزرگان همین سایت و یکی از بزرگان مجله ب... با صراحت اعلام میکردند که ps3 حدودا سه برابر 360 قویتر هست... که یادم میاد همون دوستمون که توی مجله بود گفت با یکی از افراد مهم صنعت بازیسازی خارج چت کرده و طرف بهش اطلاعاتی داده که ps3 سه برابر قویتر از360 هستش... قدیمیها احتمالا یادشون هست...شخصا جزو افراد انگشت شماری بودم که به دلایلی باور نداشتم و حرفم این بود که اگر هم قویتر باشه اختلاف به این مقدار نیست....که خوب به طبع من یه یوزر معمولی بودم و آقایان در راس "قدرت"!!! هرچی دلشون خواست بار ما کردن...
بگذریم...
توی بحث ها خیلی دلم مبخواد شرکت کنم و هر دو شرکت را به صورت مستند و بی طرفه نقد کنم...
تا میرسم به نوشته های طرفداران سونی... دقت کنید... طرفدار پلی استیشن نهااا... بلکه طرفداران سونی...دقیقا مثل طرفدارهای پرسپولیس و استقلال... که خدا را شکر طرف هی تیمی نیستم...
چیزه کلی که توی ذهنم میاد از صحبتهای اکثریت طرفدارای سونی البته نه همه...که جمعیتی هم هستند که همیشه وقتی صحبت کردن انگیزه دادم به قدیمیتر ها به ادامه بحث...
داشتم میگفتم چیزی که به صورت کلی توی ذهنم هست اینه...
سونی خدا ...
پلی استیشن خدا....
بازیهای سونی خدا ...
بقیه پلتفرمها یک آشغال به تمام معنی فاقد هر گونه نکته مثبت و با سیاست های کاملا اشتباه...
سونی هیچ وقت اشتباه نکرده و نمیکنه...
و....
اونزمان که سخت افزارها تنوعشون مثل الان نبود و کلا پیشبینی راحت تر بود خیلی از ما گنده تراشون اشتباهات فاحشی کردن که البته ... کی به کیه ... تز بده بره غمتم نباشه
برادره عزیز نکن اینکارا.حرف این بنده حقیره امل را گوش کن.. تعصب داری ؟ منم دارم ... همه دارن ... ولی اول سعی کن قایمش کنی ... بعدشم سعی کن اصلاحش کنی... به قول اون بزرگوار که گفتم من دیگه از بالای منبر بیام پایین...

• Like
Reactions: Amir09 and ma_fa198

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,980
نام
sami
همین که الان 4 تا تاپیک از اسکورپیو تو صدر اخبار بازیسنتر هست و 4 تا تاپیک هست که توش داره پیوسته صحبت میشه در مورد این کنسول و همه دارن در موردش بحث میکنن نشون میده که سیاست معرفی زودهنگام مایکرو جواب داده
100 درصد این موضوع تو بقیه سایت ها گیم هم هست و یاعث شده کنسول مایکرو تو صدر اخبار تمامی محافل گیم باشه
این رو %100 قبول دارم، هدف مایکرو هم همین بود.
اما اگه این رو فرض بگیریم که Neo امسال ریلیز میشه:

این در صدر اخبار بودن 2 ماه بعد هم ادامه پیدا میکنه؟
وقتی سونی Neo رو معرفی کرد چطور؟
زمان ریلیز Neo چطور؟

اون موقع کاملا به ضررش تموم میشه، چون کنسول آماده ای نداره.
فشار رسانه ها و گیمرها دیگه بماند.
اصلا چرا راه دور میریم، میشه همین نسل قبل که 360 اومد مثل چی داشت میفروخت، از اونور سونی وعده سر خرمن میداد که ابرکامپیوتر داریم میسازیم و فلان داره و...
شایعات رو بیخیال
من که بعید میدونم سونی امسال عرضه کنه کنسولش رو

در ضمن این مثالی که زدی در مورد عرضه زودهنگام 360 الان داستانش فرق میکنه
اون موقع چندین سال از عرضه ps2 گذشته بود و یکجورایی نسل به تهش رسیده بود و رس سخت افزار رو کشیده بودن و بازار تشنه سخت افزار جدید بود ولی الان بازار آنچنان تمایلی به سخت افزار جدید نداره و مطمئنا کسی هم بخواد کنسول جدید بگیره چند مدت صبر میکنه و کنسول قویتر رو میگیره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sajjad++

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,081
نام
مــاکــان
همین که الان 4 تا تاپیک از اسکورپیو تو صدر اخبار بازیسنتر هست و 4 تا تاپیک هست که توش داره پیوسته صحبت میشه در مورد این کنسول و همه دارن در موردش بحث میکنن نشون میده که سیاست معرفی زودهنگام مایکرو جواب داده
100 درصد این موضوع تو بقیه سایت ها گیم هم هست و یاعث شده کنسول مایکرو تو صدر اخبار تمامی محافل گیم باشه
این رو %100 قبول دارم، هدف مایکرو هم همین بود.
اما اگه این رو فرض بگیریم که Neo امسال ریلیز میشه:

این در صدر اخبار بودن 2 ماه بعد هم ادامه پیدا میکنه؟
وقتی سونی Neo رو معرفی کرد چطور؟
زمان ریلیز Neo چطور؟

اون موقع کاملا به ضررش تموم میشه، چون کنسول آماده ای نداره.
فشار رسانه ها و گیمرها دیگه بماند.
اصلا چرا راه دور میریم، میشه همین نسل قبل که 360 اومد مثل چی داشت میفروخت، از اونور سونی وعده سر خرمن میداد که ابرکامپیوتر داریم میسازیم و فلان داره و...

• Like
Reactions: {ehsan}

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
همین الان که Scorpio و مایکروسافت تو صدر اخبار هستن و همه دارن دربارش صحبت میکنن PS4 داره به 50 میلیون کنسول نزدیک میشه و احتمالا وقتی چند ماه بعد Neo عرضه شد و سونی بازار کنسول خونگی رو بیشتر از قبل درو کرد بازم Scorpio تو صدر اخبار گیم هست با این تفاوت که دیگه مشتری ایی توی این یکسال اختلاف باقی نمونده:laughing:اونوقت مایکروسافت می مونه با صدر اخبار و Scorpioش:laughing:تازه NX رو هم اضافه کن که ابتدای 2017 وارد بازار میشه!
داداچ تو اون سالی که شما هستی HL3 ریلیز شده؟ Cyberpunk 2077 چی؟

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
من پلتفرم اصلیم pc هست... ولی خیلی وقتها درگیره کنسول شدم و ...نمیگم هیچ وقت تعصب نداشتم ولی حد اقل سعی کردم یا نشون ندم یا اصلاحش کنم...
حدودا 2004 تا 2005 بود
همون زمان که سونی یه کیلزونی نشون داد که هنوز که هنوزه هیچ بازی نتونسته کیفیتی که اون بازی داشت را به نمایش بزاره ...مخصوصا انیمیشن های صورت و بدن که....
و مشخصات 360 و ps3 معرفی شد . خیلی از بزرگان همین سایت و یکی از بزرگان مجله ب... با صراحت اعلام میکردند که ps3 حدودا سه برابر 360 قویتر هست... که یادم میاد همون دوستمون که توی مجله بود گفت با یکی از افراد مهم صنعت بازیسازی خارج چت کرده و طرف بهش اطلاعاتی داده که ps3 سه برابر قویتر از360 هستش... قدیمیها احتمالا یادشون هست...شخصا جزو افراد انگشت شماری بودم که به دلایلی باور نداشتم و حرفم این بود که اگر هم قویتر باشه اختلاف به این مقدار نیست....که خوب به طبع من یه یوزر معمولی بودم و آقایان در راس "قدرت"!!! هرچی دلشون خواست بار ما کردن...
بگذریم...
توی بحث ها خیلی دلم مبخواد شرکت کنم و هر دو شرکت را به صورت مستند و بی طرفه نقد کنم...
تا میرسم به نوشته های طرفداران سونی... دقت کنید... طرفدار پلی استیشن نهااا... بلکه طرفداران سونی...دقیقا مثل طرفدارهای پرسپولیس و استقلال... که خدا را شکر طرف هی تیمی نیستم...
چیزه کلی که توی ذهنم میاد از صحبتهای اکثریت طرفدارای سونی البته نه همه...که جمعیتی هم هستند که همیشه وقتی صحبت کردن انگیزه دادم به قدیمیتر ها به ادامه بحث...
داشتم میگفتم چیزی که به صورت کلی توی ذهنم هست اینه...
سونی خدا ...
پلی استیشن خدا....
بازیهای سونی خدا ...
بقیه پلتفرمها یک آشغال به تمام معنی فاقد هر گونه نکته مثبت و با سیاست های کاملا اشتباه...
سونی هیچ وقت اشتباه نکرده و نمیکنه...
و....
اونزمان که سخت افزارها تنوعشون مثل الان نبود و کلا پیشبینی راحت تر بود خیلی از ما گنده تراشون اشتباهات فاحشی کردن که البته ... کی به کیه ... تز بده بره غمتم نباشه
برادره عزیز نکن اینکارا.حرف این بنده حقیره امل را گوش کن.. تعصب داری ؟ منم دارم ... همه دارن ... ولی اول سعی کن قایمش کنی ... بعدشم سعی کن اصلاحش کنی... به قول اون بزرگوار که گفتم من دیگه از بالای منبر بیام پایین...

38329222422640645446.jpg

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
یه مسیله اینه که اگه سه روزه داره در مورد اسکورپیو بحث میشه .. سونی با لیک کردن اخبار کنسولش الان دو ماهه صدر اخبار کنسوله و همه دارن در موردش بحث میکنن .. همین الانم تو تاپیک سوپرایز شدن اندور هاوس داریم بحث میکنیم ... قضاوت با خودتون که کدوم شرکت تو عمل انجام شده قرار گرفته

آخرین ویرایش:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
دادا ... ارتقا پیدا کردی... یادمه توی تاپیکها همش دنبال پستای من میگشتی که یکی یکی پاکشون کنی... البته بماند که کی به من دره گوشی خبر داد یکی اون گوشه نشسته جیگر به دندون گرفته... یه بار تو عمرم بن شدم اون به لطف کرمه شما... حالا نمیدونم عاشق بودی تو این همه مدت یا ... کلا مرامت عشقه... شما یه لطفی کن بکش از ما بیرون.... ممکنه حرف در بیارن

آخرین ویرایش:

Masta_killa

کاربر سایت
Feb 10, 2016
364
نام
Masta_killa
به نظر من، همچنان بستن PC خیلی بهتر از خرید Xbox Scorpio هست چونکه ماشالا همه انحصاری های وان داره واسه PC هم میاد تقریبا.

آخرین ویرایش:

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
به نظر من، همچنان بستن PC خیلی بهتر از خرید Xbox Scorpio هست چونکه ماشالا همه انحصاری های وان داره واسه PC هم تقریبا.
بحث سر هزینست!شما با یک کامپیوتر 500-600 دلاری عمرا نمی تونید در حد Scorpio خروجی بگیرین

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر